شهدای دزآور
شهدا را یاد کنید حتی با ذکر یک صلوات
درباره وبلاگ


سامانه پیامک ستاد یادواره شهدای دزآور
منتظر نظرتون هستیم
500020401170
500051561000
50001040001400
09117913875 تلگرام

مدیر وبلاگ : ذوالفقار بابایی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از این وبلاگ راضی هستید؟


هرچند میخواستم دیگر از برف و کولاک نگویم مبادا احساسات  پاکت دیگر بار جریحه دار شوند ،اما برف مجبورم کرد بر وعده ها و قرارهایم پا نهم این وقت شب یادی از آن اسوه مشقتهای رزمندگان-بسیجیان-شهدا جانبازان -ایثارگران -پیش مرگان مسلمان روزگار کنم و صفحات و داستان دلتنگیهای ملندو را برای بازرگانان ایثار در میان کوههای سر به فلک کشیده <اورامانات سه راه شهداتا پاسگاه شهدا >یعنی آن مردم فقیر بازگو کنم . هرچند همیشه ژاله هایت در بهار، خاطرات  و آرزوهای  زمستنانیت  را زنده میکند و مجبور به کنار گذاشتن لج و لجبازیهایت شوی اما تقدیر الهیست که آن امانت سنگین حق را بدون هیچ واهمه ای در میان سنگها نگه داری ..نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
روستای مرزی دزاور از توابع شهرستان پاوه که فقط 5 دقیقه با مرز عراق فاصله دارد بعد از آنکه در محرومیت همیشگی بود اینبار در برف محصور شده است.

مردم این روستا علی رغم موقعیت حساسشان با آمدن برف و کولاک و یخبندان شدید از هر گونه آب، برق، گاز  و مواد غذایی محروم شده اند اما صدایشان به تهران نمی رسد.

این روستا یکی از مناطقی است که در دوران جنگ تحمیلی شهدای بسیاری را تقدیم کشور کرد و به دلیل حملات شیمیایی صدام  تعداد جانبازان و خانواده شهدای ساکن در این روستا زیاد هستند.


محصور شدن یک روستای مرزی در برف + عکس

محصور شدن یک روستای مرزی در برف + عکس

محصور شدن یک روستای مرزی در برف + عکس

محصور شدن یک روستای مرزی در برف + عکس

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


تحصن کارگرانی که 36 ماه است حقوق نگرفته اند!+ تصاویر
برخی از کارگران کارخانه قند ممسنی در جلوی کارخانه دست به تجمع و تحصن زدند.

برخی از کارگران کارخانه قند ممسنی در جلوی کارخانه دست به تجمع و تحصن زدند.

  36 ماه است که حقوق نگرفته ایم و تا زمانی که به مطالبات خود نرسیم این تحصن هر روز در ساعت اداری ادامه خواهد داشت. کارخانه قند ممسنی سالهاست که با تعطیلی مواجه شده است اما هنوز کارگران مطالبات زیادی دارند.

هدف ما از این تجمع متوجه کردن مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری به مسائل کارخانه و درخواست های کارگران است. ما فقط در جلوی کارخانه تجمع و تحصن می کنیم و این به معنی اختشاش یا دست زدن به کار غیر متعارف نیست.

گفتنی است این کارخانه چند سال پیش به بخش خصوصی واگذار شد ولی متاسفانه خریدار ساکن تهران هست و به تعهداتش عمل نکرد و باعث شده شرایط نامناسبی گریبان گیر کارگران این کارخانه شود. بسیاری از مسئولین شهرستان خواستارند تا کارخانه مجددا تحت پوشش وزارت صنعت و معدن قرار گیرد و دوماً اینکه در یک مزایده مجدد کارخانه رو به متقاضیان جدید واگذار گردد و یا اینکه بعنوان مطالبات به خود کارگران این کارخانه واگذار شود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


استیضاح وزیر راه فنی است/ عضویت فرزند وزیر راه و خانواده وی در برخی شرکت‌ها /استیضاح وزیر راه و شهرسازی عمل به وظیفه قانونی نمایندگان است
نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه استیضاح وزیر راه در بندهای مختلف است که یکی از آنها موضوع قطار و بند دیگر مرتبط با عضویت فرزند و خانواده وی در برخی شرکت‌ها است، گفت: برخی از نمایندگان ابهاماتی در خصوص فرزند وزیر راه و شهرسازی دارند که موضوع را در بندهای استیضاح عنوان کرده‌اند.

محمداسماعیل سعیدی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: موضوع استیضاح وزیر راه و شهرسازی در 13 بند جمع‌بندی شده،البته تعداد افراد متقاضی استیضاح نیز زیاد بوده و هر کدام پرسش‌هایی مرتبط با بندها را در روز استیضاح بیان خواهند کرد.

وی با بیان اینکه استیضاح وزیر راه و شهرسازی در بندهای مختلف بوده که یکی از بندها موضوع قطار و بند دیگر مرتبط با عضویت فرزند وزیر راه و شهرسازی و خانواده وی در برخی شرکت‌هاست، افزود: برخی از نمایندگان ابهاماتی در خصوص فرزند وزیر راه و شهرسازی دارند که موضوع را در بندهای استیضاح عنوان کرده‌اند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو خاطرنشان کرد: استیضاح وزیر راه و شهرسازی عمل به وظیفه قانونی نمایندگان است که مردم ما را انتخاب کرده‌اند و ما به دنبال روشن‌سازی برخی از ابهامات بوده تا بتوانیم احقاق حقوق مردم را انجام دهیم.

وی افزود: وزیر راه و شهرسازی در روز استیضاح باید جوابگوی 13 بند ابهامات باشد و طبیعی است که اگر توضیحات وزیر بر مبنای مستند و قانع‌کننده باشد نمایندگان نیز قانع خواهند شد.

سعیدی با اشاره به اینکه برخی تلاش می‌کنند استیضاح را سیاسی جلوه دهند، تصریح کرد: این استیضاح سیاسی نبوده و یک استیضاح فنی است و نمایندگان در حوزه تخصصی، کاری و اجرایی ابهاماتی دارند و موضوعات سیاسی اصلاً مطرح نیست.

وی بیان داشت: پیش‌بینی از استیضاح روز یکشنبه وزیر راه و شهرسازی دو بعد دارد که بعد اول بسته به قانع کردن و استناد وزیر از پرسش‌های مطرح شده است و بعد دیگر عدم قانع شدن از پاسخ‌های وزیر راه که برای هر کدام تصمیم جداگانه خواهیم گرفت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش‌بینی می‌شود روز استیضاح با حضور حداکثری نمایندگان برپا خواهد شد و در نهایت رای نمایندگان نتیجه نهایی از صحبت‌های وزیر را خواهد داد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جان باختن تعدادی از مردم آذربایجان در فاجعه قطار تبریز و سمنان در ایستگاه هفت خوان سمنان، گفت: این حادثه مردم تبریز را متاثر کرد و مردم خواستار پاسخگویی وزیر در این زمینه هستند.

وی بار دیگر تاکید کرد: استیضاح وزیر فقط به خاطر این تصادف نیست بلکه وزیر کارنامه قابل قبولی ندارد و باید نسبت به عملکرد ضعیفش پاسخگو باشد.

گزارش فارس حاکی است، پنجم آذر در پی تصادف قطار سمنان ـ مشهد با قطار تبریز ـ مشهد در ایستگاه هفت خوان سمنان 49 مسافر زائر امام رضا(ع) در آتش سوختند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نمایندگان با رای به برکناری آخوندی نشان دهند بدنبال دفاع از حقوق ملت‌ هستند
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اعلام کرد: جنبش دانشجویی از نمایندگان می‌خواهد تا با رای خود به برکناری آخوندی در عمل نشان دهند که نمایندگان واقعی مردم هستند و نگاهشان به مسائل فقط از زاویه دفاع از حقوق ملت است و نه چیز دیگر.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


ثروتمندترین منطقه معدنی کرمان در محاصره محرومیت/ ذوب آهن اصفهان هر کاری بخواهد با معادن ذغال کرمان انجام می دهد
معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: تنها خریدار ذغال استان کرمان به دلیل نداشتن امکانات فرآوری، ذوب آهن اصفهان است که ان ها هم هر کاری دلشان بخواهد با ذفعال کرمان می کنند و علیرغم افزایش قیمت جهانی زغال، قیمت آن را افزایش نمی دهند.

  استان کرمان 180هزار کیلومتر مربع وسعت دارد که یکی از استان های معدن خیز کشور محسوب می شود که به بهشت معادن کشور مشهور است.

 

سالیانه 60 میلیون تن ماده معدنی از معادن استان کرمان استخراج می شود

 


معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: در استان کرمان در حال حاضر حدود 700 معدن وجود دارد که  425 معدن آن فعال و 270  معدن شن و ماسه است که از این تعداد معدن، سالیانه حدود 60 میلیون تن ماده معدنی استخراج می شود.
حسن زاده میزان ذخیره کشف شده از معادن استان را تا به حال 5.7 میلیارد تن عنوان کرد و افزود: استان کرمان از لحاظ شاخص های معدنی رتبه اول کشور را دارد چرا که 21 درصد از استخراج مواد معدنی کشور متعلق به استان ماست.
وی در ادامه بیان کرد: 39 درصد ارزش افزوده بخش معدن در استان کرمان است و 36 درصد از درآمد خزانه دولت از بخش معادن متعلق به استان کرمان است چرا که 30 درصد از فعالیت های کل معدنی کشور در استان کرمان انجام می شود و همین مسئله استان کرمان را در جایگاه اول قرار داده و باعث شده که کرمان به بهشت معادن شهرت پیدا کند.

معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان خاطر نشان کرد: از آنحایی که استان کرمان یک استان صاحب نامی در عرصه معدن بود، بعد از شناسایی پتانسیل ها و بررسی حدود 6 هزار محدوده ای که روی سیستم کالک سازمان وجود داشت متوجه شدیم که عده ای فقط این ها را ثبت کردند و کار قابل توجه ای روی معادن انجام نمی دهند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


پدر بزرگ 42 ساله ای که به عشق سفر کربلا به سربازی رفت+تصاویر
پدربزرگی که به عشق زیارت به سربازی رفته بود، حالا سربازی اش به پایان رسیده است و با اقدام برای صدور گذرنامه، مجوز خروج از مرز را در دست و شوق زیارت حرم یار را در دل دارد.

  شوق زیارت امام حسین(ع) با مردی دارای 6 فرزند و یک نوه در روستای خاندوز سادات آزادشهر، کاری کرد که او برای گرفتن گذرنامه در سن 42 سالگی به سربازی آمده بود، حالا او خدمتش را در هنگ مرزی اترک به پایان رسانده و با اقدام به صدور گذرنامه، مجوز رسیدن به حرم یار را در دست دارد و شوق رسیدن به معشوق را در دل، به راستی  تا کربلا رسیدن، تنها یک یا حسین(ع) دیگر باقی نمانده است.
رضا اوکاتی که آخرین فرزندش 13 ماه بیشتر ندارد، به عشق زیارت امام حسین(ع) خدمت سربازی را به جان خود خرید و چشمان مشتاق وی بغض انتظار را در دلهای خود می شکند، حالا او نه تنها به زیارت می رود بلکه  افتخار خدمت در بازسازی عتبات عالیات نیز نصیبش شده است.
رئیس ستاد عتبات عالیات گنبدکاووس می گوید: اوکاتی پیش زمینه کارگری ساختمانی نیز دارد و ۲۵ روز در آنجا خدمت می کند و ۵ روز نیز به زیارت دوره ای در مناطق زیارتی خواهد رفت، به احتمال زیاد او با اولین دوره اعزام در اردیبهشت ماه سال 96 راهی سفرشود.
پیش از این نیز رسانه قابوس نامه چندین خبر در رابطه با وی پرداخته بود که با استقبال بالای مخاطبین روبرو شد.
گفتنی است رضا اوکاتی در حال حاضر به فروش اسباب و لوازم خانگی در پشت ماشین خود مشغول است.
 

QABOOSNAMEH 2

 

QABOOSNAMEH 1

QABOOSNAMEH 2

QABOOSNAMEH 2

QABOOSNAMEH 2

QABOOSNAMEH 2

QABOOSNAMEH 2

QABOOSNAMEH 2

انتهای پیام/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


ضدانقلاب بار دیگر وارد فاز نظامی علیه جمهوری اسلامی شده است/ اعزام مستشاران سپاه به کشورهای مقاومت ادامه دارد/ انهدام عملیات داعش در اطراف ایران
فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: گروهای ضدانقلابی که سال‌های سال از فاز نظامی دور شده بودند، توسط سازمان های فرامنطقه ای و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس دوباره اعلام کردند که وارد فاز نظامی شده اند.

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، درخصوص اقدامات این نیرو در حراست از مرزهای کشور، اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه از سال‌های گذشته مسئولیت ایجاد امنیت در شمالغرب و غرب را داشت و از سال ٨٨ جنوب شرق نیز به این نیرو واگذار شد.

پاکپور افزود: سال‌های گذشته از ٨٥تا٨٩ در شمالغرب اقدامات ضد امنیتی فراوانی داشتیم چون در این مناطق، پایگاه و پاسگاه و جاده وجود نداشت و ضدانقلاب از ان سوی مرز به داخل برخی از مناطق نفوذ کرده بود.

وی با بیان اینکه از اواخر سال٨٩ اقدامات اساسی و زیرساختی، امنیتی و اشراف اطلاعاتی را شروع کردیم، گفت: در سال ٩٠ درگیری های زیادی با ضدانقلاب در مناطق غرب و شمالغرب مثل منطقه جاسوسان داشتیم و ارتفاعات زیادی را از آنها بازپس گرفتیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اشراف کامل بر روی ضدانقلاب خاطرنشان کرد: در جنوب شرق کشور زمانی که ماموریت به نزسا واگذار شد، عمق عملیات آنها به ٢٠٠-٣٠٠ کیلومتری داخل کشور کشانده شده بود.

پاکپور تصریح کرد: به دنبال این اقدامات، محرومیت زدایی و ایجاد امنیت توسط مردم بومی منطقه نیز در دستور کار قرار گرفت و ما این اقدامات را از جنوب شرق آغاز کردیم.

وی ادامه داد: ما اکثر مسایل امنیتی را به مردم منطقه سپردیم و الان٧٠ درصد امنیت منطقه، بومی است و توسط خود مردم ایجاد می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: امنیتی که الان در منطقه وجود دارد مرهون اقدامات مردمی در منطقه است.

پاکپور در بخش دیگری از سخنان خود، تشکیل هوانیروز را از اقدامات مهم امسال سپاه دانست و اظهار داشت: توان هوافضا در این حوزه به نزسا منتقل شده است.

وی افزود: ایجاد پایگاه های مقدم و ارتقای پایگاه‌های ثابت آغاز شده و بر روی سیستم‌های ناوبری بالگردها نیز کار می‌کنیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: تجهیزات مورد نیاز نیز توسط سازمان جهاد خودکفایی نزسا تولید می‌شود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


"دلار" اسلحه‌ای برای تسلیم و ناامید کردن مردم ایران/ارزهای چین و روسیه جایگزینی مناسب برای "دلار"
جایگزینی ارزهای چین و روسیه و مبادلات پولی چندجانبه بهترین راه برای شکستن وجهه دلار و احیای تولید در کشور است.

، در گزارش قبل از طراحی ایالات متحده آمریکا برای اقتصاد جهان گفتیم و از طراحی هایی که آمریکا در سال 2017 برای اقتصاد جهانی با مدیریت اقتصاددانان نخبه آمریکایی سخن گفتیم.

سازمان تجارت جهانی به عنوان بازوی آمریکا در بحث اقتصاد عمل کرده و کشورها خود به خود مجبور می شوند برای پیشرفت اقتصاد خود عضو این سازمان شوند.

دلار به عنوان پول رسمی آمریکا نقش تعیین کننده ای در بازار جهان ایجاد می کند به نحوی که ایالات متحده آمریکا با تصمیمات سیاسی و بازی با دلار باعث شکست اقتصاد کشورها و افول ارزش پولی شان می شود.

این تصمیمات سیاسی در سازمانی به نام بولمبرگ  گرفته شده و با سلاح اقتصاد بسیاری از کشورها را از عرصه مقابله با آمریکا دور و یا کلا نابود می کند.

مردم ما در سال 91 به وضوح دیدند که قیمت های کالا ها به یکباره به سه برابر قبل خود رسید و بسیاری از واحدهای تولیدی و تجاری را به مرز ورشکستگی تعدیل نیرو و نابودی کشاند. اما آیا در آن زمان قحطی یا جنگ در کشور اتفاق افتاد و یا شرایط  حادی به وجود آمد که قیمت ها این گونه ویران شد. جواب این است که نه قحطی افتاد نه جنگ بلکه سازمان بولمبرگ نقشه ویرانی ساختارهای اقتصادی ایران را گرفته بود تا مردم را از نظام و انقلاب زده و ناامید کند رهبر معظم انقلاب نیز در بیانات دیروزشان بر این نکته تاکید کرده و از آسیب پذیری ساختار اقتصادی کشور انتقاد کردندنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


چرا آخوندی باید استیضاح شود؟/ سیاست‌گذاری غلط در بخش مسکن، مشتی نمونه خروار
عضو کمیسیون عمران مجلس طی یادداشتی تصریح کرد: استیضاح وزیر راه و شهرسازی اعلام وصول شد تا روز یکشنبه، خانه ملت میزبان عباس آخوندی باشد.

  محمد دامادی نماینده مردم ساری و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به تشریح موارد استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پرداخت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

استیضاح وزیر راه و شهرسازی اعلام وصول شد تا روز یکشنبه، خانه ملت میزبان عباس آخوندی باشد. آخوندی طی تصدی پست وزارت راه و شهرسازی اشتباهات کلان و عیانی در جهت تعیین راهبردهای این وزارتخانه صورت داد. در حالیکه این وزارتخانه مسئول مستقیم در روند خانه دار کردن مردم به حساب می آید، آخوندی بدون ارائه کردن طرحی مشخص مسکن مهر را مزخرف قلمداد می کند، اما نمی گوید که طرح مسکن اجتماعی که البته با الگوهای زندگی قشر مستضعف جامعه تنظیم نشده بود و از سوی او برای گرفتن رای اعتماد از مجلس، به نمایندگان مردم ارائه شد، چرا در حد حرف و شعار باقی ماند؟

*چرا طرحی جایگزین برای خانه دار شدن مردم ارائه نشد؟

بر اشتباهاتی که در اتخاذ تاکتیک برای رسیدن به اهداف مدنظر طرحی به نام مسکن مهر صورت گرفت تردیدی وارد نیست، اما طرحی که 4 میلیون خانوار آسیب پذیر را صاحب مسکن کرده است، بدون تردید طرحی مزخرف به حساب نمی آید.

عدم توجه به قشر مستضعف و نداشتن برنامه ریزی مشخص و شفاف در حوزه مسکن از جمله ایرادات جدی وارد بر عباس آخوندی است.

واقعیت این است که در سالیان اخیر کمبود واحدهای مسکونی بسیار چشمگیر و محسوس است. با توجه شکل گیری سالانه 800 هزار واقعه ازدواج در کشور، به نظر می رسد ایجاد توازن بین عرضه و تقاضای جامعه در این خصوص، نیازمند ساخت حداقل یک و نیم میلیون واحد مسکونی در سال باشد، اتفاقی که حتی با مسکن مهر هم به وقوع نپیوست. حال دولت یازدهم بدون توجه به این نیاز طرح مسکن مهر را نیز مزخرف دانسته است.

*کم کاری در بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده

یکی از مشکلاتی که در کشور با آن روبرو هستیم معضل بافت های فرسوده است. با توجه به زلزله خیز بودن کشور لزوم توجه به این مهم بیش از پیش ملموس می شود. دولت می بایست براساس مصوبات قانونی اعطای سالانه 300 هزار فقره تسهیلات ارزان قیمت نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهری را تا سقف 50 میلیون تومان در دستور کار قرار می داد. اما در بخش نخست سال 94 تنها 8 هزار پرونده برای پرداخت تشکیل شد. این در حالیست که تعداد تسهیلات پرداخت شده در سال 93، تنها 29 هزار فقره بود و این تعداد در سال 92 بر روی پله 8 هزار ثابت ماند.

جلسه رای اعتماد آخوندی را از یاد نبرده ام. جلسه ای که بارها و بارها از وعده ها سخن گفت، اما امروز پس از گذشت قریب به چهارسال کارنامه وزیر راه و شهرسازی #تقریبا_هیچ نکته قابل دفاع و ارائه ای ندارد. وی فقط در حوزه مسکن و برای جلب اعتماد نمایندگان و اخذ رای اعتماد بیش از 10 وعده روی میز گذاشت تا اعتماد نمایندگان مردم را به سوی خوند جلب کند. از طرح لیزینگ مسکن مهر، مسکن مشارکتی، رهن ثانویه، تسریع در روند بهسازی بافت های فرسوده و.. از جمله این وعده ها بود که به یکی از آن ها هم وفا نشد.

پرداختن به دیگر خطاهای عباس آخوندی در این مقال نمی گنجد. تکثیر تفکر لیبرالی در بدنه وزارت راه و شهرسازی، عدم اهتمام به اقتصاد مقاومتی، توجه نداشتن به ترمیم زیرساخت های حمل و نقل ریلی و جاده ای و تمرکز تمام ظرفیت های یک وزارتخانه در مسیر واردات یک فروند هواپیما از جمله این خطاهای بزرگ است که جای بسی بحث و تامل دارد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


بگویید چند نفر از اعضای کابینه در هیئت مدیره شرکت‌های دولتی و خصوصی عضویت دارند؟/چرا مدیران نجومی را اخراج نمی‌کنید؟/ اقتصاد ما سیاسی شده است
وزیر سابق نفت گفت: بعد از گذشت یک سال و نیم، حالا اذهان مردم را به جای دیگری منحرف می‌کنند. می‌گویند ساختار داخلی اقتصاد ایران مشکل دارد.اگر ساختار داخلی اقتصاد ایران مشکل دارد، پس چرا با ساختار برخورد نمی‌کنید؟ چند نفر از اعضای این کابینه در هیئت مدیره شرکت‌های دولتی و خصوصی عضویت دارند؟


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
زندگی ناگوار دختر شهید و فرزندان بیمارش در مخروبه ای به نام خانه+تصاویرشب گذشته پس از آنکه از صبح تا عصر در یکی از روستاهای باشت در حال ساخت و ساز بنا و کمک به یکی از اقوام بودم، می خواستم حمام و استراحتی کنم که گوشیم زنگ خورد، یکی از دوستان بود، خبری داد که خیلی ناراحت کننده بود.

 

خبر، خبر زندگی زوج جوان باشتی با چهار فرزند بود که به سختی می گذشت.

 

وقتی شندیم مرد خانواده فرزند جانباز و همسرش فرزند شهید است، باور نمی شد، پیش خودم گفتم مگر می شود؟

 

یکساعتی شد تا آماده شدم و به همراه دو نفر از دوستان تصمیم گرفتیم به خانه شان سر بزنیم و از نزدیک در جریان احوالشان قرار بگیریم.

 

پس از طی مسیر خیابان و گذشتن از کوچه های شهر باشت به خانه ای رسیدیم که در حیاط خانه به وسیله بلوک کاملاً مسدود شده بود و تنها یک درب چوبی قدیمی که به وسیله ی یک الوار چوبی که به منزله قفل استفاده می شد نگه داشته شده بود.

 

 

داشتم به خانه نگاه می کردم که جوانی خوش استیل و رعنا به استقبالمان آمد، پیش خودم فکر کردم بابا اینکه از من و امثال من هم هم قوی تر و هم کاری تر است، چرا کار نمی کند؟

 

ماندم که بروم یا نه، بین دوراهی گیر کرده بودم، نکند همسر خانواده آدم بیخیالی باشد و بخواهد از این طریق ...

 

بالاخره گفتیم ما که تا اینجا آومدیم حالا بریم داخل خانه ببینیم چه خبره، همین که وارد خانه شدیم به صحنه ای عجیب برخوردم که تا دیشب در هیچ جای شهرم ندیده بودم.

 

مگر میشود سقف خانه ای در شهر باشت، هنوز الوارهای چوبی باشد؟ این صحنه رو بیشتر در خانه های قدیمی روستایی دیده بودیم.

 

 

خانه ای یک اتاقی، که همه چیز در همان یک اتاق خلاصه می شد.

 

 

بعد از احوال پرسی مرد خانه شروع به صحبت کردن کرد: جوان و تازه ازواج کرده بودم، با آنکه شغلی نداشتم ولی با کار و کارگری می خواستم زندگی خوبی برای خانواده ام محیا کنم.

 

یک روز و وقتی که در حال کاربودم احساس کردم چشمانم دیگر نمی بیند و نابینا شده ام، بعد از آنکه سه مرتبه چشمانم مورد عمل جراحی قرار گرفت حالا به گفته چشم پزشکان 70 درصد از بیناییم را از دست داده ام.

 

 

هم اکنون به سختی می بینم و پزشکان گفته اند که دیگر نمی توانی عمل جراحی انجام بدهی و باید از گرد وغبار، حساسیت، گرما و ... دوری کنم وگرنه همین 30 درصد بینایی باقی مانده هم از دست خواهد رفت.

 

آقای مرادیان ادامه داد، من فرزند جانبازم و همسرم نیز فرزند شهید سرافراز فرهادی است، چهار فرزند خردسال داریم دو دختر و دو پسر.

 

 

پسر بزرگم مشکل و درد شکم دارد و دیگر فرزند پسرم دارای سوراخی در قلب خود است که باید هرچه زودتر درمان شود.

 

دختر بزرگم نیز با دوتا پلاتین در دستهایش زندگی می کند.

 

در لابلای سخنان پدر خانواده، علیرضا چهارساله که مشکل قلبی دارد، حرف های پدرش را قطع کرد و گفت: پدر مگر وقتی به زیارت امام رضا(ع) رفتیم خودت نگفتی امام رضا مرا خوب می کند؟ چرا دوباره می گویی قلب من سوراخ است؟

 

 

سخنان علیرضای بازیگوش با آن لحن کودکانه و آندوهگینش چنان غم و بغضی در بین ما ایجاد کرد که برای منی که قبلا این چنین زندگی هایی را دیده بودم آنقدر سنگین بود که به زحمت توانستم خودم را کنترل کنم و به بهانه عکس گرفتن به بیرون رفتم.

 

همسر خانواده در حال آماده کردن چای برای ما بود، اجاق گاز کوچکی در گوشه اتاق.

 

 

خانم فرهادی گفت: پدر شهیدم در سال 1337 در شهر یاسوج متولد شد و در سال 1365 و در سن 28 سالگی در مهران به شهادت رسید.

 

 

وی افزود: همانطور که همسرم گفت ایشان هم فرزند جانباز هست ولی هر دو فاقد شغل و درآمدیم و زندگیمان به معنای واقعی کلمه به سختی میگذرد.

 

این فرزند شهید از مسئولان خواست تا فکری به حال خانواده اش کنند تا انشالله با شاغل شدن خود یا همسرش از این زندگی اسفبار خارج شوند.

 

وقت خداحافظی بود و ما باید می رفتیم، همینکه از درب اتاق خارج شدم گربه ای را دیدم که فارغ از هر گونه فکر و خیال ما انسان ها آرام در گوشه ای دنج به خواب فرو رفته بود، آنقدر بهش نزدیک شدم که می توانستم بهش دست هم بزنم ولی از جایش تکان نخورد، وقتی دلیل را پرسیدم پدر خانواده گفت: با وجود آنکه 4 فرزند خردسال دارم ولی ما به این گربه پناه داده ایم تا در این روزهای سرد بتواند جایی گرم داشته باشد، و جالب تر این بود که با وجود مشکلات عدیده خانواده، یک پتو هم زیر پای گربه پهن شده بود که این خود نشان از وسعت مهر و محبت و کرم این خانواده را می داد.

 

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه 30 بهمن 1395


سوال: یکی از دوستان شرح و سوالی مطرح نموده اند با این ترتیب که {با سلام، خدمت آزادگان عزیز و گرامی و مسئول محترم خودکفائی، آیا می دانید هر گونه تغییرات در آیین نامه ها و دستوالعمل های تدوین شده اگر در اساسنامه‌ شرکت نیامده باشد باید به تصویب مجمع  برسد؟ و با تایید مجمع قدرت اجرایی پیدا کند؟}.

جواب: در جواب این سهامدار گرامی، باید عرض کنیم؛ مطابق ماده 83 لایحه اصلاح قانون تجارت « هر گونه تغییر در مواد اساسنامه یا سرمایه شرکت یا انحلال شرکت قبل از موعد، منحصراً در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می باشد. »

بر اساس ماده فوق در صورتی که بخواهیم هر گونه تغییری در اساسنامه شرکت ایجاد کنیم، می بایست مجمع عمومی فوق العاده شرکت تشکیل و اتخاذ تصمیم نمایند. لکن در سایر موارد، قانونگذار تدوین و تصویب آیین نامه ها و دستورالعمل ها را از وظایف و اختیارات هیات مدیره قرار داده است. در همین راستا ماده 118 لایحه اصلاح قانون تجارت مقرر می دارد: جز درباره موضوعاتی كه به موجب مقررات این قانون اخذ تصمیم و اقدام درباره آن ها در صلاحیت خاص مجامع عمومی است، مدیران شركت دارای كلیه اختیارات لازم برای اداره امور شركت می باشند، مشروط بر آنكه تصمیمات و اقدامات آن ها در حدود موضوع شركت باشد. محدود كردن اختیارات مدیران در اساسنامه، یا به موحب تصمیمات مجامع عمومی فقط از لحاظ روابط بین مدیران و صاحبان سهام معتبر بوده و در مقابل اشخاص ثالث باطل و كان لم یكن است}. 

سوال: یکی از دوستان شرح و سوالی مطرح نموده اند با این ترتیب که {پایین برگه ارسالی را ببینید؛ نوشته کارگروه ارائه راهکار انتخابات، پس این یک راهکار ارائه شده بوده نه دستورالعمل که آقایان می فرمایند}.

جواب: بله، کاملاً درست است در پایین متن منشور و یا راهکار اجرای انتخابات وکلای سهامداران عنوان "کارگروه ارایه راهکار انتخابات" و این راهکار نیز توسط همان کارگروه تهیه شده است. این کارگروه بر اساس هماهنگی های انجام شده با بورس و برای ایجاد تسهیلات برای سهامداران (اعم از آزاده و غیر آزاده) تهیه و سپس متن آن کتباً به اطلاع بورس رسید. از طرفی این دوست عزیز توجه نمایند که هیات مدیره شرکت برای اداره امور شرکت طبق ماده 118 قانون تجارت از اختیار لازم برخوردار است لذا همین راهکار به عنوان دستورعمل یا دستورالعمل برای اجرا به عنوان مبنا قرار گرفته. ضمن اینکه باز هم به طور مکرر اعلام می گردد که طبق قانون تجارت هر سهامدار می تواند با دریافت برگه حضور، در مجامع عمومی شرکت شخصاً حضور یافته و اعمال رای نماید.

سوال: یکی از دوستان شرح و سوالی مطرح نموده اند با این ترتیب که {عزیزان به اطلاعیه روابط عمومی توجه کنید: نوشته شرکت با رای سهامداران و وکلای آنان در مجمع!!!!!!!  کدام سهامدار و کدام وکیل؟ درخواست داریم وکالت های رسمی و محضری سهامداران را نشان دهید؟ نه سهام داری رای داده نه نماینده سهام داری وکالت محضری داشته؟

جواب: بلی، تبدیل شخصیت شرکت از سهامی خاص به سهامی عام، با تشکیل مجمع عمومی و با حضور حد نصاب لازم از سهامداران و یا وکلای آنان مورد تصویب قرار گرفته است. اگر مراجعه و مروری بر ماده 99 قانون تجارت داشته باشید، متوجه خواهید شد که تهیه لیست سهامداران حاضر در مجمع و وکلای آنان، از الزامات قانونی است و این لیست پس از آنکه به امضاء حاضرین در مجمع می رسد، همراه با صورتجلسه مجمع عمومی به اداره ثبت شرکت ها تسلیم می شود. لذا از آنجا که هر گونه نقص در مدارک و مستندات قانونی مانع از ثبت صورتجلسه مجمع عمومی می گردد، ثبت صورتجلسه مجمع عمومی مذکور نشانگر کامل بودن مستندات لازم است. در مورد اینکه گمان کرده اید وکیل سهامدار الزاماً باید با وکالت رسمی محضری در جلسه مجمع عمومی حاضر شود، باز هم باید عرض کنیم که خیر، چنین نیست و تایید و احراز حضور و صلاحیت سهامدار و یا وکیل در مجامع شرکت با هیات مدیره است.

روابط عمومی شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگاننوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه 30 بهمن 1395
lght_untitled.png

ماده(۴) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان بیان می‌دارد: دستگاه‌های مشمول این قانون مکلفند حسب درخواست جانبازانی که تا تصویب این قانون در خدمت دستگاه بوده‌اند فقط برای یکبار نسبت به اعاده‌به‌خدمت آنان اقدام نمایند.

اعاده‌ به‌ خدمت ایثارگران (۱)

یوسف مجتهد - ماده(۴) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان بیان می‌دارد: دستگاه‌های مشمول این قانون مکلفند حسب درخواست جانبازانی که تا تصویب این قانون در خدمت دستگاه بوده‌اند فقط برای یکبار نسبت به اعاده‌به‌خدمت آنان اقدام نمایند.

جانبازانی که به‌دلیل محکومیت یا رای مراجع قضایی یا هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و یا سایر مراجع قانون مشابه از کار برکنار شده‌اند مشمول این ماده نخواهند بود.

در ماده(3) این قانون، همه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات دولتی، دستگاه‌های قضایی، مجلس شورای اسلامی، نهاد ریاست‌جمهوری، نیروهای مسلح و همه دستگاه‌هایی که به ‌نحوی از بودجه عمومی استفاده می‌کنند یا تحت مدیریت دولتی هستند، مشمول این ماده قانونی قرار گرفته‌اند.

از نکات موجود در این قانون، چند عبارت بود که باعث تفاوت برداشت مجریان نسبت به قانون می‌شد. عبارت «در خدمت دستگاه‌ بوده‌اند» که در متن قانون آمده، ناظر به چه نوع ارتباط خدمتی با دستگاه است؟ و مدت این ارتباط خدمتی به چه میزان است؟

آنچه از متن قانون استنباط می‌شود این است که این عبارت، عام است و قید و شرطی به آن وارد نشده، لذا مشمول هرنوع ارتباط خدمتی اعم از رسمی و غیررسمی است؛ بنابراین شامل خدمت قراردادی، پیمانی، روزمزد، موقت، پاره‌وقت و همه انواع ارتباط خدمتی است که دستگاه اجرایی با فرد منعقد کرده باشد. پاسخ مراجع قانونی نیز حاکی از این برداشت است و تشخیص و تصمیم‌گیری نهایی را به کمیسیون ماده16 سپرده‌اند.

درباره مدت ارتباط در این خدمت هم قانون، محدودیت و قیدی قائل نشده است؛ لذا با کمترین ارتباط خدمتی فرد با دستگاه اجرایی تقاضای اعاده‌به‌خدمت قابل رسیدگی در کمیسیون ماده16 است. تنها نکته مهم اثبات برقراری خدمت فرد با دستگاه اجرایی برای کمیسیون ماده16 است تا نسبت به صدور رأی اقدام کند.

عبارت دیگر که موجب ابهام بود ذکر اعاده جانباز تا تصویب قانون است. قانون در تاریخ 74/3/31 به تصویب رسید و برداشت نخستین، این است که اعاده‌به‌خدمت، شامل کسانی است که تا این تاریخ در خدمت دستگاه بوده‌اند و قطع ارتباط کرده‌اند اما این موضوع امری محال است که قانونگذار برای آن به وضع قانون اقدام کند. به‌عبارتی این قانون شامل گروه بسیار محدودی می‌شد که تا 74/3/31 در دستگاه، خدمت و در همان روز با دستگاه قطع ارتباط کرده باشند. برخی دیگر از آرای کمیسیون ماده 16نیز که مشمول همین برداشت بود، اعاده‌به‌خدمت را شامل کسانی می‌دانست که تا تاریخ 74/3/31 از دستگاه منفک شده باشند و برای کسانی که بعد از تاریخ تصویب قانون با دستگاه محل خدمت قطع همکاری کرده بودند، حکم به رد شکایت صادر می‌کرد.

با شکایت احدی از جانبازان به رأی کمیسیون ماده16و صدور آرای متناقض شعب درخصوص این موضوع، هیأت عمومی دیوان به شرح زیر نسبت به صدور رأی اقدام کرد: نظر به اینکه حکم مقنن که در مقام حمایت از جانبازان در زمینه‌های استخدامی و اجتماعی انشاء شده، مبین الزام دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مذکور به اعاده‌به‌خدمت جانبازان فقط برای یکبار به درخواست آنان منحصرا به شرط اشتغال افراد مذکور به خدمت تا تاریخ تصویب قانون است و متضمن تحقق شرایط و قید دیگری جز در موارد مصرح در تبصره ماده فوق‌الذکر نیست بنابراین دادنامه‌های صادره مبنی بر نقض رأی کمیسیون مقرر در ماده16و تأیید استحقاق شاکیان به اعاده‌به‌خدمت، صحیح و موافق قانون تشخیص داده می‌شود.

بنابراین رأی به رد شکایت کمیسیون ماده16 فقط درخصوص کسانی معتبر است که مشمول تبصره ذیل ماده(4) شوند؛ یعنی کسانی که به‌دلیل محکومیت یا رای مراجع قضایی یا هیأت‌های رسیدگی به تخلفات و مراجع قانونی مشابه از کار برکنار شده باشند و آرایی که برای رد شکایت دلایلی به جز تبصره ذیل ماده(4) را داشته باشد فاقد وجاهت قانونی و قابل تعقیب در مراجع قضایی است.

قانونگذار در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب 91/10/2 مجمع تشخیص مصلحت نظام ماده(4) قانون تسهیلات جانبازان را در قالب ماده(60) قانون جامع مجددا به تصویب رساند. در این ماده قانونی، آزادگان نیز مشمول اعاده‌به‌خدمت قرار گرفته و مشمول قانون شدند. از نکات دیگر در تصویب ماده(60) توسعه دستگاه‌های مشمول اعاده‌به‌خدمت است. در این مصوبه همه دستگاه‌های موضوع ماده(2) قانون جامع، مشمول اعاده به‌خدمت جانبازان و آزادگان شدند. حوزه شمول ماده(2) قانون جامع بسیار وسیع‌تر از حوزه شمول ماده(3) قانون تسهیلات جانبازان است، بطوری که هیچ دستگاه و سازمانی از حیطه تصمیم مقنن بیرون نمانده است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه 30 بهمن 1395
f22n_untitled.png

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
عاون توسعه مدیریت خبر داد:

و ایثارگران در دفاتر پیشخوان دولت

 

صدور انواع معرفی‌نامه‌ برای خانواده های شهدا و ایثارگران در دفاتر پیشخوان دولت

شهیدخبر(شهیدنیوز): معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران از امکان صدور انواع معرفی‌نامه‌های عمومی مورد نیاز خانواده های شهدا و ایثارگران از طریق دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور خبر داد.

  

سید منصور میرمرادی گفت: با توجه به تأکید ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر تسهیل در انجام امور اداری و نیز در راستای اجرای برنامه‌های دولت الکترونیک و هوشمند سازی اداری و به‌منظور ارائه خدمات برتر به ایثارگران و خانواده‌های آنان و خانواده معظم شهدا بدون محدودیت جغرافیایی و محل پرونده روش‌های جدید طراحی و ارائه شده است.

معاون توسعه مدیریت بنیاد با اشاره به استقبال ایثارگران از پورتال خدمات الکترونیکی در پایگاه اطلاع رسانی ایثار گفت: خدمتی دیگر با انجام موافقت‌نامه بین بنیاد و شرکت پیشخوان خدمات ایرانیان به‌منظور صدور انواع معرفی‌نامه‌های عمومی مورد نیاز این عزیزان راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس تمام ایثارگران عزیز و خانواده‌های معظم شهدا می‌توانند با مراجعه به مراکز هاتف و یا پایگاه اطلاع رسانی ایثار، دفاتر فعال در سراسر کشور را شناسایی و برای انجام امور اداری به نزدیک‌ترین مکان ممکن، مراجعه کنند. بدیهی است با فعال شدن سایر دفاتر، فایل موجود تکمیل و به‌روزرسانی می‌شود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

(نامه شماره 41642/18470

مورخ 25/04/1392 معاونت حقوقی رییس جمهور)

معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور

سلام علیکم؛

با احترام، تصویر نامه های شماره ... نماینده محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای ...، در خصوص استعلام راجع به اعاده به خدمت جانبازان بازنشسته بر اساس بند (ب) ماده (65) قانون برنامه پنجم توسعه و ماده (4) قانون تسهیلات استخدامی جانبازان و شمول عبارت اعاده به خدمت به افراد بازخریدی و مستعفی و شاغل محسوب نمودن مستخدمان بازنشسته توسط آن معاونت جهت بررسی و اقدام لازم ارسال می گردد.

عنایت دارند که در ماده (60) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که مؤخر بر قانون برنامه پنجم می باشد، مقرر شده است:

ماده (60)- دستگاه های مشمول ماده 2 این قانون مکلفند حسب درخواست جانبازان و آزادگانی که قبل از تصویب این قانون در خدمت دستگاه و قطع همکاری نموده اند، فقط یک بار نسبت به اعاده به خدمت آنان اقدام نمایند.

تبصره- افرادی که به موجب رأی صادره از مراجع قضایی یا هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری و یا سایر مراجع قانونی مربوط به دلیل محکومیت از کار برکنار شده اند، مشمول این ماده نخواهند بود.

در ماده مورد اشاره اعاده به خدمت علی الاطلاق مورد حکم قرار گرفته است و مقید به اعاده به خدمت جانبازان بازخریدی یا مستعفی نشده است.

از طرفی در ماده (124) قانون استخدام کشوری حالات مستخدمین تعریف گردیده است:

ماده 124- وضع مستخدم رسمی منحصراً یکی از حالات زیر را خواهد داشت:

الف- حال اشتغال و آن وضع مستخدمی است که در مدت معینی انجام وظیفه می نماید.

ج- حال بازنشستگی و آن وضع مستخدمی است که طبق قانون به موجب حکم رسمی مراجع صلاحیتدار از حقوق بازنشستگی استفاده می کند.

بنابراین، حال اشتغال با حال بازنشستگی متفاوت بوده و این دو حالت با هم قابل جمع نیست و مستخدم بازنشسته را نمی توان شاغل محسوب نمود. چنانچه ماده (91) قانون استخدام کشوری و ماده (7) آیین نامه ماده (102) قانون اخیرالذکر نیز بر این امر دلالت دارد:

ماده 91- از تاریخ تصویب این اصلاحیه (28/12/1353) اشتغال مستخدمین رسمی بازنشسته در مقامات مذکور در تبصره ماده (32) یا ریاست مؤسسات و شرکت های دولتی مشروط به آنکه به سن بازنشستگی اجباری نرسیده باشند اعاده به خدمت تلقی و مدت اشتغال به شرط پرداخت کسور بازنشستگی مقرر جزء خدمت رسمی تلقی می گردد، وزراء و نخست وزیران که از تاریخ 22/11/1357 به این مقامات منسوب شده اند بدون رعایت شرایط بازنشستگی اجباری، اعاده به خدمت خواهند شد.

تبصره ماده 7- پس از تأیید حکم برقراری حقوق بازنشستگی اعاده به خدمت یا تغییر تاریخ بازنشستگی مستخدم منوط به کسب مجوز قانونی است.

چنانچه بند (ج) ماده (24) و ماده (48) قانون مدیریت کشوری نیز بر خروج از خدمت و منتزع گردیدن از خدمت برای بازنشستگان تصریح دارد.

بنا به مراتب مذکور دستگاه ها مکلف به اعاده خدمت جانبازان (اعم از بازنشسته، بازخرید و مستفی) بنا به درخواست آنان و برای یکبار می باشند.

لازم به ذکر است قبل از تصویب قانون جامع نیز به جهت عدم وجود حکم مغایر با ماده (4) قانون تسهیلات استخدامی جانبازان در بند «ب» ماده (65) قانون برنامه پنجم توسعه و تصریح ماده اخیرالذکر بر لغو مقررات عام مغایر (نه خاص)، ماده (4) قانون تسهیلات استخدامی جانبازان لازم الاجرا بود.

حسین صادقی- سرپرست امور هماهنگی و رفع اختلافات حقوقی دستگاه های اجرایینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
آزمون استخدامی وزارت بهداشت

آزمون استخدامی وزارت بهداشت اطلاعیه داد

پاراف سازمان سنجش درباره آزمون استخدامی وزارت بهداشت اطلاعیه داد : اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص نتایج اولیه آزمون خوشه های شغلی (بجز ۷ خوشه های شغلی که نتایج اولیه آن درتاریخ ۹۵/۹/۲۰ اعلام شده است ) دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درسومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور (آزمون آبان ماه سال ۱۳۹۵)

بدین وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در یکی از خوشه های شغلی (بجز ۷ خوشه شغلی که نتایج اولیه آن درتاریخ ۹۵/۹/۲۰ اعلام شده است ) دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، متقاضی استخدام بوده و در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در تاریخ ۹۵/۸/۲۱ شرکت نموده اند، می‌رساند، نتایج آزمون داوطلبان شرکت کننده در شغل های مربوط به صورت کارنامه در سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است.

لذا افراد واجد شرایط که براساس کارنامه، در ردیف معرفی‌شدگان قرار گرفته‌اند، لازم است حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد از زمان اعلام نتیجه جهت اطلاع از زمان و محل تشکیل پرونده، بررسی مدارک و سایر مراحل پذیرش به سایت اینترنتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ذیربط (با توجه به کدرشته محل انتخابی) مراجعه نمایند.

لازم به توضیح است درج اسامی معرفی شدگان در سایت این سازمان به منزله پذیرفته شده نهایی نبوده و صرفاً در صورت بررسی و صحت مدارک و مستندات و تأیید اطلاعات ثبت‌نامی به تعداد ظرفیت مورد نیاز به ترتیب نمرات فضلی به عنوان پذیرفته شده اولیه جهت معرفی به گزینش تلقی خواهند شد و در صورت نقص در مدارک و مستندات ارائه شده و عدم تأیید اطلاعات ثبت‌نامی، داوطلب معرفی شده هیچ گونه حق اعتراض نخواهد داشت.

شایان ذکر است انتخاب افراد براساس نمرات فضلی مطابق اولویت های بومی و احتساب ضرایب خاص برای نیروهای قرارداد کار معین براساس اطلاعات تکمیلی توسط داوطلب در تقاضانامه ثبت‌نامی محاسبه گردیده لذا در صورت عدم انطباق مدارک ارائه شده درخصوص بومی بودن، قراردادکار معین و یا ایثارگری، موضوع اولویت آنان ملغی گردیده و مطابق ضوابط مورد عمل، اقدام می‌گردد.

در خاتمه‌ اضافه‌ می‌ نماید که‌ واحد پاسخگویی‌ غیرحضوری‌ سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور سال ۱۳۹۵منحصراً دررابطه با نمرات کارنامه آزمون برای‌ کلیه‌ داوطلبان‌ آماده‌ پاسخگویی‌ به‌ سوالات‌ می‌‌باشد. (بدیهی است به تقاضاهایی که دررابطه با وضعیت بومی ارسال گردد به هیچ وجه پاسخ داده نخواهد شد به دلیل اینکه اطلاعات افراد به منظور تعیین وضع بومی قبلاً برروی سایت قرار گرفته است) لذا داوطلبان‌ درصورت‌ نیاز می‌توانند سوالات خود را درخصوص مندرجات کارنامه حداکثر تا تاریخ ۹۵/۱۲/۶ با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org یا با تماس تلفنی در ساعات اداری با شماره تلفن‌های ۴۲۱۶۳-۰۲۱ در میان بگذارند. و از مراجعه حضوری به این سازمان اکیداً خودداری نمایند.

بدیهی است پاسخگویی به مکاتباتی که بعد از تاریخ ۹۵/۱۲/۶ ارسال گردد، مقدورنمی باشد.سازمان سنجش.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از مشاهده ویدیوی اجرای یک زن آوازه خوان در حضور مدیران جمهوری اسلامی نوشت: کرمانشاه استان جمهوری اسلامی است یا ایتالیا و فرانسه؟ شما که شاهد این هستید چرا مانع اقدامات خلاف شرع نمی شوید؟ خداوند روز قیامت گرفتارمان خواهد کرد. هر کس اجازه داده غلط کرده است.
در پی ارسال نامه دردمندانه تعدادی از مادران شهدا ی استان کرمانشاه به مراجع عظام تقلید و رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و گلایه از برگزاری آوازه خوانی زنان در حضور مدیران دولتی، حضرت آیت الله یزدی نامه شدیدالحنی به استاندار کرمانشاه ارسال کرد.

هرکس به

پس از ارسال نامه دردمندانه تعدادی از مادران شهدا ی استان کرمانشاه به مراجع عظام تقلید و رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و گلایه از برگزاری آوازه خوانی زنان در حضور مدیران دولتی، حضرت آیت الله یزدی نامه شدیدالحنی به استاندار کرمانشاه ارسال کرد.

 
هرکس به


، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از مشاهده ویدیوی اجرای یک زن آوازه خوان در حضور مدیران جمهوری اسلامی نوشت: کرمانشاه استان جمهوری اسلامی است یا ایتالیا و فرانسه؟ شما که شاهد این هستید چرا مانع اقدامات خلاف شرع نمی شوید؟ خداوند روز قیامت گرفتارمان خواهد کرد. هر کس اجازه داده غلط کرده است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

عیدی نظام اسلامی به مردم مناطق عملیاتی

، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: سند راهبردی خدمات‌رسانی به رزمندگان اجرایی شده و عیدی نظام در عید انقلاب به مردم است که براساس آن تمام مدت حضور کارکنان دولت در مناطق عملیاتی به عنوان ایثارگری محاسبه می‌شود.

فتح‌الله حسینی اظهار داشت: لایحه پیشنهادی دولت به ستاد کل نیروهای مسلح در تاریخ ۳۱ دی‌ماه سال ۱۳۷۶در مورد برخورداری کارکنان دولت حاضر در مناطق عملیاتی در دوران دفاع مقدس از مزایای ایثارگری به تصویب رسید.

به گفته عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، نصف مدت حضور کارکنان تمام دستگاه‌های که به منظور فعالیت‌های فنی، مهندسی و امدادی در مناطق عملیاتی ۵ استان درگیر جنگ حضور داشتند، به عنوان ایثارگری برای آن‌ها محاسبه می‌شود.

نماینده سابق مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ابلاغیه‌ای موسوم به ۵۱۷۰۰ ابلاغ شد تا براساس آن کارمندانی که به مناطق عملیاتی اعزام شده بودند، شامل این مزایا شده که طبق این ابلاغیه کارمندان بومی که در مناطق عملیاتی حضور داشتند، به عنوان ایثارگر شناخته نمی‌شدند.

وی با تصریح بر اینکه در ابتدای دوره قبل مجلس شورای اسلامی تقاضای ابطال این ابلاغیه را پیگیر شدیم، خاطرنشان کرد: ده‌ها جلسه با وزارت دفاع و پشتیبانی و کمیسیون اجتماعی دولت برگزار شد و پیگیری‌های لازم را انجام دادیم تا نهایت در تاریخ ۱۴ تیر ماه سال گذشته مصوبه موسوم به ۵۱۷۰۰ لغو شد.

حسینی متذکر شد: دولت ابلاغیه قبلی را لغو کرد و براساس آن کلمه اعزام از آن حذف شد تا کارکنان بومی نیز از این مزایا استفاده کنند و مصوبه جدید دولت موجب برخورداری بسیاری از کارکنان بومی استان‌های درگیر جنگ از حق و حقوق ایثارگری شد.

وی با تصریح بر اینکه سند راهبردی خدمات‌رسانی به رزمندگان نهایتاً با پیگیری‌های چندجانبه مجلس شورای اسلامی، دولت و ستاد کل نیروهای مسلح تدوین شد، گفت: اجرای دستورالعمل نحوه اجرای تبصره یک، ردیف ت، گروه چهارم، بند ۹، از خطوط راهنمای سند راهبردی یک کار انقلابی بود.

نماینده سابق مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی افزود: مدت حضور کارکنانی که در اجرای وظایف سازمانی در مناطق عملیاتی استان‌های درگیر جنگ حضور داشتند، به عنوان رزمنده موظفی محاسبه می‌شود و هر کارمندی که مدرک قانونی دارد از طریق وزارت‌خانه و سازمان تابعه پیگیری لازم برای برخورداری از مزایای این امتیاز را انجام بدهد.

وی به برخورداری یک‌هزار و ۶۰۰ نفر در شهرستان گیلان‌غرب و ده‌ها هزار نفر در سایر شهرستان‌های درگیر جنگ از این امتیاز، عنوان کرد: طبق ماده ۳ و ۴ این قانون، مدت حضور کارکنان در مناطق جنگی از تاریخ ۳۱ شهریورماه سال ۵۹ تا ۲۷ مردادماه سال ۶۷ به عنوان مدت ایثارگری محاسبه می‌شود و فرآیند احراز آن نیز با هماهنگی بسیج و ادارات مربوطه انجام می‌شود.

حسینی با تقدیر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کمیسیون اجتماعی دولت و مجلس شورای اسلامی و تشکر از همراهی و هم‌دلی سازمان برنامه و بودجه و ستاد کل نیروهای مسلح در تصویب این قانون ارزشمند، گفت: از تاریخ دهم بهمن ماه جاری این مصوبه اجرایی شده و عیدی نظام اسلامی در عید انقلاب به مردم است.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزایای این قانون برای ایثارگران و خانواده‌های آنان از جمله وام ایثارگری، سهمیه‌ها و معافیت‌های مربوطه، خاطرنشان کرد: ۷۲۰ میلیارد تومان برای رزمندگان معسر توسط دولت پیش‌بینی شده است که امیدواریم مجلس شورای اسلامی این رقم را به یک‌هزار میلیارد تومان افزایش بدهد.

حسینی اضافه کرد: ۵۰ درصد دوران حضور کارکنان دولت در مناطق عملیاتی همچون شهرستان‌های مرزی سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث‌باباجانی محاسبه شده و در شرایط جدید تمام مدت حضور این دسته از کارکنان به عنوان مدت ایثارگری لحاظ می‌شود.

وی با بیان اینکه مشمولان این طرح برای محاسبه کامل مدت ایثارگری به کارگزینی اداره مربوطه مراجعه کنند و ۵۰ درصد دوم را به عنوان طلب دریافت کنند، بیان کرد: محاسبه کامل مدت حضور کارمندان در مناطق عملیاتی استان‌های درگیر جنگ یک کار انقلابی است و افراد بسیاری در این استان‌ها و در سراسر کشور از  تلاش های مشفقانه جناب آقای فتح الله حسینی نماینده سابق مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی را در جهت برخورداری کارکنان مناطق جنگی از مزایای مورد نظر ارج می نهد وبرای این ارجمند توفیق روز افزون مسالت می نماید،شنیده ها نیز حاکی از آن است که با کمال تاسف پدر بزرگوار ایشان در یکی دو روز اخیر دارفانی را وداع نمودند ضمن تسلیت خدمت جناب آقای حسینی وسایر وابستگان ارجمند مغفرت وآمرزش الهی را برای آن سفرکرده معزز مسالت می نمائیم.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
درد ودلی با ملندو
هرچند میخواستم دیگر از برف و کولاک نگویم مبادا احساسات  پاکت دیگر بار جریحه دار شوند ،اما برف مجبورم کرد بر وعده ها و قرارهایم پا نهم این وقت شب یادی از آن اسوه مشقتهای روزگار کنم و صفحات و داستان دلتنگیهای ملندو را برای بازرگانان ایثار در میان کوههای سر به فلک کشیده <اورامانات ملندو >یعنی آن مردم فقیر بازگو کنم . هرچند همیشه ژاله هایت در بهار، خاطرات  و آرزوهای  زمستنانیت  را زنده میکند و مجبور به کنار گذاشتن لج و لجبازیهایت شوی اما تقدیر الهیست که آن امانت سنگین حق را بدون هیچ واهمه ای در میان سنگها نگه داری ..

....سلام و پیامت ورد عام و خاص شده آن دم که همه خوابند اما تو بیدار و لحظه های سخت زندگی را همراهی میکنی مدتیست افسانه تونل هم در رسانه ها و افکار عمومی گویی میخواهد با این برف و کولاک تقسیم ارث کند  و خودش را از دست خیانتهای روزگار نجات دهد مهرو محبتت دیگر هر روزکهنه و کهنه تر میشود  دستانت از شدت سرما یخ زدند هر وقت دیدی میهمانانت ناسپاسی کردند و بی وفا شدند بدان که  بهمنت بی خیال از فقر این مردم ، اسرارو درددلهایش را نزد بیگانگان بیان میکند.

 

ملندو  نمیخواهم نفرینت کنم ولی بی وفایی این روزگار مجهول ،گوشها و چشمهایت را کر و کور کرده که اصلا ناله های مظلوم را هم نشنوی دیگر نمیدانم انتظارت ازمن بیگانه چیست؟ با این همه احوالات بدت ،  روزگارت را سیاه می بینم و غرق در باتلاق نامهربانیها ...خوابت را دیده بودم نالان از دست کولبرهای خسته و  مشتاق یک لقمه نان حلال و مادران عزیزی که دامنشان پرورشگاه انسانیت است .

 

نمیدانم چه بگویم وکجای دردهایت را روی کاغذ بنویسم  از پلاسکوی جاده پر پیچ و خم هه زارانی بگویم که جگرمادران  سیمبان چشمیدری را در شیرین ترین لحظات عمرشان سوزاندی یا از دانش آموزی بگویم که برای نجات جان خود کتابهای خود را سوزاندند  غافل ازینکه  خبر سوزش جگر مادرانشان را قبلا به بهمن و کوههای  تته و دالانی و بزا زرا و ملندو و داده بودی ، زبانم بند آمده اگر بیشتر از این بگویم و بنویسم همان نفرین خواهد شد و دیگر هیچ ...


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
Image result for ‫عکس توانمندی روسیه‬‎

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
خبرگزاری فارس: نظام مالی و پولی ما با اقتصاد مقاومتی سازگار نیست/ رئیس‌جمهور به علت شرایط بد جوی به رفسنجان نرفت

وزیر کشور با بیان اینکه برخی از نظامات کشور همگام با حرکت جهادی و اقتصاد مقاومتی نیستند، گفت: نظام برنامه‌ریزی، نظام بودجه‌ریزی، نظام اداری و نظام مالی و پولی ما سازگار با اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی نیستند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
در دوران تحصیل، پول توجیبی‌هایم صرف خرید کتاب می‌شد/ منزل سیرابی‌فروش از خانه‌ی نویسنده آشناتر است!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
اجناس چینی در بساط سدمعبران/ دستفروشان: شهرداری از ما حق الاجاره می گیرددر حالی کمتر از 40 روز دیگر به سال جدید نمانده است که با ازدحام کالاهای چینی در بساط دستفروش ها قرار است پای هفت سینی بنشینیم که چشم بادامی ها برای ما چیده اندبسیاری از شهروندان در سفرهای درون شهری روزمره خود با افرادی مواجه می شوند که در اتوبوس ، حاشیه پیاده رو اقدام به فروش اجناس می کنند، با این حال این موضوع تنها به وسایل نقلیه عمومی ختم نمی شود بلکه کافی است سری به بازار، خیابان های پرتردد، مراکز خرید و... بزنید تا با دستفروشانی مواجه شویم که نه تنها قدم به قدم بساط چینی پهن کرده اند تا تولید داخلی را نابود کنند بلکه حقوق شهروندی را نیز تضییع می کنند و مانع تردد شهروندان می شوند.
علی ای حال افزایش تعداد بساط فروشان در سطح شهر نشانه بارز از مشکلات اقتصادی در سطح استان و کشور است چرا که بسیاری از افراد به دلیل نداشتن در آمد کافی و توان مالی مجبورند به شغل های کاذب روی آورند تا بتوانند مخارج خانواده خود را تامین کنند.
با این حال تنها بیکاری نیست که سبب رشد قارچ گونه دستفروشان در زاهدان شده است بلکه به گفته یکی از مسئولین مغازه دارها نیز عامل دیگری بر ازدیاد این افراد هستند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
فرشته نخستین نوزادِ پاکِ خانه؛ بی‌اعتیاد، بی‌خماری، بی‌نشئگی
فرشته نخستین نوزادِ پاکِ خانه؛ بی‌اعتیاد، بی‌خماری، بی‌نشئگی
چهارماه پیش که خاطره را با آن شکم بالا آمده و صورت کبود و دست و پاهای پف کرده و اعتیاد شدیدش به هروئین آوردند، فکرش را هم نمی‌کردند که دو ماه بعدش، صدای گریه‌های نوزادی، طبقه دوم ساختمان را پُر کند. فرشته به دنیا آمد،


آنچه در زیر می‌خوانید، گزارشی است از تولد اولین نوزاد پاک در اولین مرکز اقامتی مدل طبی زنان و مادران باردار معتاد.

همه خوابیده‌اند، جز «فرشته»؛ بچه مومشکی، چشم‌مشکی و گندمگونِ خانه که یک سمت صورتش به سقف است و آن یکی روی نازبالش آبی. «فرشته»، نخستین نوزادِ پاکِ خانه است؛ بی‌اعتیاد، بی‌خماری، بی‌نشئگی. نوزاد دو ماهه‌ای که حالا هوای اتاق آبی را نفس می‌کشد؛ آبی، همرنگ دیوار، همرنگ موکت و روبالشی‌های خانه. خانه، مرکز اقامتی زنان و مادران معتاد است.

فقط صدای نفس‌هایشان است که می‌آید از زیر پتوهای رنگی، در اتاق بچه؛ اتاقی کوچک و جمع و جور که گوشه سالن بزرگ است، کمی آن طرف‌تر از تخت‌های فلزی دوطبقه، تخت‌هایی با ملافه‌های آبی و روبالشی‌های لیمویی، چند متر دورتر از تردمیل و کتابخانه. مادر که تکان می‌خورد، لرزشی تمام تنش را می‌گیرد، تن نحیف و ترد و نازک «فرشته»؛ چشم‌ها را می‌دوزد به سقف، به چراغی که روشن می‌شود و به مادری که حالا بیدار شده و نگاهش می‌کند: «از وقتی به دنیا آمده نه پدرش به او سر زده و نه پدر و مادرم. هیچ‌کس نمی‌خواهدش.»

تو را چی؟

من را هم نمی‌خواهند.

اشک، چشم‌های قهوه‌ای‌اش را برق می‌اندازد. صورتش، چشم‌هایش، لب‌هایش، صدایش، غم دارد، می‌لرزد: «خدا بزرگه.»

چهارماه پیش که خاطره را با آن شکم بالا آمده و صورت کبود و دست و پاهای پف کرده و اعتیاد شدیدش به هروئین، به ساختمان آجر سه‌سانتی سفید و سه‌طبقه آوردند، فکرش را هم نمی‌کردند که دو ماه بعدش، صدای گریه‌های نوزادی، طبقه دوم ساختمان را پُر کند. فرشته به دنیا آمد، فرشته که حالا به قول مادرش «بیشتر شبیه پدرش است.»

بچه «خاطره» تا هفت‌ماهگی تکان نخورده بود. اگر هم خورده بود، مادرش نفهمیده بود، بس که نشئه بود، بس که مرفین زده بود.

«خاطره» باردار که شد، پدرش در را باز کرد و از خانه انداختش بیرون: «پدرم گفت بچه را بنداز. می‌خواهی، مصرفت را ادامه بده اما بچه را بنداز.» خاطره فقط ٢٧ سالش بود که یک روز فهمید حالت تهوع دارد، فهمید جنینی دارد، آن موقع به قول خودش دوا می‌کشید، برده بودندش کمپ برای ترک اعتیاد. از همان جا هم فهمید باردار است و به خانواده‌اش گفت: «نمی‌دانستم باردارم، مرفین عادت ماهانه را عقب می‌اندازد، چند ماه گذشته بود که فهمیدم باردارم، بچه را می‌خواستم. قبول نکردم بچه را بندازم. پدرم هم من را انداخت بیرون.» این‌جا دیگر صدایش شروع می‌کند به لرزیدن، استخوان روی گلویش بالا و پایین می‌رود، این بغضش بود که فرو می‌داد.

خاطرۀ باردار، هفت‌ماه در خیابان زندگی کرد. از همان ماه اول بارداری مصرفش را شروع کرد: «چون توی خیابان بودم نمی‌توانستم مصرف نکنم، هفت‌ماه مرفین می‌زدم تا بتوانم بخوابم و اذیت نشوم، توی یکی از پارک‌های شوش و دروازه غار می‌خوابیدم با دوست مردی که پدر بچه‌ام است.» پدر «فرشته» خودش هم معتاد بود. حالا کجاست؟ «خانه‌اش. دنبال زنی دیگر.» صدایش درنمی‌آید.

«خاطره» درد زایمان نداشت. ٩ ماهش که تمام شد، بدون علایم زایمان، او را بردند بیمارستان رسول اکرم سزارین کرد و «فرشته» شد نخستین نوزاد مرکز که پاک به دنیا می‌آید. حالا دو ماه است که بین بچه‌ها، دست به دست می‌شود، سر از اتاق خواب زنان با تخت‌های دوطبقه فلزی درمی‌آورد، از آشپزخانه، از کاناپه کرم‌قهوه‌ای جلوی تلویزیون و سالن پذیرایی که جلویش پر از سی‌دی فیلم‌های ایرانی است؛ راننده تاکسی، فروشنده، من، مرگ ماهی، سوپراستار.

«فرشته» ناله ضعیفی می‌کند، چشم‌هایش از دیدن آدم‌های جدید، از صدای شاتر دوربین عکاسی، می‌چرخد و هراس دارد: «نمی‌دانم اگر این بچه نبود، چه بلایی سر خودم می‌آمد، حالا به خاطر این بچه، مجبورم پاک زندگی کنم، پاک بمانم.» خاطره اینها را دنبال حرف‌های قبلی‌اش می‌اندازد.

«خاطره» می‌خواهد به اسم خودش برای فرشته شناسنامه بگیرد: «نمی‌دانم تا کی اینجام.» صدای مددیار می‌آید: «تا هر وقت که جای بهتری برایش پیدا شود، این‌جا می‌ماند.» آزاده اسمی‌زاده اینها را می‌گوید. مدیر واحد زنان جمعیت تولد دوباره، جمعیتی که این مرکز را راه‌اندازی کرده است. «خاطره» از ماه هفتم بارداری‌اش که به این مرکز منتقل شد، مصرفش را متوقف کرد و از آن موقع، فقط متادون می‌خورد.

«شکوفه » هنوز خواب است، صدای ما هم بیدارش نکرد. سرش را تکان می‌دهد و می‌رود روی سمت دیگر صورتش می‌خوابد: «بیرون می‌روی چراغ را هم خاموش کن.» خاطره این را می‌گوید و می‌خزد زیر پتو، دخترش را هم می‌برد. کلید برق را می‌زنم.

طبقه اول، بخش درمان

سمت چپ در ورودی، دومین تخت با ملافه آبی و بالش صورتی، جای «هنگامه» است که ساعت دو، یک ربع کم سرش شلوغ است. تندتند جوراب‌های مشکی را پا می‌کند، شلوار را می‌کشد بالا و به شکمش که می‌رسد، به زور دکمه را می‌بندد. او هشت‌ماهه باردار است: «شوهرم آمده دنبالم.» سایه سیاه همسر و پسرش را از پشت پنجره نشان می‌دهد: «می‌روم برای ویزیت دکتر.» و جواب زن تخت کناریش را می‌دهد: «دو سه روز دیگر برمی‌گردم.» خرت و پرت‌هایش روی تخت ولو شده، یکی‌یکی می‌اندازدشان داخل کیف، مثل شیشه دودی‌رنگ: «این متادونه، ٤ سی‌سی برای مصرف دو روزه‌ام. این هم مثل قرص آهن و ویتامین برایم واجب است، مثل خاطره که زایمان کرده، باید فعلا مصرف داشته باشم، دکتر گفته تا یک‌سال بعد از زایمان باید بخورم. اگر نخورم، حالم بد می‌شود، برای بچه‌ام هم ضرر دارد.»

سهمش از متادون روزی دو سی‌سی است، قرار است دو روز دیگر برگردد، به همان اندازه به او سهمیه می‌دهند: «اگر بیشتر بماند، برایش متادون می‌فرستیم. با تاکسی.» این را پرستار بخش درمان مرکز اقامتی مدل طبی زنان و مادران معتاد می‌گوید. بخشی که در طبقه اول ساختمان سفید است، با پنج تخت فلزی که یکی از آنها در اتاق مخصوص است؛ اتاقی که به گفته خانم اسمی‌زاده، برای آنهایی است که در دوره درمان اعتیاد، نیاز به آرامش و استراحت بیشتری دارند. هنگامه ٣٥‌سال بیشتر ندارد. سه ماه پیش، وقتی سومین بچه‌اش را ٥ ماهه باردار بود، به این مرکز آمد، خودش آمد: «به من گفتند دختر است، من بچه نمی‌خواستم، دو تا پسر ١٧ و ١٥ ساله دارم، ماه پنجم تازه فهمیدم که باردارم، شیشه مصرف می‌کردم، مصرفم بالا بود، یک روز رفتم دکتر که به من گفت قیافه‌ات به حامله‌ها می‌خورد، برایم آزمایش نوشت، دیدم ‌ای بابا، ٥ ماه است که باردارم. نمی‌خواستم. همان روز بود که بچه اولین تکان را خورد و همان روز هم به مرکز آمدم.»

در آن پنج ماه حالت باردارها را نداشتی؟ سرگیجه، حالت تهوع؟

چرا داشتم، ولی فکر می‌کردم مال مواد است. همه‌اش فحش می‌دادم به موادفروش‌ها که جنس خراب می‌اندازند به ما، نگو حامله بودم.

شبیه ٣٥ ساله‌ها نیست، شیشه کار خودش را کرده: «شیشه عادت ماهانه را به هم می‌ریزد. همین هم شد تا نفهمم که حامله‌ام، تا آن موقع هم سخت مصرف می‌کردم، شیشه و هرویین. روزی یک گرم دوا و یک گرم شیشه. ١٣، ١٢ سالی می‌شود.» می‌پرسم همسرت هم می‌کشید؟ « نه او ٦‌سال است گذاشته کنار، متادون می‌خورد.» این را می‌گوید و می‌رود سمت پنجره تا به پسر و همسرش بگوید کمی دیر می‌کند، منتظرش بمانند: «سه روز است وارد ٩ ماهم شده‌ام، خوب است که دختر است.» همه میان حرف‌هایش می‌پرند، مهدیه و آزاده و شراره؛ شراره با آن موهای فرفری روشن که سیگاری دستش است. پرستار به او تذکر می‌دهد: «این‌جا نه.» می‌داند که آن موقع، آن ساعت، وقت سیگار نیست. باید منتظر بماند. هنگامه مرکز را دوست دارد: «به‌خدا می‌روم خانه دلم برای این‌جا تنگ می‌شود، اوایل که برای درمان آمده بودم، آن‌قدر بی‌اعصاب و بداخلاق بودم که هر کس دیگری بود مرا می‌انداخت بیرون اما با من خوب تا کردند.»

هنگامه، دیگر وسایلش را جمع کرده، سریع جواب می‌دهد: «نمی‌دانم چه اسمی رویش بذارم، فرشته که داریم، قبلا باران هم داشتیم، نمی‌دانم، شاید نگین.» این را می‌گوید، چادرش را سرش می‌کند و می‌رود سمت در. قرار است بیمارستان اکبرآبادی مولوی زایمان کند، جایی که مرکز به او معرفی کرده، هزینه‌ها را هم خودشان می‌دهند. از دور برایم دست تکان می‌دهد: «تو رو خدا برایم دعا کن.» ستاره داد می‌زند: «پاک برگردی‌ها!» و با آن قد بلندش گوشه اتاق یک لنگه پا می‌ایستد. او کلیددار مرکز است، هر کس در می‌زند، اوست که می‌رود پشت در، قفلش را باز می‌کند و میهمان را، تازه‌واردهای مرکز را می‌برد داخل: «دخترم یک‌سال و هشت‌ماهه است، بردنش شیرخوارگاه. بهزیستی می‌گوید صلاحیت نگهداشتنش را ندارم.» ستاره ٢٥ ساله است، با این سن کم، دندان در دهانش نیست، ٦ماهی می‌شود که پاک شده، از طریق همین مرکز هم برای تنها دخترش شناسنامه گرفته.

زمین طبقه اول، سفید است، مثل دیوار، مثل روپوش پرستار بخش و مثل صورت «کبری». زن ٤١ ساله‌ای که نای بلند شدن از تختش را ندارد، پتوی بنفش را دورش پیچیده، سرش باز است و تی‌شرت آستین‌کوتاه تیره‌ای تنش است، همرنگ موهایش: «تریاک و حشیش و این آخرها هم کراک می‌کشیدم، ٢٠، ١٩ سالی می‌شود، دو ‌سال است که لغزش می‌کنم، آمدم اینجا برای ترک.» کبری دو پسر از همسر اولش دارد، یکی ١٩ ساله، آن یکی ٢٣ ساله: «بچه‌هام پیش شوهر دومم هستند.» یک ماه بیشتر است که اینجاست، بیشتر از «پگاه»؛ پگاه چشمانش دانه زیتون است، لب‌هایش حبه قند؛ اهل یکی از محله‌های شمال شهر است و با مادر معماری که دارد، خودش را یک سر و گردن بالاتر از بقیه می‌داند: «١٤، ١٣ روزی می‌شود که اینجام، از ١١‌سال پیش شیشه‌کشیدن را شروع کردم، با دوست پسرم، با هم شروع کردیم، حالا هم با هم در حال ترکیم.» پگاه سابقه ٥ ماه بستری در بیمارستان روزبه را هم دارد، می‌گوید روزی ٣٥، ٣٠ تا قرص اعصاب می‌خورده. او را کمپ چیتگر به اینجا، به مرکز، معرفی کرده‌اند، چهار زانو روی تختش نشسته و منتظر است دوره درمانش تمام شود تا برود در خانه‌ای که مادرش وعده داده در نزدیکی مرکز برایش کرایه کند: «دیپلم گرافیک دارم، آرایشگری می‌کردم، خودم خواستم معتاد بشم، حالا هم خودم آمدم.»

موهایش را مدل آفریقایی بافته: «دوستم ١١ روز است که پاکه.» دوستش آن روز آمده بود پشت پنجره تا ببیندش، برایش دست تکان داده بود و از آن دور، چند کلمه‌ای حرف زده بودند. دستی به موهایش می‌کشد و نگاهی به «نازنین» می‌اندازد، به نازنینی که لب‌هایش قرمز تند است و بی‌حال، خیلی بی‌حال حرف می‌زند: « امروز دومین روزی است که اینجام، دیشب خیلی بهم سخت گذشته، پا درد شدیدی داشتم، قلبم درد گرفت.» نازنین ١٩ ساله است، فقط دو ماه اعتیاد داشته اما همان دو ماه را هم سنگین کشیده: «من دوا می‌کشیدم روی کفی ضخیم با فندک اتمی. خانه که بودم دو سه تا فرش سوزاندم.» صدای کبری بلند می‌شود: «یکهو بگو ادیسون بودم.» صدای خنده‌شان بلند می‌شود. دوست نازنین، همان که با او دوا می‌کشید حالا، به‌خاطر ٦٠ سانت شیشه زندان است؛ دو‌ سال زندان دارد با ١٨٠ ضربه شلاق.

اینجا برایت خوب است؟

خیلی، از خانه خودمان بهتر. مثل هتل است. دلتنگ خانه می‌شوم اما همین که یک دکتر بالای سرمان است، خوب است. این‌جا همدردمان زیاد است، پایم که درد می‌کند، آن یکی هم پایش درد می‌کند.

این جواب «عاطفه» هم هست، کسی که با چشم اشاره‌ای به زن کنار پنجره می‌کند: «او را می‌بینی، او همه کاره‌مان است، همدردمان، بهیارمان.» شبنم نگاهی می‌کند با مهر. خودش هم اعتیاد داشت، حالا مددکار شده، دو سه روز اینجاست، دو سه روز خانه خودش: «٥‌ سال است پاکم. در همین موسسه تولد دوباره پاک شدم.» او مراقبشان است و از پایین رفتن سن زنان معتاد حرف می‌زند: «الان مواردی مراجعه می‌کنند که ١٥ و ١٨ ساله هستند.»

سارا اسمی‌زاده، مدیر واحد زنان جمعیت تولد دوباره همه‌جا همراهمان است: «این‌جا بخش درمان است، روند درمان هم در تعامل میان فرد معتاد و پزشک طی می‌شود، اگر بخواهند سم‌زدایی می‌شوند اگر نه، درمان نگهدارنده به آنها می‌دهند. این‌جا برای زنان مصرف‌کننده است. هدف این است که زنان معتاد، در شرایط کم‌خطر به وضع پایدار برسند، بچه‌ها چند هفته روی نگهدارنده می‌مانند، بعد آنها را برای دریافت متادون به کلینیک‌ها معرفی می‌کنیم. این‌جا فقط مخصوص زنان معتاد به مواد مخدر نیست، معتادان به الکل هم می‌توانند بیایند اما مراجعه‌کنندگان ما مصرف همزمان مواد و الکل دارند.»

طبقه دوم خانه است

از ١٥، ١٠ پله بالاتر، صداهای بلندتر می‌آید، چند زن جوان مشغول معاشرتند، هر کس به یک طرف می‌رود، یکی سی‌دی‌های جلوی تلویزیون را مرتب می‌کند، آن یکی چای می‌آورد، دو سه نفر روی کاناپه‌های کرم‌قهوه‌ای ولو شده‌اند: «کمپ‌های دیگر دخمه‌اند، این‌جا با همه‌شان فرق می‌کند، نگاه کن.» پنجره را باز می‌کند، شاخه‌های درخت میهمان ناخوانده می‌شوند: «این‌جا پنجره را که باز می‌کنی درخت است، خیابان است، مغازه و ماشین و آدم. پشت این پنجره‌ها زندگی است. اما در و دیوار خیلی از کمپ‌ها کاه‌گلی است، شب‌ها از کمپ صدای سگ و شغال می‌آید، این‌جا درخت سخنگو ندارد.»

اشاره‌اش به درختی است که در بعضی از کمپ‌ها، معتادان را به آن می‌بندند تا آرام شوند: «به ما می‌گفتند هر وقت این درخت حرف زد، طناب دورت را باز می‌کنیم.» اینها حرف‌های شیرین شراره است، همان شراره مو آتشی: «می‌دانی چیه؟ ما این‌جا آدم عقده‌ای نداریم، از همان اول که آمدم این‌جا گفتم از در بسته می‌ترسم، باید هر چند روز یک بار برم دور بزنم، بعد که خودم یادم رفته بود به من گفتند برو بیرون دورت را بزن و برگرد.» شراره زیباست، چشم‌هایش عسلی است، لب‌هایش همرنگ لب‌های نازنین است، شالی دور سرش بسته و لباس‌های خانه تنش است، از همان گلدار راحتی‌ها: «مدیر این‌جا تخصص دارد، روانشناسش با ما مثل دخترانش رفتار می‌کند.» ١٦ روز از پاکی شراره ٢٩ ساله می‌گذرد.

آنها صبحشان را با صبحانه‌ای که عاطفه برای‌شان درست می‌کند، شروع می‌کنند، ظرف‌ها را می‌شویند، جارو می‌زنند، بچه خاطره را می‌گیرند، ظهرشان با کلاس‌های هفتگی پر می‌شود، با کلاس‌های ماتریک و مهارت‌های زندگی، عصرشان با فیلم‌های ایرانی: «دیشب تسویه‌حسابو دیدیم.» مریم از آن طرف به میان حرفش می‌آید: «امشب فروشنده را می‌بینیم.» مریم دختر قشنگی است؛ این موقع از ‌سال که می‌شود، به قول خودشان لغزش می‌کند، زمستان، هوس مواد را در سرش زنده می‌کند: «تا حالا چندبار ترک کردم اما زمستان که می‌شود، دوباره می‌روم سمتش. بیشترین زمانی که مصرف نداشتم، هفت ماه بود، امسال می‌خواهم رکورد بزنم.»

چرا زمستان‌ها؟

دقیقا نمی‌دانم، اما شنیدم که پاییز و زمستان ویتامین دی بدن کم می‌شود، خورشید کم است، افسردگی می‌آورد، برای آدم‌هایی مثل ما هوس‌ کشیدن مواد مخدر می‌آورد.

«نیره» از آن طرف ادامه می‌دهد: «هر کس با یک چیزی برای مصرف مواد برانگیخته می‌شود، یکی مثل مریم با زمستان و شهرش، یکی مثل شراره با پدرش، یکی مثل خودم با هوای بارانی.»

«مریم» همسر و دختر ٥ ساله‌اش را اصفهان گذاشته و آمده تهران، آمده مرکز اقامتی مدل درمانی تا روی پاکی‌اش بماند؛ حساب روزهای پاکی‌اش را دقیق دارد: «هفت ماه و هفت روز.» او قدیمی‌ترین زن این مرکز است. مرکز اقامتی حالا با تولد «فرشته»، صدای سومین کودک را می‌شنود؛ «علی» و «حامد» قبل از «فرشته»، این‌جا بوده‌اند، صدای کودکی‌شان را «مریم» خوب به یاد دارد.
سلامت نیوز: روایتی تکان‌دهنده از تولد متفاوتِ یک نوزاد

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
من چقدر دلتنگ شما بودمو نمی دونستم!
من چقدر دلتنگ شما بودمو نمی دونستم!
هیچ وقت اینقدر حس نکرده بودم واسه این صفحه اینقدر میشه دلتنگ شد واسه نوشتن ،واسه رفیقای مجازی واسه رفیقایی که مجازی نیستن !!


 

هیچ وقت اینقدر حس نکرده بودم واسه این صفحه اینقدر میشه دلتنگ شد واسه نوشتن ،واسه رفیقای مجازی 

واسه رفیقایی که مجازی نیستن !! 

من دوباره شاغل شدم !!حس کردم دیگه بسه پا دراز کردن و استراحت !! 

شدم همکار آقاجان ... 

پرسنل جدید میخواستن .خوب من شرایطشو داشتم و یک ازمون ورودی هم داشت و مصاحبه و تاییدیه و ... 

امید نداشتم قبول شم و از طرفی دوست داشتم خودمو محک بزنم توی یه محیط جدید . 

آقاجان سپرده بود که یک درصد هم رو حساب آشنایی قبولش نکنید .. 

روزی که رفتم واسه مصاحبه برگشته بودم به چند سال پیشا که تو اداره میخواستم استخدام شم .. 

چقدر رقابت سختی بود و من چقدر ناباورانه قبول شدم و از خوشحالی برگه میان ترم دانشگامو خالی تحویل  

دادم ... 

یادش به خیر اون موقع 19 سال داشتم ...10 سال گذشته !!و چقدر عوض شده همه چی ...  

این بار من قوی تر رفتم واسه مصاحبه و چقدر اینبار مهم بود برام ببینم چقدر می تونم جلو برم ! 

خیلی سخت نشستمو خوندمو اطلاعات جمع کردم ،خوب اقا جان کمک میکرد و سعی میکرد بم بگه شایدم قبول 

نشی !! 

حس کردم تو  اون همه متقاضی باید حرفی برای گفتن داشته باشم ...یه سری ها ازمون رو جای دیگه  

میدادن و بعد میومدن غربت ...من و محدود کسایی تو غربت ازمون و مصاحبه میدادیم ... 

آزمون و که قبول شدم یه جایی با خودم گفتم من تلاشمو کردم ولی واقعا میخوام که کسی این میز و بگیره 

که کمک باشه و از پس این کار بر بیاد... 

همه چی خوب پیش رفت ...روزی که جواب ازمون و مصاحبه رو تو سایت میزدن به آقا جان گفتم نگاه کن و  فقط  

بگو اره یا نه !! 

آقا جان گفت آره !!گفتم خوب چی آره ؟!! 

میگه خودت گفتی بگو آره یا نه !! 

میگم خوب قبول شدم یا نه ؟میگه آره ... 

یعنی یه اشکی از من در آورد آخرش میگم اصلا نمیخوام بزار خودم نگاه کنم ...میگه خوب میگم آره !! 

و بعد میگه !هههه هههه آره قبول شدی ... 

اینگونه بود که شدیم همکار آقاجان !! 

روز اولی که با هم رفتیم سر کار کلا همون اول در ورودی با من خداحافظی کرد !!

و گفت ساعت فلان می بینمت !!! 

من دیگه تا آخر داستان و خوندم ...

باشه باشه سرکار فقط همکاریم !!

خیلی دلم براتون تنگ شده بود ... 

لیلی خواهری خیلی دوست دارمنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پنجشنبه 28 بهمن 1395
کاسبان تحریم
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز: آشوب‌های ۸۸ عامل اصلی تشویق کاخ سفید برای تحریم های کم سابقه علیه ایران بود.


 

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز :
آشوب‌های ۸۸ عامل اصلی تشویق کاخ سفید برای تحریم های کم سابقه علیه ایران بود.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
فعالیت زنان در اجتماع، آری یا نه؟
فعالیت زنان در اجتماع، آری یا نه؟
نوبت به فعالیت های اجتماعی زنان که میرسد عده ای مضمون روایاتی که میگویند مسجد زن خانه اش هست را بیان میکنند و بواسطه این، از ورود همسرانشان به اجتماع حتی برای مسائل مذهبی مثل زیارت و …


نوبت به فعالیت های اجتماعی زنان که میرسد عده ای مضمون روایاتی که میگویند مسجد زن خانه اش هست را بیان میکنند و بواسطه این، از ورود همسرانشان به اجتماع حتی برای مسائل مذهبی مثل زیارت و … جلوگیری میکنند و میگویند نمازت در خانه بهتر است …
.
.
.
<br><br>
        <font color=نوع مطلب :

برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نظرات ()
واکنش کاربران #توییتر به طرح عجیب #دوفوریتی #عارف و یاران در مجلس
واکنش کاربران #توییتر به طرح عجیب #دوفوریتی #عارف و یاران در مجلس
آقازاده چیکارن؟ -طرح دوفوریتی تصویب می‌کنن برا بستن دهان منتقد!


واکنش کاربران توییتر به طرح عجیب دوفوریتی عارف و یاران در مجلس
این درحالی است که باگذشت ماه ها هیچ طرح و یا اقدام اساسی برای بهبود اوضاع نفس گیر این روزهای مردم خوزستان ارائه نکرده اند!
.....................................................عذر میخوام قربان یه سوال داشتم راجع ب‍...
-دوسال زندان! ببَریدش! دوفوریتی آزادی_بیان عارف لیست_امید

این دوفوریتی یعنی،
از سخنران نپرس تا گندش در نیاد بیشتر،
والا حبست میکنم...
سبکباران

از «کاری نکنید بگم بیرونتون کنن»ِ خاتمی، رسیدیم به طرح #دوفوریتی امروز عارف و دوستان در مجلس؛
سید رضی

این طرح دوفوریتی در ظاهر الان تصویب شده ولی در واقع ۴ ساله که داره بصورت عملی روی منتقدین پیاده میشه
آدم إبن حوّا

آقازاده چیکارن؟
-طرح دوفوریتی تصویب می‌کنن برا بستن دهان منتقد!
مهدی نیکخواه

با عدالت این طرح2سال حبس برای سوال اگ جلوبریم؛باید اصلاح طلب های فتنه گر 88 رو با تبر گردن بزنیم!!!
#دوفوریتی
آروما

هماهنگی که دولت و نمایندگان لیست_امید در بستن دهان منتقدین دارن ،
ژاوی و اینیستا با هم نداشتن
ابوحیران درونی

ه طرح دوفوریتی بدن هر کسی به درآمد، محل زندگی یا حق اوقات فراغت فرزندان مسئولین اعتراض کرد ۶ ماه حبس بره بدون وقت هواخوری.
Hamidreza Salehi

کاش برای مشکلات #خوزستان هم #دوفوریتی می‌دادید.
علی رجبی

پ.ن: پناه می‌برم به خدا از بستن دهان منتقد...
#لیست_امید
#لیست_خفقاننوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 14 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی