شهدای دزآور
شهدا را یاد کنید حتی با ذکر یک صلوات
درباره وبلاگ


سامانه پیامک ستاد یادواره شهدای دزآور
منتظر نظرتون هستیم
500020401170
500051561000
50001040001400
09117913875 تلگرام

مدیر وبلاگ : ذوالفقار بابایی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از این وبلاگ راضی هستید؟

 رفتار فاجعه آمیز ارتش میانمار نسبت به مسلمانان منطقه روهینگیا شدت گرفته و تصاویر ماهواره‌ای سازمان ملل متحد گویای این است که ۶۰۰ هزار نفر از مسلمانان ایالت «راخین» پس از آتش زده‌ شدن منازلشان و کشتار وسیع، متواری و بی‌پناه شده‌اند. همین موضوع موجب شده تا بسیاری از علما و مسئولان ایران نسبت به آن واکنش نشان داده و علاوه بر محکومیت این اقدام جنون آمیز دولت میانمار خواستار اقدامی عاجل برای پایان دادن آن با کمک مجامع بین المللی و کشورهای اسلامی شدند.

* علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان: کشورهای اسلامی سکوت مرگبار خود را بشکنند/ جهان اسلام اکنون به وحدت و برادری نیاز دارد

 جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن انتقاد از بی‌عملی مدعیان حقوق‌بشر در قبال فجایع میانمار گفتند: مدعیان دروغین حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل، در برابر قتل عام مسلمانان میانمار سکوت کرده و چشمان خود را بر جنایت در میانمار فرو بسته اند.
 
مولوی جان داد نارویی امام جمعه اهل سنت نصرت آباد ضمن انتقاد از سکوت و بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در خصوص حوادث فاجعه‌آمیز میانمار و محکوم کردن این جنایت ها اظهار داشت: اختصاص جایزه صلح نوبل به دولتی که در راس آن زنی بی رحم قرار دارد عقلانی نیست زیرا اینها حقوق بشر را ضایع کرده به گونه ای که کشتار مسلمانان میانمار سندی بر ابطال و به منزله مرگ جایزه صلح نوبل است که نشان می دهد این افراد لایق دریافت این جایزه نیستند.
وی با بیان اینکه کشتار مردم میانمار یک قضیه سیاسی است، افزود: همه جوامع بشری باید نسبت به این فاجعه اسفناک و هولناک اقدام به اعلام انزجار و همچنین وارد کردن فشارهای سیاسی، اقتصادی و تجاری بر دولت میانمار کنند و علیه این جنایات در مجامع جهانی فریاد سر دهند.
مولوی نارویی خاطر نشان کرد: دفاع صریح و شجاعانه جمهوری اسلامی ایران یک افتخار برای ملت و کشور است زیرا در هرکجای عالم ظلمی بر علیه کسی رخ دهد ملت ایران به پشتوانه ولایت فقیه مقابل آن واکنش نشان داده است و اعلام موضع کند.
 

امام جمعه شهرستان هیرمند نیز خاطرنشان کرد: دشمن در کشورهای سوریه و عراق امروز شکست سنگینی را ازسوی سپاهیان اسلام متحمل شده است، و یکی از دلایل کشتار مسلمانان در میانمار نیز همین موضوع است.
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در گفت و گو با ندای هیرمند بیان داشت: امروزه مسلمانان در سراسر جهان مظلوم واقع شده اند، دشمنان اسلام به طوری اسلام را در جهان معرفی کرده اند که خون مسلمانان برای آنها بی ارزش شده است در صورتی که بالاترین ارزش را در میان انسان ها خون فرد مسلمان دارد.
وی افزود: میانمار کشوری با دو میلیون مسلمان است که بودائیان این کشور به بی رحمانه ترین شکل ممکن در حال نسل کشی مسلمانان  هستند؛ این عمل فاجعه بار قطعا دستورات تاکتیکی سران کشورهای بزرگترشان است.
حجت الاسلام گزمه خاطرنشان کرد: آنچه که امروز می تواند قوت قلبی برای مسلمانان کشور میانمار باشد، اتحاد و حمایت سراسر مسلمانان جهان از این افراد است، مسلمانانی که توسط بودائیان با بدترین شکنجه ها از دنیا می روند .
امام جمعه شهرستان هیرمند خاطرنشان کرد: دشمن در کشورهای سوریه و عراق امروز شکست سنگینی را ازسوی سپاهیان اسلام متحمل شده است، و یکی از دلایل کشتار مسلمانان در میانمار نیز همین موضوع است.
حجت الاسلام حسن خدری امام جمعه شهرستان زهک نیز در این خصوص گفت: در حالی جایزه صلح نوبل را رئیس جمهور کشور میانمار دریافت می کند که در گوشه ای از این کشور کشتار بی رحمانه ای از سوی همان افراد دارد صورت می گیرد.
وی افزود : دراین بین سکوت مدعیان حقوق بشر نیز بسیار جای تاسف دارد؛ کسانی که دم از حقوق بشر می زنند در برابر ریخته شدن خون مسلمان سکوت می کنند؛ اما باید دانست که ریختن خون مسلمان بی پاسخ نمی ماند.
امام جمعه شهرستان زهک تصریح کرد:  برای از بین بردن دشمن باید همه ی کشورهای اسلامی دست در دست هم بدهند و با اتحاد و همدلی این افراد را که به مسلمانان بی دفاع و مظلوم حمله می کنند را نابود سازند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون هم در این باره عنوان کرد: با توجه به قتل عام مسلمانان بیگناه میانمار انتظار می رود کشورهای مسلمان سکوت مرگبار خود را بشکنند.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: تاکنون هزاران مسلمان بیگناه اعم از زن، مرد، کودک، پیر و جوان توسط دولت میانمار به خاک و خون کشیده شده اند اما با این حال کشورهای اسلامی و کشورهای به ظاهر مدافع حقوق بشر سکوت اختیار کرده اند.
وی با بیان اینکه ۲۰۰ هزار مسلمان میانماری آواره و ۵۲ هزار نفر نیز کشته شده اند، اظهار کرد: چگونه است که برای حفظ حقوق حیوانات بیانیه های فروان صادر می شود اما اینکه هزاران مسلمان کشته و آواره شده اند هیچ ارزشی ندارد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون خاطرنشان کرد: متاسفانه مسلمانان میانمار در آتش سکوت کشورهای مسلمان می سوزند در حالی که اگر مسلمانان دست از تفرقه افکنی برداشته و با یکدیگر اتحاد داشته باشند هیچ گاه دولت هایی از قبیل میانمار جرات کشتن مسلمانان را نداشتند.
مولوی حسن زهی اضافه کرد: دولت میانمار با حمایت آمریکا و اسرائیل به چنین نسل کشی دست زده است اما متاسفانه هیچ کدام از کشورهای عربی در مقابل این جنایت واکنشی نشان نمی دهند.
وی اضافه کرد: خانم سوچی لیاقت دریافت نشان صلح نوبل را ندارد چرا که این جنایات در جلوی چشمان او رخ می دهد اما گویا این کشتار بی رحمانه را نمی بیند و خود را به خواب زده است.
مولوی حسن زهی اظهار کرد: آمریکا و اسرائیل با حمایت از این جنایت به دنبال فروش تسلیحات خود و در عین حال سلطه بیشتر به میانمار است که در این راستا به هدف خود نیز رسیده اند.
 
امام جمعه اهل سنت چاه علی شهرستان دلگان هم گفت: حکام میانمار با حمایت دنیای استکبار و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی بر علیه مسلمانان جنایت انجام می دهد.
 مولوی عبدالبصیرشاهوزهی امام جمعه اهل سنت چاه علی شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس با اشاره به جنایت های بوداییان و پلیس و همچنین ارتش میانمار بر علیه مسلمانان این کشور، اظهار کرد: از سال ها قبل مسلمانان میانمار مورد ظلم و ستم واقع شده اند.
وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و آمریکا از حاکمان میانمار به صورت مستقیم حمایت می کنند، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی حمایت خود را از رژیم ظالم میانمار به صورت علنی و آشکار اعلام کرده است.

امام جمعه اهل سنت چاه علی شهرستان دلگان ادامه داد: جایزه صلح نوبل به کسی داده شده است که بیشترین جنایت ها را بر علیه بشریت انجام داده است.

مولوی عبدالبصیرشاهوزهی اضافه کرد: مسلمانان باید با وحدت و همدلی و با اقدام عملی از این جنایت های رژیم میانمار بر علیه مسلمانان این کشور جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه تفرقه بلای جان جهان اسلام و مسلمین است، گفت: اکنون جهان اسلام بیشتر از هر زمان دیگر به وحدت و برادری نیاز دارد.

امام جمعه اهل سنت چاه علی شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: مسلمانان باید فریادهای خود را بر علیه دنیای استکبار و در راس آن آمریکا و اسرائیل خونخوار خالی کنند.
 
کارشناس علوم دینی اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت: حقوق بشر غربی و آمریکایی آنقدر بی معناست که جایزه صلح نوبل به شخصی داده شده که در مقابل کشتار زنان و مردان و کودکان بی دفاع میانمارسکوت کرده است.
مولوی ضیاء الدین ریگی در گفت و گو با خبرنگار لادیز اظهار کرد: مدعیان حقوق بشر علی الرقم همه ادعاهای پوچ حقوق بشری خود در قبال کشتار مسلمانان میانمار سکوت کرده اند و آمریکا و اسراییل  با فروش اسلحه به دولت میانمار دستشان به خون مسلمانان میانمار آلوده است.

وی افزود: خانم سوچی لیاقت جایزه صلح نوبل را ندارد حقوق بشر غربی و آمریکایی آنقدر بیمعناست که جایزه صلح نوبل به شخصی داده شده که در مقابل کشتار زنان و مردان و کودکان بی دفاع میانمارسکوت کرده است.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا و اسراییل پشت پرده نسل کشی میانمار هستند، آنها با فروش تسلیحات به کشورهایی مانند میانمار به دنبال منافع اقتصادی خود هستند چراکه با فروش اسلحه هم جیب خود را پر می کنند و هم دشمنی دیرینه خود با مسلمانان را آشکارا نشان می دهند.

وی مولوی ضیاء الدین ریگی تاکید کرد: سکوت سران کشورهای اسلامی در قبال  نسل کشی مسلمانان میانمار تاسف بار است کسی که فریاد کمک خواهی مسلمانی را بشنود و پاسخ ندهد مسلمان نیست و بر تمام مسلمانان واجب است به فریاد برادران و خواهران خود در میانمار بشتابند و در مقابل این جنایات سکوت نکنند.
 
مدیر انجمن اهل قلم بلوچ چابهار گفت: دشمنان امروز با اسلام مشکل دارند و اسلام ستیزی خود را به شکل اعلا نشان می دهند چه در عراق و سوریه و چه در میانمار با کشتار و رفتارهای فیزیکی به اسلام ضربه می زنند.
مولوی سید محمد درتکیده در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: یقینا جامعه اسلامی و بشری چنین رفتاری را نمی پذیرد و حکومت میانمار باید بداند چنین رفتارهایی در آخر به نابودی کشورش انجامیده خواهد شد و این حوادث انسانی شروع ناامنی در کشورش خواهد بود.
وی افزود: سازمان ها و نهاد های ملل با اهدای جایزه صلح نوبل به حاکم کشور میانمار اعتراض کنند و کسانی که به این کشتارها و جنایات بی تفاوتند مسلما دستی در قضیه داشته و یا موافق اسلام کشی و مسلمان کشی می باشند.

مولوی درتکیده با اشاره به رابطه مستقیم میان رژیم صهیونیستی و دولت میانمار بیان کرد: آمریکا و اسرائیل با فروش اسلحه به میانمار علاوه بر سود اقتصادی به اهداف خود نزدیک شده و قصد ضربه زدن به اسلام و مسلمین را در هرجای دنیا دارند.

وی ادامه داد: دشمن با کشتن مسلمانان می خواهد اسلام گرایی را نابود کند ولی نمی‌داند که این رفتارها دنیا را به سمت اسلام سوق داده و زشتی ادیان واهی را به خوبی آشکار می کند.

مدیر انجمن اهل قلم بلوچ چابهار خاطر نشان کرد: در بدترین ادیان کودک کشی و زن کشی و زنده و مرده سوزاندن قید نشده است حتی حیوانات هم به چنین کاری دست نمی زنند و این رفتار شیطانی و شیطان صفتی از افکار بودائیان و آمریکا و اسرائیل نشئت می گیرد.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: مدعیان دروغین حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل، در برابر قتل عام مسلمانان میانمار سکوت کرده اند و چشمان خود را بر جنایت در میانمار فرو بسته اند.

مولوی محمدعلی شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به کشتار مسلمانان بی دفاع و مظلوم میانمار توسط رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: متاسفانه امروز بیشتر از همه باید به عملکرد سازمان کنفرانس اسلامی تاسف خورد که در برابر این جنایات دردناک و غم انکیز سکوت کرده اند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی