شهدای دزآور
شهدا را یاد کنید حتی با ذکر یک صلوات
درباره وبلاگ


سامانه پیامک ستاد یادواره شهدای دزآور
منتظر نظرتون هستیم
500020401170
500051561000
50001040001400
09117913875 تلگرام

مدیر وبلاگ : ذوالفقار بابایی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از این وبلاگ راضی هستید؟

حاج صادق آهنگران حماسه خوان هشت سال دفاع مقدس در خاطراتش آورده است:به خواست خدا ، مردم عزت و احترام زیادی برای بندۀ قائل هستند . دلیلش عهم این است مه معتقدند من همنشین و هم کلام با شهدا بوده ام ، با آن ها حشر و نشر داشته ام ، برای اکثر آنان خوانده ام و بیشتر شهدا با نوحه های من سینه زدند . در کنار این عزت و احترام ،عده ای هم هستند که بر اساس تفکری بی پایه و اشتباه من را باعث و بانی شهادت عزیزانشان می دانند.

ماجرای برخورد تند یک برادر شهید با حاج صادق آهنگران

 به هر حال، تأثیر کاری که خدا توفیق اجرایش را به من داد ، در حدی زیاد بود که دامنه آن این طور میائل و این قبیل بحث ها را نیز شامل می شد ، که به دو نمونه از این برخوردها اشاره می کنم .
یک بار از اهواز به تهران آمده بودم و همین طور که در فرودگاه راه می رفتم ، دختر خانمی که ظاهر منسبی هم نداشت و مردی هم همراهش بود ، به طرفم آمد و بعد از سلام ، خیلی محکم گفت: ⁽⁽من دختر شهید هستم و پدرم در جبهه شهید شده ، مسبب اصلی مرگ پدرم تو هستی .⁾⁾این را گفت و راهش را کشید و رفت . شخصی که همراه من بود گفت :⁽⁽چرا جوابش را ندادی ؟⁾⁾گفتم :⁽⁽چی بگم ، می گه فرزند شهیدم دیگه .⁾⁾
وسایلم را تحویل گرفتم و داشتم به سمت درب حرکت می کردم ، که دوباره با همین خانم مواجه شدم .
رفتم سمتش و به او گفتم :⁽⁽به نظرم این حرفی رو که شما به من زدی ، جای دیگه ای نزنی بهتره ، زیاد جالب نیست .⁾⁾سریع بدون این که اجازه بدهم حرفی بزند ، ادامه دادم :⁽⁽اگه این طوری باشه که شما می گی ، شما با مطرح کردن این مسئله،ارزش پدر خودت رو پایین آوردی . با این حساب همه می گن عجب پدری داشتی که با خواندن یک نوحه احساساتی شده و به خاطر یک صدا کشته شده ، در صورتی که این طور نبوده و همه رزمندگان ما نسبت به کاری که انجام دادن ، معرفت داشتن و می دونستن که قدم در چه راهی گذاشتن .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دومین قسمت برنامه «به اضافه مستند» سه شنبه این هفته با بررسی مستند «شلمچه» به کارگردانی محمدعلی فارسی در ایام سالگرد عملیات کربلای 4 و 5 از شبکه مستند پخش خواهد شد.


ماجرای شهادت ۱۷۵ شهید غواص از زبان حاج قاسم

«شلمچه» روایتی است گفته نشده از عملیات کربلای 4 و 5 که به واکاوی برخی اتفاقات که منجر به لو رفتن عملیات و شهادت 175 شهید غواص شده است، می‌پردازد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
هرچند که از تعداد زیادی از رسانه‌ها با دیدگاه‌های مختلف برای حضور در این نشست دعوت شده بود ولیکن تقریبا تمامی رسانه‌هایی که برای طرح سؤال از رئیس‌جمهور به پشت تریبون رفتند، از میان روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های اصلاح‌طلب انتخاب شدند. در حقیقت این‌بار نیز  رسانه‌های منتقد دولت (به جز روزنامه رسالت) فرصتی برای سؤال از رئیس‌جمهور پیدا نکردند.
روحانی در ابتدای نشست خبری با ابراز خوشحالی از تحقق وعده‌ای که به مردم داده بود در زمینه دستیابی به رشد ۵ درصدی، گفت:‌ از کارآفرینان و فعالان اقتصادی و خدمتگزاران مردم و همه مقامات و قوا سپاسگزارم که همه دست به دست هم دادیم تا امروز شاهد رشد بیش از ۵ درصد در کشور باشیم.
وی در ادامه نشست خبری خود با بیان اینکه ما رشد 7/4 درصدی داشته‌ایم، افزود: در منطقه چنین رشدی را نمی‌شناسیم و در حال حاضر در سطح جهان هم با توجه به شرایط رکود اقتصادی نمونه‌های خیلی زیادی از این رشد وجود ندارد. البته باید از مردم و کارآفرینان تشکر کنیم که توانستیم در اشتغال قدم بزرگی برداریم گرچه تا مقصد نهایی و مطلوب فاصله داریم.
رئیس‌جمهور اضافه کرد: اینکه در طول یک سال بیش از ۷۰۰ هزار شغل خالص درکشور ایجاد شده نظایر زیادی ندارد و تنها ۶ کشور هستند که در این سال‌ها بالای ۶۰۰ هزار شغل به طور متوسط ایجاد کرده‌اند. البته برای کشور ما به خاطر انباشت مسایل گذشته نیاز به اشتغال بیشتر است.
روحانی به مذاکرات هسته‌ای و برجام اشاره کرد و یادآور شد: موفقیت ما در برجام متعلق به دولت یازدهم یا شخص خاصی نیست، بلکه ازآن ملت بزرگ ایران، ‌ رهبری مقتدر کشور، شهیدان و شهدای هسته‌ای و دیگر فداکاران است و تعلق به استقامت یک ملت دارد و یک دستاورد بزرگ ملی است.
وی همچنین تصریح کرد: کسی فکر نکند به خاطر انتخابات سال آینده باید نسبت به برجام بیش از حد سخن بگوید یا کمتر از حد لازم حرفی بزند. برای ما از برجام مهم‌تر حق و موفقیت یک ملت است؛ چرا که در پیشگاه خدا باید نسبت به موفقیتمان شاکر باشیم. البته هیچ کس مدعی موفقیت ۱۰۰ درصد در هیچ کاری نیست و باید برآیند کار را در نظر گرفت که جمع این کار موفقیت بزرگ برای ملت عزیز و بزرگ ما بود.
در برجام در اخلاق پیروز شدیم
رئیس‌جمهور اضافه کرد: ما در برجام در اخلاق پیروز شدیم. ما به دنیا گفته بودیم که به دنبال سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی نیستیم و آنچه که نسبت به دولت و حکومت ایران درباره سلاح کشتار جمعی گفته می‌شود دروغ است. ما در برجام به اثبات رساندیم که نظام ایران راستگو است و آنها که علیه نظام ما به ناروا سخن گفتند در تاریخ جهان و پیشگاه اخلاق باید سرافکنده باشند.
روحانی در ادامه یادآور شد: کمتر تحلیلگری فکر می‌کرد مسئله PMD حل شود و آژانس رسماً اعلام کند مسائل هسته‌ای گذشته ایران پایان یافته و نسبت به آینده کار را ادامه می‌دهیم. پایان این پرونده به معنی موفقیت اخلاق ملت ایران بود. ما در برجام از نظر سیاسی موفق شدیم چون به دنیا گفتیم ایران نظامی نیست که بتوان با آن رفتار امنیتی کرد و کشوری است که می‌تواند به عنوان بازیگر فعال در صحنه باشد و غیبت ایران در صحنه‌های جهان یک خسارت برای همه جهانیان بود.
وی اضافه کرد: ما خواستیم به دنیا بگوییم ایران‌هراسی نادرست است و از ایران نترسید. ایران به دنبال صلح و امنیت در جهان است و استحقاق آن را ندارد که تحت فصل هفت سازمان ملل به عنوان کشوری که صلح و امنیت جهان را به خطر انداخته، قرار گیرد. ما از نظر سیاسی پیروز شدیم و قطعنامه‌های ظالمانه را به دست همان‌ها که آن را وضع کرده بودند لغو کردیم.
رئیس‌جمهور با اشاره به موفقیت برجام در زمینه اقتصادی، بیان کرد: ما به مردم گفتیم که زمانی توافق را می‌پذیریم که همه تحریم‌های هسته‌ای را دولت‌های مذاکره کنند بالمره کنار بگذارند و آماده نیستیم که تحریم‌ها را قدم به قدم کنار بگذارند. یعنی یک روز پتروشیمی، یک روز نفت، یک روز فلزات گرانبها، یک روز حمل و نقل، یک روز بیمه و یک روز روابط بانکی را آزاد کنند، بلکه گفته بودیم تحریم‌ها باید بالمره برداشته شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
«سردار دهقان» در دیدار با شهید زنده لرستان متنی نوشته که در زیر آمده است.

دلنوشته زیبای وزیر دفاع برای شهید زنده+عکسدلنوشته زیبای وزیر دفاع برای شهید زنده+عکس

سردار «حسین دهقان» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به استان لرستان مهمان منزلی شد که چشم‌های همیشه خیره یک پدر سال‌ها گرمی‌بخش خانه شده است، خانه‌ای که نور خدا در آن نفس می‌کشد و دل‌های زیادی را مجذوب خود کرده است.

این بار سردار دیگری از این سرزمین به عیادت شهید زنده لرستان آمد، شهید زنده‌ای که مردانه در برابر دشمنان دین ایستادند، فداکاری کرد، رشادت و صلابت به خرج داد، جهاد نمود و سرانجام با جانبازی و جان‌نثاری سال‌ها ساکت و آرام بر روی تخت قرار گرفت تا الگویی از عشق و ایثار باشد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 19 دی ماه بود که خبر فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در رسانه‌ها منتشر شد.

پس از انتشار این خبر خانواده رفسنجانی بلافاصله با انتقال پیکر آیت‌الله به جماران، پذیرای همدردی مردم و مسئولان با این مصیبت شدند اما نکته قابل توجه این بود که در این بازه زمانی، مهدی هاشمی هم با گرفتن مرخصی از زندان خود را به جمع خانواده رساند و تا امروز هم که 11 روز از فوت آیت‌الله رفسنجانی می‌گذرد، در مرخصی به سر می‌برد.

 

اما سؤال اینجاست که در چنین شرایطی و زمانی که برای اقوام درجه یک متهم واقعه ناگواری همچون فوت رخ می‌دهد، قانون با چند روز مرخصی برای متهم موافقت کرده‌ است.

بر اساس تبصره 4 آیین نامه سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور کلیه محکومان به استثنای مشمولین ماده 221 در صورت ازدواج یا فوت یکی از بستگان درجه یک آن‌ها (پدر، مادر، فرزند، همسر، برادر، خواهر) بدون لحاظ شرایط مذکور در این ماده از یک نوبت مرخصی بهره‌مند می‌شوند.

حالا این سؤال مطرح می‌شود که عنوان «یک نوبت» که در آئین نامه سازمان زندان‌ها به آن اشاره شده شامل چند روز است؟

 

بر اساس ماده 520 آیین دادرسی کیفری محکومان می‌توانند در صورت رعایت ضوابط و مقررات زندان و مشارکت در برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و کسب امتیازات لازم  پس از سپردن تأمین مناسب، ماهانه حداکثر سه روز از مرخصی برخوردار شوند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
متن کامل آیین‌نامه استانی شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان برای انتخابات/ اختلاف در اردوگاه اصلاحات بر سر آیین‌نامه بالا گرفت

جلسات متعددی از سوی اصلاح طلبان در شهرهای مختلف برگزار شده است؛ این جلسات به منظور آشنایی احزاب و شخصیت های حامی این جریان با آیین نامه جدید شورای عالی سیاست‌گذاری انتخابات اصلاح طلبان برگزار شده است.

بر اساس این خبر آیین نامه جدید این شورا محدودیت هایی را برای استان ها ایجاد و همین مسئله منجر به بروز اختلافاتی میان بدنه استانی و شورای عالی سیاست‌گذاری انتخابات اصلاح طلبان شده است.

 

آیین نامه جدید شورای استان به شرح زیر است:

الف) ترکیب اعضای حقوق شورای اصلاح‌طلبان استان ها:

1- دبیران استانی احزاب 24 گانه عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان که دارای شورای استانی یا شعبه در سطح استان بوده یا عضویت در شورای اصلاح‌طلبان استان را دارند.

2- دبیران احزاب استانی اصلاح‌طلبان که دارای مجوز فعالیت از کمیسیون ماده 10 قانون احزاب بوده و عضو شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب می باشد.

3- نماینده فراکسیون امید مجلس، بنابر صلاح دید و معرفی هیئت رئیسه فراکسیون مجلس شورای اسلامی

 

ب) ترکیب و نحوه انتخاب اعضای حقیقی شورای اصلاح‌طلبان استان‌ها:

برای انتخابات سال 96 با هدف بسترسازی برای به کارگیری ظرفیت حداکثری اصلاح‌طلبان استان و تقویت مشارکت سیاسی نسبت به دعوت به همکاری جمعی از فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی موثر، متنفذ و مقبول ساکن استان به شیوه زیر اقدام خواهد شد:

رابطین که از اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌باشند پس از کسب نظر شورای هماهنگی جبهه اصلاح‌طلبان استان و انجام بررسی‌ها و رایزنی‌ها با اشخاص متنفذ استان تعداد حداقل 5 نفر و حداکثر تا نصف اعضای حقوقی شورای اصلاح طلبان استان را جهت بررسی و تایید به کارگروه هماهنگی امور استان‌ها معرفی و پس از تایید به ترکیب شورای اصلاح طلبان استان اضافه خواهد شد.

بنابراین در این شکل جدید صحبت از انتخابات نیست؛ در واقع انتخاب این اشخاص حقیقی به عهده رابطین گذاشته شده است که این رابطین باید با نمایندگان احزاب و اشخاص متنفذ استان مشورت داشته باشند و در مجموع 5 نفر یا به تعداد نصف احزاب این افراد را تعیین کنند و به کارگروه امور استان های شورای عالی معرفی کنند و در صورت تایید این افراد اضافه می شود و جزء افراد حقیقی این شورا قرار می گیرند.

 

تبصره: حدالامکان اعضای حقیقی منتخب نباید عضو هیچ کدام ازاحزاب عضو شوراهای اصلاح طلبان استان باشند؛ البته برای اینکه در خود شورای عالی هم بعضی از اشخاص حقیقی هستند که عضو حزب هم هستند ولی اصول آنها به عنوان نماینده حزب نیست؛ مثلا دکتر حق شناس جزء اعتماد ملی هستند ولی در آنجا نه به عنوان نماینده حزب اعتماد ملی بلکه به عنوان یک شخص حقیقی حضور دارند.

اما بیشتر در این ترکیب خواسته شده است تا وزنه احزاب قوی تر باشد و بیشتر تشکل ها فعالیت رسمی داشته باشند و مجوز هم داشته باشند


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
عکس/خاطرات سرخ ایثار - موزه شهدا

عکس/خاطرات سرخ ایثار - موزه شهدا

عکس/خاطرات سرخ ایثار - موزه شهدا

عکس/خاطرات سرخ ایثار - موزه شهدا

عکس/خاطرات سرخ ایثار - موزه شهدا

عکس/خاطرات سرخ ایثار - موزه شهدا

عکس/خاطرات سرخ ایثار - موزه شهدا

عکس/خاطرات سرخ ایثار - موزه شهدا

عکس/خاطرات سرخ ایثار - موزه شهدا


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
خبرگزاری فارس: خواستار عزم جدی دولت در برخورد با عدم پایبندی طرف مقابل به برجام هستیم

در ابتدای این نامه آمده است: چنانچه مستحضرید علی‌رغم تاکیدات رهبری معظم انقلاب مبنی بر دقت و عدم عجله در مذاکرات هسته­‌ای و ترسیم خطوط قرمز مهم و رعایت اصل اقدام متوازن وگام به گام، قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام در مجلس شورای اسلامی بصورت عجولانه و در طول چند دقیقه تصویب شد. در این راستا با وجود تذکر جدی مقام معظم رهبری مبنی بر غیر قابل اعتماد بودن آمریکا در مذاکرات و عدم پایبندی دشمن به قول، قرار و تعهدات خود و نقض عهد مکرر توسط آن‌ها و با وجود انجام تمام تعهدات از جانب جمهوری اسلامی ایران، مجددا شاهد نقض عهد صریح معاهده برجام توسط آمریکا بودیم.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
عکس/یادواره شهدای کربلای ۶ - کرمانشاه

عکس/یادواره شهدای کربلای ۶ - کرمانشاه

عکس/یادواره شهدای کربلای ۶ - کرمانشاه

عکس/یادواره شهدای کربلای ۶ - کرمانشاه

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شماری از زنان جنبش مردمی انصارالله یمن در حمایت از نیروهای این جنبش، یک رژه نظامی در یک ورزشگاه در شهر صنعاء برگزار کردند.

این رژه در کمپینی به نام «اشداء علی الکفار« با هدف حمایت مادی و معنوی از ارتش و کمیته های مردمی یمن برگزار شد. بسیاری از زنان یمنی نیز در این مراسم حضور داشتند.

زنان یمنی با حضور در این کمپین در پیامی به کسانی که از حضور در میدان های مبارزه عقب‌نشینی کرده‌اند اعلام کردند: دشمن در حملات متجاوزانه خود، میان مردانی که در جنگ بوده‌اند یا نه، مناطق جنگی و مناطق مسکونی تفاوتی قائل نیست و به حملات متجاوزانه خود  و افراط‌گری در ریختن خون زنان و کودکان بی‌گناه ادامه می دهد.

زنان انصارالله همچنین مردم یمن را به حمایت همه‌جانبه از ارتش و کمیته های مردمی در مقابله با دشمنان متجاوز فراخواندند.

رژه نظامی شمار زیادی از زنان انصارالله+عکس

رژه نظامی شمار زیادی از زنان انصارالله+عکس

رژه نظامی شمار زیادی از زنان انصارالله+عکس

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

وقتی صحبت از شراکت برای سرمایه گذاری در یک پروژه عظیم به میان می‌آید همه به دنبال این هستند این شراکت توسط شخص امینی مورد تضمین قرار بگیرد تا آورده پروژه را تضمین کند، وقتی ضامن، معاون رئیس جمهور و همسرش باشد همه چیز برای یک سرمایه گذاری مطمئن و کم ریسک آماده به نظر می‌رسد، مخصوصاً وقتی خانم معاون، همان معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست باشد و پروژه به نام محمد هاشمی همسر و طه هاشمی پسر خانم ابتکار باشد!

ماجرا از جایی آغاز می‌شود که طه هاشمی پسر ابتکار با طرح دوستی با تعدادی از جوانان متوجه می‌شود که این افراد تحت عنوان یک هلدینگ فعالیت اقتصادی انجام می‌دهند، پسر ابتکار پیشنهاد سرمایه گذاری به آنها می‌دهد و به این ترتیب 20 نفر از آنها و به تبع آنها خانواده‌هایشان وارد پروژه‌ای می‌شوند که هیچ قرارداد مکتوبی با آنها بسته نمی‌شود و به آنها گفته می‌شود که چون مادر طه هاشمی ازمسئولان دولت است و حساب مالی آنها تحت نظر دولت و مسئولان نظارتی است نباید تلرانس مالی آنها تغییر چندانی داشته باشد و قرارداد مکتوبی منعقد نمی‌شود بنابراین پول‌، ارز، سکه و چک میان افراد جا به جا می‌شود و پولی به

حساب‌ها واریز نمی‌شود، ضمانت این قرارداد حضور و حمایت معاون رئیس جخبرگزاری فارس: ماجرای شراکت میلیاردی سرمایه‌گذاران جوان با آقازاده «ابتکار» + سندمهور و امضای همسر او در پشت چک‌هایی است که صادر می‌شود.

پروژ‌ه‌ای که به خاطر حضور همسر ابتکار طبیعی است که بوی نفت و بنزین هم بدهد، تبدیل گازهای فلور و فیشر به بنزین موضوع یکی از پروژه‌‌ها بود، اختراعی که به نام محمد هاشمی و به مالکیت شرکت سازه تجارت هما به ثبت رسید، اما پروژه دیگری که همراستا با این پروژه به سفارش ابتکار آغاز شد تولید شمش‌های گوگرد بود، و آن این بود که در پالایشگاه تهران شمش‌های گوگرد تولید کنند و خطراتی که گوگرد برای محیط زیست می‌تواند به دنبال داشته باشد را از بین ببرند. پروژه‌ای که گفته می‌شد مانند این پروژه در آمریکا در حال انجام است و شاید حضور پسر ابتکار در آمریکا هم بی ارتباط با این پروژه نباشد! پروژه‌ای که در نمایشگاه پتروشیمی سال گذشته نیز مورد توجه وزیر نفت قرار می‌گیرد!

 

 

در این پروژه هزینه ساخت هر دستگاه که در کارخانه خانواده ابتکار با عنوان «فرآیند ابتکار امین» در قزوین ساخته می‌شد حدود 3 تا 6 میلیارد تومان بود که با آورده حدود 7 میلیارد تومانی این افراد قرار شده بود که این پول در ساخت دو دستگاه هزینه شود و از سود حاصل از آن دو دستگاه این افراد منتفع شوند.

 

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
صبح روز گذشته یكی از خانم‌های بدنساز كه چندی پیش عكس برهنه خود را در فضای مجازی منتشر کرده بود دستگیر شد.
 
به گزارش میزان، وی پس از تفهیم اتهام و صدور قرارتامین وثیقه به مبلغ دویست میلیون تومان، به دلیل عجز از پرداخت وثیقه روانه زندان شد.
 
علی‌رغم اینکه فدراسیون پرورش اندام صراحتا اعلام کرده به خاطر مسائل شرعی و قانونی، بانوان هیچ فعالیتی در این رشته ندارند و بانوان كشورمان نیز به همین دلایل هیچ گونه رغبتی به این ورزش نشان نمی‌دهند اما برخی به دلایل خاص و رسیدن به منافع شخصی، تخلفاتی در این زمینه داشته‌اند.
 
اواخر شهریور ماه سال جاری 2 ورزشکار زن خانم علی‌رغم ممنوعیت، در مسابقات برون مرزی شرکت کردند که  تصاویر حضور این زنان به صورت نیمه عریان در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و بعد از انتشار این تصاویر پرونده‌ای در شعبه ویژه جرایم دادسرای فرهنگ و رسانه تشکیل شد و 2 خانم ورزشکار به همراه 4 مربی مرد جهت انجام مراحل بازپرسی به شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسخبرگزاری فارس: دستگیری خانم بدنسازی که عکس برهنه خود را در فضای مجازی منتشر کرده بودانه احضار شدند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
این تصویر را حالا پس از شش سال به مناسبت تولد شش سالگی شان همان عکس و به همان شکل .


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
بعد از انتشار سند قرارداد 277 میلیون تومانی سازمان اقتصادی کوثر با یک سایت خبری با رتبه 10 هزار در ایران که مربوط به سال 95 است سند دیگری از قرارداد دیگری مابین سازمان مذکور و سایت خبری شهید خبر در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می دهد فقط 20 درصد از قرارداد تبلیغاتی این سایت در سال 94 72 میلیون تومان بوده است یعنی مجموع مبلغ قرارداد بالغ بر 360 میلیون تومان برای یک سال می شود.

بنابراین گزارش، سازمان اقتصادی کوثر متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران بر اساس اسناد زیر در سال 1394 قرارداد تبلیغاتی ای با سایت خبری شهید خبر به امضا رسانده است که در آن 20 درصد قرارداد معادل 72 میلیون تومان شده است که با یک حساب سرانگشتی اصل مبلغ قرارداد 360 میلیون تومان می شود.
تیتر


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
تجمع بی‌نتیجه کارگران بزرگترین تولیدکننده ماشین‌آلات راه‌سازی کشور+عکس
شرکت هپکو از سال ۸۶ تا کنون به دلیل سوء مدیریت با مشکلات فراوانی روبه رو بوده و طی این مدت روز به روز به مشکلات این شرکت افزوده شده است و مسئولان هم تاکنون به قول هایی که برای رفع مشکلات این شرکت داده اند عمل نکرده اند.

کارگران هپکو یک سال است که به نحوه پرداخت حقوق خود اعتراض دارند. قبل از حضور وزیر صنعت در اراک نیز، در ۱۲ دی ماه تعدادی از کارگران شرکت هپکو به منظور تسریع در تعیین و تکلیف سهامدار شرکت در مقابل سازمان خصوصی سازی تجمع کردند.

کارگران شرکت هپکو از اوایل دی ماه در اعتراض به مشکلات پیشروی این شرکت و عدم پرداخت حقوق در محل کار خود حاضر نشده اند و امروز نیز در محوطه شرکت تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پالایشگاه بزرگ استان کرمانشاه به قیمتی حدود 180 میلیارد تومان فروخته شده است که با احتساب 90 هزار هکتار مساحت این مجموعه و بدون در نظر گرفتن تاسیسات می‌توان گفت چیزی حدود متری 200 هزار تومان کادو داده شده است.
پالایشگاه دولت پالایشگاه کرمانشاه را متری 200 هزار تومان فروخت!

پالایشگاه بزرگ استان کرمانشاه که در مرکز این شهر واقع شده است به قیمتی حدود 180 میلیارد تومان فروخته شد که با احتساب 90 هزار هکتار مساحت این مجموعه در مرکز شهر کرمانشاه و بدون در نظر گرفتن تاسیسات، 250 کیلوگرم طلای سفید، مخازن و... می‌توان گفت چیزی حدود متری 200 هزار تومان کادو داده شده است.


ادعای بدهی 90 میلیاردی برای واگذاری این شرکت 90 ساله کرمانشاه در حالی است که برخی پالایشگاه‌های دیگر کشور مثل آبادان بدهی 2600 میلیاردی دارند.


کرمانشاه به عنوان بیکارترین استان کشور در دولت یازدهم هر سال با نرخ بیکاری بالاتری مواجه بوده که با این واگذاری حدود 2 هزار نفر دیگر در این استان بیکار خواهند شد. کرمانشاهی‌ها که منتظر ساخت پالایشگاه آناهیتا با وعده‌های دولت بودند امروز باید برای نجات پالایشگاه کرمانشاه از تصمیمات دولت کاری بکنند.

 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
به طور قطع این پروژه نقش مهمی در کاهش ترافیک در کلانشهر کرج و به ویژه ترافیک مبادی ورودی این شهرستان خواهد داشت که با پشتکار مطلوب و روحیه جهادی در مدیریت شهری، تکمیل و به بهره برداری رسید.
پروژه فوق مربوط به زیرگذر و تقاطع غیرهمسطح مهرویلا است.
این طرح امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری، مدیریت ارشد استان البرز و مدیران شهری به به بهره برداری رسید.
* نخستین شایعات، پیش از تکمیل
پیش از افتتاح این پروژه، برخی از رسانه ها مدعی بودند که طرح تکمیل شده و آماده بهره برداری است، اما شهرداری کرج منتظر حضور یکی از مدیران ارشد کشور در مراسم افتتاح بوده و به همین دلیل افتتاح و بهره برداری از زیرگذر فوق را به تاخیر می اندازد.
این شایعات با استدلال های علی ترکاشوند شهردار کرج در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر رد شد و وی تاکید داشت که هنوز بخش های مهمی از پروژه باقی مانده و در صورت افتتاح زودهنگام، ممکن است حوادث رانندگی اتفاق بیافتد.
ترکاشوند در این جلسه گفته بود، اگر زیرگذر مهرویلا را پیش از تکمیل به بهره برداری برسانیم و این عمل موجب تصادف و فوت یک شهروند شود، چه کسی پاسخگو است و به عنوان شهردار اجازه نمی دهم که تعجیل در افتتاح، موجب مرگ یک انسان بی گناه شود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
با وجود سند تحول و نقشه‌جامع نیازی به سند 2030 یونسکو نداریم/ وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به مجلس فراخوانده می شود/ 2030 زمینه ساز نفوذ در سیستم آموزشی است
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص سند 2030 اظهار داشت: در کشور ما هم سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش و هم نقشه جامع علمی تدوین و مورد تایید قرار گرفته است و مشخص نیست وزارت آموزش و پرورش بر چه اساسی اقدام به تهیه یک سند دیگر کرده اند.

وی با بیان اینکه جایگاه این سند میان اسناد آموزشی کشور مشخص نیست عنوان کرد: رهبر انقلاب بر پیگیری این دو سند تأکید فراوانی داشتند و اولویت نظام آموزشی کشور باید اجرای این دو سند باشد؛ چرا که در حال حاضر خلأی در سند تحول وجود نداشت که بخواهند سند دیگری را رونمایی کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش تصریح کرد: رو نمایی از سند 2030 که توصیه یونسکو است یعنی فراموش کردن و نادیده گرفتن زحمت های فراوانی که برای تدوین سند تحول بنیادین طی سال های گذشته کشیده شده است؛ لزومی ندارد ما گزارش مدارس و آموزش خود را به یونسکو بدهیم.

سلیمی با بیان اینکه تعهد دادن به یونسکو در امر آموزش بدون مصوبه مجلس شورای اسلامی خلاف اصل 77 قانون است عنوان کرد: نگرانی های جدی امروز میان کارشناسان و متخصصان امر آموزش به وجود آمده و مشخص نیست آقایان با چه کسانی مشورت کرده اند که به چنین نتیجه ای رسیده اند.

وی ضمن یادآوری هشدار های مقام معظم رهبری پیرامون نفوذ در کشور اظهار داشت یکی از زمینه های نفوذ قراردادها و تعهدات بین المللی است؛ همانگونه که FATF را در اقتصاد و IPC را در نفت امضا کردند به دنبال تصویب 2030 در بحث آموزش نیز هستند.

سخنگوی کمیسیون آموزش همچنین افزود: دغدغه هایی که این سند ایجاد می کند از سایر بخش ها کمتر که نبوده است هیچ بیشتر هم خواهد بود چرا که مقوله آموزش امری مهم در جامعه است.

سلیمی در پایان تاکید کرد: پس از اتمام بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی، از وزیر آموزش و پرورش می خواهد که به کمیسیون آمده و پاسخگوی نمایندگان در زمینه سند 2030 باشد، این اولین اولویت کمیسیون آموزش بعد از بررسی برنامه ششم خواهد بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
خبرگزاری فارس: با اجرای برجام صادرات نفت به بالاترین سطح خود در بعد از انقلاب رسیده/ طرف مقابل برجام را پاره کند واکنش ما تندتر است

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز در بیست و دومین جشنواره رازی که در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد ضمن تسلیت به مناسبت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به سالروز اجرایی شدن برجام اظهار داشت: واقعیتی که وجود داشت این بود که به بهانه هسته‌ای در طی سال‌های گذشته فشارهای سنگینی بر ملت و کشور ایران وارد شد، این فشارها در سال‌های آخر دولت قبل با تحریم‌های بسیار شدید و ظالمانه‌ کشور روبرو شد، بخش‌های اصلی کشور تحریم شدند که از جمله آن می توان به بخش ظام بانکی و نقل وانتقال پول اشاره کرد و این در حالی است که در دنیای امروز امکان ندارد ما بتوانیم بدون سیستم مشخص بانکی کار جدی اقتصادی انجام دهیم.

وی در ادامه افزود: همچنین نفت به عنوان مهمترین مرکز درآمد کشور آن هم کشوری که به هر حال به منابع طبیعی به طور مشخص به نفت وابسته است، صادرات نفت ایران را با محدودیت هایی رو به رو کردند از سوی دیگر شاهد وضع تحریم هایی در بخش کشتیرانی بودیم که اجازه حضور کشتی‌های خارجی و بزرگ در بنادر ایران داده نمی‌شد. همچنین بیمه‌های حمایت‌کننده از حمل و نقل بین‌المللی که هیچ کشتی، هواپیمایی و ...نمی‌توانستند در فضای بین‌المللی حرکت کند الا اینکه باید بیمه معتبری آنها را بیمه کند که آن کشتی یا هواپیما یا ... بتواند در فضای بین المللی حضور داشته باشد لذا همه این بیمه ها بروی ایران بسته شده بود.

معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: آن مقدار فشاری که می‌توانستند به تعبیر خودشان تحریم های هوشمند علیه یک کشور اعمال کنند به ایران وارد کردند و آخر هم به جایی رسیدند که هر ایرانی را صرفا به این اتهام که ایرانی بود با تحریم روبرو می کردند و برایش حساب بانکی باز نمی‌کردند و انواع و اقسام فشارها را بر ایرانی ها وارد می‌کردند، لذا در این شرایط، مهمترین هدفشان این بود که ما را از امکانات هسته‌ای محروم کنند و دانشمندان و پژوهشگران ما که کارهایی که موفق شده بودند انجام دهند متوقف کرده و مانع شکل گیری این اقدامات شوند در واقع می خواستند بگویند شما کشورهای جهان سومی در آن سقفی که برایتان مشخص شده در دنیا می توانید کار کنید و فراتر از آن سقف نمی توانید حرکت کنید که یک توافق نا نوشته ای بین قدرت های بزرگ دنیا متاسفانه بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چرا از عملکرد آقای هاشمی در سال 88 دفاع کردید؟در پی نحوه عملکرد نامتناسب صدا و سیما در مراسم فوت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی، دفتر تحکیم وحدت نامه سرگشاده ای خطاب به ریاست صدا و سیما، آقای علی عسگری، صادر
ه گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، در این بیانیه ضمن تاکید بر «جناب اقای عسگری در صداوسیمایی که  به شما امانت داده شده و روزی ازشما گرفته خواهد شد و شما باید نسبت به عملکرد خود درباره این امانت خطیر و مهم پاسخگو باشید،» آورده شده است:«جناب اقای عسگری ما دانشجویان و مردم ایران اسلامی از شما صراحتا در خواست میکنیم تا با شفاف کردن عملکرد اقای هاشمی و بررسی مواضع ایشان با در نظر گرفتن عدل وانصاف، راه را برای قضاوت ایندگان هموار کنید.»


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 22 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی