شهدای دزآور
شهدا را یاد کنید حتی با ذکر یک صلوات
درباره وبلاگ


سامانه پیامک ستاد یادواره شهدای دزآور
منتظر نظرتون هستیم
500020401170
500051561000
50001040001400
09117913875 تلگرام

مدیر وبلاگ : ذوالفقار بابایی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از این وبلاگ راضی هستید؟

Image result for ‫سفره هفت سین جبهه ها‬‎
Image result for ‫سفره هفت سین جبهه ها‬‎

زندگی تون زهرایی و شهدایی پر بار -پربرکت در سایه خداوند قرار گیرد
شهدا را یاد کنید با ذکر صلوات
Image result for ‫سفره هفت سین جبهه ها‬‎نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
گزارش تصویری/


آخرین پنجشنبه سال در بهشت زهرا (س)


 مراسم عطرافشانی و غباروبی مزار شهدا، در آخرین پنجشنبه سال بیست و ششم اسفند در بهشت زهرای تهران آغاز و تا پایان شب ادامه خواهد داشت. تردد زائران از ایستگاه متروی حرم مطهر با 40 دستگاه ماشین برقی به صورت رایگان انجام می شود. همچنین برپایی دعای کمیل و آخرین دعای ندبه سال نیز برگزار خواهد شد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
آیت‌الله علم الهدی:


عده‌ای با سیاست های اشتباه بازار کشور را به بیگانگان سپردند/ فروش نفت خام بر خلاف اقتصاد مقاومتی است


 آیت‌الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: یک سال از فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل می‌گذرد و باید در روزهای پایانی سال کارنامه خودمان را بررسی و ببینیم در اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل چه کرده‌ایم؟

وی بیان کرد: سال 94 نیز سال اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده بود ولی اقدام مؤثری انجام نشد و تنها در حد یک شعار و برنامه به آن پرداخته شد، به همین خاطر سال 95 سال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامیده شد تا اقدام و عمل انجام شود.

آیت‌الله علم الهدی گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی که با مسئولیت معاون اول رئیس‌جمهور فعال‌شده، در یک مرحله 600 برنامه و در مرحله دیگر 200 مرحله برنامه‌ریزی شد که از این تعداد باید  120 برنامه  از این‌ها در سال 95 انجام می‌شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دولت در سال گذشته جهت پیش برد سیاست اقتصاد مقاومتی اقداماتی را انجام داد اما مجموعه کارهایی که در این موضوع انجام شد در جامعه نمایان نشد و مردم در زندگی خود اثری از این اقدامات ندیدند.

وی افزود: امسال در اجرا و مرحله عمل اقتصاد مقاومتی انحراف به وجود آمد که یک گروه اعمال انحرافی از اقتصاد مقاومتی و گروه دوم حرکاتی که در تضاد با اقتصاد مقاومتی بود.

آیت‌الله علم الهدی یادآور شد: یک انحراف بزرگی که به وجود آمد، تأکید دولت بر فروش بیشتر نفت خام بود اما این در حالی است که در اقتصاد مقاومتی باید روی فروش فرآورده  نفتی کار شود نه بر روی فروش نفت خام.

امام‌جمعه مشهد بزرگ‌نمایی اثرات تحریم دشمن از سوی دولت را دومین اقدام انحرافی با اقتصاد مقاومتی خواند و بیان کرد: باید برنامه‌های ما طوری باشد که تحریم‌ها اثری نداشته باشند نه اینکه تحریم نکنند.

وی ادامه داد: حساب بیش‌ازاندازه روی سرمایه‌گذاری خارجی، نگارش برنامه‌ها با پیش‌فرض رفع تحریم‌ها  و بی‌توجهی به مقاوم‌سازی در مقابله با تهدیدهای احتمالی را از دیگر اقدامات انحرافی با اقتصاد مقاومتی است که متأسفانه شاهد اجرای آن‌ها طی سالیان اخیر بودیم.

آیت‌الله علم الهدی در خصوص اقدامات متضاد با اقتصاد مقاومتی گفت: شاهد اقدامات تضعیف‌کننده تولید ملی، افزایش واردات کالا در بخش دولتی و تشویق واردات با توافق برنامه‌های تجارت کشور بوده‌ایم که بازار کشور را به کشورهای خارجی مثل ترکیه داده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی  بیان کرد: واگذاری نفت و گاز به شرکت‌های خارجی کار اشتباهی بود این در حالی است که شرکت‌های داخلی همچون قرارگاه خاتم وجود دارند که توانایی انجام این پروژه‌های بزرگ رادارند.

وی با بیان اینکه طی سالیان اخیر شاهد صدور مجوز برای واردکردن کالاهای لوکس بوده‌ایم ادامه داد: به مردم میگوییم تی‌شرت خارجی نخرید اما از آن‌سو ماشین پورشه چند صدمیلیونی وارد می‌شود و با این کار فرهنگ تجمل‌گرایی در کشور رواج می‌یابد.

آیت‌الله علم الهدی یادآور شد: من درصدد دولت ستیزی و نقد دولت نیستم اما در این تریبون خطابه نماز جمعه سال گذشته مقام معظم رهبری خواستار اقدام و علم در اقتصاد مقاومتی شدند و ما اکنون پس از یک سال باید بدانیم که اقداماتی در این عرصه صورت گرفته است.

امام‌جمعه مشهد تصریح کرد:  من سرباز مقام معظم رهبر هستم و باید خواسته رهبری را بگویم و تنها اشکال به دولت وارد نیست بلکه به نمایندگان مجلس نیز وارد است که چرا اقدام خاصی در اقتصاد مقاومتی نکرده‌اند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
رئیس سابق کمیته هسته‌ای مجلس:


پسا برجام نشان داد مردم سودی از مذاکرات نخواهند برد/شرایط رهبری در ارتباط با برجام اجرا می‌­شد چنین وضعیت آشفته‌­ای نداشتیم
رئیس سابق کمیته هسته‌ای مجلس گفت: افرادی در داخل کشور می‌گفتند با مذاکرات هسته‌ای تمام تحریم‌ها برداشته ودرب‌های اقتصادی از طرف غربی‌ها بر روی ایران باز می شود.

 ابراهیم کارخانه‌ای رئیس سابق کمیته هسته‌ای مجلس در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: در برجام ما هیچ گونه امتیازی از طرف  مقابل کسب نکردیم جز اینکه بعد از تصویب آن شدید ترین تحریم ها  علیه ایران اعمال شد و متاسفانه نه دولت و نه مجلس در مقابل این نقض صریح آنها هیچ کاری انجام ندادند.

 

وی افزود: در پسا برجام ملت ایران بخوبی متوجه شدندکه  امریکا عهد شکن و قابل اعتماد نیست، واین مذاکرات برای ایران جز ضرر هیچ منفعتی در بر نداشت.

 

این استاددانشکاه در رابطه با بدعهدی امریکا در پسا برجام گفت: آمریکایی ­ها در روز بعد از اجرای برجام یعنی ۲۷ دی ماه، ۱۵ شخصیت حقیقی و حقوقی ما را به بهانه موشکی تحریم کردند، یعنی همان روز بعد از اجرای برجام اینها توافق­نامه را نقض کردند.

 

رئیس سابق کمیته هسته‌ای مجلس با اشاره به اقدامات ایران در برجام گفت: در برجام طرف مقابل تضمین های گسترده‌ای از جمهوری اسلامی گرفته بود و اگر قبل از پدیده برجام، فقط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌توانست علیه جمهوری اسلامی در شورای حکام اقامه دعوا کند، اما پس از برجام، علاوه بر آژانس، شورای امنیت، کارگروه خرید و کمیسیون مشترک و هر یک از اعضای ۱+۵ می‌توانند علیه ایران به صرف ادعا، اعلام شکایت کنند.

 

کارخانه‌ای با بیان اینکه امریکایی‌ها در روز بعد از اجرای برجام توافق­نامه را کاملاً نقض کردند گفت: آمریکایی‌­ها ۱۵ شخصیت حقیقی و حقوقی را تحریم کردند. البته آمریکایی­ ها قبل از این هم یعنی در فاصله ۶ ماه، یعنی ۲۳تیر تا ۲۶ دی ماه چندین بار در مواردی برجام را نقض کرده بودند.

 

وی گفت: در حالی فعالیت‌های موشکی ایران را بهانه قرار دادند که این موشکها قابلیت حمل کلاهک هسته ای را ندارند.

 

این استاد دانشگاه افزود: وقتی آنها در فاصله این چند ماه چندین تحریم را علیه ایران اعمال کردند، متاسفانه در این فاصله اقدام قاطعانه‌ای در مقابل آنها صورت نگرفت و حتی توجیه هم کردیم که اینها چیز جدیدی نیست.

سوئیفت هم کارایی خودش را از دست داد

رئیس سابق کمیته هسته‌ای مجلس در رابطه با بحث فعالیت های اقتصادی در پسا برجام گفت: مهمترین مساله در برجام این بود که ما بتوانیم وارد معاملات بانکی- مالی کشورهای اروپایی شویم و باصطلاح درب فعالیتهای اقتصادی جهانی به روی جمهوری اسلامی ایران باز شود و ایران با هیچ محدودیتی روبرو نشود و در راس همه آنها مساله «سوئیفت» بود.

 

کارخانه‌ای در رابطه با سوئیفت گفت: یکی دو ماه کشور را با سوئیفت سرگرم کردند و بعد از آن نهایتاً گفتند سوئیفت برقرار است، ولی سوئیفتی که عملاً کاری انجام نمی­ دهد کم­ کم کارایی خودش را از دست داد و بعد از آن، آمریکایی ­ها فضای ناامنی را در بانک­  ها و موسسات اروپایی به وجود آورده بودند، آنها دیگر جرات نمی ­کردند با جمهوری اسلامی وارد معامله شوند.

 

وی تصریح کرد: مجموعه اینها یک فضای ناامن بین­ المللی را در بین کشورها به وجود می­ آورد و همه این‌ها باعث شد که ما نتوانیم معاملات بانکی و مالی با کشورهای دیگر انجام بدهیم و نتوانیم دارایی­ های خودمان را به ایران منتقل کنیم.

 

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: در پیوست ۵ برجام در بند ۷ و ۱۳، عنوان شده است که از روز تصویب مشارکت‌کنندگان در برجام، ترتیبات و تمهیدات لازم از جمله تمهیدات حقوقی و اداری برای اجرای تعهدات طبق برجام اتخاذ خواهند کرد.

 

رئیس سابق کمیته هسته‌ای مجلس با اشاره به بند ۱۳ توافق نامه برجام گفت: بر اساس بند ۱۳ هم اتحادیه اروپایی، دولت­های عضو آن وایالات متحده به نحو مقتضی مشورت با ایران راجع به تدوین دستورالعمل­ ها، بیانیه­ های مرتبط با جزئیات تحریم­ ها و اقدامات محدودکننده که طبق این برجام قرار است رفع شوند را شروع خواهند کرد.

 

به گفته کارخانه‌ای توافق نامه برجام باید در فاصله روز توافق تا روز اجرا یعنی از روز ۲۷ مهر تا ۲۶ دی­ماه ۹۴ همانطور که جمهوری اسلامی ایران در این فاصله تمامی تعهدات خودش را انجام داده و تمام موانعی را که بر سر راه وجود داشته و همه آنها را برطرف کرده است، آمریکا و اروپا نیز در این فاصله باید تمام موانع، عهدنامه ها و بخش­نامه­ های مغایر را لغو می کردند.

شرایط رهبری در برجام عملی نشد

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری با ۲۷ شرط برجام را پذیرفتند؛ یعنی ۹ شرط مجلس و ۱۰ شرط شورای عالی امنیت ملی و ۹ شرط هم معظم له ایراد فرمودند. قرار بود براساس این شرایط برجام اجرا شود ولی متاسفانه ما می­ بینیم اینگونه نیست.

 

این استاد دانشکاه با بیان اینکه نباید یادمان برود افزود: اگر شرایط مقام معظم رهبری دقیقا اجرا می ­شد، امروز در ارتباط با برجام هرگز وضعیت این­چنین آشفته ­ای را شاهد نبودیم که آمریکایی­ ها بخواهند، اینگونه بدعهدی بکنند .

 

رئیس سابق کمیته هسته‌ای مجلس گفت: نکته قابل توجه این است که دراین مدت حتی زمان منتهی به اجرایی شدن توافق برجام ما شاهد سفر بیش از ۱۵۰ هئیت از کشور های مختلف با ایران بودیم وهر توافق نامه های مختلفی در زمینه های گوناگون به امضا دو طرف می رسید.

 

کارخانه‌ای تصریح کرد: افرادی در داخل کشور فضایی به وجود آورده بودند که در پسا برجام کشورهای خارج تمایل شدید به همکاری با ایران در زمینه های مختلف دارنددر صورتیکه تا به امروز تنها بخش کوچکی از این توافقات اجرایی شده است.

 

وی افزود: برجام آنطور که خود اعضا می گویند تا به امروز دست آوردی در اقتصاد ایران نداشته و از طرفی محدودیت‌هایی در انتقال مالی و بانکی خارجی در پسا برجام  همچنان با قوت خود باقی است.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
یک مدیر وزارت بهداشت؛


مراکز درمانی دولتی در نوروز تعطیل نیست/ مردم با ۱۹۰ تماس بگیرند


 دکتر علی ماهر با حضور در برنامه «نبض» که شب گذشته از شبکه خبر روی آنتن رفت، گفت: وزارت بهداشت طرح سلامت نورزی را برنامه ریزی کرده که این طرح از ساعت ۸ صبح ۲۴ اسفند آغاز شده و تا ۱۴ فروردین ادامه می یابد.

وی افزود: ما سال گذشته بیش از ۲۰۰۰ پایگاه در اختیار داشتیم که به مسافران نورزی خدمات لازم را ارائه می کرد. امسال اورژانش کشور به ترتیب ۳۰، آمبولانس ها ۴۰، موتور آبمولانس ۴۷ و ایستگاه سلامت هم ۱۷ درصد افزایش تجهیزات داشته است.

ماهر ادامه داد: هلال احمر بازوی ما در تامین سلامت مسافران نوروزی است، نرم افزار درمان یاب نخستین اپلیکیشنی است که مردم می توانند از طریق آن به مراکز درمانی دسترسی پیدا کنند.

وی گفت: ما ۵۰ درصد نیروهایمان را در ایام نوروز و در مراکز درمانی حاضر خواهیم داشت، ما هیچ بیمارستانی را خالی نخواهیم گذاشت تا در ایام نوروز بتوانند خدمات لازم را به مسافران ارائه دهند.

ماهر افزود: هیچکدام از مراکز درمانی دولتی در ایام عید تعطیل نیست و در هر مرکز درمانی متخصصان بیهوشی و اورژانس حضور دارند.

وی با اشاره به فعالیت ۵۰ درصدی مراکز درمانی خصوصی ، گفت: برنامه ریزی برای فعالیت مراکز اورژانس و بیمارستان های خصوصی هم صورت گرفته و بر فعالیت آنها نظارت می شود.

ماهر افزود: شماره سه رقمی ۱۹۰ از ابتدای تعطیلات آماده است تا به همه پرسش ها و مشکلات مردم  در حوزه سلامت و بهداشت پاسخ دهد.

وی گفت: بیمارستان های تخصصی هر کدام بسته به نوع تخصص، متخصین عمومی و اورژانس را حاضر خواهند داشت و مابقی متخصصان آماده به زنگ هستند تا در صورت لزوم در مراکز درمانی حاضر شوند.

ماهر افزود: بخش اورژانس عمده حجم مراجعات نوروزی ما را به خود اختصاص می دهد و این بخش ۱۰۰ درصد فعال خواهد بود اما سایر بخشها تا ۵۰ درصد فعال اند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سلاح‌های آمریکایی در دستان تایوانی‌ها قرار می‌گیرد


دولت ترامپ در صدد فروش تجهیزات نظامی به تایوان
دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی فروش یک بسته تسلیحات نظامی به تایوان است.

دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی فروش یک بسته تسلیحات نظامی به تایوان است.

این بسته که به گفته مقام‌های آمریکایی سامانه‌های پیشرفته راکتی و موشک‌های ضد تانک را شامل می‌شود عصبانیت چین را به همراه خواهد داشت. 

منابع آگاه در گفت‌وگو با رویترز گفته‌اند این بسته نظامی از آنچه در سال‌های پایانی دولت اوباما به تایوان تحویل شد، بسیار بزرگتر است. 

یک مقام می‌گوید دولت ترامپ مشتاق است فروش این تسلیحات سریع‌تر انجام شود اما انتظار می‌رود غلبه بر موانع موجود بر سر آن چندین ماه طول بکشد. از جمله این موانع، نگرانی‌هایی در این باره است که حساسیت‌های چین ممکن است باعث شود همکاری با این کشور در زمینه‌هایی مانند کره شمالی دشوار شود. 

یک منبع در دولت ترامپ گفته که ارزش این قرارداد برای فروش تسلیحات نظامی بالغ بر یک میلیارد دلار خواهد بود نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
مرکز آمار تأیید کرد:


شکست مطلق دولت یازدهم در شاخص اشتغال/ خالص اشتغالزایی دولت‌های نهم و دهم 4.5 برابر دولت یازدهم+نمودار

در حالی که مسئولان دولت یازدهم آمار و ارقام «قشنگی» درباره عملکرد خود در اشتغالزایی ارائه می‌کنند، بررسی آمارهای رسمی نشان می دهد خالص اشتغالزایی این دولت فقط سالانه 50 هزار شغل بوده است و سایر شاخص‌های اشتغال هم به شدت بحرانی شده است.

بر اساس گزارش‌های مرکز آمار، تعداد شاغلان کشور در ابتدای دولت یازدهم در تابستان سال 1392 حدود 22 میلیون و 191 هزار نفر بوده است.

مطابق آخرین آمار که این هفته منتشر شد، تعداد شاغلان کشور در زمستان امسال به 22 میلیون و 342 هزار نفر رسید.

این آمار نشان می‌دهد که در 3.5 سال عمر دولت یازدهم خالص اشتغالزایی 151  هزار نفر بوده است که اگر میانگین سالانه آن را ملاک قرار دهیم، سالانه کمتر از 50 هزار شغل (43 هزار نفر در سال) می‌شود.

گزارش‌های مرکز آمار درباره تعداد بیکاران حکایت از آن دارد که در 3.5 سال عمر دولت روحانی، 635 هزار نفر بر شمار بیکاران کشور افزوده شده است.

در ابتدای دولت یازدهم در تابستان سال 392 بالغ بر 2 میلیون و 563 هزار بیکار در کشور وجود داشت که این رقم در زمستان امسال به 3 میلیون و 198 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

واقعیت دیگری که عملکرد تاسف‌بار دولت یازدهم در عرصه اشتغال را نشان می‌دهد افزایش 2.1 درصدی نرخ بیکاری در این دولت است.

مطابق گزارش‌های مرکز آمار، نرخ بیکاری در ابتدای دولت روحانی 10.4 درصد بود که در زمستان امسال به 12.5 درصد افزایش پیدا کرده است.

در مقایسه با دولت‌های نهم و دهم، عملکرد اشتغالزایی دولت یازدهم، فاجعه‌بار است.

در سال 1384 تعداد شاغلان کشور 20 میلیون و 618 هزار نفر بود که در پایان دولت دهم در بهار 1392 به 22 میلیون و 171 هزار نفر رسید که خالص اشتغالزایی دولت احمدی‌نژاد را به یک میلیون و 553 هزار نفر می‌رساند.

بدین ترتیب خالص اشتغال دولت‌های نهم و دهم به طور میانگین سالانه 194 هزار نفر بوده است. بنابراین خالص اشتغال دولت‌های نهم و دهم 4.5 برابر خالص اشتغال دولت یازدهم بوده است.

به عبارت دیگر، دولت یازدهم حدود یک پنجم دولت‌های نهم و دهم (22 درصد) شغل ایجاد کرده است.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نظر نمایندگان مجلس درباره چالش انتخاباتی اصلاح‌طلبان و روحانی/


اصلاح‌طلبان دنبال جایگزین روحانی هستند/ ضعف عملکرد دولت یازدهم موفقیت روحانی در دور جدید را با چالش‌ مواجه می‌کند/ چرخ سانتریفیوژها چرخید اما با دنده عقب!


 ناکارآمدی دولت یازدهم در عرصه‌های مختلف باعث شده که حتی اصلاح‌طلبان نیز چندان امیدی به پیروزی مجدد روحانی در انتخابات نداشته باشند بر همین اساس با نمایندگان مجلس در این زمینه به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید:

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با انتقاد از ضعف عملکرد اقتصادی دولت، اظهارداشت:‌ وضعیت ما در طول دولت یازدهم در حوزه اقتصادی خیلی وضعیت مطلوبی نبود اگر چه اقداماتی در این رابطه صورت گرفته و شاید به بهبود شرایط اقتصادی کمک کرده باشد اما از نظر ما معدل عملکرد اقتصادی دولت از نظر ما قابل قبول نیست.

وی افزود: نه تنها از نظر ما بلکه مردم هم از عملکرد اقتصادی دولت یازدهم ناراضی هستند؛‌ در شرایط کنونی می‌بینیم که مردم از وضعیت اقتصادی موجود خیلی ناراحت هستند و آن را مطلوب نمی‌دانند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: البته صحبت‌های ما نافی زحمات دولت نیست، دولت در برخی زمینه‌ها کارهایی صورت داده اما خروجی آن به عنوان معدل عملکرد دولت،‌ معدل قابل قبولی نیست.

پورابراهیمی ادامه داد:‌ لذا به نظر می‌رسد در حوزه مباحث اقتصادی نشود نمره مناسبی به دولت داد و نمره دولت در حوزه اقتصادی نمره نامطلوب محسوب می‌شود که از این منظر یک نکته مهم و خاص برای دولت روحانی است.

وی همچنین یادآور شد: از طرفی هم نیازهای شدیدی در هم در حوزه اقتصادی وجود دارد و شاید اولویت اصلی مردم باشد و آن حل مشکلات اقتصادی آنها است.

«بنابراین ضعف در عملکرد دولت از یک سو و نیاز و اولویت مردم برای توجه به مسائل اقتصادی از سوی دیگر امکان موفقیت دولت را برای ریاست‌جمهوری 96 و دوره جدید قطعا با چالش‌هایی مواجه می‌کند؛ مگر اینکه دولت برنامه‌های مشخصی را اعلام کرده و تغییرات جدی در تیم اقتصادی و کابینه‌‌اش شکل دهد.»

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خاتمه عنوان کرد:‌ لذا این وضعیتی که دیگران به ویژه حامیان دولت از موضع اقتصادی دولت نگران هستند،‌ موضوع درستی است.

اصلاح‌طلبان دنبال جایگزین روحانی هستند/ نمره مثبتی در کارنامه دولت مشاهده نمی‌شود

محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: نمره مثبتی در کارنامه کاری دولت در چهار سال گذشته جز در یکی دو مورد آن هم در بعضی از بخش‌های سلامت مشاهده نمی‌شود.

وی افزود: در بحث مسائل اساسی مردم معیشت و اقتصاد ،حمایت از تولید داخلی، مبارزه با قاچاق و ... متاسفانه اقدام خاصی توسط دولت صورت نگرفته است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان درمورد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: نگرانی اصلاح‌طلبان بویژه در یکسال اخیر این بوده که اگر تمام تخم‌مرغ‌های خود را در سبد آقای روحانی بچینند مردم اقبالی نشان ندهند.

سعیدی خاطرنشان کرد: در همین راستا بخشی از اصلاح‌طلبان به دنبال این هستند که افرادی را وارد عرصه انتخابات کنند که بتوانند شرایط دو قطبی را ایجاد کنند و همین فضای دو قطبی باعث شود که کسانی که معمولا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و توجهی به موضوعات سیاسی ندارند به صحنه بیاورند و با ایجاد موج بتواند از رای آنها استفاده کند.

وی در پایان گفت: طیف دیگری از اصلا‌ح‌طلبان از همان ابتدا بر این اعتقاد هستند که توفیقات چندانی نداشته و لذا باید به فکر فردی برای جایگزینی وی باشند و افراد مختلفی را در این باره مطرح کرده و مدل ترامپ را نیز در این خصوص طراحی کردند.

اصلاح‌طلبانی که می‌خواهند به گوی روحانی تکیه کنند با وضعیت تکان‌دهنده اقتصادی امیدی به رأی او ندارند/ این جبهه در شرایط بسیار سختی برای معرفی گزینه است

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم و رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره جایگزین اصلاح‌طلبان برای روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 966،‌ اظهار داشت:‌ جریان طرفدار آقای روحانی که جریان‌هالی مختلف اصلاح‌طلب بودند امروز نسبت به رای آوری روحانی دچار تردید جدی هستند.

وی افزود: از طرفی هم اصلاح‌طلبان امکان اینکه جایگزین مناسبی برای روحانی پیدا کنند وجود ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: تا قبل از ارتحال آقای هاشمی رفسنجانی،‌ اصلاح‌طلبان بیشتر به دنبال پیدا کردن جایگزین برای روحانی بودند؛ چون معتقد بودند کسی در مجموعه هست که با یک شیخوخیت و فصل‌الخطاب بودن اختلافات درون اصلاح‌طلبان را حل می‌کند.

*اصلاح‌طلبان پس از ارتحال هاشمی رفسنجانی دچار چالش شدند/ این طیف فعلا گزینه مطلوبی ندارد

وی بر همین اساس اضافه کرد:‌ ولی بعد از ارتحال هاشمی رفسنجانی، اصلاح‌طلبان مقداری دچار چالش شدند و احساس می‌کنند اگر به اختلافی برخورد کنند و گزینه‌ای معرفی کنند و بعد به دلایلی روحانی یا گزینه کنار او کنار نرود و در میدان بمانند، دچار مشکل خواهند شد؛‌ لذا در این فکر هستند که چگونه می‌توانند مسئله آقای روحانی را حل کنند که هم امید به رای آوری او داشته باشند و هم اینکه اتحاد حفظ شود.

ذوالنوری ادامه داد:‌ فعلا وضعیت اصلاح‌طلبان به گونه‌ای است که گزینه‌ای ندارند. چند گزینه مانند آقایان عارف،‌ پزشکیان،‌ جهانگیری، ظریف مطرح است که فعلا به توافقی نرسیدند و اکنون کشمکش ببین آنها است که چکار کنند.

*چرخ سانتریفوژها و صعنت چرخید اما به دنده عقب!

وی ادامه داد:‌ علت این تردید هم دو چیز است یکی اینکه اگر پشت سر روحانی بایستند با توجه به وعده‌های عمل نشده آقای روحانی، وضع بسیار بد اشتغال و معیشت مردم اینها رایی ندارند چون روحانی وعده‌های عمده‌اش این بود که هم چرخ سانتریفوژها بچرخد و هم چرخ صنعت؛‌ در مدت حکومت ایشان قبول داریم که چرخ سانتریفوژها و صعنت چرخیده اما به دنده عقب!

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حقیقت زمانی که روحانی روی کار آمد کارخانه‌هایی که فعال بودند چرخشان عقب گشت و بسیاری از آنها هم متوقف شدند و اکنون هم روز به روز روبه عقب افت می‌کنیم، سانتریفوژها هم که آن زمان 19 هزار بود اکنون به 5 هزار و 60 رسیده یعنی این هم با دنده عقب کار شده است.

* وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم در حال حاضر به شدت نگران کننده است

ذوالنوری با اشاره به اینکه معیشت مردم اکنون به شدت نگران کننده است، عنوان کرد: آمار بیکاری تکان دنده و نگران کننده است؛ لذا رئیس‌جمهور نه طبق آن وعده‌ای که داد چرخ سانتریفوژها چرخید، نه چرخ صنعت چرخید و نه مشکل اشتغال و معیشت مردم حل شد. بلکه امتیازهای فراوانی هم در عرصه بین‌المللی دادیم ولی نتیجه مطلوبمان را نگرفتیم.

وی ادامه داد: لذا با چنین فضایی چون آن وعده‌های (دولت یازدهم)‌ عمل نشده مردم نمی‌توانند دیگر اعتماد کنند؛‌ اعتبار گذرنامه ایرانی هم به شدت کاهش پیدا کرده به گونه‌ای که ما شاهدیم متاسفانه آمریکایی که طرف اصلی مذاکرات روحانی بود چگونه عمل کرد که این موضوع در طول تاریخ پس از انقلاب اولین باری است که چنین اتفاقی می‌افتد که نه تنها ورود اتباع ایرانی ممنوع شود بلکه آنهایی که در آمریکا ساکن بودند را هم بیرون می‌کنند.

*روحانی نتوانست به وعده‌های خود عمل کند

«به هر حال روحانی اینهمه هزینه داد که این مسائل را حل کند ولی ما شاهدیم که اوضاع وخیم‌تر شده است. در موضوع برجام هم دیدیم که تمام وقت دولت را گرفت به شکلی که از مسائل داخلی و معیشت مردم غفلت شد اما ما دیدیم که برجام هم با رای دادن ترامپ پا در هوا و متزلزل شد.»

*دولت حرکت جهادی در پیش نگرفت

ذوالنوری در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد:‌ وقتی مردم این اوضاع را می‌بینند انگیزه‌ای برای رای دادن به وی ندارند. دولتی به هر حال باید آن حرکت جهادی را پیش می‌گرفت انجام نداد و زمان و وقتی را هم که باید بگذارد نگذاشت.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه وقتی به مسیر گذشته نگاه می‌کنیم می‌بینیم روحانی در یک زرورق اشرافیت زندگی کرده و امروز حال مردم، حال خوبی نیست و دولت یازدهم از نظر اقتصادی باید ظرف چند سال اقدامات جدی که انجام می‌داد که شاهد آن نبودیم؛ حال ما می‌بینیم که این اتفاقات نیفتاده و دولت یازدهم عملکرد مطلوبی نداشته لذا کسانی که می‌خواهند به گوی آقای روحانی تکیه کنند با سنجش و بررسی وضعیت جامعه امیدی به رای او نمی‌بیننند، لذا باید به دنبال جایگزین می‌گردند.

*تکیه‌کنندگان به گوی روحانی امیدی به رای‌اش ندارند/ اصلاح‌طلبان گزینه رای آور مورد اجماعی ندارند

وی با طرح این سوال که چرا اصلاح‌طلبان به دنبال جایگزین نرفتند، گفت: یکی از این دلایل این است که گزینه رای آور مورد اجماعی ندارند و دوم اینکه اگر گزینه رای آور مورد اجماع هم داشته باشند معلوم نیست روحانی کنار برود، که در اینصورت اختلاف می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: یکی دیگر از دلایل فوق این است که عدول به سمت کسی و عبور از روحانی اعلام شکست قطعی در جامعه است و این پیام را به مردم می‌دهد که ای مردم! جبهه ما این کفایت و لیاقت را نداشت که رئیس‌جمهورش دو دوره رای مردم را با خود داشته باشد و این خود اعلام شکست قطعی است.

*اصلاح‌طلبان با معرفی گزینه در کنار روحانی اعلام کردند جبهه ما کفایت این را نداشت که رئیس‌جمهورش دو دوره رای مردم را با خود داشته باشد

ذوالنوری لذا مردم می‌گویند جبهه‌ای که گزینه‌های آن اینگونه از آب در می‌آیند که کفایت جمع کردن رای مردم را ندارد پس چگونه ما دوره بعدی به آن اعتماد کنیم و همین یعنی از دست دادن اعتماد مردم بنابراین روی این گیر هستند که چه باید بکنند. من فکر می‌کنم این جبهه در شرایط بسیار سختی برای تصمیم‌گیری و معرفی گزینه است.

دولت روحانی به احتمال زیاد یک‌دوره‌ای خواهد بود/برجام هیچ دستاوردی نداشت

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: به نظرم من اصلاح‌طلبان به دنبال مظلومیت‌نمایی برای آقای روحانی و به دنبال سیاسی‌کاری هستند و سعی می‌کنند با مظلوم‌ نشان دادن آقای روحانی برای وی رأی جمع کنند.

وی افزود:‌ به احتمال زیاد دولت آقای روحانی یک دوره‌ای خواهد بود و اگر اصولگرایان بر سر کاندید واحدی به اجماع برسند قطعاً در انتخابات پیروز خواهند شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در ارتباط با عملکرد دولت یازدهم باید گفت که تنها نتیجه این دولت برجام بود که هیچ دستاوردی برای کشور به همراه نداشت.

حاجی‌دلیگانی: اصلاح‌طلبان همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد روحانی نچیده‌اند/ چالش اقتصادی ارمغان کابینه مشترک اصلاح‌طلبان و روحانی برای کشور است

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به موضع اصلاح‌طلبان برای انتخاب کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: اصلاح‌طلبان با رئیس‌جمهور که در واقع با هم یک کابینه و یک دولت مشترک را تشکیل داده بودند نتیجه کارشان این شد که در بخش‌های اقتصادی چالشی را برای کشور ایجاد کردند و امروز مردم ما با این چالش مواجه هستند.

وی افزود: دولت آینده باید دولتی باشد که چالش‌های به وجود آمده در حوزه اقتصادی را برطرف و مشکلات مردم را در حوزه معیشتی و اقتصادی مرتفع سازد و ما شاهد بهبود شرایط اقتصادی در کشور باشیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: همانطور که ارزیابی‌ها و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد اقبال آقای روحانی برای دور دوم ریاست جمهوری بسیار اندک است و ما در جامعه آنچه از زبان توده مردم می‌شنویم حکایت از صحت این مسئله دارد.

حاجی‌دلیگانی در پایان خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان از ابتدا سعی داشتند تا همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد آقای روحانی نچینند و از ابتدا هم به صورت کجدار مریز برخورد می‌کردند تا هم از دولت آقای روحانی استفاده ببرند و هم اینکه نکات منفی که در دولت وجود دارد هزینه آن به گردن اصلاح‌طلبان نیفتد.

اصلاح‌طلبان می‌دانند سبد رأی روحانی حتی نمی‌تواند یک شکست آبرومندانه برایشان رقم بزند

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به عملکرد انتخاباتی اصلاح‌طلبان در سال 96 گفت: اصلاح‌طلبان در بحث انتخابات ریاست جمهوری دچار یک پارادوکس شدند. از یک سو مشاهده می‌کنند عملکرد دولت عملکرد مطلوبی نیست و کار به گونه‌ای نیست که بتوانند از تمامی موارد چشم‌پوشی و اغماض کنند و نسبت به تائید کارهای انجام شده بپردازند.

وی افزود: اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیده‌اند که اگر حتی همه ظرفیت خود را نیز در سبد رای آقای روحانی قرار دهند این سبد رای سبدی نیست که بتواند حداقل یک شکست آبرومندانه را برای آنها رقم بزند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: از سوی دیگر اصلاح‌طلبان می‌بینند که اگر بخواهند از آقای روحانی عبور کنند و گزینه دیگری را مطرح کنند اقبالی برای موفقیت در انتخابات نخواهند داشت. 

پژمان‌فر خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم علیرغم اینکه اصلاح‌طلبان اینگونه اعلام می‌کنند که می‌خواهند فردی را در سایه داشته باشند اما قطعا از آقای روحانی عبور نخواهند کرد چون می‌دانند حیات سیاسی آنها وابسته به همراهی با آقای روحانی است. 

وی افزود: این مانورهایی که اصلاح‌طلبان انجام می‌دهند که ما فردی را می‌خواهیم در سایه داشته باشیم زمینه سهم‌خواهی بیشتر را برای آنها از دولت آقای روحانی فراهم می‌کند چون مطمئنا اصلاح‌طلبان در صورت استقلال رای نخواهند داشت و یک شکستی را متحمل خواهند شد. به گونه‌ای که دیگر امکان سربلند کردن‌شان در جامعه فراهم نباشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: من فکر می‌کنم اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات بر روی انتخابات شورای شهرها و به خصوص کلان‌شهرها تمرکز داشته باشند و از این طریق ورود جدی‌تری به مجلس و در غایت به قوه اجرایی کشور داشته باشند.

موسوی لارگانی: مردم به سبب عملکرد ضعیف روحانی دیگر به اصلاح‌طلبان اعتماد ندارند/ نامزد اصلاح‌طلب هم بیاید پیروز نخواهد شد

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده مردم فلاورجان و نائب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه ناکارآمدی دولت یازدهم در عرصه‌های مختلف باعث شده که حتی اصلاح‌طلبان نیز از چندان امیدی به پیروزی مجدد روحانی در انتخابات را ندارند، اظهار داشت: دولت یازدهم یکسری وعده‌هایی را به مردم داد که حقیقتا عملی نشد.

وی افزود: به نظر من اگر اصولگرایان به اتحاد و انسجام برسند و یک نفر را به عنوان فرد توانمند معرفی کنند، پیروز میدان انتخابات خواهند شد. 

نماینده مردم فلاورجان در مجلس همچنین تصریح کرد: با وجود وعده‌های عملی نشده دولت یازدهم قطعا هر کس دیگری را اصلاح‌طلبان در کنار روحانی بگذارند قطعا موفق نمی‌شوند؛ در دوره قبل دیدیم که روحانی با یک حداقل رای توانست موفق شود چرا که تنها 250 رای نیاز بود که به دور دوم کشیده شود.

وی بر همین اساس اضافه کرد: با توجه به عدم موفقیت دولت یازدهم (که ابتدا منتسب به اصلاح‌طلبان نبود و پس از آن اصلاح‌طلبان از وی حمایت کردند و به نوعی دولت اصلاح‌طلبان شد)‌ مردم خیلی از عملکرد این دولت راضی نیستند. هر چند شاکله دولت از اصلاح‌طلبان چیده شده بود.

موسوی‌لارگانی ادامه داد: اگر طرف مقابل (اصولگرایان) متحد شوند هر فرد دیگری از اصلاح‌طلبان هم به عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان معرفی شود با این وضع موجود موفق نخواهند شد چرا که فقط می‌خواهند وعده و وعید دهند. دولت یازدهم از ابتدای شروع کار دولت قبل را هم زیر سؤال برد از طرفی تا پایان دوره دولت یازدهم اظهارنظرهای رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت این بود که عموما تقصیرها را گردن دولت قبل بیندازند.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: حال اگر کسی بخواهد بیاید که دولت قبل از روحانی را تخطئه کند قطعا مردم به وی اعتماد نخواهند کرد و اگر دولت یازدهم را زیر سؤال ببرد که در حقیقت خودشان را خراب کرده‌اند در عین حال مردم دیگر به آنها اعتماد نخواهند داشت.

موسوی‌لارگانی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: شرط لازم برای موفقیت اصولگرایان در گود انتخاباتی سال 96 اتحاد آنها است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
رییس پلیس پیشگیری ناجا:


آغاز ممنوعیت اسباب‌کشی از فردا/ این ممنوعیت تا 13 فروردین ادامه دارد


سردار محمد شرفی اظهار کرد:‌ برابر رویه  سال‌های گذشته امسال نیز هرگونه اسباب‌کشی بدون مجوز پلیس در ایام نوروز ممنوع بوده و در صورت رویت حتما با آن برخورد خواهد شد.

رییس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه این محدودیت از روز یکشنبه 29 اسفندماه آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد:‌ این ممنوعیت تا روز یکشنبه 13 فروردین ماه 96 ادامه خواهد داشت.

وی درباره اینکه چطور می‌توان نسبت به دریافت مجوز اسباب کشی اقدام کرد، گفت:‌ اگر فردی بخواهد در هر نقطه از کشور در این ایام اسباب کشی کند باید به کلانتری مراجعه و نسبت به دریافت مجوز کتبی با ارائه مدارک شناسایی معتبر اقدام کند، در صورتی که افراد هنگام حمل اسباب، فاقد این مجوز باشند، اقدام‌شان غیرمجاز بوده و ضمن توقیف خودرو با متخلفان نیز برخورد می‌شود.

شرفی اضافه کرد:‌ گشتی‌ها و ایستگاه‌های پلیس در سراسر کشور در ایام نوروز امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
در مناظره شبکه افق مطرح شد:


قاسمی:‌ اقدامات ما در دوران تحریم نفت در100سال وابستگی این صنعت بی‌سابقه بود/ دکل‌گمشده مربوط به شرکت تاسیسات‌دریایی بود نه وزارت‌نفت/ پس از برجام قراردادی در حوزه نفتی منعقد نشد
در حالی که وزیر سابق نفت می‌گوید تأمین منابع نفت ما در دوران تحریم از چهار منبع از جمله‌ پول‌های بلوکه شده صورت می‌گرفت و در 24 ماه تحریم در پارس جنوبی 1.49درصد پیشرفت داشتیم، معاون سابق وزیر نفت می‌‌گوید: از زمان اجرای برجام هیچ قراردادی در حوزه نفتی منعقد نشده است.

 برنامه «180 درجه» با مناظره رستم قاسمی وزیر سابق نفت و منصور معظمی معاون سابق وزیر نفت در موضوع «نفت نعمت یا نقمت؛‌ در دوران تحریم بر نفت چه گذشت» از شبکه افق پخش شد.

مهم‌ترین محورهای این مناظره در ادامه می‌آید:‌

رستم قاسمی:

 85 درصد سبد انرژی دنیا از سبد نفتی است.

-تا پنجاه سال آینده نفت یک کالای استراتژیک است.

-از نفت باید در زیر ساخت های کشور استفاده شود نه برای امور جاری آن.

-بعد از 107 سال عملکرد ما در حوزه تکنولوژی نفتی اصلا قابل قبول نیست چرا که هنوز وابسته‌ایم.

- علیرغم همه کارشکنی ها و در اوج تحریم ها زمان وزارت من قیمت نفت زیر صد دلار نیامد.

-در ظالمانه ترین تحریم های نفتی با دیپلماسی نفتی که بعضی جاها با تهدید هم همراه بود نگذاشتیم قیمت نفت پایین بیاید.

- در زمان اوج تحریم ها ظرفیت صادرات ما از 2.4 میلیون بشکه به 600هزار بشکه رسید.

-زمان تحریم ها بسیاری از موسسات مطالعاتی آمریکایی انتظار فروپاشی اقتصاد ایران را داشتند.

- در زمان ریاست من بر اپک بسیاری از متخصصان نفتی به من میگفتند شما نمی توانید با این وضعیت تحریم ها مقابله کنید.

- تنها دوره ای که در صنعت نفت ما 18فاز با هم کار می کردند زمان تحریم ها بود.

- در زمان تحریم ها علی رغم همه فشارها به دوستان گفتم چاره ای جز ادامه مسیر "ما می‌توانیم" نداریم.

-تحریم ظلم است و کسی موافق آن نیست.

-در پالایشگاه تهران پمپی را زمان تحریم ها متخصصان داخلی ساختند که بسیاری از دوستان حتی برای افتتاح نیامدند و معتقد بودند منفجر می شود؛اما این پمپ با قدرت هم اکنون در حال کار است.

-صنعت دفاعی کشور بسیار پیچیده تر از صنعت نفتی است. اما با شعار ما می توانیم بسیاری از قله ها را فتح کرده است.

- در پارس جنوبی تماما متخصصان داخلی در حال فعالیت هستند.

- مهمترین موضوع طراحی پروژه ها و عملی کردن آن است. در زمان اوج تحریم ها اکثر پروژه ها انجام شده بود و با ادامه تحریم ها در حال خودکفایی بودیم.

-اگر روند گذشته ادامه پیدا می کرد اکنون پارس جنوبی تکمیل شده بود.

- طبق آماری که خود وزیر نفت از وضعیت سرمایه گذاری پنج سال اخیر به مجلس داده بود در سال 90،91 سرمایه گذاری بالایی در اوج تحریم ها انجام شده بود.

-زمان تحریم ها پولی که بانک مرکزی در بانک های خارج از کشور بدون سود گذاشته بود گرفتیم و میادین گازی خرج کردیم و سود بانک مرکزی را هم تامین کردیم.

-وقتی که 18 فاز پارس جنوبی را با هم شروع کردیم تمام منابع را در نظر گرفتم. این فاز بندی که دولت جدید انجام داد اشتباه است. خودشان هم به این موضوع پی برده اند. و شروع به کار کرده‌اند ولی با سرعت پیشرفت بسیار پایین.

-دو فاز پارس جنوبی با نرخ امروز نفت بالغ بر 4 میلیارد دلار برای کشور در آمد دارد. چرا دوستان اوراق مشارکت را نمی فروشند تا این فازهای تکمیل شود و تعطیل نشوند؟

- ما را تحریم کردند تا تسلیم شویم.

-در زمان تحریم 120 هزار نفر در پارس جنوبی کار می کردند. بعد از برجام این تعداد به کمتر از 50هزار نفر رسیده است چرا که بسیاری از فازها متوقف شده است.

- بعد از صد سال ما یک دکل حفاری نداشتیم. افتخارم این است که وقتی وزارت را تحویل دادم بیست دکل نفتی داشتیم.

-این دکل اصلا مربوط به وزارت نفت نبوده بلکه متعلق به شرکتی بوده که بنیاد تعاون ناجا و شرکت تاسیسات دریایی سهام‌دار آن بوده‌اند. این شرکت توسط واسطه‌ها و دلال‌ها دکل را خریداری می‌کند چرا که مستقیم به ما نمیفروختند و این وسط هم تخلف واسطه‌ها و هم بدهی شرکت باعث شد آن اتفاق برای دکل بیفتد.

معظمی:

- نفت یک کالای استراتژیک سیاسی است چرا که مولفه های بسیاری بر آن موثر است.

- در حوزه تکنولوژی نفتی هیچ حرفی برای گفتن نداریم.

-مهندس قاسمی سخترین دوران نفتی کشور را پشت سر گذاشتند.

-نمی توان صرفا با بیان اینکه تحریم ها کم شده است در حوزه نفتی کف و سوت زد.

- اگر یک واحد ضریب بازیافت ما اصلاح شود چندین میلیارد بشکه به ظرفیتمان اضافه می شود.

- از زمان اجرای برجام تا به امروز هیچ قراردادی در حوزه نفتی منعقد نشده است.

-اگر میدان گازی پارس جنوبی نیز از قبل امضا نمی شد امروز شاهد افتتاح آن نبودیم.

-اگر تحریم ها ادامه پیدا می کرد کار ما خیلی سخت می شد.

- برای اقتصاد ما که بخش عمده اش روی نفت پی ریزی شده است تحریم ها فلج کننده است.

-من تصمیماتی که زمان تحریم ها گرفته شده است را کاملا قبول دارم.

-در دولت جدید آمدیم با توجه به منابع پروژه های گازی را فازبندی کردیم.

- صحبت های مهندس قاسمی در بازه 2 ساله کاملا درست و موفقیت آمیز بوده است اما در اگر ادامه پیدا میکرد راهگشا نبود چرا که دیگر منابع مالی نداشتیم.

- مدیران کشور قدرت ریسک پذیری و تصمیم گیری را ندارند.

-تمام ارکان نظام مهندس قاسمی را قبول دارند.

-در حال حاضر از یک مدیر واحد محرومیم. در حالیکه زمان تحریم ها و وزارت آقای رستمی اینگونه نبود.

- مدیران ما اصلا اهل ریسک نیستند.

-مقام معظم رهبری در چند سال اخیر بارها موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند اما دوستان به آن عمل نمی کنند.

-نفت قرار است برای ما نعمت باشد نه نقمت!

مشروح این مناظره در ادامه آمده است:‌

در ابتدای این مناظره رستم قاسمی وزیر سابق نفت درباره این سؤال که نفت تا چه زمانی کالای استراتژیک است، اظهار داشت: امروز علی‌رغم سوبسیدهایی که به انرژی‌های غیر هیدروکربونیک پرداخت شده است 15 درصد انرژی‌های دنیا غیر نفتی است و حدود 85 درصد سبد انرژی دنیا نفتی است.

قاسمی با بیان اینکه این رقم در کشورهای مختلف متفاوت است، گفت: با توجه به حجم ذخایر نفتی در دنیا حداقل تا 50 سال آینده نفت یک کالای استراتژیک خواهد بود.

وزیر سابق نفت افزود: یک زمان شما ظرفیت ذخایر دنیا را در نظر می‌گیرد اما یک زمان به ارزش نفت در دنیا می‌پردازید، این دو مقوله کاملاً متفاوت است؛ نفت تا سال‌های طولانی مدت یک کالای استراتژیک باقی خواهد ماند چراکه امروز ما از نفت فرآورده‌‌هایی را کسب می‌کنیم که چه بسا در آینده با علوم جدید فرآورد‌ه‌هایی غیر از آن بتوان به دست آورد. مثلاً در محصولات پتروشیمی که نگاه کنیم می‌بینیم که پتروشیمی یک محصول از گاز است و هر روز علوم جدید محصولات جدیدی دارند و این اهمیت منابع هیدروکربنیک را نشان می‌دهد.

*حجم ذخایر نفتی ایران در حوزه نفت بیش از 600 میلیارد بشکه نفت ذخیره است

وی در ادامه مناظره با معظمی گفت: حجم ذخایر نفتی ایران در حوزه نفت بیش از 600 میلیارد بشکه نفت ذخیره است، اگر برابر نرخ امروز 5 میلیون بشکه نفت در روز بخواهیم تولید کنیم و صادرات هم داشته باشیم  بالغ بر 100 سال آینده نفت داریم که حتماً با تغییرات تکنولوژی بیش از 150 سال خواهد شد.

قاسمی با بیان اینکه اصلاً این طور نیست که بگوییم نفت قیمتش یک روز کاهش پیدا می‌کند چرا که انرژی‌های جدیدی می‌آید و آنها می‌تواند بخشی از سبد انرژی دنیا را به خود اختصاص دهد، تصریح کرد: ما حتماً باید از نفت برای امور زیرساختی کشور و نه امور جاری استفاده کنیم.

وزیر سابق نفت با بیان اینکه ما در حوزه نفت و در حوزه تجهیزات بعد از 100 سال وابستگی‌های زیادی داشته و داریم، افزود: این مسئله به هیچ عنوان قابل قبول نیست، مبنای کار ما «باور» و «ما می‌توانیم» است و این بحث برگرفته از مکتب حضرت امام است.

*تا قبل از وزارت بنده، نفت ایران هیچگاه آنطور تحریم نشده بود 

وی ادامه داد:‌ بنده خود در زمان تحریم وارد وزارت نفت شدم و آن دوران سخت‌ترین دوران نفت در 100 سال گذشته بود و تا آن زمان نفت ایران آن طور تحریم نشده بود.

قاسمی در پاسخ به این سؤال که شما قبل از افزایش تحریم‌ها گفته بودید اگر نفت ما تحریم شود نفت دنیا به 200 دلار می‌رسد، توضیح داد: اگر ما آن حرف را نمی‌زدیم نفت همان روز 30 دلار می‌شد، بالاخره اینها مدیریت فضای روانی است؛ نفت یک نوع دیپلماسی است که آن زمان علی‌رغم همه تلاش‌هایی که صورت می‌گرفت نفت زیر 100 دلار نمی‌آمد.

وزیر سابق نفت افزود: در اوج تحریم‌ها و در مقطعی که تحریم‌ها جدی شد و اکثر کشورها به خاطر بیمه‌ها کشتی به سمت ایران نفرستادند صادرات نفتی‌مان بسیار کم شد و عدد بسیار پایینی بود و حتی در مقطعی به 600 هزار بشکه رسیدیم، ولی به هر حال این وضعیت زیاد طول نکشید چرا که دنیا بسیار بزرگ است و ما روش‌های خود را پیدا کردیم.

*در دنیا کسی فکر نمی‌کرد ما با این ابزار بتوانیم از تحریم‌ عبور کنیم

وی با اشاره به اینکه ما در سال 90 حدود 119 میلیارد دلار نفت فروختیم و این معادل یک میلیون و 400 هزار بشکه در روز بوده و عدد قابل توجهی است، ادامه داد:‌ وقتی رئیس جمهور آمریکا تحریم‌های نفتی علیه ایران را امضا کرد گفت که این تحریم‌ها فلج‌کننده است و ایران باید تسلیم شود شاید در دنیا کسی فکر نمی‌کرد ما با این ابزار بتوانیم از تحریم‌ عبور کنیم.

قاسمی با تأکید براینکه کسی از تحریم استقبال نمی‌کند و این حتماً اتفاق بدی است، گفت: اینکه ما مدیریت مصرف‌مان خوب نیست حرف درستی است اما یک نکته که باید به آن توجه کرد این است که مردم ما توقع دارند وقتی مردم تهران از گاز استفاده می‌کنند در شهرستان‌ها و روستاهای سردسیر نیز این امکانات وجود داشته باشد چراکه همه مردم یک کشورند. بنابراین گاز خانگی باید به تناسب به همه کشور توزیع شود. اما چگونگی آن،  تکنولوژی مصرف و روال آن باید مدیریت شود و مدیریت مصرف می‌تواند مصرف ما را پایین بیاورد.

وزیر سابق نفت ادامه داد: با توجه به عدالت اجتماعی هیچ تردیدی نیست که گاز باید در سراسر کشور توزیع شود و ما باید مدیریت کنیم تا تفاوتی بین مردم شهر و روستا نباشد و به صورت یکسان از امکانات استفاده کنند. اگر به آن فرد روستایی برق هم بدهیم و قیمت آن را معادل گاز محاسبه کنیم آن روستایی هم دیگر حرفی نخواهد داشت.

* اقدامات ما در دوران تحریم نفت در 100 سال وابستگی این صنعت بی‌سابقه بود

قاسمی در ادامه خاطرنشان کرد: وقتی تحریم‌ها علیه کشورمان شکل گرفت، برخی مؤسسات مطالعات غربی می‌گفتند ما انتظار فروپاشی اقتصاد ایران را داشتیم و رئیس جمهور آمریکا به‌روز اخبار آن را پیگیری می‌کرد، بنده به دلیل مسئولیت در اوپک به کشورهای مختلفی می‌رفتم و شرکت‌های بزرگ نفتی به ما می‌گفتند مگر شما می‌توانید این شرایط سخت تحریم را ادامه دهید؟ همان زمان ما در توسعه صنعت نفت تنها دوره‌ای بود که  18 فاز توسط پیمانکاران ایرانی دنبال شد و ما در دوره تحریم علی‌رغم همه فشارهایی که وجود داشت راهی غیر از تولید در داخل پیدا نکردیم و کارهایی در آن دوران صورت گرفت که در 100 سال گذشته وابستگی صنعت نفت کشورمان بی‌سابقه است.

* در بخش توسعه‌ صنعت نفت تهدید را به فرصت تبدیل کردیم 

وزیر سابق نفت در ادامه این مناظره با بیان اینکه تحریم یک ظلم بر مردم ایران بود و حتماً برای کشور هزینه‌هایی داشت، افزود: ما در دوران تحریم باید دو موضوع را تفکیک کنیم؛ یکی توسعه در صنعت نفت و دیگر درآمد نفتی است، در بحث توسعه صنعت نفت ما به دلیل وابستگی در آن مقطع با مشکلات شدیدی مواجه شدیم، اما یک جایی که می‌شد تهدید را به فرصت تبدیل کرد همین بخش توسعه‌ای صنعت نفت بود.

وی با بیان اینکه پمپ‌های پالایشگاه‌ها کاملاً داخلی تولید شد و بنده خودم برای افتتاح آن رفتم، یادآور شد: برخی به تولید داخل اعتماد نداشتند و می‌گفتند مسئولان کشور برای افتتاح نیایند چرا که ممکن است خطر انفجار آن را تهدید کند! اما ما همه این صنایع را در داخل ساختیم و تهدید را به فرصت تبدیل کردیم.

قاسمی با اشاره به تولید کالاهای انحصاری و جابه‌جایی پول‌ها به صورت چمدانی به دلیل تحریم سوئیفت اظهار داشت: صنعت دفاعی کشور پیچیده‌تر از صنعت نفت است اما ما در صنعت دفاعی با نگاه «باور» و نگاه «ما می‌توانیم» پیش رفتیم.

*متوسط 24 ماه در دوران تحریم ما در پارس جنوبی 1.49درصد پیشرفت داشتیم

وزیر سابق نفت با بیان اینکه در متوسط 24 ماه در دوران تحریم ما در پارس جنوبی 1.49درصد پیشرفت داشتیم که این رقم در دوران پیش از تحریم نیز بی‌سابقه است، اظهار داشت:‌ بنابراین پیمانکاران ایرانی آمدند و کار کردند هرچند تا آنها یاد بگیرند طبیعی بود که ما باید هزینه‌هایی بدهیم و امروز نیز پیمانکاران ایرانی کار می‌کنند. 

وی با بیان اینکه اگر روند گذشته پارس جنوبی ادامه پیدا می‌کرد پرونده پارس جنوبی باید بسته می‌شود، اظهار داشت: آقای زنگنه وزیر نفت گزارشی درباره سرمایه‌گذاری در حوزه نفت در 5 سال گذشته را به مجلس داد. در سال 89، 90 و 91 که اوج تحریم‌ها بود طبق جدول آماری که وزیر نفت به مجلس ارائه داد در آن 3 سال که منابع مالی کشور نیز کم بود،‌ما شاهد پیشرفت بوده‌ایم.

قاسمی با تأکید براینکه تحریم یک روز و دو روز نبود و یک دوره سخت تحریم را پشت‌سر گذاشتیم، یادآور شد: آخرین سال حضور بنده سال 91 بود که 22 میلیارد دلار در صنعت نفت سرمایه‌گذاری کردیم و این بخش از منابع بلوکه شده ما در خارج از کشور بود که به روش‌های مختلف آن را به کشور آورده و استفاده کردیم ما باید از این ظرفیت استفاده کنیم اما نکته دوم این است که بخش عمده‌‌ای از آن فروش اوراق مشارکت بود و سومین نکته نیز این است که وقتی ما 18 فاز پارس جنوبی را شروع کردیم امروز که ما 1200 میلیارد تومان نقدینگی در کشور داریم، آیا نمی‌توانیم اوراق مشارکت بفروشیم.

* فازبندی پارس جنوبی کاملاً اشتباه بود

وی گفت: من می‌توانم ادعا کنم فازبندی پارس جنوبی کاملاً اشتباه بود و دوستان الان نیز به این نتیجه رسیده‌اند و همه فازها را با هم کار می‌کنند منتهی با پیشرفت 0.59 درصد در ماه، لذا من معتقدم 1200 میلیارد تومان در کشور منابع داریم.

وزیر سابق نفت با بیان اینکه تأمین منابع نفت ما در دوران تحریم از چهار منبع از جمله‌ پول‌های بلوکه شده صورت می‌گرفت، افزود: منبع دوم صندوق توسعه ملی بود که این ادامه دارد، ما برای فازهای پارس جنوبی پیش‌بینی کرده بودیم که از صندوق توسعه ملی استفاده شود.

به گفته وی در آن دوران از اوراق مشارکت استفاده شد و امروز می‌توان با 30 درصد در بحث اوراق مشارکت آن را به پارس جنوبی برد، آیا نمی‌صرفد که ما اوراق مشارکت با نرخ 30 درصد بفروشیم؟ من اعتقاد دارم که نفت ما هرگز به صفر نمی‌رسید. اما سختی دوران فروش نفت در دوران تحریم را کسی منکر نمی‌شود و به همین دلیل بعد از دوران تحریم فروش نفت ما افزایش یافت.

*اجازه ندادیم در جنگ اقتصادی تولید نفت ما به صفر برسد 

قاسمی با تأکید براینکه دشمنان ما را تحریم کردند تا ما تسلیم شویم، گفت: ما کار بزرگی را انجام می‌دهیم و طبیعتاً این کار هزینه‌هایی دارد، مگر ما در دوران جنگ هزینه ندادیم؟ دوران تحریم نیز جنگ اقتصادی بزرگی بود که هر روز منتظر بودند تا ما تسلیم شویم. اما این اتفاق نیفتاد هرچند که هزینه‌هایی نیز دادیم. بنابراین دنیا آنقدر کوچک نیست که ما می‌نشستیم و نفت‌مان به صفردرصد می‌رسید.

وی درباره این سؤال که اگر این تحریم‌های سخت 10 سال دیگر ادامه داشت چه اتفاقی می‌افتاد و چشم‌انداز برای عبور از آن شرایط چه بود، گفت: اگر تحریم‌ها ادامه می‌یافت بنده حتماً برای نفت خام طرح و برنامه داشتم. در زمان تحریم 120 هزار نفر در پارس جنوبی کار می‌کردند و الان کمتر از 50 هزار نفر آنجا کار می‌کنند. 

فرمانده اسبق قرارگاه خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه بحران اقتصادی کشور حل نشده است، در همین زمینه به تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: ریسک جزیی از مدیریت است و نمی‌توان ریسک نکرد، ما تا قبل از تحریم‌ها یک دکل حفاری از خودمان نداشتیم و در آن مقطع تصمیم گرفته شد که شرکت‌های ایرانی بروند و دکل حفاری بخرند.

*روزی که بنده وزارت نفت را ترک کردم 20 دکل حفاری در پارس جنوبی کار می‌کرد

«روزی که بنده وزارت نفت را ترک کردم 20 دکل حفاری در پارس جنوبی کار می‌کرد که عموماً متعلق به شرکت‌های ایرانی بود، یک دکل حفاری مربوط به یک شرکتی بود که آن را خریداری می‌کند بعد از اینکه از وزارت نفت بیرون آمدم در رسانه‌ها مطرح شد که یک دکل حفاری گم شده است و این ربطی به وزارت نفت نداشت چرا که این دکل متعلق به شرکت تأسیسات دریایی بود. این شرکت یک دکل را می‌خرد و بخشی از پول را پرداخت و بخش دیگر را نمی‌تواند به موقع پرداخت کند و واسطه‌ها نیز تخلفاتی انجام داده‌اند اما ببینید چه غوغایی در کشور درباره این مسئله درست کرده‌اند. بنابراین همه این مسائل از اثرات تحریم است.»

وی در پایان اظهار داشت: ممکن است مردم درباره مدیران متفاوت فکر کنند اما این طور نیست که به مسئولان اعتماد و اطمینان نداشته باشند، بالاخره این مردم بودند که وضعیت تحریم را تحمل و در آن دوران صبوری کردند.

* معظمی: نفت صرفاً تابع قانون عرضه و تقاضا نیست و از اقتصاد پیروی می‌کند

به گزارش فارس،‌ منصور معظمی معاون سابق وزیر نفت در دولت یازدهم در ابتدای سخنان خود با تاکید بر این مطلب که نفت یک کالای استراتژیک سیاسی است، گفت: نفت صرفاً تابع قانون عرضه و تقاضا نیست و از اقتصاد پیروی می‌کند به عنوان مثال در زمستان که منطقاً هوا سرد است و مصرف افزایش می‌یابد قاعدتا باید نفت گران شود اما شما می‌بینید که در آن پیک زمانی قیمت کاهش می‌یابد.

وی در ادامه در تشریح استراتژیک بودن نفت افزود: فعل و انفعالات سیاسی بزرگ نیز اثر مستقیم بر روی نفت دارد و همین امر موید این است که من نفت را یک کالای استراتژیک سیاسی می‌دانم شما وقتی به الگو و سبد انرژی جهان نگاه می‌کنید می‌بینید که نقش نفت و گاز که مجموعاً آن را هیدروکربن می‌نامم بسیار پررنگ است به نحوی که براساس گزارش سال 2016 بالای 60 درصد است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: براساس برآورده‌هایی که مؤسسات مطالعاتی انجام داده‌اند نفت و گاز کماکان تا سال 2050 بالاترین سهم را در سبد انرژی جهان خواهند داشت البته نمی توان منکر این شد که گذر زمان سهم‌ این منابع را کم می کند اما از گستردگی آن نمی کاهد به نحوی که می توان گفت همچنان نفت داریم.

معظمی در خصوص سهم غالب نفت در سبد انرژی اظهار کرد: به تناسب رشد تکنولوژی این سهم قابل تبدیل است چنان که در حال حاضر بخشی از نفت در صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد و ارزش افزوده بیشتری را از مجموعه نفت نصیب کشور می کند و اینگونه است که رفتن به سمت تکنولوژی در این عرصه بسیار راهگشاست.

این استاد دانشگاه بااظهار تاسف از اینکه علیرغم قدمت صد ساله در صنعت نفت در حوزه تکنولوژی حرفی برای گفتن نداریم و این نشانگر ایی است که در این بخش بسیار کم کار کرده‌ایم، گفت: اگر یک واحد ضریب بازیافت ما اصلاح شود 6-7 میلیارد بشکه بیشتر به دست می‌آوریم و اگر این میزان را با قیمت امروز مثلاً 50 دلار محاسبه کنیم عدد قابل ملاحظه ای می‌شود.

معاون سابق وزیر نفت در دولت یازدهم فعالیت در حوزه نرم‌افزاری و تولید ثروت را از راهکارهای مورد توجه در این عرصه دانست و افزود: حالا ممکن است شما به من بگویید الان که به تکنولوژی دسترسی نداریم چه باید کرد به نظر می رسد یک بخش آن این است که ما الان از نو شروع کنیم و بحث دیگر خرید تکنولوژی و مشارکت است.

*معظمی: مهندس قاسمی سخت‌ترین دوران نفتی کشور را پشت سر گذاشتند

این استاد دانشگاه در ادامه با بیان اینکه مهندس قاسمی سخت‌ترین دوران نفتی کشور را پشت سر گذاشتند گفت: نمی توان صرفا با بیان اینکه تحریم ها کم شده است درر حوزه نفتی کف و سوت زد. 

وی ضمن بیان اینکه اگر تحریم ها ادامه پیدا می کرد کار ما خیلی سخت می شد گفت: از زمان اجرای برجام تا به امروز هیچ قراردادی در حوزه نفتی منعقد نشده است.
معاون سابق وزیر نفت در دولت یازدهم تصریح کرد: اگر میدان گازی پارس جنوبی نیز از قبل امضا نمی شد امروز شاهد افتتاح آن نبودیم.

این استاد دانشگاه ضمن تاکید بر اینکه من تصمیماتی که زمان تحریم ها گرفته شده است را کاملا قبول دارم ادامه داد: برای اقتصاد ما که بخش عمده اش روی نفت پی ریزی شده است تحریم ها فلج کننده است؛ در دولت جدید آمدیم با توجه به منابع پروژه های گازی را فازبندی کردیم.

معظمی همچنین ضمن تائید اظهارات وزیر سابق نفت گفت: صحبت های مهندس قاسمی در بازه 2 ساله کاملا درست و موفقیت آمیز بوده است اما اگر ادامه پیدا می کرد راهگشا نبود چرا که دیگر منابع مالی نداشتیم.

معاون سابق وزیر نفت در دولت یازدهم یکی از مشکلات مدیران کشور را نگرانی از ریسک دانست و گفت: مدیران کشور قدرت ریسک پذیری و تصمیم گیری را ندارند و در حال حاضر از یک مدیر واحد محرومیم. در حالیکه زمان تحریم ها و وزارت آقای قاسمی اینگونه نبود.

وی ضمن تاکید براینکه مدیران ما اصلا اهل ریسک نیستند اظهار داشت: تمام ارکان نظام مهندس قاسمی را قبول دارند. 

این استاد دانشگاه همچنین در این گفت‌وگو با بیان اینکه نفت قرار است برای ما نعمت باشد نه نقمت گفت: مقام معظم رهبری در چند سال اخیر بارها موضوع اقتصاد مقاومتیی را مطرح کرده اند اما دوستان به آن عمل نمی کنند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد:


مصدومیت 725 مسافر در جاده‌های کشور/ اسکان موقت مسافران نوروزی در پایگاه‌های امدادی

مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با فارس در ارتباط با گزارش طرح ملی امداد و نجات نوروزی اظهار داشت:‌ این طرح از 255 اسفند ماه آغاز شده که طی دو روز گذشته 432 مورد مأموریت توسط نیروهای هلال‌احمر انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه 56 درصد از مأموریت‌های امداد و نجات مربوط به سوانح و حوادث ترافیکی بوده است،‌ افزود: در این مدت حدود دو هزار نفر امدادرسانی شده‌اند و 225 نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

رئیس سازمان امداد و نجات از ارائه خدمات سرپایی به 500 مسافر خبر داد و اعلام کرد: در این مدت 53 مصدوم که به دلیل سوانح ترافیکی در خودروها گرفتار شده بودند رهاسازی شده  و از مرگ نجات پیدا کردند.

سلیمی گفت: 197 مسافر نوروزی طی 6 ساعت گذشته در پایگاه‌های امدادی نیز اسکان موقت یافته‌اند و خدمات لازم به آنها ارائه شده است.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


ارسال مستندات وزارت دادگستری آمریکا به کنگره درباره ادعای شنود مکالمات ترامپ


  وزارت دادگستری آمریکا می گوید درپاسخ به درخواست کمیته های کنگره این کشور، اطلاعات و مستنداتی را درباره ادعای «دونالدترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا درباره شنود مکالمات تلفنی او از سوی دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا به این کمیته ها ارائه کرده است.

«سارا فلورس»، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که این مستندات و اطلاعات را به کمیته‌های اطلاعات و قضایی کنگره ارسال کرده است.

«دون نونیس»، رئیس جمهوریخواه کمیته اطلاعات کنگره آمریکا در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد اعلام کرد که وزارت دادگستری کاملا با درخواست این کمیته هماهنگ بوده است.

چندی پیش، رئیس‌جمهور آمریکا در یک پیام توییتری، «باراک اوباما» را متهم کرده بود که پیش از پیروزی وی در انتخابات ریاست‌جمهوری امسال، مکالمات تلفنی وی در برج ترامپ نیویورک را شنود کرده است.

ترامپ بارها کارکنان به جای مانده از دوره اوباما در کاخ سفید را به درز اطلاعات دولتی و ایجاد زمینه رسوایی‌های پی در پی برای دولت، متهم کرده است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نامه ایران به آژانس:


برجام ایران را به خروج آب سنگین مازاد از کشور ملزم نکرده استایران در نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید کرده توافق هسته‌ای با گروه 1+5 (برجام)، تهران را به خارج کردن آب سنگین از این کشور ملزم نمی‌کند.


به گزارش رویترز، ایران در این نامه که روز پنجشنبه در میان اعضای آژانس توزیع شد این استدلال را مطرح کرده است: «هیچ بندی در برجام ایران را به خارج کردن آب سنگین مازادی که به بازارهای بین‌المللی عرضه می‌شود اما خریدار واقعی پیدا نمی‌کند، ملزم نکرده است.»

در متن برجام آمده است: «همه آب سنگین اضافی ایران برای صادرات در بازارهای بین المللی عرضه خواهد شد.» 

خبرگزاری رویترز نوشته انتظار می‌رود نامه جدید ایران به مناقشه با دولت آمریکا که منتقد برجام است منجر شود.

دولت ترامپ در بیانیه‌ای در هفته گذشته در یک نشست آژانس گفت: «هر مقدار آب سنگین مازاد بر 130 متریک تن، نباید در ایران بماند.» نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
توهین پی در پی وزرای دولت به مردم/


آخوندی بی‌ادبی را از کدام مسئول یا مسئولان دولتی آموخته است؟ +فیلم


 هنوز مدتی از اظهار نظر حجت الاسلام حسن روحانی درباره اعطای پاداش به منتقدان نمی‌گذرد که فیلمی از بازدید عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی از فرودگاه مهرآباد درباره برخورد وی با برخی از مردم منتشر شده که آقای وزیر در پاسخ به مردم منتقدی که از گرانی خدمات فرودگاه گلایه دارند، پاسخ‌های عجیبی می دهد.

آخوندی به خانمی که از گرانی نرخ پارکینگ گلایه دارد و می‌گوید راهش دور است، می‌گوید «با تاکسی رفت و آمد کن و ما موظف نیستیم برای شما پارکینگ تهیه کنیم.» جالب اینجاست که وزیر با بی‎اعتنایی به این شهروند درحالی که از وی دور می‌شود، می‌گوید: « باید بیشتر ازت پول بگیرن.»

از سوی دیگر وی درباره انتقاد یکی دیگر از مسافران که از گرانی نرخ تغذیه فرودگاه مهرآباد شکایت دارد به یکی از خدمه با لحنی جالب توجه می گوید: «این مشتریه می گه که شما هفت برابر قیمت می فروشید.» و وقتی این پاسخ را می شنوند که گرانی بیشتر از نرخ عمومی در سطح شهر تهران است، اما هفت برابر نیست، با حالتی تمسخرآمیز نسبت به انتقاد کننده اینگونه جواب می دهد که « خب پس هفت برابر نیست!» اینکه چقدر فرد منتقد حق دارد یا خیر،  مسئله این نیست بلکه موضوع این است که وزیر چقدر انتقادپذیر است و با چه ادبیاتی با مردمی که ولی نعمتان دولت هستند، برخورد می‌کند.

 

این نوع رفتار در برابر گلایه های مردم از سوی فردی رخ می دهد که چند ماه پیش در برابر برخورد دو قطار در حوالی ایستگاه هفت خوان سمنان و آتش گرفتن قطار مسافربری تبریز- مشهد و فوت 46 نفر از هموطنانمان می گوید که « مسافران بیمه هستند و جای نگرانی نیست.» [1]

البته عملکرد وزیر راه و شهرسازی بسیار مورد گلایه مردم بوده است و به‌ویژه در زمینه مسکن مهر و همچنین موضوع حادثه برخورد دو قطار آخوندی بسیار مورد انتقاد قرار گرفت و برای استیضاح راهی مجلس شد که جالب اینجاست بهارستانی‌ها به همین وزیری که منتقدان بسیاری دارد دوباره رای اعتماد دادند.

به هر جهت به نظر می‎‌رسد که در دولت یازدهم رویکرد میان مسئولان و مردم بیشتر از اینکه بر پایه رابطه میان خدمتگذار و شهروند باشد، با نگاه ارباب-رعیتی است. هفته گذشته بود که یکی دیگر از وزراء دولت یازدهم در پاسخ به انتقاد مردم بدره از وی که از کمبود پزشک متخصص گلایه می کردند، رو به فرماندار این شهر کرد و با این فرض که بر علیه او دسیسه شده به وی گفت که « اگر گذاشتم یک روز دیگر سر کار بمونی. بیشعور!»

ماجرایی که به همینجا ختم نشد و وقتی این فیلم در فضای مجازی جنجال ایجاد کرد آقای وزیر با تماسی صوری به فرماندار، از وی عذرخواهی کرد. در شرایطی که با گوش دادن به صوت مذکور بیشتر از اینکه قاضی زاده هاشمی از فرماندار بدره به سبب توهین و تحقیر وی از او عذرخواهی کند، آقای فرماندار است که مکررا عذرخواهی و دلجویی می‎کند. آخر سر هم مطالبه مردم بدره در این مورد در پی این دعوا و آشتی مسئولان دولتی گم شد.

البته رئیس جمهور نیز در حالی اخیرا بیان داشت «از دولت انتقاد کنید که انتقاد از این دولت پاداش هم دارد» که در گذشته منتقدان را با الفاظی مانند بی شناسنامه، عصر حجری، بی‌سواد، عقب افتاده، بی‎کار، متوهم، هوچی‌گر، بزدل و حسود و ... خطاب کرده و به جهنم حواله داده است. با این اوصاف به نظر ‌می‌رسد که دولتمردان با اینکه در روزهای آخر سعی دارند نشان دهند که انتقادپذیر هستند اما وقایعی که تا به امروز در این زمینه اتفاق افتاده نشان می‌دهد که دولت کمتر تاب انتقاد و شکایت را دارد و بخصوص اینکه در برابر مشکلات مردم نیز بعضا با بی‌اعتنایی رفتار می‌کند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
لاریجانی در پیام تبریک به روسای مجالس کشورهای منطقه به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز:


نوروز پیشاهنگ دگرگونی طبیعت و همراه با شکوفایی است/حل چالش‌های منطقه در گرو همکاری کشورهای همسایه است
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیام تبریک خود به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز عنوان کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به روسای مجالس کشورهای منطقه، فرا رسیدن عید باستانی نوروز را تبریک گفت.

 به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیام‌های جداگانه ای به روسای مجالس کشورهای آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، عراق، ترکیه و ازبکستان فرا رسیدن عید باستانی نوروز را تبریک گفت که متن کامل پیام به شرح ذیل است:

یا مقلب القلوب و الابصار

سلام علیکم؛

نوروز پیشاهنگ دگرگونی طبیعت، همواره با طراوت، شادابی و شکوفایی همراه است، امیدوارم سال پیش رو، همگام به تحول و پیشرفت روزافزون و عدالت برای ملت‌ها باشد.

خرسندم به مناسبت فرا رسیدن عید سعید باستانی نوروز، صمیمانه‌ترین شادباش‌ها و تبریکات خود را به جنابعالی و همکارانتان ابراز کنم.

بر این باورم، تحولات منطقه،حل چالش‌های پیش رو و مقابله با تهدیدات، در گرو، همکاری و تعامل سازنده همه کشورها به ویژه کشورهای همسایه خواهد بود و گفت وگوی پارلمانی به ایجاد امنیت پایدار و تعمیق مناسبات دوستانه منجر خواهد شد.

با مسرت تأکید می‌کنم، جمهوری اسلامی ایران از هر گونه همکاری منطقه‌ای به ویژه با همسایگان بر اساس احترام متقابل برای ایجاد امنیت، پیشرفت و توسعه همه‌انبه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی استقبال می‌کند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
رئیس ستاد مرکزی راهیان‌نور:


سال قبل ۶ میلیون نفر در اردوهای راهیان نور شرکت کردند
رئیس ستاد مرکزی راهیان‌نور گفت: سال قبل با برنامه ریزی مناسب صورت گرفته، ۶ میلیون نفر در اردوهای راهیان نور در هفت استان کشور شرکت کردند.

سردار بهمن کارگر شب گذشته در آئین اختتامیه جشنواره رهاورد سرزمین نور در سالن شهید جهان آرای اردوگاه شهید باکری خرمشهر بیان کرد: دغدغه رهبری در ملاقات سال ۹۲  این بود که در مسیر اتفاقی برای راهیان نور رخ ندهد که برقراری این امنیت کاروان های راهیان نور و خودروهای شخصی در حرکت راهیان نور مدیون تلاش نیروی های انتظامی است. خوشبختانه  ازسال ۹۲ تا کنون با تلاش نیروی انتظامی تصادف و حادثه منجر به فوت برای راهیان نور اتفاق نیافتاده است.

وی با تاکید بر اینکه امنیت کشور مرهون تلاش های نیروی انتظامی است که کارشان تعطیلی ندارد، اظهار کرد: نیروی انتظامی نهادی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شد. مجاهد در راه خدا محسوب می شود و انتظاری که از آن می رود انتظاری نهادی است.

رئیس ستاد مرکزی راهیان‌نور در ادامه شمار زائران مناطق عملیاتی در قالب کاروان های راهیان  نور در سال گذشته را شش میلیون نفر اعلام کرد و گفت: در سال گذشته شش میلون زائر در هفت استان کشور در قالب کاروان راهیان نور سفر کردند که ۸۰درصد جمعیت در محدوده سنی ۱۵ تا ۳۰ سال بودند.

وی همچنین متذکر شد که طبق فرموده رهبری، فناوری استفاده از فرهنگ دفاع مقدس که تنها راه مقابله با طرح های فرهنگی بدخواهان قلمداد می شود، راهیان نور است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سفر به دل زیبایی‌های کویر


سیستان و بلوچستان سرزمین ناشناخته ها/ مریخ نوردی را در سرزمین همیشه بهار تجربه کنید
استان سیستان و بلوچستان از آن دسته از استان‌های کشور است که مورد کم‌لطفی گردشگران و مسئولین گردشگری کشور قرار گرفته است، اما این منطقه از کشورمان دارای اماکن متعدد تاریخی و جاذبه‌های طبیعی فراوانی است که می‌تواند یکی از بهترین تجارب توریستی برای گردشگران را رقم بزند.

 سرزمین ایران با تاریخ و تمدنی کهن و طبیعتی کم نظیر دارای آثار فرهنگی، تاریخی و طبیعی ارزشمندی است که همواره شاهکاری بی نظیر در زمینه فرهنگ و هنر به جهان عرضه داشته است.جای جای این سرزمین نشان دهنده تمدن و تاریخی کهن است از شهر سوخته پنج هزار و ۵۰۰ ساله سیستان گرفته تا قلعه پرتغالی ها در کنار سواحل زیبای مکران که همانند نگین درخشان در تاریک این سرزمین می درخشد.

مواریث فرهنگی که از نسل های پیشین به نسل حاضر منتقل شده و حاصل کار و اندیشه همه مردمانی است که در طول تاریخ در این سرزمین زیسته اند.
استان سیستان و بلوچستان این پهناورترین خطه کشور، با وسعت ۱۸۷هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع بیش از ۱۱ درصد مساحت کشور را به خود اختصاص داده است و از شمال به خراسان جنوبی و از غرب به استان کرمان و هرمزگان و از جنوب به دریای عمان و اقیانوس هند و از شرق به افغانستان و پاکستان محدود است.
سیستان و بلوچستان یکی از استان های غنی کشور به لحاظ داشته های فرهنگی، باستانی، صنایع دستی و البته گردشگری است که علاوه بر این، تنوع قومی، مذهبی تعامل فرهنگی بسیار زیبایی را خلق کرده که خود گواهی بر تمدن و فرهنگ قوی یکایک اقوام ایرانی در همزیستی، احترام به انسان ها و اندیشه هایشان است.
بیش از ۴۴۰ تیره و طایفه موجود در سیستان و بلوچستان چنان  تعامل و تبادل فرهنگی حسنه ای را در کنار یکدیگر تجربه کرده اند که یکپارچگی شان پنداری فرهنگی نو در ادامه فرهنگ ایرانی شان پدید می آورد.
حال برای شناخت این سرزمین سفرها باید کرد، سفر تا اعماق تاریخ، تاریخی آمیخته از افسانه و واقعیت و اسطوره های کم نظیر و رشادت های بی نظیر.
برای شناخت بیشتر مروری بر داشته ها و تمدن ها کهن سیستان و بلوچستان گستره ای از هامون تا عمان خواهیم داشت تا زیبایی های سرزمین به رنگ آفتاب و به رنگ دریای عمان که سرشار از جاذبه های طبیعی است را بیشتر لمس کنیم.

شهر سوخته
این شهر بزرگ، شناسنامه پرافتخار سیستان است. شهر سوخته بقایای شهری باستانی در ایران است که در ۵۶ کیلومتری زابل و در حاشیه جاده زابل-زاهدان واقع شده‌ است. این شهر اولین و بزرگترین استقرار شهرنشینی در شرق فلات ایران است که با توجه به بررسی‌های به عمل آمده، ابزار جنگ بسیار کمی در آن کشف شده و همواره در صلح و آرامش بوده است. گورستان شهر سوخته با ۲۵ هکتار وسعت و ۴۰،۰۰۰ گور، به عنوان یکی از وسیع‌ترین گورستان‌های قبل از تاریخ، کمک زیادی به پژوهش در روند شکل‌گیری تمدن حاشیه هیرمند و نوع اعتقادات ساکنان آن کرده است. 
بر مبنای یافته‌های باستانشناسان، شهر سوخته ۱۵۱ هکتار وسعت دارد. بقایای به جا مانده نشان می‌دهد که این شهر از سه بخش اصلی و سه بخش فرعی تشکیل شده است. این بخش‌ها عبارتند از:
الف) منطقه بزرگ مرکزی که شامل بخش‌های مسکونی شرقی و مرکزی و بناهای یادمانی است؛ ب) منطقه صنعتی که در شمال غرب شهر قرار داشته است و ج) منطقه جنوبی شهر که قبرستان بوده است.
اشیاء سفالی تقریبا در همه گورها وجود دارد. در کنار این دسته از اشیاء، هدایای دیگری ساخته شده از سنگ، چوب، پارچه و انواع مهر (تعداد هجده عدد مهر استامپی و استوانه‌ای) در قبور دیده می‌شود. در یک تقسیم‌بندی کلی، اشیاء پیدا شده در قبرهای شهر سوخته را می‌توان به گروهای زیر تقسیم کرد: 

 • اشیاء زینتی
  اشیاء آیینی
  اشیاء مربوط به پیشه‌ها
  اشیاء مورد استفاده در زندگی روزمره
  مواد غذایی

یک نمونه شاخص و بی‌نظیر که از قبر شماره ۶۷۰۵ بدست آمده، چشمی مصنوعی است. مطالعات اولیه نشان داده است که این چشم، چشم چپ زن تنومند مدفون در قبر بوده است. در همین مطالعات آثار آبسه زیر طاق ابروی زن مذکور دیده شده است. به علت زمان زیادی که بخش زیرین این چشم مصنوعی با پلک در تماس بوده است، آثار ارگانیکی پلک چشم نیز روی آن مشهود است. جنس ماده‌ای که چشم مذکور با آن ساخته شده هنوز به دقت روشن نشده و تشخیص آن به آزمایش‌های بعدی موکول شده است، اما به نظر می‌رسد که این چشم از قیر طبیعی که با نوعی چربی جانوری مخلوط شده، ساخته شده است. روی این چشم مصنوعی ریزترین مویرگ‌های داخل کره چشم توسط مفتول‌های طلایی به قطر کمتر از نیم میلیمتر طراحی شده است، مردمک چشم در وسط طراحی شده و تعدادی خطوط موازی که تقریبا یک لوزی را تشکیل می‌دهند پیرامون مردمک دیده می‌شود. از دو سوراخ جانبی واقع در دو سوی این چشم مصنوعی برای نگهداری و اتصال آن به حدقه چشم استفاده می‌شده است. بررسی‌ها نشان داده که سن این زن به احتمال زیاد بین ۲۸ تا ۳۳ سال بوده است.


دهانه غلامان
دهانه غلامان در واقع بقایای شهری عظیم از روزگار هخامنشیان است. این شهر در حدود ۲ کیلومتری روستای قلعه نو و حدود ۴۴ کیلومتری شهر زابل قرار گرفته و از جهات گوناگون دارای اهمیت است. از یک سو تنها شهر خشت و گلی روزگار هخامنشیان است که بر خلاف سایر شهرهای این دوره نشانگر زندگی پادشاهان و کاخ‌های مربوط به آنها است، از سوی دیگر بدون برنامه‌ریزی رشد نکرده، بلکه احداث شهر با نقشه و برنامه‌ریزی مدون صورت گرفته است. این مکان در ۲ کیلومتری روستای قلعه نو از توابع شهرستان زهک واقع شده است.
 آئین مردم دهانه غلامان یکی از آئین‌های مشترک ایرانی-هندی منطقه بوده است که به خاطر تسامح مذهبی هخامنشیان توانسته به موجودیت خود در سیستان ادامه دهد. این شهر احتمالاً همان زرنکای یاد شده در کتیبه‌های هخامنشی و زرین مورخان یونانی است که از نظر محل با زرنج دوران اسلامی تفاوت دارد. شهر دهانه غلامان با همان سرعتی که به وجود آمده، از بین رفته است. عدم وجود هر گونه شی و خالی بودن محوطه‌های حفاری شده از بقایای سکونت، نشان‌دهنده تخلیه شهر با نظم و ترتیب بوده است و در نتیجه نمی‌توان عاملی خارجی چون جنگ و یا آتش‌سوزی را در تخلیه و ترک آن دخیل دانست.


زاهدان کهنه
بقایای شهر زاهدان کهنه در ۲۷ کیلومتری شرق زابل، ۷ کیلومتری شمال شهرستان زهک، در بخش مرکزی زهک و حدود ۹ کیلومتری شمال تپه شهرستان، بر روی بلندی واقع شده است. جی.پی.تیت انگلیسی بر این باور است که این خرابه‌ها مربوط به شهر زرنج (زرنک یا زرنگ) است که ۴۲۰ سال پیش توسط تیمور لنگ و با توجه به ویرانی بندهای سیستان به این صورت در آمده است.
هنری ساوج لندور، جهانگرد باستان شناس و جغرافی‌دان انگلیسی که در سال ۱۹۰۱ به سیستان و بلوچستان سفر کرده است، شهر زاهدان کهنه را به لندن شرق تشبیه کرده است. در محل زاهدان کهنه و اطراف آن، مجموعه‌ای ازبناهای دوران اسلامی وجود دارد که یکی از این مجموعه‌ها در فاصله ۲۵۰ متری شمال شرقی ارگ زاهدان کهنه قرار دارد. از شهر زاهدان کهنه امروزه فقط برج و باروی آن و قلعه تیمور باقی مانده است. این شهر دارای سه قطعه آبادی بوده که شامل ارگ کهندز، شارستان و ربض است و گرداگرد هرکدام را حصاری به همراه برج‌های تدافعی، به شکل مستطیل، در بر گرفته است.


کوه خواجه
کوه خواجه یا (کوه رستم) تنها اثر طبیعی در دشت سیستان است که در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی شهر زابل قرار دارد. اوشیدا در زبان پارسی میانه به معنی ابدی است. این کوه ذوزنقه‌ای شکل که نزد سه دین اسلام، مسیحیت و زرتشت مقدس است، از سنگ‌های بازالت سیاه رنگ تشکیل شده و با ارتفاع ۶۰۹ متر از سطح دریا، مانند جزیره‌ای در میان دریاچه هامون قرار دارد.
در اطراف این کوه تعداد زیادی آثارباستانی از دوران ساسانیان، اشکانیان و بقایای اماکن اسلامی و معبد بودایی باقی ‌مانده است که شامل قلعه سرسنگ، آرامگاه خواجه غلطان، ساختمان پیر گندم بریان، خانه شیطان، بناهای منفرد آرامگاهی و قبور اسلامی است. آثار تاریخی پیش از اسلام محوطه‌ی تاریخی کوه خواجه شامل مجموعه‌ی کاخ‌ها، قلعه کهک کهزاد و قلعه چهل دختر است. ارنست هرتسفلد در سالهای ۱۹۲۵ و ۱۹۲۹ میلادی با بررسی این مجموعه عنوان تخت جمشید خشتی را برای مجموعه ی کاخ‌های آن برگزید.


تپه طالبخان 
تپه طالبخان با ارتفاع ۸ متر و گستره نیم هکتار، در ۷۰ کیلومتری زابل در حاشیه جاده زابل-زاهدان واقع شده است. تاکنون در ۲ فصل کاوش در این تپه تاریخی، به عنوان یکی از تپه‌های اقماری شهر سوخته، آثار مختلف معماری، سفال، فلاخن و پیکرک مربوط به دوره‌های تاریخی شهر سوخته کشف شده است. در تپه‏‌ی طالب خان، آثار معماری، تنور‎ها و اجاق‎هایی که در داخل اتاق‎ها قرار داشته نیز کشف شده است.
کودک ۴۵۰۰ ساله‌ای که بقایای اسکلت او اکنون در تپه طالب خان کشف شده است، در اثر بیماری وخیم کم خونی جان خود را از دست داده است. باستان شناسان اعتقاد دارند که این موضوع می‌تواند سرآغاز فصل جدیدی از شناسایی مرگ کودکان در تاریخ ایران باستان باشد. در سومین فصل کاوش، کشف یک نمونه اسکلت دختر بچه در زیر دیوار در حالی که پارچه‌ای به دور بدن او پیچیده بودند، شگفتی باستان‎شناسان را برانگیخت. اسکلت دیگر آن قدر کوچک است که هیات باستان‎شناسی احتمال می‎دهد متعلق به یک جنین ‎باشد. شواهد مربوطه نشان می‌دهد که سکونت در این تپه مربوط به دوره‌های پس از متروک شدن شهر سوخته است. تپه طالبخان که در ۱۵ کیلومتری شهر سوخته قرار دارد.


تپه‌های ژاله‌ای
به فاصله پنج و نیم کیلومتری جنوب شرق زابل، در سه راه جاده زابل به زهک، می‌توانید این تپه‌ها را بیابید.
تپه‌های ژاله‌ای شامل تپه‌های مشخص با ارتفاع بیش از ۲ متر از سطح زمین‌های اطراف است. تپه‌های شماره‌ی ۱ و ۲ و ۳ در شمال محوطه ژاله‌ای قرار دارد. بر روی تپه‌ شماره‌ی ۱ سفال‌های با لعاب سبز و سفید و نیز یک قطعه سفال کتیبه‌دار مشاهده شده است که به خط کوفی تزیین شده است. شیوه تزیین آن، شیوه زیر رنگ یا زیر لعاب است. تپه‌ی ژاله‌ای ۲ هم در قسمت شرق تپه‌ی ۱ واقع شده است و روی آن آثار و بقایای معماری دیده می‌شود که ساخته شده از خشت و احتمالا مربوط به دوره های جدیدتر است. روی این تپه نیز آجرهای مستطیل شکل به ضخامت حدود ۵ الی ۶ سانتیمتر قرار دارد و وسعت آن در حدود ۱۵ در ۲۰ متر است. این تپه در فاصله ۳۵۰ متری تپه شماره‌ی ۱ قرار دارد.
تپه‌های بی‌بی دوست
این تپه‌ها در ده کیلومتری شمال شرق زابل و در مسیر جاده زابل به شهر هیرمند قرار دارد. در این مکان مجموعه‌ای از آثار دوران اسلامی وجود دارد که دامنه و گستره این آن تا زیارتگاه بی‌بی دوست ادامه پیدا می کند. این آثار و باقی‌مانده‌های خرابه‌های موجود بدون شک متعلق به دوران اسلامی منطقه است و به شدت آسیب دیده و فرسوده شده است. برخی از آثار معماری به روشنی نشان دهنده وجود برج‌های دفاعی گوناگون است. وجود این برج‌های دفاعی می‌تواند به این معنا باشد که احتمالا در دوران اسلامی، از دوره صفاریان به بعد، منطقه مرتب مورد تعدی و تهاجم بوده است و اهالی برای دفاع از خود مجبور به ساخت برج و حصار بوده‌اند. گفته می‌شود که در این منطقه سرعت وزش باد بیشتر از هر جای دیگر ایران است و همین سرعت وزش باد باعث تخریب شدید آثار موجود در اینجا شده است. سفال‌های بی‌بی دوست از نوع سفال لعاب‌دار دوران اسلامی است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


تذکرات و توصیه‌های سازمان حج و زیارت به زائران نوروزی عتبات عالیات


 توجه به امکانات موجود در عراق، تلاش شده بهترین خدمات برای استفاده زائرین فراهم شود، لیکن در شرایط فعلی عراق، خدمات رفاهی از قبیل مسکن، تغذیه، بهداشت، درمان و حمل و نقل در مقایسه با سفر زیارتی حج و عمره در سطح پایین تری بوده لذا زائران محترم باید از قبل به مراتب فوق آگاهی لازم را داشته باشند.

با توجه به وضعیت کشور عراق احتمال قطع آب، روشنایی، سیستم گرمایش و سرمایش و آسانسور بدلیل قطع برق در تمام ساعات شبانه روز وجود دارد.
با عنایت به شرایط امنیتی، سیاسی و اجتماعی در عراق، اجرای برنامه های مدون و از پیش تعیین شده قابل تضمین نبوده و همگی نسبی است لذا امکان تغییر در برنامه اسکان، تغذیه، حمل و نقل(هوایی و زمینی) و ایام اقامت یا عدم انجام سفر متصور می باشد.
به دلیل شرایط نامساعد جوی یا هر دلیل دیگر، احتمال لغو پرواز از ایران به مقصد بغداد و نجف و بالعکس وجود دارد. در این صورت مسئولان تلاش می‌کنند که به نحوی پرواز جایگزین تهیه گردد و در غیر اینصورت گاهی کاروان‌های هوایی به زمینی تبدیل شده و در همان زمان یا روزهای بعد با اتوبوس اعزام شوند؛ لذا شایسته است زائرین در این مورد همکاری داشته باشند. در صورت بروز چنین مشکلی حداکثر تا دو هفته پس از مراجعت کاروان به ایران مبلغ ما به التفاوت هزینه سفر محاسبه و توسط کارگزار عامل به زائران ذینفع پرداخت خواهد شد.
در صورت بروز هرگونه مشکل، اعم از حوادث طبیعی یا تروریستی، سرقت، درگیری، بی اطلاعی از همراهان و ... ابتدا مدیر کاروان را مطلع و با هماهنگی وی موضوع را پیگیری نمایید.
عزیمت به شهرهایی که در برنامه سفر زائران نمی باشد ممنوع بوده و عواقب آن مستقیماً متوجه زائر خواهد بود و افراد متخلف مشمول استفاده از تسهیلات بیمه نمی شوند.
مسئولیت هرگونه سرگردانی و مفقود شدن به علت همراه نداشتن کارت شناسایی کاروان و یا کارت هتل محل اقامت بر عهده زائر بوده همچنین پیامد تردد به شهرها و اماکن ممنوعه نیز به عهده خود آنها خواهد بود.
از حمل و نقل هرگونه اشیاء ممنوعه مثل سلاح سرد و گرم، مواد محترقه، مواد مخدر و انواع قرص های روان گردان خودداری گردد.
اقلامی که در صورت خرابی یا مفقود شدن بیمه نمی باشند عبارتند از : تلفن همراه، سمعک، عینک طبی و آفتابی، طلا و جواهرات و سایر سنگ های قیمتی و تزئینی، وجوه نقد، اوراق بهادار، مدارک شناسایی، ویلچر، تجهیزات پزشکی، دندان مصنوعی، خودکار و خودنویس، دارو، مواد غذایی، ساعت، انگشتر، عطر و ادکلن، دستگاه اکو و آمپلی فایر و بلندگو، لپ تاپ و تبلت و تجهیزات جانبی آنها، فلش مموری و هارد اکسترنال، دستگاه های پخش صوت و فیلم، کالسکه و هر آنچه عنوان بار به آن اطلاق نشود.
در هزینه دریافتی از زائران هوایی یک شب اقامت در کاظمین محاسبه شده و در صورتی که کاروان به ناچار بجای کاظمین در بغداد اقامت نمایند ما به التفاوت آن نقداً از کلیه زائران در محل دریافت خواهد شد.
انتهای پیام/ طنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 طی دو هفته گذشته برخی از کانال های تلگرامی اخباری از گلایه جهانگیری نسبت به دولت منتشر کردند که بلافاصله صدای اعتراض دولت به ویژه جهانگیری را بلند کرد.

مطالبی که از زبان جهانگیری مطرح شده بود انتقاداتی بود که از زبان وی نسبت به عملکرد روحانی به عنوان رئیس دولت یازدهم طرح شده بود اما انتشار این انتقادات با واکنش صریح جهانگیری مواجه شد تا جایی که معاون اول روحانی ضمن تکذیب این خبر، دستور شناسایی و برخورد قاطع با منتشرکنندگان این اخبار را به وزیر اطلاعات صادر کرد.

دستور فوری و ضربتی معاون رئیس جمهور به علوی در حالی بود که رونوشت های نامه جهانگیری به دادستان تهران نیز ارسال شده است.

اگرچه پاسخی از وزارت اطلاعات و شخص وزیر نسبت به این نامه در رسانه‌ها منتشر نشد اما این سوال مطرح می‌شود که صرفاً انتشار اخبار کذب در رسانه‌ها می تواند دلیلی برای انتظار از این وزرات خانه برای پیگیری مساله باشد؟

از طرف دیگر ورود وزارت اطلاعات به این مساله و برای پیگیری انتشار یک خبر ممکن است تا حد زیادی مشی بی طرفانه بودن فعالیت های این وزارت‌خانه را زیر سوال برده و همچنین درخواست از این نهاد امنیتی برای پیگیری دعواهای رسانه ای غیر رسمی جایگاه ملی این وزرات خانه را زیر سوال می برد.

هرچند معاون اول روحانی هنوز اعلام نکرده اند که اساساً انتقاد نسبت به عملکرد دولت داشته اند یا خیر و آیا طرح انتقاد از زبان وی تا این حد برای دولت حاشیه ساز بوده که یک وزارت خانه در حالی که مسائل کلان کشور در واپسین ماه های عمر دولت یازدهم نیازمند رسیدگی بیشتر است مامور رسیدگی به آن شود.

از طرف دیگر حضور جهانگیری و دولت در نشست های حزبی در حالی تکذیب شده است که در یک سال گذشته در حاشیه سفر های استانی زیادی که اعضای دولت به استان ها داشته اند بارها در این جلسات حاضر شدند و حتی واعظی به عنوان وزیر ارتباطات ضمن سفرهای استانی خود، برخی از دفاتر حزب اعتدال و توسعه در شهرستان ها را نیز افتتاح کرد؛ کمتر از یک سال گذشته نیز جلسات متعددی تشکیل شد که معاونان دولت به عنوان یکی از اعضای حزب اعتدال و توسعه در این جلسات حاضر شده و حتی به ایراد سخنرانی نیز پرداخته اند.

 


مساله دیگری که باید به آن توجه داشت این است که انتظاراتی به این شکل از دستگاهی که متولی امنیت کشور است باعث می شود که این انتظار برای همه افرادی که با فضای در ارتباط هستند به وجود آید که این نهاد امنیتی پیگیر توهین ها و شایعاتی که برای آنها به وجود آمده است نیز باشد.

گلایه هیئت دولت از انتشار شایعه مربوط به دولت در فضای مجازی در حالی است که اراده کافی برای برخورد با شایعات در فضای مجازی به ویژه کانال های تلگرامی در دولت دیده نمی شود و حتی اخیرا برخی از اعضای شورای عالی فاضی مجازی مانند تقی زاده اعلام کردند که تنها 10 درصد اینترنت ملی به نتیجه رسیده است.

از طرف دیگر همواره حمایت ها به سمت شبکه های اجتماعی غیر قابل نظارت پیش رفته و از شبکه های اجتماعی داخلی حمایتی به عمل نیامده است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

عواملی که سبب برطرف شدن عذاب قبر می شوند
عذاب قبر از سه طایفه از زنان برداشته خواهد شد و با فاطمه(س) دختر محمد (ص) محشور می شوند. زنی که بر غیرت (وتعصب بیجا و بددلی) شوهرش شکیبا باشد؛ زنی که در برابر بد اخلاقی همسرش صبور باشد، زنی که مهر خود را به همسرش ببخشد. خداوند به هر یک از آن ها ثواب هزار شهید و یک سال عبادت را می بخشد.

" امام صادق (ع)می  فرماید: مردی که بر اخلاق همسری بد اخلاق صبر کند و به حساب أجر الهی بگزارد، خداوند پاداش شکرگزاران را به او خواهد داد.

 
 
مطابق روایات معتبر در منابع حدیثی شیعه، عواملی چند، موجب آرامش در قبر می شود:

    

1.خواندن نماز لیله الدفن(وحشت) :

این نماز دو رکعت است؛ در رکعت اول بعد از حمد یک مرتبه آیه الکرسی و در رکعت دوم بعد از حمد ده مرتبه سوره قدر خوانده می شود.

 

2.دوستی پیامبر(ص) و اهل بیت(ع):

پیامبر اکرم (ص)در این باره می فرماید: رابطه دوستی با من و اهل بیتم، در هفت موقعیت حساس که هول و هراس آن ها خیلی بزرگ است، سود بخش می باشد؛ هنگام مرگ، در قبر، وقت رستاخیز، هنگام دریافت نامه عمل، زمان حسابرسی، هنگام سنجش اعمال و زمان عبور از صراط.

بحارالأنوار، ج۷، ص۲۴۸

 

3.سازگاری زن و شوهر:

امام صادق (ع)می فرماید: مردی که بر اخلاق همسری بد اخلاق صبر کند و به حساب أجر الهی بگزارد، خداوند پاداش شکرگزارن را به او خواهد داد.

وسائل الشیعه، ج۴، ص۱۲۲

 

همچنین پیامبر اکرم (ص)در مورد این مساله می فرماید: عذاب قبر از سه طایفه از زنان برداشته خواهد شد و با فاطمه(س) دختر محمد (ص) محشور می شوند. زنی که بر غیرت (وتعصب بیجا و بددلی) شوهرش شکیبا باشد؛ زنی که در برابر بد اخلاقی همسرش صبور باشد، زنی که مهر خود را به همسرش ببخشد. خداوند به هر یک از آن ها ثواب هزار شهید و یک سال عبادت را می بخشد.

وسائل الشیعه، ج۲۱، ص۲۸۵

 

4.اقامه نماز:

پیامبر اعظم(ص)می فرماید: نماز شفیع نمازگزار نزد ملک الموت، مونس در قبر، بستری نیکو در قبر و پاسخ به سؤال نکیر و منکر می باشد.

بحارالأنوار، ج۸۲، ص۲۳۱

 

5.خواندن قرآن کریم:

مطابق روایات سوره های زیر باعث بر طرف شدن عذاب قبر می شود:

 نساء هر جمعه، مداومت بر خواندن زخرف، خواندن تکاثر وقت خواب، یس قبل از غروب

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

زود آمدن و دیر رفتن ایثار است
شهید بهشتی: به موقع آمدن و به موقع رفتن وظیفه است، دیر آمدن و دیر رفتن بی نظمی است، دیر آمدن و زود رفتن خیانت است، زود آمدن و دیر رفتن ایثار است.


 

شهید بهشتی:

به موقع آمدن و به موقع رفتن وظیفه است،
دیر آمدن و دیر رفتن بی نظمی است،
دیر آمدن و زود رفتن خیانت است،
زود آمدن و دیر رفتن ایثار است.

 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

تا کی باید باج دهیم و کوتاه بیاییم؟!
حلقه های نیاوران و نیویورکی ها، که کنترل و هدایت حسن روحانی را در دست دارند، اخیراً با پاتکهای سنگین رئیس جمهور سابق زمین گیر شده اند و لذا در معادلات و توطئه های خود علیه نظام اسلامی، جایی برای بیانیه های احمدی نژاد باز نکرده بودند!


 

به نام خدا و برای خدا

جناب ناصرالدین شاه در مقطی از سلطنت خود با توصیه میرزا ملکم خان ارمنی، برای آشنایی و چگونگی پیشرفت غرب راهی اروپا شد، لذا حاج حسن روحانی هم به تقلید از شاه قاجار و شاه سعودی به ملکم های دولتش سفارش نموده تا زمینه سفر اروپا کردی ایشان را در مقطع انتخابات ریاست جمهوری، آنهم برای فرار از مناظره های انتخاباتی فراهم نمایند!

حلقه های نیاوران و نیویورکیها، که کنترل و هدایت حسن روحانی را در دست دارند، اخیراً با پاتکهای سنگین رئیس جمهور سابق زمین گیر شده اند و لذا در معادلات و توطئه های خود علیه نظام اسلامی، جایی برای بیانیه های احمدی نژاد باز نکرده بودند!

اگر بیانیه های پی در پی احمدی نژاد، از سوی مسئولین قضائی پیگیری شود، ممکن است طومار جریان نفوذی و لیبرال دولت اعتدال را درهم بپیچد، زیرا اگر ادعاهای آقای حسن روحانی، در آغاز مذاکرات هسته ای، مبنی بر خالی بودن خزانه کشور و انبارهای کالا و بدهی های سنگین دولت قبلی صحت نداشته باشد، قطعا ایشان متهم است!

آیا بیانیه های پی در پی احمدی نژاد می تواند قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی را برای محاکمه و استیضاح حسن روحانی وارد میدان نماید؟! قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی نباید نسبت به بیانیه های احمدی نژاد بیفتفاوت باشند، زیرا این یک مطالبه عمومی است، که اگر بیانیه های رئیس دولت سابق، کذب است، پس قوه قضائیه باید از انتشار اخبار کذب بر علیه دولت اعتدال جلوگیری کند و اگر بیانیه های احمدی نژاد بر اساس اسناد موجود سال 92 صحیح و قابل خدشه نیست، آقای حسن روحانی بخاطر سخنان کذب که منجر به دادن امتیاز فراوان در مذاکرات هسته ای به کشورهای بیگانه گریده، باید توسط قوه قضائیه محاکمه و یا از سوی مجلس بر اساس بند دوم اصل هشتاد و نهم قانون اساسی استیضاح و رأی به عدم کفایت  رئیس جمهور صادر نمایند.

پس در اولین گام، مجلس شورای اسلامی باید بدون فوت وقت، موضوع تحقیق و تفحص از اسناد مطرح شده در بیانیه های احمدی نژاد (زمان تحویل دولت دهم به دولت یازدهم) را در دستور کاری خود قرار دهند، زیرا اگر آن بیانیه ها واقیعیت داشته باشند، جرم آقای حسن روحانی مشهود است و لذا مسئولین مربوطه باید نسبت به سفرهای رئیس دولت یازدهم حساسیت نشان داده و از سفرهای خارجی ایشان تا رسیدگی قضائی جلوگیری نمایند.

البته وقتی بیانیه های احمدی نژاد را در کنار سخنان سرادر حاجی زاده فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران قرار دهیم، به این نتیجه می رسیم که بیانیه های صادره از سوی احمدی نژاد با واقعیت نزدیک بوده و قطعاً آقای حسن روحانی متهم استآنجا که سردار سرافراز و انقلابی سپاه گفتند: «امروز آمریکا و انگلیس و فرانسه در خلیج فارس رزمایش برگزار می‌کنند و رسانه‌ها آن را پوشش می‌دهند اما ما می‌ترسیم رزمایش‌های‌مان را رسانه‌ای کنیم و هیچ اعتراضی هم نمی‌کنیم ... برای ما تردیدآمیز است که موشک ماهواره‌بر که دارای اهداف غیرنظامی بوده و آماده پرتاب است، با تشر آمریکا به انبار برود. تا کی باید باج دهیم و کوتاه بیاییم؟»

والسلام

 

 

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

شیخ الازهر و دست دادن با زنان قوی
بدون شرح!! شیخ الازهر در ملاقات با یک دختر ایزدی ضعیف و با یک زن قوی ..!


 

بدون شرح!!
شیخ الازهر وقتی با یک دختر ایزدی ضعیف ملاقات داره مجبورش میکنه که حجاب رو رعایت کنه
ولی وقتی با یک زن قوی ملاقات داره ایمانش رو کنار میزارهنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

داستان شهادت دختر آمریکایی راشل کوری
هنگامی که بولدوزر اسرائیلی قصد تخریب خانه یک فلسطینی را داشت در مقابل او قرار می‌گیرد اما بولدوز او را به زیر می‌کشد و به #شهادت می‌رساند.


 

هنگامی که بولدوزر اسرائیلی قصد تخریب خانه یک فلسطینی را داشت در مقابل او قرار می‌گیرد اما بولدوز او را به زیر می‌کشد و به #شهادت می‌رساند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

ابعاد نفوذ جریان لیبرال
باید لیبرالیسم نفوذی در قوه مجریه را با اسلحه روشنگری در انتخابات 96 رسوا نمود، تا این خطر بزرگ که توسط رأی مردم بر قوه مجریه مسلط شده با رأی مردم ساقط گردد.


به نام خدا و برای خدا

علی رغم اینکه مردم ایران نسبت به سایر ملل جهان با فرهنگ سیاسی آشنائی بیشتری دارند، لکن وقتی در جامعه از خطر نفوذ لیبرالها گفته می شود، اکثر مردم با مبانی فکری و کارکرد یک فرد لیبرال یا مکتب لیبرالیسم آشنائی ندارند و به همین علت، جریان نفوذی لیبرال و اربابان غربی آنها، بیشترین منفعت را از ناآگاهی ملت ایران در این رابطه برده اند و لذا به اندازه ی بضاعتم قصد آن دارم تا همراهان فهیم و انقلابی "وبلاگ وزنه سیاسی" را با خطرات پیدا و پنهان جریان نفوذی لیبرالیسم آگاه نمایم.

همه عزیزان می دانند، یکی از دلائلی که مرحوم منتظری از سوی حضرت روح الله با اخطار بسیار سنگین توبیخ و از قائم مقامی رهبری عزل شد، تفکرات نفوذی جریان لیبرالیسم در درون بیت ایشان بود و لذا امام خمینی پس از اینکه دریافتند، جریانی مانع عزل منتظری در مجلس خبرگان رهبری است، خود وارد میدان شده و در 6 فروردین 68 با پیام بسیار شدیدی  مرحوم منتظری را عزل و مرقوم داشتند: «از آنجا که روشن شده است که شما این کشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرال‌ها و از کانال آنها به منافقین می‌سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده‌اید.»

حضرت روح الله که از ابعاد خیانت بیت منتظری به نظام اسلامی آگاهی داشتند،عوقتی ادامه حیات انقلاب اسلامی را بعد از خود، در خطر دیدند، لحظه ای درنگ نکرده و او را عزل نمود، زیرا نطفه ی کثیف لیبرالیسم، در خیانت به کشور و ملت ایران  شکل گرفته و لذا مردم عزیزمان باید همانند امام راحل نسبت به حضورجریان نفوذی لیبرالیسم در دو قوه مجریه و مقننه حساس باشند، زیرا با حضور این جریان وابسته، نظام اسلامی با خطرات متعدد لیبرالیسم فرهنگی-اجتماعی، نظامی-امنیتی، سیاسی و اقتصادی روبرو گردیده است.

-امروز لیبرالیسم فرهنگی-اجتماعی در کشورمان، دین، زبان، باورها و اخلاق نسل جوان کشور را با آتش تهیه کشورهای غربی مورد حمله قرار داده و با تغییر در متون کتب درسی دانش آموزان و استفاده غیر عقلانی از فضای مجازی، بدنبال سلطه فرهنگی غرب، بر کشور هستند.

-لیبرالیسم نظامی-امنیتی، قدرت نظامی کشور را برنمی تابد و لذا با عدم رسانه ای کردن رزمایشهای نیروهای مسلح سعی در ضعیف نشان دادن قدرت نظامی کشور است و با باز کردن درب مراکز نظامی به روی بیگانگان و ترساندن مردم از سایه جنگ، -که به فرموده رهبر معظم انقلاب دروغ محض است- امنیت کشور را به مخاطره انداخته است.

-لیبرالیسم نفوذی اقتصادی، هنر مردم ایران را در پختن آبگوشت بزباش و قورمه سبزی می داند و لذا می گوید: برایح پیشرفت اقتصادی باید زیر سلطه آمریکا رفت و از آرمانهای انقلاب و دین اسلام دست کشید!

-لیبرالیسم نفوذی سیاسی، برای ماندن در قدرت، برجام کدخدا(آمریکا)، را به فوریت اجراء می کند و برجام را آفتاب تابان و از طرف خدا می خواند!

-لیبرالیسم نفوذی سیاسی، در برابر دشمن ضعف نشان داده و حل مشکلات کشور، حتی آب آشامیدنی مردم و رفع مشکلات ریزگردها را از شیطان بزرگ طلب می کند!

-لیبرالیسم نفوذی سیاسی، توانمندی داخلی را با ایجاد رکود مصنوعی تعطیل و آن را به یک چالش بزرگ برای نظام اسلامی مبدل می کند!

پس باید لیبرالیسم نفوذی در قوه مجریه را با اسلحه روشنگری در انتخابات 96 رسوا نمود، تا این خطر بزرگ که توسط رأی مردم بر قوه مجریه مسلط شده با رأی مردم ساقط گردد.

والسلام

 

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

کالای ایرانی در حرف، واردات کالای خارجی در عمل
نمی شود از یکطرف مدام حرف ازاقتصاد مقاومتی زد و مردم را به خرید و فروش کالای ایرانی در راستای کمک به توالید و اقتصاد کشور کرد و از طرف دیگر دربها را به روی ورود اجناس عموما بی کیفیت خارجی باز کرد و دست روی دست گذاشت


روزهای پایانی سال و بازار گرم خریدهای سال نویی

بازار های شلوغ و مردم پلاستیک به دست که حاکی از یک خرید کلی می باشد

گوشه کنار شهر هم که پر است از تبلیغات خرید و فروش کالای ایرانی

ولی با کمی چرخیدن در بازار و سرک کشیدن در مغازه ها عملا می بینیم که قفسه ها پرشده از جنسهای خارجی و قسمت عمده ای از خرید مردم و سبدکالای آنها را هم همین اجناس و پوشاک و لوازم خارجی پرکرده است

همین است که با همه این داستانها بازهم پای تولید کننده و فروشنده جنس خارجی می لنگد

نمی شود از یکطرف مدام حرف ازاقتصاد مقاومتی زد و مردم را به خرید و فروش کالای ایرانی در راستای کمک به توالید و اقتصاد کشور کرد و از طرف دیگر دربها را به روی ورود اجناس عموما بی کیفیت خارجی باز کرد و دست روی دست گذاشت

وارداتی که گاها به نابودی کامل یک صنعت و یا یک محصول داخلی انجامیده است

وارداتی که بعضا در عین حالی که ضروری نیست نمونه داخلی و با کیفیت تر آن و حتی ارزان تر ان نیز در بازار موجود می باشد

دولتهادر سالهای اخیر عملا نشان داده اند که در شعار دادن ید طولایی داشته و عمدتا بار مسائل را چه در صرف جویی چه در مقاومت چه در صبر بر دوش مردم می اندازند

هرچند مردم ماهم هرجا صحبت از حمایت از ایران و ایرانی بوده همیشه درصحنه حاضر بوده اند و انشا... خواهند بودنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

نقد سند آموزشی 2030 توسط رحیم‌ پور ازغدی
سند 2030 یونسکو صریحاً می‌گوید هرنوع تربیت دینی، الهی، خلاف حقوق بشر است، ولی آموزش جنسی تحت عنوان بهداشت برای کودکان را جزو حقوق کودکی می‌دانند که حتی به بلوغ جنسی نرسیده است و عملاً آموزش را ذیل یک ایدئولوژی دیگر قرار می‌دهند.سند ۲۰۳۰ کاپیتولاسیون آموزشی ـ فرهنگی است/20 سال بعد تمام مهدکودک‌های ما باید به خانه سالمندان تبدیل شوند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بررسی مسئله تربیت و آموزش لیبرالی یا اسلامی در سند ۲۰۳۰ گفت: این سند شاید الزام‌آور نباشد، ولی آبروبر است و کاپیتولاسیون آموزشی ـ فرهنگی به حساب می‌آید.
گروه اجتماعی- رجانیوز: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بررسی مسئله تربیت و آموزش لیبرالی یا اسلامی در سند ۲۰۳۰ گفت: این سند شاید الزام‌آور نباشد، ولی آبروبر است و کاپیتولاسیون آموزشی ـ فرهنگی به حساب می‌آید.
 
 حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست بررسی تربیت و آموزش لیبرالی یا اسلامی در سند 2030 با عنوان برجام آموزشی که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در تالار شیخ انصاری این دانشکده برگزار شد، گفت: اصل مسئله فراتر از بحث دولت، سیاست و انتخابات است، من هیچ هدف انتخاباتی از هیچ جلسه‌ای ندارم، ولو نزدیک انتخابات باشد.
 
وی افزود: ما با یک رودربایستی روبروییم و دوگانگی در سیستم از همان ابتدا وجود داشته است، به‌طوری که افراد عوض می‌شوند ولی سیستم همان است و می‌خواهند مکتب را با آموزه‌های لیبرالی تطبیق دهند، برخی سواد اسلامی ندارند و برخی دیگر حتی سواد لیبرال هم ندارند و فقط به لحاظ سیاسی لیبرال هستند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به دانشجویان گفت: دهه آینده که امثال بنده دیگر نیستیم شما باید مراقب باشید که نظارت دانشگاهی مصداق بارز نهی از منکر و امر به معروف و نظارت انقلابی است و هر جا خبر رسید که یک قرارداد بین‌المللی در هر سطحی با هر اسمی و در هر حوزه‌ای منعقد شده است باید سریع توضیح بخواهید که آیا از مجاری اصلی قانون اساسی عبور کرده است یا خیر و چه کسی آن را امضا کرده و دلیل امضا چه بوده است.
 
رحیم‌پور ازغدی عنوان کرد: سال گذشته گفتند که یونسکو تعهد گرفته است که سند 2030 در تمام کشورها اجرا شود، البته در کلام گفتند که داوطلبانه انجام شده، ولی در عمل کاریزمای رسمی برای آن تعیین کردند و کشور را متعهد کردند که تا سال 2030 باید این سند پیاده شود، وزارت امور خارجه گفت که اجرای این سند الزام‌آور نیست، ولی بسیاری از قراردادها را می‌گویند الزام‌آور نیست ولی اگر اجرا نکنیم، محکوم می‌شویم.
 
وی افزود: دوستان معتقد بودند که 2030 یک نمونه از برجام فرهنگی است که نتیجه برجام پایمال شدن برخی حقوق ملت بود و طرف ایرانی بیشتر به آن متعهد بود و به‌سرعت آن را اجرا کرد، ولی آن طرف 10 درصد را هم اجرا نکرد و رئیس‌جمهور جدید آمریکا نیز گفت آن را پاره می‌کند و مقام معظم رهبری نیز فرمودند؛ که اگر آنها برجام را پاره می‌کنند، ما آن را آتش می‌زنیم که برخی گفتند گویا منقل آتش دارند و این افراد مصداق لیبرال مسلکی را انجام دادند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: برخی زودتر از آنچه آنها خواستند سند را پیاده کردند و گویا تصویب هیأت وزیران را هم گرفتند، دوستان دانشگاهی می‌گفتند 30 کارگروه تشکیل شده تا بدون اعلام رسمی و بدون نظر مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی این سند عملیاتی شود و شعار دگرگونی جهان را در دستورکار گذاشتند و به‌جای‌اینکه از طرف مردم ایران و مسئولان حرف بزنند، به آنها گفتند که ایران در این قضیه پیشگام است و آنها هم تشکر کردند.
 
رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: دو مسئله اصلی در این میان وجود دارد، یکی اینکه قراردادهای بین‌المللی بر چه اساس امضا می‌شوند که از مجاری رسمی عبور نمی‌کند و گویا آزادی یواشکی وجود دارد، این‌گونه نمی‌شود که تعهد بدهند، اجرا را هم شروع کنند، ولی مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی اطلاع نداشته باشند، در این سند نگاه لیبرال و نئولیبرال به حقوق کودک، آموزش و پرورش و زن و خانواده، گرچه اشتراکاتی با مفاهیم اسلامی دارد، ولی تناقض‌های بنیادی هم وجود دارد.
 
وی افزود: ما نمی‌گوییم تمام این سند و تمام بندها خلاف اسلام است، بلکه در تمام قراردادهای بین‌المللی بندهایی هم وجود دارد که مخالف اسلام نیست، بنابراین ما با تمام بندهای این سند مخالفت نداریم، ولی می‌گوییم چرا اسناد بالادستی را دور می‌زنند و چرا جز یک حق تعارف‌منشانه پای چنین قراردادهایی را امضا می‌کنند، درحالی که برخی مفاد آن خلاف مبانی اسلام و قانون اساسی کشور است.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نگاهی که صریحاً می‌گوید هرنوع تربیت دینی، الهی، خلاف حقوق بشر است، ولی آموزش جنسی تحت عنوان بهداشت برای کودکان را جزو حقوق کودکی می‌دانند که حتی به بلوغ جنسی نرسیده است و عملاً آموزش را ذیل یک ایدئولوژی دیگر قرار می‌دهند.
 
رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه نظام حقوق بشر نیز یک ایدئولوژی است، تصریح کرد: یکی از گزینه‌های روی میزشان کنار بمب اتم، باید ایدئولوژی باشد که نقد ش

ود، این چه نگاهی به کودک و خانواده و زن است؟ با عناوینی مانند محدودیت‌های خودسرانه، معلمان و والدین را زیر سوال می‌برند و دست والدین را از سر فرزند برمی‌دارند و آموزش مسائل جنسی به کودک را حق او می‌دانند، ولی آموزش تقوای جنسی و حیا به کودک را پایمال کردن حق او به حساب می‌آورند.
 
وی افزود: در لیبرال آموزشی گفته‌اند آموزش متون دینی مخل خلاقیت است و باید از مدارس حذف شود، لیبرالیسم کلاسیک و نئولیبرال اعلام کرد که ما به دین کاری نداریم و خودمان با عقل خودمان می‌سنجیم، البته عقل با برهان حجت است، ولی عقل آنها هوای نفس است که نامش را عقلانیت می‌گذارند، لیبرایسم یعنی نفس و آنها با ایدئولوژی نفسانی می‌خواهند نظام آموزشی ایجاد کنند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اخلاق را مسخره می‌کنند، حیا را مسخره می‌کنند، دست معلم و پدرومادر را تحت عنوان آزادی لیبرال از سر کودک برمی‌دارند و همه را تحت عنوان اینکه ما افراد را نجات می‌دهیم به ذیل نظام سرمایه‌داری می‌برند، اینها حق همجنس‌بازی را جزو اصول حقوق بشر قرار می‌دهند و می‌گویند حتی اگر 99 درصد یک جامعه به مسئله‌ای رأی موافقی دهند، ولی آن مسئله در چارچوب لیبرال نباشد، آنها آن مسئله را دموکراسی نمی‌دانند.
 
رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: می‌خواهند هم در آموزش و پرورش غیررسمی مانند رسانه و هم در آموزش و پرورش رسمی، نگاه بازاری به اندیشه و اخلاق داشته باشند، تعریف‌شان از آموزش و پرورش نگاهی کاملاً ضددینی و سکولار است، هرچند که شاید 80 درصد هم با نگاه اسلامی مطابق باشد، ولی حرف ما همان 20 درصد است که این قراردادها اگر الزام‌آور نباشد هم آبروبر است، زیرا بر اساس همین‌ها هر سال ما را تحت عنوان نقض حقوق بشر محکوم می‌کنند.
 
وی اضافه کرد: آنها از همجنس‌بازی گفتند و آقایان امضا کردند و می‌گویند الزام‌آور نیست، در رأس این کشورها انگلیس، آمریکا و صهیونیست‌ها هستند، شوراهای نظارتی همین‌ها هستند و بزرگ‌ترین متخلفان حوزه‌های مختلف هم همین‌ها هستند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: جامعه مدنی جهانی در دنیا وجود ندارد، چیزی به نام دموکراسی جهانی نیست، بلکه دیکتاتوری جهانی داریم، به‌طوری که چند کشور برای همه تصمیم می‌گیرند و اگر بین اینها اختلاف بیفتد، عده‌ای تنفس می‌کنند ولی به‌طور کل تمام جنگ‌های دنیا و نقض حقوق بشر زیر سر کشورهای 1+5 است و مبنای آموزش و پرورش را هم می‌خواهند بر اساس سکولار بنیان بگذارند و می‌گویند دولت نباید از مذهب حمایت کند و در هیچ کجایی قانون اساسی کشورها نباید نامی از دین رسمی وجود داشته باشد و دین را یک مسئله شخصی مانند علاقه به رنگ‌ها و غذا می‌دانند و می‌گویند دین نه‌تنها در سیاست، بلکه در حوزه تعلیم و تربیت هم نباید دخالت کند.
 
رحیم‌پور ازغدی افزود: می‌گویند حتی اگر یک جامعه صد درصد مسیحی و مذهبی باشد، معلم حق ندارد در کلاس از مسیحیت بگوید. یک روش‌شان این است که با پنبه سر می‌برند و روش دیگر این است که مانند انقلاب فرانسه با گیوتین سر افراد را قطع می‌کنند، البته همین‌ها که شعارشان به دار کشیدن آخرین شاه با روده‌های آخرین کشیش بود، انقلاب ما را خشن می‌دانستند.
 
وی گفت: خودشان با نظام سرمایه‌داری در تمام حوزه‌ها دخالت می‌کنند، ولی اسمش را ایدئولوژی نمی‌گذارند. با انقلاب فرهنگی تمام کارها را انجام می‌دهند و انقلاب فرهنگی آنها نیز مانند انقلاب فرهنگی ما نبود که سروصدا داشته باشد، ولی کاری انجام نشود، آنها واقعاً انقلاب فرهنگی کردند و گفتند در تمام رشته‌های علمی همه چیز را از صفر شروع می‌کنیم و این کار را انجام دادند، انقلاب فرهنگی ما فقط اسمش انقلاب فرهنگی بود و تا همین حالا برخی دروس تغییر نکرده است.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: برخی می‌گفتند ما تندرو هستیم، در حالی که اگر تندروی هم بوده، خودشان در آن زمان انجام می‌دادند، امام(ره) دانشگاه‌ها را تعطیل نکرد، بلکه همین‌ها که خودشان حالا ما را به تندروی محکوم می‌کنند، دانشگاه را تعطیل کردند، در مقابل چشمان خودمان و فقط با گذشت یک نسل تاریخ را تحریف می‌کنند و دروغ محض منتقل می‌کنند.
 
رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: آمریکا از ابتدای انقلاب تاکنون ایدئولوژی خودش را عوض نکرده است، ولی مسئولان ما ایدئولوژی را تغییر می‌دهند. اسرائیل یک کلمه از حرف‌هایش عقب نیامده و اگر جایی نمی‌تواند حرف‌هایش را اجرا کند، زورش نمی‌رسد و انقلاب ما نگذاشته است که این کار را انجام دهند، ولی مسئولان ما گاهی جلو می‌روند و گاهی پا پس می‌کشند.
 
وی اضافه کرد: ترامپ حرف‌هایی را می‌زند که فکر می‌کنم انجام نمی‌دهد، ولی پیش از ترامپ چیزی را نمی‌گفتند و انجام می‌دادند، در آمریکا می‌گویند بگذارید در مدارس نمادهای مذهبی باشد، باشگاه‌های مذهبی ایجاد شود، ولی برای ما مرزبندی می‌کنند. من از مسئولانی که پای این اسناد را امضا کرده‌اند خواهش می‌کنم به س

والات ما پاسخ دهند. اینها سوالات پژوهش افراد دانشگاهی است.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: می‌گویند بخشی از اینها وارد برنامه ششم شده است، یک برنامه چهارم هم در اواخر دهه 70 وارد شد که مطالبات صریح آمریکا و غرب بود و بخشی از آن اجرا شد، یکی این بود که ایدئولوژی لیبرال صهیونیستی در مدارس ما تصویب شود که با بودجه بیت‌المال جمهوری اسلامی این کار انجام می‌شود و حالا دوباره این مسئله را مطرح کرده‌اند و می‌گویند برجام فرهنگی است. یعنی خواسته‌های آنها یک‌طرفه مطرح شود.
 
رحیم‌پور ازغدی عنوان کرد: اصل 77 قانون اساسی می‌گوید که مجلس باید بر این قراردادها نظارت کند که این سند اصلاً به مجلس نرفته است، هر گونه تعهد بین‌المللی که خلاف شرع و خلاف قانون اساسی باشد، نباید امضا شود. هر قراردادی که باعث شود بیگانه بر منابع اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ما مسلط شود، خلاف قانون اساسی است و شرعاً هم حرام است، زیرا کاپیتولاسیون آموزشی ـ فرهنگی به‌شمار می‌آید.
 
وی افزود: ما تعهد داریم که در برابر غرب باید پاسخگو باشیم و بگوییم چطور سیاست‌های آنها را در مدارس‌مان اجرا کردیم. گاهی می‌گویند قرارداد را به شرط تحفظ امضا کردیم، در حالی که همین حرف بارها برای ما مشکل ساخته است، ما نمی‌گوییم کسی قصد خیانت داشته، گاهی صدمه حماقت از خیانت کمتر نیست، حتی اگر فرد نیت خوبی داشته باشد. به‌طورمثال بحث رفع تبعیض را با منظور خاصی بیان می‌کنند و ما آن را امضا می‌کنیم، مثلاً می‌گویند اقشار آسیب‌پذیر باید موردحمایت باشد، ما هم آن را امضا می‌کنیم، ولی تعریف آنها از اقشار آسیب‌پذیر این است که همجنس‌بازان نیز جزو این اقشار به حساب می‌آیند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آمریکا اجازه نمی‌دهد یک کلمه خلاف قانون اساسی کشورش مطرح شود. حتی در مورد مسائل هسته‌ای با اینکه بمب اتم دارد، قراردادها را امضا نمی‌کند، ولی ما که بمب نداریم باید امضا کنیم، یعنی حتی قوانینی که خودشان نوشته‌اند را امضا نمی‌کنند و به ما می‌گویند که امضا کنیم.
 
رحیم‌پور ازغدی تأکید کرد: دوستان می‌گویند 2030 را داوطلبانه اجرا کردیم، یعنی هنوز به ما الزام نشده است، انجامش دادیم، حتی برجام را هم سریع انجام دادیم و طرف مقابل را به وجدانش سپردیم که 90 درصد آن را اجرایی نکرد. در مورد 2030 نیز کسی در آسیا و اقیانوسیه قدمی برنداشته که ما داوطلبانه انجام می‌دهیم، در صورتی که آنها هم چنین توقعی ندارند، ولی ما پیش‌دستی می‌کنیم.
 
وی افزود: دبیر کمیسون یونسکو، جمهوری اسلامی را به عنوان کشور پیشگام اجرای تدارکات لازم برای 2030 معرفی کرده و از طرف غرب، از ایران تقدیر می‌کنند، یعنی حتی آنها هم توقع چنین کاری را از ما نداشتند و این سند هم ما را غافلگیر کرد و هم آنها را.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: نرخ رشد جمعیت ایران صفر است، یعنی 20 سال بعد تمام مهدکودک‌ها باید به خانه سالمندان تبدیل شود و دشمن کاری که می‌خواست در کشور ما انجام داد، 200 سال طول کشید که اروپا و غرب به این وضعیت برسند، ولی ما 20 ساله رسیدیم. با این سرعتی که پیش می‌رویم، 20 سال بعد خانواده در ایران چه تعریفی دارد؟ آنها نظام تربیتی خود را به ما تحمیل می‌کنند و حالا می‌خواهند از کودک 5 ساله آموزش را شروع کنند و خودمان هم داوطلبانه و با پول خودمان این کار را برایشان انجام می‌دهیم.
 
رحیم‌پور ازغدی عنوان کرد: بانک‌های سرمایه‌داری غرب، هسته پولشویی جهان است، ولی آنها به ما در مورد پولشویی دستور می‌دهند و ما امضا می‌کنیم، گویی عطش امضا وجود دارد، امضا می‌کنند تا نکند غربی‌ها بگویند ما مدرنیته نیستیم، در حالی که ما مکتب انبیا را داریم، ما ملت عزیزی داریم که مسیر تاریخ را درگرگون کرده‌اند.با مدرنیته کاری نداریم.
 
وی اضافه کرد: برای تروریست شاخص‌هایی را برمی‌شمرند، به‌طوری که انقلابی‌های جهان را تروریست می‌دانند، ولی تروریست‌های واقعی را تروریست نمی‌دانند، تعهد می‌گیرند که آموزش جنسی برای کودکان و حیازدایی و اخلاق‌زدایی تضمین سلامت خانواده‌هاست و همجنس‌گرایی را یکی از حقوق اصلی بشر می‌دانند و ما اینها را امضا می‌کنیم و می‌گوییم حق تحفظ داریم. در حالی که پیش از این نیز از این‌گونه سندها امضا شده ولی صدایش درنیامده است.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دکترین اومانیستی را مطرح می‌کنند و تحت عنوان تنوع فرهنگی و مذهبی عملاً هوس و نفسانیت که تمام انبیا برای مدیریت آن مبعوث شده‌اند را جایز می‌دانند، طبق سند 2030 در مدارس ما همجنس‌بازان می‌توانند کلاس آموزشی داشته باشند، ولی در مورد دین نمی‌توانیم صحبت کنیم.
 
رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: اینها که از آزادی می‌گویند خودشان، دختران باحجاب فرانسوی را از حجاب منع کردند و زن باحجاب امکان استخدام در نهادهای دولتی آنها را ندارد، ازدواج با همجنس را با قانون حمایت می‌کنند، ولی با پوشش مبارزه می‌کنند که

احمدپور, [۱۴.۰۳.۱۷ ۱۹:۱۵]
این تناقض در برخورد با آزادی جالب است.
 
وی افزود: نکته بعدی که در سند مطرح شده الزام احترام به رفتارهای متفاوت است که یکی از آنها همجنس‌گرایی است و حتی عدم قانونی بودن همجنس‌گرایی در ایران را محکوم می‌کنند و ما هم پای این مسئله را امضا می‌کنیم، مفهوم شهروند جهانی را مطرح می‌کنند، در حالی که از نظر آنها کدخدای این دهکده جهانی، آمریکا و صهیونیست است.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت: ویژگی‌های کودکی که می‌خواهند تربیت کنند منطبق بر سکولاریسم است. ما چگونه این مسائل را در مدارس‌مان اجرا کنیم؟ مدارس غیرانتفاعی ما هم که دقیقاً انتفاعی است و فقط نام آن را معکوس گذاشته‌اند، به‌طوری که برخی از این مدارس سالانه 20 میلیون تومان یا بیشتر دریافت می‌کنند.
 
رحیم‌پور ازغدی در ادامه خاطرنشان کرد: تضمین صلح بدون خشونت را مطرح می‌کنند و حتی عزاداری برای امام حسین(ع) را خشونت می‌دانند، به چند کشور عربی که نوکرشان هستند، دستور دادند که واژه‌های نظارت اجتماعی، انقلاب و واژه‌هایی نظیر این را از کتاب‌ها حذف کنند. ما به کودکانمان، اخلاق را یاد می‌دهیم به طوری که فرماندهان جنگ ما جوانان بودند و مسیر جنگ را تغییر دادند، اما آنها کینه و خشونت را به کودکانشان آموزش می‌دهند و این مسئله را بی‌ایراد می‌دانند.
 
وی اضافه کرد: سن قانونی ازدواج را 18 سال به بالا می‌دانند، درحالی که هر سنی که پسر یا دختر به مصلحت‌شان باشند باید ازدواج کنند، البته ممکن است کسی سنش هم بالا باشد ولی بلوغ اجتماعی ندارد که این فرد نباید ازدواج کند، ولی آنها می‌خواهند سبک خودشان را به ما تحمیل کنند و بلایی که سر غرب آمده است، سر ما هم بیاورند. به‌طوری که در غرب چیزی به نام ازدواج وجود ندارد که می‌خواهند این سبک زندگی را از کودکی به فرزندان ما آموزش دهند و دولت ما هر سال باید بابت چگونگی پیشرفت در این آموزش به آنها پاسخ دهد.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: تحت شعار تضمین برابری زن و مرد، می‌خواهند جنجال ایجاد کنند، در حالی که در اسلام هیچ شغلی برای زنان حرام اعلام نشده است، حتی در دادگاه‌ها قاضی زن هم حضور دارد و اسلام فقط گفته مسئله حیا و عفت رعایت شود، در حال حاضر چند میلیون دیپلم بیکار به چند میلیون دکتر و مهندس بیکار تبدیل شده‌اند، زیرا اصلاً توجهی به نیاز کشور نشده است و فقط کارخانه تولید مدرک به راه انداختیم، در حالی که برخی رشته‌ها در کشور موردنیاز نیست و باید تعطیل شود.
 
رحیم‌پور ازغدی افزود: در ایران گویا همه دکتر هستند و همه مدرک دارند، در حالی که حتی نمی‌توانند مشکل خودشان را حل کنند، چه برسد به مشکل جامعه، این مسئله باید اصلاح شود.
 
وی گفت: نمی‌دانم اینهایی که برای نماینده مجلس شدن و رئیس‌‌جمهور شدن تلاش می‌کنند، برای مشکلات کشور چه فکری کرده‌اند، باید بدانند که ریاست هدف نیست، بلکه هدف خدمت است، ولی هر لیستی را که می‌بینی ممکن است شعارها متفاوت باشد، ولی عملکرد همان است، هر سال از اقتصاد مقاومتی می‌گویند، ولی فقط حرف می‌زنند، در حالی که مقام معظم رهبری بحث اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند، یعنی فرمودند حرف را تمام کنیم.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: سند 2030 به‌گونه‌ای است که بر اساس آن مستشاران خارجی باید به آموزش و پرورش ما نظارت کنند.
 
به گفته رحیم‌پور ازغدی هر کجای دنیا که پیشرفتی صورت گرفته، بر اساس نظم و حساب و کتاب بوده، ما غرب‌گرایی می‌کنیم ولی این مسائل را رعایت نمی‌کنیم و به جای آن پای سند همجنس‌بازی را امضا می‌کنیم، بحث عقیم کردن کارتن‌خواب‌ها را مطرح کردند، در حالی که به طور کلی نباید اصلاً کارتن‌خوابی وجود داشته باشد که چنین بحثی مطرح شود، ولی در همان نظام سرمایه‌داری ببینید که چه تعداد کارتن‌خواب وجود دارد.
 
وی افزود: می‌گویند باید گزارش سالانه به آنها ارائه دهیم که چقدر اینترنت بدون فیلتر در اختیار زنان و کودکان قرار می‌دهیم، البته ما که در این مسائل جلوتر رفته‌ایم، ولی چرا باید به آنها تعهد بدهیم؟ می‌گویند برای کنترل جمعیت باید به آنها تعهد بدهیم، نرخ رشد جمعیت‌مان به صفر رسیده است و حالا که آنها می‌خواهند باید آن را به زیر صفر برسانیم.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: می‌گویند باید تحول دینی، عقیدتی، سیاسی و اخلاقی داشته باشید، بحث تجارت جهانی را براساس سازمان تجارت جهانی مطرح می‌کنند، بحث مدیریت سواحل ایران را مطرح می‌کنند و در برابر اینها اسناد بالادستی کنار گذاشته می‌شود و دیگر نباید قوانین خودمان را رعایت کنیم و حتی دولت ما باید تحت نظارت آنها قرار بگیرد، البته برخی مسائل مانند آموزش همگانی جزو شعارهای خودمان بوده، اما وقتی اینها را هم عمل کنیم گویا به دستور آنها عمل کرده‌ایم.
 
رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را گزینشی عمل می‌کنند که با این سند دیگر همین

احمدپور, [۱۴.۰۳.۱۷ ۱۹:۱۵]
مقدار هم عمل نمی‌شود، به‌طوری که گاهی می‌خواهند به عنوان نظافتچی در یونسکو استخدام شوم، بلکه آنجا حرفی بزنیم که آقایان عمل کنند.
 
وی ادامه داد: ارسال اطلاعات دقیق در مسائل آموزشی و اجتماعی به سازمان ملل مانند مسائل هسته‌ای است که قرار بود سازمان ملل نظارت کند و گفتند به آمریکا نمی‌گوییم در حالی که سازمان ملل نوکر آمریکاست، ما باید به بانک جهانی، یونسکو و یونیسف گزارش دهیم. تمام اطلاعات آموزشی، منابع، محتواها، معلمان، آموزش‌گیرندگان و اساتید را باید به آنها اعلام کنیم، یعنی به‌طور رسمی خودمان برای آنها جاسوسی می‌کنیم.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در موضوع هسته‌ای 120 کشور از ما حمایت کردند ولی آنها این کشورها را جامعه جهانی نمی‌دانند و فقط خودشان سه‌، چهار کشور را جامعه جهانی می‌نامند، می‌گفتند امام(ره) با جهان قهر بود، در حالی که امام(ره) با این چند جهان‌خوار قهر بود، نه با جهان.
 
رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: آمریکا دچار بیماری خودجهان‌پنداری است و غرب‌زده‌های داخلی دچار بیماری آمریکا‌جهان‌پنداری هستند، با سند 2030 نهادهای نظارتی ما تقریباً حذف می‌شود و اسناد آنها بر اسناد ما مقدم می‌شود.
 
وی گفت: من به دولت خاصی نظری ندارم، جریان لیبرالی مرعوب غرب را همیشه داشته‌ایم، حالا هم هست. برخی هم قصد خیانت ندارند، ولی مانند برجام عمل می‌کنند که یک برجام آمریکا دارد و یک برجام هم در دل‌مان داریم، ولی نهادهای بین‌المللی برجام آمریکا را قبول دارند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

هرکه پولش بیش، تسهیلات بانکی اش بیشتر!!
سرمایه که داشته باشی بهت وام میدن نه اینکه وام بدن تا تو بتونی سرمایه ای جور کنی


اینجور نیست که فکر کنی بانکها درست شدن که اگر کسی مشکل مالی داشت مراجعه کنه و کارش با گرفتن مختصر قرضی راه بیفته

شایدم اول قرار این بود ولی الان دیگه اینجوری نیست

الان دیگه بانکها حسابی رشد کردن ، بزرگ شدن، ریشه کردن 

برای خودشان شدند بنگاه اقتصادی ، خرج خودشان را که درآوردند هیچ  زدن تو کار سرمایه داری و ملک واملاک و مستغلات دست و پا کردن

کم کم فاصله شان با مردم زیاد شد و مردم از بانکها دورتر

عوض آن سرمایه داران و کله گنده ها به آنها نزدیک شدن

1 درصد مردم شدن صاحب 99 درصد منابع و یک درصد وامها موند که تقسیم بشه بین 99 درصد

دیگه اینروزها کسی برای یک وام قرض الحسنه معمولی به راحتی نمیتونه به بانک مراجعه کنه   

یانمیدنش یا اونقدر سند و مدرک ازش میخوان که خودش برگرده

عوضش کافیه سرمایه دار باشی و درخواست وام کلان بکنی و ...

بایک کپی شناسنامه برابر اصل نشده بهت وامی میدن که شمردن صفرهاش یک گروه حسابدار میخواد

آره همینجوریه سرمایه که داشته باشی بهت وام میدن  نه اینکه وام بدن تا تو بتونی سرمایه ای جور کنی

 

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

حاشیه های آقای مسؤول از شعار تا عمل!
تو عملی کردن شعارهاش 4 ساله وامونده، برای همین هم میخواد حواس ملت رو پرت کنه. میخواد فضا هم متشنج و دوقطبی بشه. گفت: مگه میشه؟! اون که خودش مسئوله و باید دنبال امنیت کشور باشه! چه فایده ای براش داره؟!


گفت: چرا آقای مسئول هر از گاهی یه حرف بی ربط میزنه که حاشیه های زیادی ایجاد میکنه؟!

گفتم: برای این که مردم مدام تحقق شعارهاش رو مطالبه میکنن.

گفت: چه ربطی داره؟!

گفتم: چون تو عملی کردن شعارهاش 4 ساله وامونده، برای همین هم میخواد حواس ملت رو پرت کنه.

گفت: یعنی علتش فقط همینه؟

گفتم: نه، میخواد فضا هم متشنج و دوقطبی بشه.

گفت: مگه میشه؟! اون که خودش مسئوله و باید دنبال امنیت کشور باشه! چه فایده ای براش داره؟!

گفتم: میخواد بقیه رو اونقدر تحریک کنه که موضع بگیرن و کار به بگو مگو و بعدشم به دعوا بکشه.

گفت: که چی بشه؟!

گفتم: که مظلوم نمایی کنه و اینجوری برای انتخابات آینده رأی جمع کنه.

گفت: چرا حالا از این راه سخت و غیر اخلاقی؟!

گفتم: نه که همه از عملکردش راضی هستن و میتونه رو کارنامه ی درخشانش تو این 4 ساله مانور بده و تبلیغ کنه!!! خب چاره ای براش نمونده! فکر میکنه تنها راه باقی مونده اینه که مظلوم نمایی کنه و تو یه فضای کاملاً دوقطبی از احساسات و هیجانات افراد بی خبر و فریب خورده بهره برداری کنه!

گفت: مگه داریم؟! اون که تو سخنرانیش توصیه میکرد طبق فرمایش رهبر عزیز، نذارید جامعه دوقطبی بشه!

گفتم: یه روز مردم دنبال دزده کرده بودن و دزد دزد میکردن، وسط شلوغی خود دزده هم برای این که شناخته نشه، قاطی مردم میدوید و داد میزد: «دزد! بگیریدش!»

 

حسن صیاد
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

اشرافی‌گری مسئولان از آفات انقلاب اسلامی ایران
 امروز یک عده با شعار اصلاح طلبی و اصولگرایی خود را منجی نجات جامعه معرفی می‌کنند، اما وقتی به کارنامه سیاسی آنها دقت می‌کنیم، می‌فهمیم که بسیاری از شعارهایشان بازی‌های سیاسی است زیرا رفتارشان در عمل هر دو یکی بوده و آن هم رسیدن به قدرت و کنار زدن رقیب است.


در جمع‌شان هستند کسانی که یک روز خود را اصلاح طلب و روز دیگر خود را اصولگرا معرفی می‌کنند، و یا بهتر بگویم یک روز با شعار اصولگرایی به قدرت می‌رسند و روز دیگر با شعار اصلاح طلب بر مسند قدرت تکیه می‌زنند در حالی که آن مراد ما امام خمینی(ره) در طول مبارزات خود هیچگاه به دنبال تعصبات حزبی و گروهی نرفته بود، در واقع برای امام تنها انجام تکلیف الهی ملاک بوده است و بس.

 

آقا روح الله در طول حیات سیاسی خود بعد از خالق هستی، امیدش به مردم کوچه و بازار بود، مردمی که امام همواره آنها را ولی نعمتان این انقلاب و نظام می‌دانست.


در نگاه امام یک خال موی کوخ نشینان و یا مستمندان و مستضعفین به تمام سرمایه‌داران می‌ارزید، این نگاه یعنی اینکه هیچ مستمندی نباید برای ملاقات با یک خادم در این نظام ساعت‌ها پشت در بایستد، اما یک سرمایه‌دار به راحتی و بدون هیچ مشکلی هر وقت خواست با همان مسئول ملاقات کند.


مگر نه این است که امام علاوه بر آنکه یک سیاستمدار بی بدیل بود یک عارف، استاد اخلاق، فقه، اصول، فلسفه و..... نیر شناخته می‌شد.


در بینش سیاسی امام مسئولان خادم مردم معرفی شدند نه آقا بالا سر.


در فلسفه سیاسی امام نشستن مسئولان در کاخ‌های آنچنانی، داشتن خودروهای لوکس و گران قیمت، زندگی و خلق و خوی اشرافی گری، باند و باند بازی، پارتی بازی، جناح بازی، سفرهای آنچنانی به خارج از کشور و یا استراحت و تفریح در ویلاهای میلیاردی در کیش و یا شمال کشور، سکونت در نقاط مرفه نشین شهرها، گرفتن حقوق‌های نجومی و یا وام‌های میلیاردی آن هم بدون دردسر، برخورداری از امکانات فراوان برای خود، خانواده و همچنین بستگانشان، مصونیت سیاسی و حقوقی آقازاده‌ها و آزاد بودن آنها برای انجام هر کاری و ...، به معنای دور شدن از مردم و درک نکردن مشکلاتشان معرفی شد و چنین فردی را مستحق ماندن بر صندلی خدمت به مردم نمی‌دانست و ادامه کارش را موجب دلسرد شدن مردم و یکی از آفات انقلاب اسلامی معرفی کرد.


در معرفت سیاسی امام سازش با ظالم، نرمش ذلیلانه در مقابل دشمن قسم خورده و یا ترویج ترس از دشمن بی معنی بود، و ادامه کار چنین مسئولی به معنای سازش با ستمگران و زورگویان معرفی می‌شود.


در فرهنگ سیاسی امام، درک و بینش مردم ایران بهتر از درک و بینش مردم مکه، مدینه و حجاز معرفی شد و فریب مردم با رنگ و لعاب‌های سیاسی امری نکوهیده شمرده می‌شود.


در اندیشه سیاسی امام که برگرفته از دین اسلام است، دعواهای سیاسی میان مسئولان بر مبنای حب نفس بوده و در راستای حل نکردن مشکلات مردم از قبیل بیکاری، کاهش تورم، کاهش رکود اقتصادی، کاهش ازدواج میان جوانان، نبود زندگی آبرومندانه برای آحاد جامعه، دلسرد کردن مردم از نظام، خجل شدن پدر خانواده نسبت به زن و فرزندان خود به دلیل فقر، نبود نشاط و شادابی در افراد جامعه، تن فروشی و خودفروشی برخی افراد در جامعه و... قلمداد شده است.


و کلام آخر آنکه امام معتقد بود اگر ۱۲۴ هزار پیامبر را در کنار هم قرار دهیم هیچ اختلافی بین آنها شکل نمی‌گیرد، زیرا کارشان برای رضای خدا است اما اگر دو نفر از شما در کنار هم قرار گرفتید و میانتان اختلاف افتاد، بدانید که کارتان برای رضای خدا نیست.


در عجبم وقتی فرد و یا گروهی عمل به قرآن را سرلوحه کار خود قرار می‌دهد و به ظن خود در راستای فرامین الهی و منافع مردم گام برمی‌دارد، چگونه بینشان اختلاف شکل می‌گیرد؟


به راستی آیا وقت آن نرسیده است که از خودمان بپرسیم چه مقدار از بیانات و یا نصیحت‌های آن بزرگ معمار این انقلاب را در صحنه عمل، انجام دادیم و امروز در کدام مسیر قرار داریم؟


اینکه آقا روح الله ما فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به این کشور آسیبی وارد نشود، آیا بعد از رحلتشان به آن عمل کردیم؟


ای کاش فرهنگ حاکم در اوایل انقلاب به ویژه فرهنگ موجود در طول هشت سال دفاع مقدس، بار دیگر در سرزمین عزیزمان ایران حاکم می‌شد تا روح برادری، یکرنگی، یکدلی، ایثار و گدشت، دوری از حیله و نفاق میان طبقات مختلف جامعه را حس می‌کردیم.

                                                                                          خادم الشهدا جانباز ذوالفقار بابایی نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 21 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی