شهدای دزآور
شهدا را یاد کنید حتی با ذکر یک صلوات
درباره وبلاگ


سامانه پیامک ستاد یادواره شهدای دزآور
منتظر نظرتون هستیم
500020401170
500051561000
50001040001400
09117913875 تلگرام

مدیر وبلاگ : ذوالفقار بابایی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از این وبلاگ راضی هستید؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
آقای نعمت زاده خیلی چیزها در مورد شما هست که من از گفتن آن اکراه دارم، اجازه بدهید من چیزی نگویم"اکبر ترکان" مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با حضور در برنامه متن و حاشیه شبکه سوم سیما به تشریح روند پیگیری اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی پرداخت. 
 
وی در ابتدای این برنامه در خصوص چند شغله بودنش گفت: در ابتدای کار دولت از آنجا که رئیس جمهور برای سازمان فضایی، شورای عالی ایرانیان، معاونت برنامه ریزی و دبیرخانه جنبش عدم تعهد معاونتی منصوب نکرده بود بنده برای مدتی سرپرستی این نهادها را بر عهده داشتم که با منصوب شدن شریعتمداری به معاونت اجرایی رییس جمهور، دبیرخانه جنبش غیرمتعهدها و معاونت برنامه‌ریزی منحل و مابقی مسئولیت ها تحویل وی شد.
 
دبیر شورای عالی هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره تفاوت مناطق آزاد با مناطق ویژه اقتصادی نیز بیان داشت: مناطق آزاد مزیت های پنج گانه؛ معافیت مالیاتی به مدت ۲۰ سال، معافیت از حقوق گمرکی در داخل مناطق آزاد،معافیت از قانون کار،معافیت از قانون پول و معافیت از ویزا را دارند که مناطق ویژه تنها از دو مزیت معافیت از مالیات و ویزا برخور دار نیستند.
 
ترکان خاطر نشان ساخت: انتقال فناوری پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، توسعه صادرات،  تامین نیازهای کشور و نیازهای مالی از خارج اهدافی است که برای این مناطق ترسیم شده اند.
 
وی در بخش دیگری از اظهاراتش، تردد خودروهای شماره گذاری شده در این مناطق به سرزمین اصلی مگر در  محدوده هایی که دولت مصوب کرده باشد را ممنوع خواند و گفت: این مصوبه قانونی اگر توسط کسی شکسته شود مسئولیت آن با مناطق آزاد نیست بلکه با کسی است که این مصوبه را رعایت نکرده باشد.
 
ترکان با اشاره به اینکه،در کشور 7 منطقه آزاد تجاری و 65 منطقه ویژه اقتصادی داریم که از این تعداد28 منطقه دایر است گفت: سایر مناطق توجیه اقتصادی، سرمایه گذاری و کار مطالعاتی ندارند.
 
وی با اشاره به هفت منطقه آزاد تجاری که درصد ایجاد است ادامه داد: منطقه آزاد جاسک پایانه صادراتی دوم نفت ایران است، لذا این دولت و این رییس جمهور احداث چنین منطقه ای را لازم دیده اند.
 
دبیر شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به منطقه آزاد اینچه برون عنوان کرد: هیچ منطقه آزادی در خارج از مرزهای خود نداریم پس این مناطق با هدف تجارت با همسایگان ایجاد می شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: از اسفند سال 92 حرکت جدیدی را آغاز کرده ایم که در این مسیر خود را مثبت ارزیابی می کنیم اما به هدف نهایی نرسیده ایم.
 
وی در مورد انتقادهای نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد میزان واردات از مناطق آزاد گفت: آقای نعمت زاده خیلی چیزها در مورد شما هست که من از گفتن آن اکراه دارم، اجازه بدهید من چیزی نگویم اما بی محابا صحبت نکنید، کسی که در داخل دولت بر علیه مصوبه دولت صحبت کند نشانگر دموکراسی نیست، نشانه هرج و مرج است.
 
وی ادامه داد: این درست نیست که یک وزیر در مورد مصوبه ۲ فوریت دولت نسبت به مناطق آزاد واکنش منفی نشان دهد و با وجود آنکه خودش مسئول واردات و ثبت سفارش های کالا هست، مناطق آزاد را متهم به واردات بی رویه و قاچاق کند.
 
ترکان با اشاره به اینکه، دولت بار مالی تاسیس این مناطق را بر عهده گرفته است گفت: وزرا باید از لایحه دولت دفاع کنند لذا کسی نباید خلاف دو فوریت دولت عمل کند.
 
وی با بیان اینکه،به صورت مرتب به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گزارش می دهیم افزود: در همین راستا مناطق آزاد تصویب و ایجاد خواهند شد.
 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
فتونیوز/بگم‌ بگم‌های دولتی‌ها!

اکبر ترکان، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد در برنامه زنده تلویزیونی «متن، حاشیه» از شبکه سوم سیما گفت: درباره آقای نعمت‌زاده حرف بزنم؟ خجالت می‌کشم. آقای نعمت‌زاده بی‌هوا حرف نزن، یک جایی از کوره درمی‌رم‌. وقتی نعمت‌زاده که وزیر ماست حرف بی‌هوا درباره قاچاق می‌زند چرا دیگران نزنند؟

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

فرزندان شهدا می گویند: شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در اقدامی عجیب سه متهم را به عنوان هیئت مدیره بانک دی معرفی کرده است!

یکی از این افراد متهم فساد اقتصادی بانک ملت و 2 نفر دیگر هم به دلیل مشکلات مالی از کشور ممنوع الخروج هستند.

بنابراین گزارش، این متهمین که در دادسرای کارکنان دولت دارای پرونده هستند درقرار بود همراه تیم ملی والیبال ایران به عنوان اسپانسر به المپیک بروند که به دلیل ممنوع الخروجی موفق نشدند.

گفتنی است بانک دی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران است و سهامدار این بانک فرزندان و خانواده شهدا هستند. در گذشته فرزندان شهدا وکالت داده بودند تا هیئت مدیره بانک از سوی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شود اما در حال حاضر خانواده شهدا خواستار انتخاب هیئت مدیره با رأی و نظر خود هستند.

هر چند بنیاد شهید انتصاب این افراد را تکذیب می کند اما رسانه های مرتبط با فرزندان شهدا هر روز از انتصاب این افراد و عدم عذرخواهی بنیاد شهید گلایه می کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
در سال 1363 جنگنده‌های بعثی چندین بار پادگان ابوذر را بمباران کردند که طی این بمباران‌ها بسیاری از مردم بومی و روستاهای اطراف به شهادت رسیدند. محل دفن پیکرهای شهدای بومی، امروزه یکی از نقاط یادمانی استان کرمانشاه است.
  اسفند ماه سال 1363 همزمان با اجرای عملیات بدر در جنوب کشور، نیروهای سپاه، ارتش و بسیج در نظر داشتند عملیاتی ایذایی در غرب انجام بدهند.

گلزار شهدای فاجعه بمباران هوایی پادگان ابوذر

نفوذی‌های دشمن از اجرای این عملیات و تجمع نیروها در پادگان ابوذر در نزدیکی شهر سرپل ذهاب مطلع شدند، لذا هواپیماهای دشمن در 16 اسفند آن سال ساختمان‌هایی که محل اقامت نیروها بود را بمباران کردند. وقتی این ساختمان‌ها بمباران شد، اهالی روستاهای اطراف برای کمک به داخل پادگان آمدند. دشمن بعثی مجدد حمله هوایی کرد و این‌بار نیز بسیاری از مردم و نیروها به شهادت رسیدند و این حمله چند بار دیگر تکرار شد و طی 4 بار حمله هوایی حدود 1200 نفر مجروح و شهید شدند.

به گفته شاهدان عینی در آن روز در پادگان ابوذر جوی خون به راه نشست و در هر گوشه‌ای دست و پایی پیدا می‌شد. پیکرهای شهدای روستاهای اطراف نیز در نزدیکی پادگان ابوذر به خاک سپرده شدند که امروزه مورد بازدید برخی از کاروان‌های راهیان نور قرار می‌گیرد.

گلزار شهدای فاجعه بمباران هوایی پادگان ابوذر
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دستاوردهای صنعت دفاعی کشور در حوزه‌های موشکی، این پیام را می دهد که قابلیت‌ها و مزیت‌های بومی کشور انکارپذیر و تداوم مسیر بالندگی و شتاب در تقویت ظرفیت‌های دفاع مطمئن و پیروزمند از انقلاب و میهن اسلامی تعلیق و یا متوقف نخواهد شد.
 حجت الاسلام روح الله امین زاده مسئول عقیدتی سیاسی صنایع زرهی بنی هاشم دورود در گفتگو ویژه با بازتاب گهر، با گرامیداشت 31 مردادماه (روز صنعت دفاعی) دستاوردهای بزرگ و تحسین برانگیز حوزه صنعت دفاعی کشور در عرصه‌های زمینی، دریایی، هوایی و هوافضا را مرهون مجاهدت های دانشمندان گمنام وزارت دفاع دانست.

صنایع زرهی بنی هاشم دورود


روح الله امین زاده با اشاره به دستاوردهای خیره کننده حوزه دفاعی بعد از پیروزی انقلاب و تسلط بر قدرت های بیگانه افزود: با الطاف خداوندی، مدیریت حکیمانه مقام معظم رهبری، اراده استوار ملت ایران، خلاقیت و اعتماد به نفس دانشمندان جوان و متخصصین حوزه دفاعی، دستاوردهای معجزگون و خیره‌کننده‌ای برای میهن اسلامی به ارمغان آورده شد که این دستاوردها در عرصه‌های زمینی، دریایی، هوایی و هوافضا مایه عزت، اقتدار و عظمت ایران اسلامی در مقیاس بین المللی را فرا گرفته است.

امین زاده با بیان اینکه 96 درصد از محصولات نظامی و دفاعی کشور بر پایه توانمندی های داخلی تولید می شود گفت: در حوزه دفاع 96 درصد از محصولات نظامی و دفاعی کشور که مورد نیاز نیروهای مسلح است در داخل کشور و بر پایه ی توانمندی،تخصص،روحیه انقلابی و بسیجی دانشمندان و جوانان ایرانی تولید می شود  و علی رغم شرایط توأم با تهدید، تحریم و تهاجم جبهه متحد دشمنان انقلاب و نظام اسلامی وزارت دفاع با استواری و قدرت تمام در حال پیشرفت است.

صنایع زرهی بنی هاشم دورود

تحقق شعار اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل در وزارت دفاع

امین زاده با بیان اینکه شعار اقدام و عمل در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در وزارت دفاع تحقق یافته است گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی شاهد تحقق شعار اقدام و عمل در وزارت دفاع هستیم و به تعبیر فرمانده نظامی عزیز کشور که فرمودند: اگر در محاصره قرا بگیریم و دورتا دور ما دیوار کشیده شود،ما می توانیم موشک را با اتکا به خودمان تولید کنیم و امروز با همین مجاهدت های خاموش و تلاش های گمنامی که شاید مردم اطلاعات چندانی از آنها نداشته باشند این اقدام و عمل در حال صورت گرفتن است و در این سطح از دفاع و این قدرت بازدارندگی ما دست برتر را داریم.

موشک

در وزارت دفاع تحریم و محدودیت معنا ندارد

رئیس عقیدتی سیاسی صنایع زرهی بنی هاشم دورود با تاکید بر اینکه موشک های ما هیچگونه محدودیتی در برد،قدرت،دقت در اصابت و تخریب هدف ندارند اذعان داشت: حوزه صنعت دفاعی کشور با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و بسترهای موجود و دانایی و توانایی نخبگان و دانشمندان توانسته نیازمندیهای صنعت دفاعی را فراهم و با حمایت از این توانایی ها دژ مستحکم و مقتدری در مقابل قدرت‌های استکباری و مسلح به فناوری‌های برتر نظامی قرار گیرد و امروزه به توانایی دست یافته ایم که هیچگونه محدودیتی در برد،قدرت،دقت در اصابت و تخریب هدف نداریم.

سه وزیر و هزار شهید وزارت دفاع

امین زاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سه وزیر و هزار شهید‌ گرانقدر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: یکی از افتخارات ما این است که هیچ وزارت خانه ای را پیدا نمی کنید که سه وزیر شهید در دفاع از کشور داشته باشد.شهید چمران،شهید نامجو  و شهید فکوری سه وزیر دفاع بودند که در طی سنوات گذشته به مقام شهادت نائل گردیدند و از دیگر افتخارات وزرات دفاع این است که هزار شهید را تقدیم این مرز و بوم و انقلاب اسلامی کرده است و ما امروزه به واسطه ی ریخته شدن خون این شهیدان شاهد برکات و رونق و پیشرفت بیش از پیش در وزارت دفاع هستیم.

دفاع رهبرانقلاب از وزارت دفاع

امین زاده با اشاره به اینکه رهبر انقلاب دو بار از وزارت دفاع مستقیماً دفاع کرده اند گفت: در سال 1385 در شرفیابی رئیس وقت سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع،مقام معظم رهبری وزارت دفاع را نقطه حساس نظام جمهوری اسلامی نامیدند و به تعبیری حساس ترین نقطه نظام جمهوری اسلامی را، وزارت دفاع معرفی کردند و دومین دفاع رهبر انقلاب از وزارت دفاع در جواب آقایی بود که گفته بود: آمریکا می تواند با یک بمب،سیستم دفاعی ما را مختل کند و از بین ببرد.رهبر فرزانه انقلاب در این باره فرمود: چطور برای تورهای علمی سرمایه گذاری می کنید و گردش هایی برای بازدید تدارک می بینید،ای کاش مسئولین ما تورهایی برای بازدید از مراکز نظامی بگذارند که ببینند در کشور ما چه چیزهایی تولید می شود.

پهپاد فطرس

از نبود سیم خاردار تا تولید موشک

امین زاده با اشاره به دستاوردهای امروز صنعت دفاعی کشور در حوزه‌های موشکی که نظام سلطه و استکبار به ویژه شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی را برابر عظمت خود مقهور و هراسناک ساخته است گفت: در گذشته به بهانه های مختلف به ما سیم خاردار نمی دادند و در پاسخ به درخواست ما برای سیم خاردار می گفتند سیم خاردار جزء مقاصد نظامی است و نمی توانیم به شما بدهیم در حالیکه تمامی سلاح ها و ادوات جنگی را برای مبارزه با ایران در اختیار عراق قرار می دادند و ما امروز شاهد هستیم که از کمبود سیم خاردا به ساخت موشک سجیل،قیام یک،زلزال،فاتح،پهپاد فطرس و انواع و اقسام تانک و توپ در حوزه زره،خودرو،موشک،راکت رسیده ایم و 96 درصد حوزه دفاعی کشور به توان درونی خود متکی است و هر چقدر هم تحریم شویم باز هم می توانیم از دل همین آب و خاک محصولات متنوع ، به روز و کارآمد برای دفاع از اقتدار اسلام و محور مقاومت و میهن عزیزمان تولید کنیم.

موشک

روح الله امین زاده در پایان تاکید کرد: اقلام زیادی در وزارت دفاع در حال تولید است که خیلی از این اقلام در اختیار محور مقاومت و برای دفاع از کیان، اعتقادات و مرز اسلام در برابر کفر، تکفیر، الحاد و نفاق ساخته شده است و همواره تلاشگران و مجاهدان عرصه صنعت دفاعی به عنوان یکی از سرمایه‌های راهبردی کشور با الهام از اندیشه‌های دفاعی حضرت امام خمینی(ره) و فرماندهی کل قوا امام خامنه‌ای (مدظله العالی) همچنان طلایه‌دار پیشرفت کشور و زمینه‌ساز رشد، بالندگی و خودکفایی برای دیگر صنایع داخلی خواهند بود.

موشکنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
وی با اظهار تاسف از آنچه حضور جمعی از افراد ایثارگر و حتی دارای کارت جانبازی و آزادگی در این محدوده و در جمع کارتن‌خوابها خواند، با برشمردن مشخصات برخی از آنها خواستار رسیدگی بنیاد شهید و دیگر نهادهای مربوطه به وضعیت این افراد شد.
:محمد مهدی تندگویان، نایب‌رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نسبت به«کم‌کاری سامانه 137 شهرداری و همچنین به معضل کارتن‌خوابی اطراف حرم امام(ره) به خصوص کارتن‌خواب‌های جانباز و ایثاگر در این مکان، تذکر داد.بنابر این گزارش،  وی در ادامه به بازدید شبانه‌اش از کارتن خواب‌های پیرامون منطقه حرم امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: در منطقه اطراف حرم علاوه بر حضور کارتن خواب‌ها شاهد برخی موارد غیراخلاقی و جرایم مربوط به مواد مخدر بودیم.

وی با اظهار تاسف از آنچه حضور جمعی از افراد ایثارگر  و حتی دارای کارت جانبازی و آزادگی در این محدوده و در جمع کارتن‌خوابها خواند، با برشمردن مشخصات برخی از آنها خواستار رسیدگی بنیاد شهید و دیگر نهادهای مربوطه به وضعیت این افراد شد و گفت که این عده با وجود مشکلاتشان برای دوری از مفاسدی چون مواد مخدر به جای آنکه به محلاتی همچون هرندی بروند به اطراف حرم روی آورده‌اند اما در معرض مسائلی همچون مواد مخدر قرار دارند.

عضو شورای شهر تهران گفت: بخش دیگری از کارتن خواب‌های این محدوده کارگران فصلی شهرداری بودند که برای پیمانکاران به خصوص در حوزه فضای سبز کار می‌کردند که به دلیل آنکه درآمد خوبی ندارند مجبور به کارتن خوابی هستند.

تندگویان افزود: این در حالیست که بر اساس مصوبه شورای سوم پیمانکاران به ویژه در حوزه فضای سبز موظف به تأمین خوابگاه برای کارکنان خود هستند و حالا باید رسیدگی شود که چرا پیمانکاران در این حوزه کم‌ کاری کردند.


وی افزود: متأسفانه درآمد کارگران فصلی شهرداری کم است و آنها پول خود را برای خانواده‌هایشان در شهرستان‌ها ارسال می‌کنند و خودشان مجبور به کارتن خوابی هستند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به شهرستان رابر با پدر سردار قاسم سلیمانی دیدار و گفتگو کرد.

وزیر بهداشت در منزل پدر


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
مسئولان سپاه پاسداران با کمیسیون اقتصادی جهت بررسی و استماع گزارش مسائل جاری کشور تشکیل جلسه خواهند داد.

، ۱۳ کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی روزهای شنبه تا سه‌شنبه هفته آینده تشکیل جلسه خواهند داد تا این جلسات لوایح و طرح‌های ارجاعی را مورد رسیدگی قرار دهند.

دستور کار جلسات کمیسیون‌های تخصصی پارلمان به شرح ذیل است:

کمیسیون اصل نودم قانون اساسی:بررسی طرح های مقابله با حقوق های نجومی

- نشست اعضای ثابت کمیسیون برای ادامه بررسی کارشناسی طرح‌های ارائه شده به کمیسیون موضوع طرح یک فوریتی شفافیت دریافتی مدیران کشور، طرح ساماندهی حقوق و دستمزدمقامات و مدیران و طرح ممنوعیت اشتغال به کار محکومان ناشی از تحقیق و تفحص باحضور نمایندگان دولت، دیوان محاسبات کشور، سازمان بازرسی، سازمان حسابرسی و مرکز پژوهش‌ها

- نشست اعضای ثابت کمیسیون برای ادامه بررسی کارشناسی طرحهای ارائه شده به کمیسیون موضوع طرح یک‌فوریتی شفافیت دریافتی مدیران کشور، طرح ساماندهی حقوق و دستمزد مقامات و مدیران و طرح ممنوعیت اشتغال به کار محکومان ناشی از تحقیق و تفحص با حضور نمایندگان دولت، دیوان محاسبات کشور، سازمان بازرسی، سازمان حسابرسی و مرکز پژوهش‌ها

کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی

- طرح الحاق یک تبصره به ماده ۴۲ قانون آیین‌نامه داخلی

- طرح الحاق دو ماده به قانون آیین‌نامه داخلی

- مباحث عمومی کمیسیون

کمیسیون تلفیق رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه

- جلسه مشترک با هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری:بررسی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش

- بررسی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با حضور نمایندگان استیضاح‌کننده

- بررسی تقاضای تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان با حضور وزیر آموزش و پرورش و مسؤولین مربوطه و نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص

- نشست کمیته‌های پنج گانه با موضوع تعیین اولویت‌های کمیسیون

- بررسی لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن فرهنگستان‌ها و مجامع علمی آسیا

- دعوت از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جهت پاسخگویی به سؤالات آقایان:

الف- مهرداد لاهوتی

ب- امیر خجسته

* کمیسیون اجتماعی

- ادامه بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی

- بررسی آیین نامه داخلی کمیسیون اجتماعی

- انتخاب ۱۰ نفر از اعضاء جهت عضویت در کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح بیمه مؤسسان و مدیران آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد

- انتخاب ۹ نفر از اعضا جهت عضویت در کمیسیون مشترک قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

- بررسی طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی

- طرح ساماندهی حقوق و دستمزدهای بخش عمومی (ویژه مقامات و مدیران)

- طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی اعاده شده از شورای نگهبان

- دعوت از ریاست جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران جهت ارائه گزارش عملکرد

 نشست کمیسیون اقتصادی با مسئولان سپاه پاسداران

- ادامه بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری‌اسلامی‌ایران

- رسیدگی به لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش)

- ادامه بررسی لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی اعاده شده از شورای نگهبان

- نشست با برخی از مسؤولان و کارشناسان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهت بررسی و استماع گزارش آنان درخصوص مسائل جاری کشور

- بررسی مسائل و مشکلات اصناف با حضور نمایندگان برخی از اصناف

- جلسه کارگروه مالیاتی در ارتباط با ادامه بررسی طرح یک فوریتی تنقیح قوانین مالیاتی کشور

- نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی و استماع گزارش عملکرد و برنامه‌های وزارتخانه در سال جاری

- دعوت از وزیر امور اقتصادی و دارایی جهت پاسخگویی به سؤالات آقایان:

الف- محمد دهقان نماینده چناران (۲ فقره)

ب- مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود

پ- سیدمصطفی ذوالقدر نماینده میناب

ت- جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد (۴ فقره)

ث- جلال محمودزاده نماینده مهاباد (۴ فقره)

ج- امیر خجسته نماینده همدان

چ- جهانبخش محبی­ نیا نماینده میاندوآب (۲ فقره)

ح- جبار کوچکی­‌نژاد نماینده رشت

خ- سیدعلی ادیانی نماینده قائمشهر

- نشست با وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاونان وی و استماع گزارش عملکرد و برنامه‌های وزارتخانه در سال جاری در محل آن وزارت

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی؛ رحمانی فضلی به سئوال مجمع نمایندگان کرمانشاه پاسخ می دهد

- ادامه بررسی آیین‌نامه داخلی کمیسیون

- استماع گزارش رئیس کمیته امداد امام‌خمینی (ره)

- دعوت از وزیر کشور جهت پاسخگویی به سؤالات آقایان:

الف- علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان

ب- محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور

پ- حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان

ت- مشترک مجمع نمایندگان استان کرمانشاه

کمیسیون انرژی؛ بررسی لایحه و طرحی برای کاهش آلودگی هوا

- گزارش ریاست کمیته امداد امام‌خمینی (ره) درباره عملکرد و برنامه‌های آتی آن نهاد

- بررسی لایحه موافقتنامه همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ارمنستان راجع به احداث و بهره‌برداری از نیروگاههای جریانی بر روی رودخانه ارس با حضور مسؤولان و کارشناسان وزارتخانه‌های نیرو، امورخارجه و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی

- ادامه بررسی و جمع‌بندی برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

- بررسی طرح یکسان‌سازی مزایا حقوق و امتیازات کارکنان قرارداد معین کارور (اپراتور)های برق با سایر کارمندان پیمانی و رسمی با حضور مسؤولین و کارشناسان وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی (مجلس نهم)

- بررسی لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و همچنین بررسی طرح کاهش آلودگی هوای کشور با حضور مسؤولین و کارشناسان وزارتخانه‌های نفت، صنعت، معدن و تجارت و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی

 کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات؛ادامه بررسی برنامه ششم توسعه

- رسیدگی به صلاحیت و انتخاب مستشاران دیوان محاسبات

- رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران

کمیسیون بهداشت و درمان؛بررسی تهدیدات زیستی با حضور رئیس پدافند غیر عامل

- بررسی و جمع‌بندی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه

- استماع آخرین اخبار سلامت کشور

- بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتکل‌های) اول و دوم الحاقی به کنوانسیون‌های ژنو ۱۹۷۷

- بررسی طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور اعاده شده از شورای نگهبان

- بررسی طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب ۱۳۸۶ بر اساس دو سال آخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی آنان اعاده شده از شورای نگهبان

- دعوت از ریاست سازمان پدافند غیرعامل جهت ارائه گزارش عملکرد و بررسی موضوع تهدیدات زیستی

- دعوت از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت پاسخگویی به سؤالات آقایان:

الف- محمد دهقان نماینده چناران و طرقبه (۱ فقره)

ب- نادر قاضی‌پور و علیرضا رحیمی نمایندگان ارومیه و تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر (۱ فقره)

- بررسی طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات آسیب‌رسان به سلامت درفضاهای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای (چاپ ۳۶)

- دعوت از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌های آتی آن وزارتخانه

- انتخاب ۱۳ نفر از اعضاء جهت عضویت در کمیسیون مشترک بررسی طرح بیمه مؤسسان و مدیران آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد

- انتخاب ۱۰ نفر از اعضاء جهت عضویت در کمیسیون مشترک بررسی طرح استفساریه ماده ۱۱۳ قانون مدیریت خدمات کشوری

- تعیین اولویت‌ها و راهبردهای کمیسیون جهت ارائه به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی

- بررسی طرح استفساریه دریافت ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور از واگذارنده کار به پیمانکار

 کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور؛بررسی کلیات لایحه شفاف‌سازی منابع مالی و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

- استماع گزارش آخرین وضعیت شورای شهر تبریز

- بررسی بند (۲) طرح استفساریه تبصره (۳) ماده (۵۲) و ماده (۷۳) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اعاده از صحن علنی

- بررسی کلیات لایحه شفاف‌سازی منابع مالی و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی کشور

- بررسی کلیات طرح دهیاری‌ها

کمیسیون صنایع و معادن؛بررسی لایحه جلوگیری از آلودگی هوا

- ادامه رسیدگی به طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی

- لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا

- گزارش رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی‌ایران از عملکرد و برنامه‌ها

کمیسیون عمران؛پاسخگویی وزیر راه و شهرسازی به سوالات ۱۵ نماینده

- موافقتنامه دو جانبه حمل و نقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری زیمباوه

- موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مسافر و کالا از طریق جاده بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان

- تصویب اصلاحات مقررات بین‌المللی ایمنی جان اشخاص در دریا

- تصویب مقررات بین‌المللی جلوگیری از تصادم در دریا

- تصویب اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی‌ها ۱۹۷۳ (مارپل ۱۹۷۳/۷۸) - مصوب ۱۳۸۰ - و الحاقات بعدی آن

- بررسی کلیات لایحه شورای عالی ایمنی حمل و نقل کشور

- نشست مشترک اعضای کمیسیون عمران و حمید چیت‌چیان وزیر نیرو و معاونین وزارتخانه جهت استماع گزارش هدفگذاری و برنامه‌های وزارتخانه در حصول اهداف

- دعوت از وزیر راه و شهرسازی جهت پاسخگویی به سؤالات آقایان:

الف- حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان

ب- حشمت‌اله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام آباد و دالاهو

پ- احد آزادی‌خواه نماینده ملایر

ت- جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات

ث- سیدعلی ادیانی نماینده قائم شهر و سوادکوه

ج- نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه

چ- محمد دامادی نماینده ساری و میان دورود

ح- خانم معصومه آقاپورعلیشاهی نماینده شبستر

خ- حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان

د- سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین

ذ- علی اسدی‌کرم نماینده شهر بابک

ر- امیرخجسته نماینده همدان

ز- قاسم احمدی‌لاشکی نماینده نوشهر و چالوس

ژ- محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور

س- تعدادی از نمایندگان به نمایندگی آقای محسن بیگلری

- استماع گزارش هدف‌گذاری و برنامه‌های وزارتخانه در حصول اهداف وزارتخانه در بخش زمین و مسکن

کمیسیون فرهنگی

- بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

- بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

 کمیسیون قضائی و حقوقی؛وزیر دادگستری به سوالات ۷ نماینده پاسخ می دهد

- ارائه گزارش عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور ریاست آن سازمان

- بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل‌متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فرا ملی

- بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتکلهای) اول و دوم الحاقی به کنوانسیون‌های ژنو

- بررسی لایحه نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه‌های اجرایی

- دعوت از وزیر دادگستری جهت پاسخگویی به سؤالات آقایان:

الف- عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه

ب- احمدعلی کیخا نماینده زابل، زهک و هیرمند

پ- محمدعلی پورمختار نماینده کبودراهنگ

ت- محمد دهقان نماینده چناران و طرقبه

ث- نادر قاضی پور و حسینعلی حاجی‌دلیگانی نمایندگان ارومیه و شاهین شهر و میمه

ج- علیرضا ابراهیمی نماینده رامیان و آزادشهر

*کارگروه فرعی ویژه

- بررسی موضوع اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر

* کارگروه فرعی حقوق خصوصی

- بررسی لایحه اجازه اجاره و استملاک اتباع دولتهای خارجی و سازمان‌های بین‌المللی در جمهوری اسلامی ایران

- بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان

* کارگروه فرعی حقوق بین‌الملل و اداری

- بررسی لایحه مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی؛وزیر کشاورزی به ۲۰ سئوال نمایندگان پاسخ می دهد

- بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

- جمع‌بندی بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری‌اسلامی‌ایران

- دعوت از وزیر جهاد کشاورزی جهت پاسخگویی به سؤالات آقایان:

الف- عبداله سامری نماینده خرمشهر

ب- سیدمصطفی ذوالقدر نماینده میناب، رودان، سیریک، جاسک و بشاگرد

پ- سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا

ت- علی کرد نماینده خاش، میرجاوه، کورین و نصرت‌آباد

ث- بهمن طاهرخانی نماینده تاکستان

ج- مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود

چ- فریدون احمدی نماینده زنجان و طارم

ح- نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه (۲فقره)

خ- جهانبخش محبی‌نیا نماینده میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب

د- محمدرضا رضایی نماینده جهرم

ذ- محمدمهدی مفتح نماینده تویسرکان

ر- محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور (۲ فقره)

ز- جلال محمودزاده نماینده مهاباد (۶ فقره)


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
قلبشان تکه‌تکه است، یک تکه‌اش اینجا قطعه 26 بهشت زهرای تهران، ردیف 79، شماره 17، زیر خروارها خاک آرمیده و هزاران تکه‌اش کیلومترها آن‌طرف‌تر از مرز‌های کشورمان، زیر آسمان سوریه، با خاک درعا یکی شده. نشسته‌ایم کنار مزار شهید علی امرایی. من، مادرش، پدرش و خواهرش. ظهر تابستان است، ساعت حوالی 3 بعداز ظهر.

شهدای ایران:اعظم امرایی خواهر بزرگ علی، گل‌های رزی را که با خودش آورده یکی یکی از ساقه جدا می‌کند و به ردیف می‌چیند روی سنگ مزار برادر.

یک تکه‌اش اینجا قطعه 26 بهشت زهرای تهران و...


پدرش غلامرضا امرایی، زیر لب فاتحه می‌خواند، دست راستش را آهسته روی مرمر سفیدرنگ مزار فرزند کوچک خانه می‌کشد و چشم‌هایش خیس می‌شود و مادرش، آخ مادرش... مدام علی را صدا می‌زند، علی جانش را... پسر شهیدش را...گل پرپرش را.

من، گیجم ... ماتم. نگاهم به آنهاست، بغض نشسته توی گلویم، به خودم نهیب می‌زنم نه! خبرنگار گریه نمی‌کند. آمده‌ایم برای مصاحبه اما من نمی‌توانم مصاحبه را شروع کنم. خلوت کرده‌اند با شهید مدافع حرمشان و من دلم نمی‌آید این خلوت را به هم بزنم.

قلبشان تکه‌تکه است، پر از حفره‌های خالی. بزرگ‌ترین حفره جای خالی علی است، یک جایی درست وسط قلبشان، یک جایی که هر روز غروب فشرده می‌شود، یک جوری که انگار بخواهد پر بکشد سمت سوریه. همان جا که علی رفت، همان جا که علی جنگید، همان جا که علی ماند... سرش ماند، بدنش ماند، پاهایش ماند، دست چپش ماند. از علی فقط دست راستش سوار هواپیما شد، 2000 کیلومتر راه را از سوریه آمد تا تهران و رسید دست خانواده‌اش. آرمید گوشه بهشت زهرا و شد وعده‌گاه آنها و علی.

حالا آنها یک سال و دو ماه است که هروقت دلتنگ می‌شوند می‌آیند اینجا، می‌نشینند کنار مزار و مرور می‌کنند خاطرات 30 سال بودن با علی را. خاطراتی که خیلی وقت‌ها لبخند به لبشان می‌آورد. مثل آن روزهایی که علی می‌گفت من می‌دانم یک روزی شهید می‌شوم و آنها می‌گفتند: کو جنگ؟!

این را اعظم امرایی برایم تعریف می‌کند. وقتی پدرومادرش را سر مزار علی تنها گذاشته‌ایم و آمده‌ایم چند مزار این‌طرف‌تر. روی سکوی فلزی‌ای که کنار مزار یکی از شهیدان دفاع مقدس است، نشسته‌ایم.

همین جاست که خواهر بزرگ علی از علاقه او به شهادت می‌گوید: «علی از سال‌ها قبل، حتی قبل از این که بخواهد برود سوریه، همیشه می‌گفت من شهید می‌شوم ولی ما باور نمی‌کردیم. از او اصرار بود و از ما انکار. او می‌گفت من شهید می‌شوم. ما می‌گفتیم کو جنگ؟! کدام جنگ؟ بین ما خواهر و برادرها این موضوع تبدیل شده بود به یک بحث و شوخی. آخر همه این بحث‌ها اما علی همیشه می‌گفت: حالا می‌بینید. من همه زندگی‌ام را از امام حسین(ع) دارم، می‌دانم بالاخره در راه ایشان شهید می‌شوم.»

صدای گریه‌های مادر علی هنوز پس‌زمینه گفت‌وگوی ماست که من می‌پرسم علی فرزند چندم خانواده بود و اعظم امرایی می‌گوید: «ته‌تغاری‌مان بود... » بعد خیلی زود حرفش را اصلاح می‌کند: «نه هنوز هم هست. مگر نه این‌که شهیدان زنده‌اند، علی هم زنده است و این زنده بودنش را، این حضورش را بارها به ما نشان داده، بارها ما حس کرده‌ایم که در کنار ما حضور دارد.»

بعد چند لحظه ساکت می‌شود و برای حرفش توی ذهنش دنبال سند و مدرک می‌گردد؛ شاهدی که زود از راه می‌رسد. یاد وصیت‌نامه علی می‌افتد. می‌گوید: «بعد از شهادت علی، خیلی دنبال وصیت‌نامه‌اش گشتیم اما چیزی پیدا نکردیم. با خودمان می‌گفتیم مگر می‌شود علی که این همه طالب شهادت بود، برای خودش وصیت‌نامه ننوشته باشد و از خودش دست‌خطی به یادگار نگذاشته باشد. اما چیزی پیدا نمی‌کردیم. اتاقش را، وسایل را زیر و رو کرده بودیم تا این‌که دو هفته بعد از شهادتش به خواب دختر من آمد و گفت ملیکا برو اتاق من، فلان جا یک سوغاتی برایتان گذاشته‌ام. این سوغاتی را به دست همه برسان. دخترم پرسیده بود دایی چرا من بروم؟ گفته بود چون دوست دارم این سوغاتی از دست تو به بقیه برسد.» می پرسم وصیت‌نامه علی کجا بود؟ می‌گوید: «همان جا داخل اتاقش، یک جایی بین وسایلش. با این‌که ما بارها گشته بودیم اما آن پاکت سفید به چشممان نخورده بود.» شب قدر رمضان سال گذشته بود که وصیت‌نامه علی پیدا شد؛ همان وصیت‌نامه‌ای که در دیدار خانواده‌اش با رهبر معظم انقلاب، به دست حضرت آقا رسید و با امضای ایشان متبرک شد. انگار خود علی هم از پیدا شدن وصیت‌نامه خوشحال بود که فردای همان شب، دوباره به خواب ملیکا آمد و به او از خوشحالی و آرامش خاطرش گفت.

می‌پرسم: شما که می‌دانستید علی عاشق شهادت است، چرا مانع رفتنش به سوریه نشدید؟ مگر نمی‌دانستید آنجا جنگ است؟

می‌گوید: «علی بار اولش نبود که می‌رفت، قبلا بارها به سوریه اعزام شده بود، اما از شدت درگیری آنجا به ما چیزی نمی‌گفت. آن موقع رسانه‌ها هم این قدر راجع به وخامت اوضاع جنگ در سوریه اطلاع‌رسانی نمی‌کردند، ما هم خبر نداشتیم علی آنجا دقیقا چه کاری انجام می‌دهد. به خاطر همین نگران نبودیم.»

می‌پرسم: آخرین دیدارتان با علی را یادتان مانده؟ قبل از آخرین اعزام؟

ساکت می‌شود چند لحظه، آه می‌کشد و می‌گوید: «سال گذشته، شب شهادت حضرت زینب (س) یعنی 13 اردیبهشت بود که با هم خداحافظی کردیم. علی از همه ما خواسته بود در خانه پدری مان در میدان نماز شهر ری دور هم جمع شویم. انگار می‌خواست با ما خداحافظی کند. همان شب هم می‌گفت اگر من رفتم و برنگشتم این کارها را بکنید، آن کارها را بکنید ... ما بازهم می‌خندیدیم و باورمان نمی‌شد که علی واقعا در جنگی حضور داشته باشد و بخواهد رو در رو با دشمن بجنگد ... اما بعد از شهادتش هروقت یاد آن شب می‌افتم، می‌بینم آن شب علی خودش حال عجیبی داشت، انگار جسمش با ما بود اما روحش نه ... هوایی شده بود برای شهادت...»

رویاهای صادقه

بین علی و خانواده‌اش خواب‌ها یک نشانه‌اند، پلی برای رساندن پیام، حرف‌هایی که به زبان نیامده‌اند، مثل همان ماجرای وصیت‌نامه که وقت نشد بینشان گفته شود یا مثل ماجرای شهادتش؛ پیامی که چند روز زودتر از شهادتش به خانواده رسید. یکی از این خواب‌ها هم به خیال اعظم امرایی آمده است؛ 27 خرداد ماه 94: «26 خرداد مراسم تشییع شهدای غواص بود، من حال منقلبی داشتم. شب که خوابیدم خواب دیدم ماموریت علی تمام شده و از سوریه به تهران برگشته. دیدم روی یک سکو نشسته و من و بقیه اعضای خانواده دورش ایستاده ایم. من اولین نفری بودم که با علی دست دادم. بعد از من نوبت پدرم رسید اما همین که دست علی را گرفت، علی گفت: بابا دستم را آرام‌تر تکان بده... کمرم درد می‌کند. من همان موقع نگاه کردم، دیدم از کمر علی یک خون تازه تازه، طوری که انگار از آن بخار بلند می‌شد، بیرون می‌زند. پرسیدم: علی با خودت چه کار کردی؟ با لبخند گفت: خب دیگر...گفته بودم که... من همان طور خون را نگاه می‌کردم اما می‌دیدم این خون روی زمین نمی‌ریزد. بعد چشمم افتاد به پهلوی راستش دیدم پارچه سفیدی بسته شده و رویش نوشته شهید. همان موقع از خواب پریدم. آنقدر این خواب برایم واقعی بود که جرات نمی‌کردم با علی تماس بگیرم. با خودم می‌گفتم حتما برادرم شهید شده، وگرنه این چه خوابی بود که من دیدم... بالاخره بعد از دوساعت کلنجار رفتن تلفن را برداشتم و زنگ زدم به علی. خودش جواب داد. صدایش را شنیدم اما باور نمی‌کردم خودش است. پرسیدم علی خودت هستی؟ گفت بله. گفتم مجروح نشدی؟ گفت نه! گفتم شهید نشدی؟ خندید و گفت نه! چطور مگه؟ گفتم خواب دیدم شهید شدی. دوبار پشت سر هم گفت خیر باشد. بعد هم گفت: این که چیزی نیست، چند نفر از دوستانم هم خواب شهادتم را دیده‌اند.»

تعجب نمی‌کنم اگر جزئیات این گفت‌وگو اینقدر دقیق یاد اعظم امرایی مانده؛ چون حکایت، حکایت آخرین گفت‌وگوست. آخرین باری که خواهر و برادر اسم همدیگر را صدا زده اند و صدای هم را شنیده‌اند.

اعظم امرایی چهارشنبه این خواب را دیده و علی دوشنبه آینده‌اش به شهادت رسیده: «دوره ماموریت علی تقریبا تمام شده بود. دو روز بعد از شهادتش می‌خواست برگردد تهران و قرار بود از آنجا به بعد، پستش را به شهید محمد حمیدی تحویل بدهد و ایشان ماموریت را از علی تحویل بگیرد اما دوشنبه اول تیرماه، علی و شهید حمیدی به همراه شهید حسن غفاری، هرسه باهم ساعت 10 صبح برای رساندن مهمات اعزام می‌شوند. تا ساعت چهار بعدازظهر خبری از آنها نمی‌شود. همرزمان و دوستان، مسیری را که آنها رفته بودند، به دنبال ردی از آنها طی می‌کنند و با باقیمانده‌های تکه‌تکه شده ماشین مواجه می‌شوند. بعدها با توجه به فیلم‌هایی که تکفیری‌ها منتشر کردند، انگار موشکی به ماشین حمل مهمات آنها اصابت کرده و هرسه باهم در دم شهید شده‌اند. شدت انفجار به حدی بود که از یکی از آنها دوتا پا برگشت ایران و از قامت رشید علی فقط یک نصفه دست.»

یک نصفه دست از آن قامت رشید؛ این جمله را توی ذهنم مرورمی کنم... مرور می‌کنم و نمی‌دانم چطور طاقت آورده‌اند. ... می‌پرسم: خبر شهادت را چطور شنیدید؟ می‌گوید: «خبر شهادت علی از همان شب شهادتش در تلگرام و شبکه‌های مجازی پخش شده بود اما ما ندیده بودیم. فردای شهادتش با تلفن به ما خبر دادند، علی زخمی شده و برای درمان به بیمارستان بقیه‌الله منتقل می‌شود. چند ساعت بعد اما فهمیدم که شهید شده است. پیکر علی دو روز در معراج شهدا ماند تا این‌که پنجشنبه چهارم تیرماه به خاک سپرده شد.»

دیدار در معراج شهدا

یک سال و دو ماه است اعظم امرایی و خانواده اش تصویر آن روز را مرور می‌کنند؛ 14 ماه است هروقت می‌خوابند، هروقت بیدار می‌شوند، یاد لحظه‌ای می‌افتند که در معراج شهدا بر آنها گذشت. لحظه‌ای که مادر می‌خواست صورت علی را با گلاب شست و شو بدهد، می‌خواست کفن را کنار بزند اما یک نفر گفت: علی سرندارد ... یاد لحظه‌ای که می‌خواستند خلعت متبرکش را به تنش بپوشانند اما یک نفر دیگر گفت: علی بدن ندارد ... آن وقت بود که تازه فهمیدند از علی برای آنها فقط یک دست آمده به یادگار ... که علی خودش را و دلش را جاگذاشته همان جا در جوار حرم حضرت زینب (س)، همانطور که وصیت کرده بود.

وصیت‌نامه‌ای که به یادگار مانده

وصیت‌نامه برادر، حالا توی دست‌های اعظم امرایی است. انگشتش روی خطوط حرکت می‌کند و به جایی می‌رسد که علی پدرومادرش را خطاب قرار داده و گفته پدر و مادر عزیزم ... می‌دانم سخت است ولی به خاطر من که آرزویم است، اگر در توان بود عمل کنید؛ حال که در این راه جان باخته‌ام، می‌خواهم جلوی در ورودی حرم حضرت زینب(س) یا حضرت رقیه(س) به خاک سپرده و دفن شوم و این آخرین درخواست من از شما پدر و مادر عزیزم است که اگر این اتفاق افتاد با این امر مخالفت نکنید چون عمری است که آرزویم خاک کف پای زائران حسین(ع) است ... اگر چاره داشتم و می‌شد، می‌گفتم بدنم را دو قطعه کنید.. این آخرین خواهش من در دنیا از شماست.

اعظم امرایی به اینجا که می‌رسد، سرش را بالا می‌آورد و رو به من می‌گوید: «می‌بینید، حتی اجازه مخالفت به پدرو مادرم نداد، خودش طوری شهید شد که همان جا ماند و فقط یک دست را برای ما فرستاد ...»

دلتنگی‌های پدر و مادر شهید

حالا فرنگ معظمی گودرزی، مادر شهید امرایی هم کنار ما نشسته، چشم‌هایش از گریه خیس است. می‌گوید: «بعد از شهادت وقتی دلنوشته‌های علی را در اتاقش پیدا کردیم، تقویم جیبی کوچکی بود مال 15 سالگی علی. دیدیم در صفحات این تقویم هم نوشته آرزوی من شهادت است. حالا شما بگویید منِ مادر چطور می‌توانم از این‌که پسرم به آرزویش رسیده ناراحت باشم؟ علی راهش همین بود، دیر یا زود شهید می‌شد. حتی کفنش را خودش خریده و برده بود کربلا، مکه، سوریه و متبرک کرده بود. می‌گفت مامان این کفن را همیشه دم دست بگذار. می‌گفتم مگر کفن را دم دست می‌گذارند. سرتکان می‌داد و می‌گفت برای من لازم می‌شود.»

دنباله حرف‌های مادر علی را حالا پدرش می‌گیرد و می‌گوید: «پسرم خصوصیات اخلاقی خوب زیادی داشت، اما مهم‌ترین خصوصیتش این بود که دست به خیر داشت و ما از خیلی کارهای خوبش تازه بعد از شهادتش خبردار شدیم. مثلا خانواده‌های زیادی می‌آمدند دم در منزل ما و می‌گفتند علی سرپرستی ایتامشان را به عهده داشته... او این کارها را بدون این‌که کسی بفهمد حتی به دور از چشم ما انجام می‌داد ... البته بضاعت مالی زیادی نداشت اما دل بزرگی داشت ... مثلا به یکی از بچه‌ها گفته بود، هرچه بخواهی برایت می‌خرم. تو فقط دعا کن من شهید شوم... »نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
باید با رییس دولت نهم در شب انتخابات ریاست‌جمهوری دهم به‌خاطر توهین‎هایی که به آیت‎الله هاشمی و میرحسین موسوی کرده بود برخورد می‎شد، اگر از سوی دادستانی اقدامی صورت می‎گرفت امروز شاید شاهد سیل بداخلاقی‎های سیاسی در کشور نبودیم!

 ابوالقاسم رئوفیان فعال سیاسی مدعی اصولگرایی گفت: برخی مثل آب خوردن آبروی افراد را می‎برند.باید با رییس دولت نهم در شب انتخابات ریاست‌جمهوری دهم به‌خاطر توهین‎هایی که به آیت‎الله هاشمی و میرحسین موسوی کرده بود برخورد می‎شد، اگر از سوی دادستانی اقدامی صورت می‎گرفت امروز شاید شاهد سیل بداخلاقی‎های سیاسی در کشور نبودیم!

اگر قوانین اجرا شوند و قوه قضاییه و دادستانی با کسانی که به رییس‌جمهوری، مسئولان، مردم و حتی بانوان توهین می‌کنند برخوردی انجام دهند قطعا دیگر شاهد این اتفاقات در کشور نخواهیم بود. تاکنون دولت تدبیر و امید مبتنی بر منطق، اخلاق و معنویت توأم با سیاست از خود دفاع کرده است، اما آقای روحانی و دولت وی باید دقت داشته باشند که در دفاع، لباس هجمه یا حمله متقابل نپوشند و عصبانی نیز نشوند زیرا ممکن است به ضررشان تمام شود.


قابل توجه آقای رئوفیان: هر چند عملکرد آقای احمدی‌نژاد در آن زمان جای نقد داشته و دارد، اما اینکه هم دم از "اصول و ارزشها" بزنی و هم از "هاشمی رفسنجانی به خصوص  راس فتنه 88 (میرحسین موسوی)" دل بسوزانی، این دو یک جا قابل جمع نیست و جای تامل شدید دارد!!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سازمان_بهشت_زهراى_تهران از ٥ سال قبل باهزینه دهها میلیاردى اقدام به بالا آوردن خیابانهاى قطعات١٤گانه گلزار شهدا نمودتا دستیابى كهنسالان وجانبازان به قبور شهدا را محدودتر ازگذشته كندتا درمراحل بعدى، ساماندهى رابراى تسهیل زیارت قبور شهدا بپذیرند.این در حالى است كه همچنان برخى ازكهنسالان،جانبازان و رزمندگان حزب الله از ترس آثار زدایى شهدا باهرگونه ساماندهى مخالفت دارند.
 حاج حسین الله کرم از فرماندهان دوران دفاع مقدس و رئیس شورای هماهنگی نیروهای حزب‌الله ، در واکنش به ساماندهی و تخریب مزار شهدای بهشت زهرا (س) توسط بنیاد شهید و شهرداری تهران،  را باعث از بین بردن فضای معنوی حاکم بر گلزار شهدا دانست و در اینستاگرامش نوشت:


دولت پنجم وششم (هاشمى) طى٨سال كوشیدند تا هرگونه آثار دفاع مقدس درجبهه ها را ازبین ببرند.چنانچه امروز آثارى ازتجاوز هزاران تانك ، ادوات دشمن،مین ،سیم خاردار و... در جبهه ها وجود ندارد،بطوری كه اگر امروز بازدیدكننده اى مثلاً به دشت_آزادگان بروداصلاً باور نمى كند تجاوز یا دفاعى در آنجا رخ داده باشد. دولت٧و٨ (خاتمى) در ادامه باطرح ساماندهى،رویه دولتهاى قبل را این بار علیه قبورشهدا درشهرستانهابه شكل زیردنبال كردند.

مخالفت

١- تغییر_سنگ_نوشته هاى قبوركه بیانگر فرهنگ جبهه، باورهاى شهیدو دیدگاه انقلابى ومعرفتى در آن مقطع زمانى بود.

٢-ازبین بردن حجله_هاى _قبور كه هر یك موزه و نمایشى از زندگى شهید،ذوق و هنر وچكیده آرزوى خانواده شهیدبود.

٣-حذف_پرچم_هاى یازهرا(س)یاحسین(ع) یامهدى(عج) و...از جنب حجله هاكه یادآور رمز عملیاتهاونشانگر ایستادگى و انتقال دهنده حركت وشور به زائرین بود.

٤-تبدیل روح انقلابى ومعنوى گلزارها به نظمى مكانیكى، خشك وبى محتوا

٥-توهین به استخوانهاى شهداكه حین یكسان سازى و تغییر سنگ قبور رخ مى داد،موجب مخالفت با هرگونه تغییر در بهشت زهراى تهران شدتاجایى كه امام خامنه اى فرمودند شكل ظاهرى گلزارشهداراحفظ كنید.

سازمان_بهشت_زهراى_تهران از ٥ سال قبل باهزینه دهها میلیاردى اقدام به بالا آوردن خیابانهاى قطعات١٤گانه گلزار شهدا نمودتا دستیابى كهنسالان وجانبازان به قبور شهدا را محدودتر ازگذشته كندتا درمراحل بعدى، ساماندهى رابراى تسهیل زیارت قبور شهدا بپذیرند.این در حالى است كه همچنان برخى ازكهنسالان،جانبازان و رزمندگان حزب الله از ترس آثار زدایى شهدا باهرگونه ساماندهى مخالفت دارند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
احضار یک برادر شهید که مخالف ساماندهی مزار برادرش بوده است به جرم تشویش اذهان عمومی با شکایت مقام قضایی دادسرای شهر آفتاب در نوع خود قابل توجه است.
 در یک ماه اخیر ساماندهی قبور شهدا در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) با حواشی زیادی همراه بوده است. تعداد زیادی از خانواده شهدا نسبت به اجرای این پروژه که در تمام کشور خرابی های زیادی به همراه داشته و آثار دفاع مقدس را از بین برده است مخالفت نمودند. البته این مخالفت ها تازگی ندارد و از سال 87 اجرای این طرح در بهشت زهرا (س)احضار برادر شهید به دلیل مخالفت با ساماندهی قبور شهدا با همین مخالفت ها متوقف شده بود اما مشخص نیست که چرا متولیان این کار اصرار بر اجرای این پروژه دارند.

اما در میان این حواشی ایجاد شده احضار یک برادر شهید که مخالف ساماندهی مزار برادرش بوده است به جرم تشویش اذهان عمومی با دستور مقام قضایی دادسرای شهر آفتاب در نوع خود قابل توجه است.


یک برادر شهید که مخالف ساماندهی مزار برادرش بوده است با شکایت مقام قضایی  و اعلام جرم شخص دادستان  بخش آفتاب به جرم تشویش اذهان عمومی احضار گردیده است!

گفتنی است در احضاریه این برادر شهید آمده است که وی  با شکایت مقام قضایی بخش آفتاب و به جرم تشویش اذهان عمومی احضار شده است و تأکید شده که حتماً ضامن با خود به همراه داشته باشد. در این میان باید پرسید این چه عدالتی است که فردی که برای اولین بار احضار می شود و هنوز هیچ اظهاراتی نداده است را ملزم به همراه داشتن ضامن می کنند.

همچنین چگونه است که دستگاه قضا بجای رسیدگی سریع به شکایت خانواده شهدا، خانواده شهدا را به عنوان متهم احضار می کند؟!


البته این برادر شهید در گفت و گو با خبرنگار ما تأکید کرد که ما تابع قانون هستیم و در مورد احضار شدن هم به قانون احترام می گذاریم.

لازم به ذکر است خانواده شهدا پیش از این به دلیل قصور در رسیدگی به پرونده شکایت خانواده شهدا که در دادسرای شهر آفتاب مفتوح بود از ریاست این دادسرا به دادسرای انتظامی قضات شکایت کرده بودند.

 انتظار می رود مسئولان دستگاه قضا در موضوع خواسته خانواده شهدا با احتیاط بیشتری وارد عمل شوند که شأن و خواسته های خانواده شهدا حفظ گشته و در مقابل هر گونه تخلفات احتمالی نیروهای زیر مجموعه بایستند چرا که امام خمینی (ره) فرمودند خانواده شهدا چشم و چراغ این ملت هستند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شب گذشته جشن تولد یک شهید مدافع حرم در منطقه یافت آباد برگزار شد.
شب گذشته جشن تولد یک شهید مدافع حرم در منطقه یافت آباد برگزار شد.

بنابراین گزارش، اولین جشن تولد بعد از شهادت شهید «مجید قربانخانی» از شهدای مفقودالاثر مدافع حرم منطقه یافت آباد با حضور خانواده شهدا و ایثارگران و دوستان و همرزمان این شهید در ناحیه مسلم ابن عقیل یافت آباد برگزار شد.

در این مراسم بعد از سخنرانی مهدی هداوند فرمانده شهید مجید قربانخانی در سوریه، و تجلیل مادر شهید از مادران شهدای مدافع حرم؛ دل نوشته مادر شهید قربانخانی خطاب به فرزندش قرائت شد که همه مهمانان پا به پای مادر شهید اشک ریختند و پس از آن یکی از جانباران مدافع حرم به نوحه سرایی پرداخت و مادر و پدر شهید مدافع حرم کیک تولد تنها پسر شهیدشان را بریدند و با دوستان و همرزمان شهید عکس یادگاری گرفتند.

در این مراسم گل رزی با عس شهید مجید قربانخانی به همه مهمانان اعطا شد.

جشن تولد شهید مدافع حرم + عکس

جشن تولد شهید مدافع حرم + عکس

جشن تولد شهید مدافع حرم + عکس

جشن تولد شهید مدافع حرم + عکس

جشن تولد شهید مدافع حرم + عکس

جشن تولد شهید مدافع حرم + عکس

جشن تولد شهید مدافع حرم + عکس
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نماینده ایثارگرمجلس شورای اسلامی از بی توجهی مسئولان و قوه مقننه به موضوع مسکن ایثارگران و تکریم سالروز ورود آزادگان انتقاد کرد.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی تنها نماینده ایثارگر ویلچری مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه 27مرداد ماه در تذکرآئین نامه ای خطاب به مسعود بزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس درخصوص مسکن ایثارگران اظهار داشت:پنج ماه از سال گذشته است اما هنوز از موضوع مسکن ایثارگران خبری نشده است.

وی با اشاره به این موضوع که تاکنون شورای تامین پول و اعتبار این موضوع را لحاظ نکرده است خاطرنشان کرد"متاسفانه امسال هیچ گونه پاسخی برای این موضوع به ایثارگران نداریم.

نماینده ایثارگر استان گیلان تاکید کرد:حتی اگر شورای تامین پول و اعتبار این موضوع را تصویب کند متاسفانه ایثارگران نمی توانند از این تسهیلات تا پایان سال استفاده کنند.

ایمن آبادی که تذکر خود را در قالب اصل 31 قانون اساسی در صحن علنی مجلس مطرح کرده بود تصریج کرد:امسال تنها سالی است که تسهیلات مسکن ایثارگران در قانون بودجه نیامده است.
نماینده ویلچر نشین مجلس با انتقاد از بی توجهی به ایثارگران در سطح کشور متذکر شد:متاسفانه حتی در مجلس از ایثارگران که بسیاری از نمایندگان جزو آن هستند وهمچنین سالروز ورود آزادگان نامی به میان نیامده و تجلیلی از آنها نشده است.

گفتنی است مسعود پزشکیان نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی امروز را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر و انتقاد این نماینده ایثارگر تاکید کرد:حق با شما است و این مساله را قبول دارم.

لازم به ذکر است در ادامه جلسه علنی امروز چند تن از نمایندگان ایثارگر مجلس نیزدر تذکری کتبی ،موضوع بی توجهی به روز تاریخی 26مرداد ،سالروز ورود آزادگان و پرداخته نشدن به آن از سوی صدا و سیما را به مسئولان تذکر دادند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
د، انهدام گروه‌های تروریستی در ایران و ناکامی آن‌ها از انجام عملیات در شهر‌ها و امکان پرجمعیت را می‌توان جزء داغترین اخبار ماه‌های اخیر دانست؛ اخباری که آغاز آن با دستگیری عوامل داعش در تهران آغاز شد و در آخرین مورد آن هم خبر انهدام یک گروه تروریستی در کرمانشاه که قصد انجام عملیات در نقاط مختلف کشور داشتند مخابره شد.

 گشت‌وگذار آزادانه

پس از دستگیری عوامل داعش در تهران، صدا و سیما مستندی از اعترافات افراد دستگیر شده با عنوان "درعمق ناکامی" پخش کرد که در آن داعشی‌های دستگیر شده از دریافت مبالغی برای بمب‌گذاری در 50 نقطه تهران خبر داده بودند.

 

استفاده از روش بمبگذاری داعش در زاهدان

 

اما دستگیری عوامل داعش در تهران ابتدای کار بود و پس از آن اخبار دیگری درخصوص کشف و انهدام گروه‌های تروریستی وابسته به داعش منتشر شد که از جمله آن‌ها می‌توان به کشف تونل زیر زمینی یک تیم تروریستی که قصد خرابکاری در مقرهای نظامی شهرستان خاش را داشتند اشاره کرد.

براساس اخبار منتشر شده ماموران انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) در یک عملیات مشترک در بازرسی از منزل مورد نظر، یک تونل در عمق 20متری زمین و حرکت 30متری در طول به‌سمت مقرهای نظامی و امنیتی حفر شده بود به‌همراه یک ریموت تله انفجاری، مقادیری سلاح و مهمات، وسایل حفاری پیشرفته و نقشه‌ای که مسیر حفاری به این اماکن در آن ترسیم شده بود، کشف کردند و هم‌چنین 10 نفر از اعضای این تیم تروریستی هم در این عملیات دستگیر شدند.

 

انهدام دو تیم تروریستی در کرمانشاه و هلاکت 4 تروریست

 

در روزهای گذشته، مسئولان استان کرمانشاه هم از انهدام دو تیم تروریستی در این استان خبر دادند که قصد انجام عملیات خرابکارانه در شهرهای مرزی و برخی امکان زیارتی را داشتند.

سردار منوچهر امان اللهی، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه روز گذشته(سه‌شنبه)در اعلام جزئیات این خبر، اظهار داشت: صبح امروز تیم ویژه عملیات انتظامی استان و نیروی ویژه نوپوی یگان ویژه با همکاری و هماهنگی سربازان گمنام امام زمان(عج) وارد عمل شدند و در یکی از محلات شهر با این تیم تکفیری درگیر شدند و همه آنها را به هلاکت رساندند.

سردار منوچهر امان‌اللهی با اشاره به اینکه این عوامل با هدف عملیات خرابکارانه وارد کشور شده بودند، تصریح کرد: از عناصر تکفیری یک قبضه سلاح کلاشینکف، دو تیغه خشاب و یک جلیقه انفجاری کشف شده است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های انتظامی و امنیتی با اقدامات اطلاعاتی شبانه‌روزی، فضای امنی را در استان کرمانشاه ایجاد کرده‌اند، به مخلّان نظم و امنیت هشدار داد: جان کمترین بهایی است که برای برقراری ثبات و آرامش می‌پردازیم.

همچنین در درگیری دیگری در شمال‌غرب استان کرمانشاه 4 داعشی به هلاکت رسیدند.

استاندار کرمانشاه هم در تشریح جزئیات درگیری نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی استان کرمانشاه با عناصر داعشی اظهار داشت: در این درگیری 4 نفر از عناصر داعش به هلاکت رسیدند و 3 نفر نیز دستگیر شدند.

اسدالله رازانی افزود: در این درگیری‌ها در شمال‌غرب استان کرمانشاه روی داد آن عناصری که پیش از این در کشور حضور داشتند و عناصری که به آنها ملحق شدند کشته و یا دستگیر شدند

.

جزئیات انهدام 2 تیم تروریستی وابسته به گروهک تکفیری در استان کرمانشاه

 

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه در تشریح جزئیات انهدام 2 تیم تروریستی وابسته به تکفیری‌ها در این استان گفت: با شناسایی یک خانه تیمی از تروریست‌های وابسته به گروهک‌های تکفیری توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)، صبح امروز در یک عملیات منسجم، درگیری مسلحانه در مرکز کرماشاه انجام شد و سه نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند و تعدادی نیز دستگیر شدند.

محمدرضا عدالت‌خواه افزود: خوشبختانه هیچ یک از مأموران و سربازان وابسته به نیروهای انتظامی و نظامی جمهوری اسلامی ایران در این عملیات آسیبی ندیدند. این افراد از سوی گروهک‌های تکفیری حمایت می‌شدند و به آن‌ها وابسته و دارای جلیقه‌های انفجاری بودند.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: البته در راستای این عملیات‌ها، شب گذشته نیز یک تیم تروریستی دیگر در «جوانرود» کرمانشاه متلاشی شد که در این عملیات هم تعدادی دستگیر شدند.

وی تاکید کرد: این دو تیم تروریستی با تلاش شبانه‌روزی سربازان امام زمان(ع) شناسایی و با کمک سایر نیروهای نظامی و انتظامی متلاشی شدند

.

**فعال شدن دیده بان‌های داعش در ایران

 

اما پس از آنکه گروه‌های تروریستی موفق به انجام عملیات و عملی کردن برنامه‌های از پیش‌تعیین شده خود نشدند، اربابان و حامیان اصلی این گروه‌ها که شاهد از هدر رفتن هزینه‌هایی بودند که برای انجام عملیات‌های خرابکارانه به جهت از بین بردن آرامش و امنیت اجتماعی ایران در اختیار تروریست‌ها گذاشته بودند، خود دست به کار شده و برای شناسایی اماکن نظامی و نقاط حساس مرزی وارد عمل شدند.

 

روز‌های گذشته خبری مبنی بر توقف یک خودروی مشکوک پلاک سیاسی در استان کردستان منتشر شد.

 

در پی انتشار این خبر یک مقام امنیتی در سپاه استان کردستان گفت: در تاریخ 23 مرداد ماه نیروهای امنیتی سپاه کردستان رفتار مشکوک یک خودروی پاجیرو پلاک سیاسی را در شهرستان سقز زیر نظر گرفته که در نهایت این خودرو در نزدیکی روستای "ایرنخواه" سقز متوقف شد.

وی در تشریح این خبر افزود: نیروهای سپاه سقز فیلم برداری‌های مشکوک این خودرو از مجموعه‌های نظامی را زیر نظر گرفته بودند و هنگامی که دستور ایست به خودرو را دادند، از محل فیلم برداری متواری شدند.

این مقام امنیتی اطلاعات سپاه ادامه داد: در طول مسیر این خودرو 3 ایست بازرسی را بدون توقف رد کرد که در نهایت در نزدیکی روستای ایرانخواه سقز در تور امنیتی اطلاعات سپاه گرفتار و مجبور به متوقف کردن خودرو شدند.

وی تصریح کرد: پس از بررسی‌های اولیه مشخص می‌شود که سرنشینان خودرو توقیف شده یک مرد به نام "سباستین سورن" و یک زن به نام "شارلوت لوپز وارونه والر" هستند که به ترتیب رایزن سیاسی فرانسه و دبیر دوم سفارت انگلیس در تهران هستند که بدون هماهنگی و مجوز به صورت غیرقانونی در برخی مناطق استان کردستان تردد می‌کنند.

 وی افزود: پس از انجام استعلامات از استان و تهران مشخص شد که این خودرو و افراد تنها مجوز اقامت در هتل آذربایجان و هتل شادی سنندج را داشته و انجام فیلمبرداری از مجموعه‌های نظامی ارتش و سپاه و رودخانه‌های مرزی غیرقانونی و نامحسوس بوده که پس از متوقف کردن خودروی آنها توسط نیروهای امنیتی سپاه، دوربین آنها ضبط شد.

پس از انتشار این خبر، کانال خبرسری در نرم‌افزار تلگرام با استناد به اظهارات برخی از منابع آگاه نوشت: این افراد با عکس برداری از برخی اماکن ممنوعه که شرح آنها در خبرها اعلام شده است، پس از مشاهده نیروه های سپاه به هشدار ایست پست های بازرسی نیز توجهی نکرده اند تا اینکه توقیف شده اما به سرعت با فشار وزارت خارجه  آزادی این اتباع رقم می خورد.


در صورت عدم توقیف، این عوامل خارجی قصد داشتند با هماهنگی عقبه برنامه ریز خود به بوکان، ارومیه و... نیز سرکشی های مشکوک داشته باشند.

 

با انتشار اخبار مربوط به دستگیری و تحرکات مشکوک این افراد، آن هم پس از انهدام برخی از گروه‌های تروریستی در شهر‌های مرزی کشور، برخی از مردم و مسئولان، این دیپلمات‌های دستگیر شده را دیده‌بان‌های گروه‌های تروریستی در کشور دانستند و از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دلیل هوشیاری و اقدام به موقع تشکر کردند.

 

چشم‌های عاریه‌ای داعش در ایران

سیدقاسم جاسمی با اشاره به سفردومقام سفارت فرانسه وانگلیس به مناطق مرزی غرب کشور گفت: این دو نفر در شهرستانهای مختلف استان کردستان و بخشهایی از مرزهای غربی حضور یافتند درحالی که مجوز آنها فقط برای حضور در شهر سنندج بوده است.

وی افزود: تصویر برداری از قسمتهای نظامی و پادگانهای کشور ممنوع است که توسط این دو تبعه فرانسه و انگلیس به شکلی مشکوک انجام گرفته است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مباحث موضوعاتی که مربوط به امنیت کشور است قابل مسامحه نیست و باید از بروز چنین اتفاقاتی که ممکن است حوادث ناگوار بعدی را در پی داشته باشد جلوگیری کرد.

جاسمی با بیان اینکه هوشیاری نیروهای اطلاعات سپاه مانع از سوء استفاده این افراد شده است ادامه داد: سربازان گمنام سپاه کردستان رفتار مشکوک این افراد را رصد کرده و با متوقف کردن اتومبیل، دوربین تصویر برداری آنها را ضبط کرده اند.

وی اضافه کرد: صدور چنین مجوزهایی ازسوی وزارت خارجه کشور برای اتباع کشورهایی که انواع مشکلات رابرای ما درصحنه های داخلی و بین المللی رقم می زنند با منافع ملی کشور سازگار نیست.

جاسمی بر توجه بیشتر وزارت خارجه برای صدور مجوز مسافرت اتباع خارجی در داخل کشور تاکیدکرد و گفت: تجربه نشان داده است که مقامات سفارت انگلیس دربسیاری از موارد بر خلاف منافع ملی کشور فعالیت کرده اند لذا اجازه تردد آزادانه خصوصا در مناطق حساس مرزی برای آنها جایز نیست.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با محکوم کردن چنین اقداماتی خاطرنشان کرد: وزارت خارجه باید پیگیر این موضوع بوده و پاسخگوی این عمل باشد.

جاسمی تصریح کرد: درشرایطی که ارتباط گروه های تروریستی منطقه با کشورهای اروپایی و در راس آنها فرانسه و انگلستان روشن است به هیچ وجه به صلاح نیست که افرادی از سفارت آنها آن هم بدون مجوز و فاقد صلاحیت جایگاهی به هرجا که می خواهند سرک بکشند و عکس بگیرند.

جاسمی گفت: باید مراقب بود تا اجازه گردش آزادانه چشمهای عاریه ای داعش و تروریستها را در منطقه نداد.

دیپلمات‌های دستگیر شده پشت‌پرده حضور تروریست‌ها در ایران هستند

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به گشت‌وگذار دیپلمات‌های انگلیسی و فرانسوی در شهرهای مرزی کشور گفت: داعش‌ را همین افراد به وجود آورده‌اند و به دنبال گرا دادن به برخی از گروه‌های تروریستی بوده‌اند.

وی با اشاره به دستگیری و به هلاکت رسیدن تعدادی از تروریست‌ها در داخل کشور افزود: به نظرم این اروپایی‌ها پشت پرده حضور تروریست‌ها و اقدامات تروریستی در کشور بوده‌اند که با هشیاری متوقف شده‌اند.

نماینده مردم ارومیه اظهار داشت: مردم کشور ما با تسلط انگلیسی‌ها به ایران صددرصد مخالف‌ هستند و من به نمایندگی از مردم ارومیه از سپاه تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

غربی‌ها که داعش را برای شکست جمهوری اسلامی ایران ساخته بودند، با زمین گیر شدن پروژه‌ی خود در عراق و سوریه، دچار مشکلات مختلفی شدند که ابتلا به حوادث تروریستی در غرب بخش مهمی از آن را تشکیل می‌داد.

 

پس از به وجود آمدن ناامنی‌های داخلی در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا، غرب برنامه جدیدی را برای مخدوش کردن امنیت جامعه ایران در پیش گرفت و  آن حمایت از تروریست‌ها برای انجام عملیات‌های خرابکارانه و شهرهای پرجمعیت و امکان مذهبی ایران بود که این پروژه‌ هم با شکست مواجه شد و به نظر می‌رسد دیده‌ بان‌های داعش در حالی طی روزهای گذشته دستگیر شدند که در حال رصد مناطق مرزی برای برنامه‌ریزی جدید به جهت حضور تروریست‌ها در ایران و انجام عملیات‌های خرابکارانه بودند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعت نفت نسبت به اظهارات اخیر علی مطهری واکنش نشان دادند.

بسمه تعالی
وَ الَّذِینَ إِذا أَصابَهُمُ الْبَغْیُ هُمْ یَنْتَصِرُونَ..

و کسانی که هرگاه ستمی بر آنان رسد، تسلیم ظلم نمی شوند و یاری می طلبند..
سوره شوری

نماینده محترم مردم شریف تهران
جناب آقای دکتر مطهری

با عرض سلام و احترام؛
امروز از خبرگزاری ها شنیدیم که در صحن علنی مجلس سخنانی ایراد فرموده اید مبنی بر تصمیم گیری فدرالی؛ و منطقه ای و سلیقه ای تصمیم گرفتن را خلاف قانون اساسی کشور عزیزمان دانسته اید.

آیا فریادهای بحق چند ماهه ما را نیز شنیده اید؟ آیا نقض عهد آشکار وزیر نفت در خصوص عدم جذب فارغ التحصیلان گروه الفِ (و نه تعدادی که وزیر محترم از آن دم می زند) دانشگاه صنعت نفت را شنیده اید؟

آیا سکوت مجلس در این زمینه، مستثنی نمودن حوزه اختیارات وزیر نفت و تعهدات هیأت مدیره شرکت ملی نفت محسوب نمی گردد؟! در این صورت چه تفاوتی ست بین فدرالیسم و جزیره ای عمل کردن وزیر نفت دولت یازدهم؟!

جناب آقای مطهری عزیز!
شما تاکنون جز فریاد یاری مظلومان ندایی دیگر سر نداده و فارغ از سنخیت ها و جانب داری های سیاسی، سعی بر تبیین حق و قانون داشته اید، باشد که در این زمینه ثابت قدم باشید. آیا اکنون که در جایگاه والایی چون نیابت رئیس پارلمان نشسته اید، صدای مظلوممان نشنیده اید که به یاریمان نمی شتابید؟ مبادا این شبهه ایجاد شود که چون برخی همقطارانتان، صدای دولت و نه صدای ملت شده اید! که بحق، مطهری صدای ملت و امید زیباتر است. شما که می دانیم و مطمئن هستیم که جز خدا با کسی معامله نمی کنید، ترجمه سکوتتان برایمان مقدور نیست!

جناب آقای مطهری عزیز،
فراکسیون امیدتان کورسوی امیدمان را کدر کرده است، مگر نه این است که رئیس فراکسیون توجه به مطالبات به حق مردم زا فریاد می زند؟!

مجلس را که آن امام همام (ره) تأکید داشته اند در رأس امورست را چه شده، که در مقابل وزیر نفت که اینگونه بر منش غلط و ناحق خود اصرار می ورزد و جذب دانش آموختگان گروه الف دانشگاه صنعت نفت را مطابق آیین نامه های داخلی تمکین نمی کند، واکنشی نشان نداده و سکوت اختیار کرده است؟

جناب آقای دکتر مطهری
و امام صادق (ع) مى فرماید: « وَ مَا مِنْ مُؤْمِنٍ یَخْذُلُ أَخَاهُ وَ هُوَ یَقْدِرُ عَلَى نُصْرَتِهِ إِلَّا خَذَلَهُ اللَّهُ فِى الدُّنْیَا وَ الْآخِرَه؛ «هیچ مؤمنى نیست که دست از یارى برادرش بردارد، در حالى که قدرت و توانایى یارى کردن را دارد، الاّ این که خداوند در دنیا وآخرت دست از یارى او خواهد کشید.»

حال که با مشیت الهی بار امانت نمایندگی ملت بر دوشتان گذاشته شده است و میتوانید طبق فرموده امام جعفر صادق ع دست یاریمان را بفشارید چرا درنگ کرده اید. تا کنون تردید داریم که مطهری صدای مان را نشنیده است. دست به قلم شده ایم تا حجت را بر خود تمام کرده باشیم که صدایمان را مطمئناً شنیده ای. این صدای ماست برای حقمان. صدای ماست. صدای ملت است . صدای ملت!

صدای ملت را بشنو
مطهری صدای ملت بود، صدایمان باش برادر... صدایمان باش... صدایمان!

که به راستی اگر حقی بستانی، خشتی از بهشت را از آن خود ساخته ای!

بی شک مشی حق طلبانه شما و پدر بزرگوارتان الگویی خواهد بود برای همه ما.

والسلام علی من اتبع الهدی
دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پس از متوقف کردن خودروی مشکوک پلاک سیاسی توسط اطلاعات سپاه کردستان، دو تبعه دیگر فرانسوی در کردستان دستگیر شدند.

پس از متوقف کردن خودروی مشکوک پلاک سیاسی توسط اطلاعات سپاه کردستان، دو تبعه دیگر فرانسوی در کردستان دستگیر شدند.

 بر اساس خبرهای رسیده، دو تبعه فرانسوی به نام‌های جان کالوین و روستاندمادیبا توسط نیروهای امنیتی استان کردستان بازداشت شدند که هم اکنون برای سیر مراحل بعدی محکومیتشان در تهران به سر می‌برند.

 

اتهام این 2 تبعه فرانسوی که گفته می‌شود به دعوت دانشگاه علوم پزشکی کردستان به این استان سفر کرده‌ بودند حمل و نگهداری اسکناس‌های تقلبی است.

 

نامبردگان بعد از دستگیری توسط نیروهای امنیتی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و در نهایت در تاریخ 17 مرداد با حکم مرجع قضایی استان کردستان به 30 روز بازداشت محکوم می شوند.

 

البته این افراد با پیگیری های صورت گرفته  5 روز بعد از محکومیت یعنی در تاریخ 21 مرداد به  تهران منتقل می‌شوند.

 

 به زودی اخبار جدیدی از تحرکات تبعه‌های اروپایی در استان‌های مختلف کشور منتشر می‌کند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
«سباستین سورن» و «شارلوت وارن والر»، اولی رایزن سفارت فرانسه و دومی نماینده سفارت انگلیس با یك دستگاه خودرو پاجیرو و یك دوربین عكاسی در استان كردستان شهرستان سقز!
:سباستین سورن» و «شارلوت وارن والر»، اولی رایزن سفارت فرانسه و دومی نماینده سفارت انگلیس با یك دستگاه خودرو پاجیرو و یك دوربین عكاسی در استان كردستان شهرستان سقز! همه چیز بوی فتنه، جاسوسی و كمك به تروریست‌ها می‌دهد! دیپلمات‌های پایتخت در یك استان مرزی ایران و عكاسی از طبیعت زیبای كردستان؟! نه، از مراكز حساس!
خودروی دو دیپلمات با دستور مأموران ایران متوقف می‌شود اما دیپلمات‌ها گاز خودرو را می‌گیرند و فرار می‌كنند. البته معلوم است كه آنها نمی‌توانند برای مدت طولانی به فرار خود ادامه دهند اما حتماً در همین مدت كوتاه آنچه را كه لازم است برای حذف عكس‌ها یا امحای اسنادی كه دارند، به كار می‌گیرند.
روستای «ایرانخواه» محل رسیدن مأموران به دیپلمات‌های فراری است كه با آنها صحبت می‌شود و دیپلمات‌ها محل را ترك می‌كنند.

حالا نوبت دیپلمات‌هاست كه عكس‌های خود را كه از مراكز نظامی گرفته‌اند، به مأموران بدهند اما چنین نمی‌كنند زیرا در همین مدت ممكن است عكس‌ها را ارسال كرده باشند!
چند ساعت بعد وزارت خارجه واكنش رسمی نشان نمی‌دهد اما یك مقام آگاه وزارتخانه به خبرگزاری تسنیم می‌گوید دیپلمات‌ها مجوز داشته‌اند و دستگیر نشده‌اند! بخش دوم كه «دستگیر نشده‌اند» شفاف است اما بخش اول كه «مجوز داشته‌اند» كاملاً نامفهوم است. آیا دیپلمات‌ها از وزارت خارجه برای عكاسی از مراكز نظامی غرب كشور مجوز گرفته‌اند؟! معلوم است كه نه. وزارت خارجه به دیپلمات‌ها فقط مجوز سفر می‌دهد، نه مجوز جاسوسی. پس وقتی معاون امنیتی استاندار كردستان می‌گوید دیپلمات‌ها از مراكز نظامی و انتظامی عكس می‌گرفتند، معلوم است كه سفر دو دیپلمات از سفارتخانه‌های دو كشور به غرب كشور، یك موضوع عادی نمی‌تواند باشد.

علیرضا آشناگر توضیح بیشتری می‌دهد: «رایزن سفارت فرانسه در تهران و همچنین نماینده سفارت انگلیس که به تازگی مجوز بازگشایی سفارت خود را دریافت کرده‌اند، یک‌شنبه هفته گذشته وارد سقز یکی از شهرهای اهل سنت استان کردستان شده‌اند و در حین عکسبرداری بودند که به آنها تذکر داده شد که مجاز به این کار نیستند. آنها مجوز تردد در این شهر را نداشته‌اند و عنوان کرده که مسیر تردد آنها مشخص بوده و در مجوز آنها مسیر‌های مجاز نوشته شده و مسیری که آنها حضور داشته‌اند، خارج از محدوده مجاز بوده است.  این دو دیپلمات در یک دستگاه خودرو پاجیرو با پلاک سیاسی در حین فیلمبرداری از حاشیه مناطق مختلف و اماکن حساس بوده‌اند که این افراد متوقف و مدارک آنها مطالبه شد که البته پس از مطالبه مدارک آنها متواری شدند.
 این افراد از اماکن نظامی عکسبرداری می‌کردند، آنها باید مدارک خود را ارائه می‌دانند و مدارکی ارائه ندادند. آنها در قالب برخی کارها مشکلاتی ایجاد می‌کنند. تصاویری که گرفته‌اند از حاشیه مراکز نظامی، انتظامی، دره‌ها، کوه‌ها، رودخانه‌ها و مسیرهای عبوری آنها بوده که استنباط بهره‌برداری خاصی هم نیست.»
   
سوابق سیاه 2 سفارت
حضور وابستگان به دو سفارت فرانسه و انگلیس در مناطق حساس غرب کشور در حالی است که آنها همواره نقشی اصلی و اساسی در ناآرامی‌های داخلی ایران داشته‌اند. در جریان فتنه سال 88 سفارت فرانسه، در‌های خود را به روی فتنه‌گرانی که در حال فرار از دست نیروهای امنیتی بودند گشود و به آنها پناه داد، اما این تنها اقدام فرانسه در جریان این ناآرامی‌ها نبود، چراکه «کلوتیدریس»، تبعه کشور فرانسه که مدتی در دانشگاه اصفهان تدریس می‌کرد به دستور سفارت فرانسه به میان تجمع‌کنندگان می‌رفت و با تهیه اخبار و ارسال تصاویر حامیان این جریان به وابسته علمی سفارت، وظیفه جریان‌سازی رسانه‌ای به نفع فتنه‌گران را ایفا می‌کرد.

در خصوص سفارت انگلیس نیز که مصادیق و شواهد زیادی در طول تاریخ پیرامون نقشش در وقایعی همچون جریان مشروطه و کودتای 28 مرداد وجود دارد اما این سفارت در ماجرای فتنه سال 88 نیز نقشی پررنگ ایفا کرد. بر این اساس، سفارت انگلیس درپوشش نیروهای محلی، افرادی بین اغتشاشگران می‌فرستاد و مطالب مورد نظر خود را به آنها و جامعه القا می‌کرد. در تأیید مطلب بالا، «حسین رسام»، تحلیلگر ارشد سفارت انگلیس در تهران، در دومین جلسه دادگاه متهمان براندازی نرم درمورد نوع اقدام‌های سفارت انگلیس در تهران گفته است: «سفارت انگلیس به دلیل سیاست‌های خصمانه‌اش با ایران و ترس از افشای ارتباط‌گیری‌هایش با منابع داخلی، اقدام به ارتباط‌گیری از طریق کارکنان محلی می‌کرد و به دستور مقام‌های سفارت، من نیز اقدام به ارتباط‌گیری می‌کردم.»
حال مرور سوابق و اقدامات از سوی دو سفارت انگلیس و فرانسه در ایران باعث می‌شود که نگرانی‌ها در خصوص اقدام اخیر کارکنان این سفارت در منطقه کردستان افزایش پیدا کند و با نگاهی بدبینانه به این ماجرا نگاه کنیم. به ویژه آنکه استان کردستان طی سالیان گذشته به دلیل همجواری با کشور عراق گهگاهی با مشکلات امنیتی روبه‌رو بوده است. حال جدای از آنکه نیروهای نظامی و امنیتی باید هوشیاری بیشتری در مسیر تأمین امنیت این استان به خرج دهند، مردم و اهالی کردستان نیز باید هوشیارتر از همیشه مراقب بروز فتنه‌های قومی و مذهبی باشند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

فرزند شهید حامد مولودی می‌گوید: من راه پدرم، دایی و پدربزرگم را ادامه می‌دهم و من هم مانند آن‌ها برای حفظ و حراست از این مملکت و انقلاب اسلحه به دست خواهم گرفت.
  که ترک تحصیل کرده و مشغول کشاورزی شود.

 

حامد با علاقه‌ای که به حراست از میهن اسلامی داشت در مرداد ماه سال 85 به جمع نیروهای بسیج در شاخه عملیاتی تیپ دوم سپاه مریوان پیوست و در زادگاهش به مبارزه با گروهک‌های تروریستی پرداخت؛ تا اینکه مدتی بعد در درگیری با پژاک بر اثر اصابت گلوله به سر و سینه‌اش به شهادت رسید.

 

کارا مولودی فرزند کوچک این شهید می‌گوید: من دوران حیات پدرم را به خوبی به یاد ندارم؛ ولی خاطرات زیادی از زبان دوستان و آشنایان در رابطه با پدر شهیدم شنیده‌ام. بارها شده که دلتنگ پدرم شدم و از خدا خواسته‌ام برای یک دقیقه هم که شده پدرم را ببینم. من راه پدرم، دایی و پدربزرگم را ادامه می‌دهم و من هم مانند آن‌ها برای حفظ و حراست از این مملکت و انقلاب اسلحه به دست خواهم گرفت.

 
فرزند شهید:راه پدرم را ادامه خواهم داد+عکس

او ادامه می‌دهد: زمانی که پدرم شهید شد، خیلی کوچک بودم. به یاد دارم که رهبرعزیزمان به منزل ما آمده بودند. من خدمت ایشان سلام کردم و ایشان پاسخ سلام من را دادند، گونه‌ام را گرفتند و لبخندی بر لبانشان نقش بست که آن لبخند را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم.

 

مادر این شهید نیز می‌گوید: قبل از شهادت حامد، داغ شهادت 2 عزیز دیگر را نیز کشیده‌ام. پدرم و تنها برادرم نیز در راه انقلاب اسلامی به شهادت رسیده‌اند و حامد پسر کوچکم بود که شهادت نصیبش شد. خدا را شاکرم که هر سه در راه خدا به شهادت رسیدند. گرچه دوری‌شان برایم سخت است؛ اما من تا آخرین قطره خون از این نظام و انقلاب اسلامی دفاع خواهم کرد.

 

 

محمد، برادر این شهید خاطرنشان می‌کند: من قبل از حامد وارد سپاه شدم. حامد جدای از اینکه برادرم بود، رفیق و همکارم نیز بود. حامد در پادگانی در چناره که به آن تامین‌قله می‌گفتند مشغول به خدمت بود و فاصله باغ ما تا تامین‌قله کمتر از یک کیلومتر بود. یک روز من به همراه مادرم در باغ مشغول کار بودیم که از سوی پادگان صدای شلیک گلوله آمد. این امر عادی بود، ولی چند دقیقه بعد صدای آمبولانس که به طرف پادگان می‌رفت به گوش رسید. پس از چند دقیقه تماس گرفتند و به بیمارستان رفتیم. هرچه گشتیم نشانی از حامد نیافتیم. رفیقش را پیدا کردیم، اشک در چشمانش حلقه زده بود و بغض راه گلویش را بسته بود. حامد همراه با دو تن از همکارانش در درگیری با عناصر ضدانقلاب به شهادت رسیده بودند. شهادت مبارکش باد.

 

شهید حامد مولودی در دست‌نوشته‌ای آورده است: به یاد داشته باشیم با خدا بودن بهتر از ناخدا بودن است. در طوفان زندگی به خدا توکل کنیم. درگاه توبه همیشه باز است و بنده خدا محتاج به توبه است. من افتخار می‌کنم پاسدار انقلاب و حافظ کشورم هستم.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
«امیر بنایی» جانباز مدافع حرم در اعتراض به طرح یکسان سازی مزار شهدا اظهار داشت: این شهدا امامزاده اند. کجا مزار امامزاده ها را به بهانه تردد آسان با سطح زمین یکسان می کنند که در بهشت زهرا (س) با شهدا چنین می کنند؟!

بنابراین گزارش؛ در روزهایی که فضای غبار آلود ایجاد شده برای بسیاری از رسانه ها ابهام ایجاد کرده است که به راستی در گلزار شهدا چه خبر است، همراه شدیم با جانباز مدافع حرمی که از کودکی پای ثابت گلزار شهدا است و تمام شب های ماه رمضانغیب شدن عجیب سنگ قبر 2شهید گمنام/ یادبود مدافعان حرم را حذف می کنند را که متولیان یکسان سازی در قطعه 24 مشغول تغییر و تحولات بودند در بهشت زهرا(س) سپری کرده است.

پای ثابت مزار شهید حاج حسین اسکندرلو هستم


امیر بنایی می گوید: هر پنج شنبه و جمعه بهشت زهرا هستم و 30 سحر ماه رمضان را هم روی مزار شهدا صبح می کنم. وی از اولین روزهایی می گوید که به مزار شهدا آمده است و از همان کودکی به دنبال قبر شهید حاج حسین اسکندرلو گشته است یعنی فرمانده گردان علی اصغر لشکر 10 اما پدرش هیچ گاه او را بر سر مزار این شهید نبرده است تا اینکه در 17 سالگی نذر می کند که اگر موتور خرید اول از همه مزار این شهید را پیدا کند و بالاخره این اتفاق می افتد.

نمی دانستم مدافع حرم یعنی چه؟


بنایی می گوید: تا مدتها فقط سر مزار همین شهید می رفتم و قبر را می شستم  و چند سال گذشت و من اصلا نمی دانستم مدافع حرم یعنی چی؟ و یک روز که سر مزار حاج حسین نشسته بودم، صدای یا حسین (ع) عده ای من رو به خود  آورد و سری چرخاندم و دیدم شهید تشییع می کنند و پیگیر شدم متوجه شدم شهید در سوریه به شهادت رسیده است و مدافع حرم حضرت زینب (س) است و آن شهید هم شهید «مهدی عزیزی» بود که 3 ردیف پایین تر از حاج حسین اسکندرلو به خاک سپرده شده است و بعد از آن دیگر علاوه بر حاج حسین مزار شهید عزیزی را هم می شستم.

این جانباز مدافع حرم ادامه داد: زمانی که شهید «رسول خلیلی» به شهادت رسید، از طریق یک دوست مشترک متوجه شهادت ایشان شدم و مزار ایشان هم به جمع مزارهایی اضافه شد که من میشتمشان.

سنگ مزار 2 شهید گمنام قطعه 24 غیب شد

امیر بنایی از روزی روایت می کند که کنار مزار شهید حاج حسین اسکندرلو خوابیده بود و یک نفر با پاشیدن آب او را بیدار می کند . فردی که به گفته بنایی همیشه در بهشت زهرا است و ارتباط خوبی با شهدا دارد و او را بیدار کرده و گفته است بیا ببرمت سر مزار دوستان حاج حسین اسکندرلو و چند شهید در قطعات مختلف را به او نشان داده و از آن پس آنها هم به دایره شهدایی اضافه شدند که امیر بنایی قبرشان را می شوید و تمیز می کند که در بینشان دو شهید گمنام در قطعه 24 است.

غیب شدن عجیب سنگ قبر 2شهید گمنام/ یادبود مدافعان حرم را حذف می کنند

امیر بنیایی می گوید کم کم به همراه دوستانم عازم سوریه شدم و بعد هم مجروحیت و بعد از اینکه کم کم حالم بهتر شد دوباره راهی گلزار شهدا شدم و اینبار قطعه 50 و شهدای مدافع حرم هم به جمع شهدایی که که شست و شو می دادم اضافه شدند.

این جانباز مدافع حرم افزود: چند روزی از ماه رمضان گذشته بود و من در گلزار شهدا مشغول شستن مزار شهدا بودم و رسیدم به قطعه 24 که سنگ مزار  2 شهید گمنام را بشورم  که دقیقا در مسیر راهروی ایجاد شده فعلی در طرح ساماندهی مزار شهدا قرار داشتند یعنی 10 متر آن طرف تر از مزار شهید تهرانی مقدم اما از سنگ قبر شهدای گمنام خبری نبود و فقط سیمان به چشم می آمد. و تاکنون هم که 2 ماه گذشته است به همان شکل است.

وی ادامه داد باقی مزار شهدا هم هم سطح زمین شده بود. این جانباز دفاع مقدس افزود: خیلی متاسف شدم از این جهت که اگر شهدا را «امامزاده» می دانیم چرا بجای ساختن آرامگاه ویژه برای هر شهید همان سنگی که دارند را با خاک یکسان کرده ایم.


غیب شدن عجیب سنگ قبر 2شهید گمنام/ یادبود مدافعان حرم را حذف می کنند

غیب شدن عجیب سنگ قبر 2شهید گمنام/ یادبود مدافعان حرم را حذف می کنند
سنگ شهدا را در ماسه غرق کردند

وی اظهار داشت: صحنه هایی که از طرح یکسان سازی من دیده ام را خدا رو شکر مادران شهدا ندیده اند.در حجله های شهدا را باز کرده بودند و حجله را گوشه ای انداخته بودند و سنگ ها را با هیلتی در آورده بودند همه مزار شهدا سیمان خالی بود بعد دانه دانه سنگ می گذاشتند داخل سیمان ها و  سنگ قبر ها را یا آنقدر ماسه مالیده بودند که بسیار خراب شده بود و یا سنگ هایی که شکسته بودند را دوباره با ماسه به هم می چسباندند و کا ر می گذاشتند.

سنگ مدافعان حرم سنگ حرم امام حسین (ع) است

این جانباز مدافع حرم اظهار داشت: این سنگ ها حرمت دارد و در برخی از قطعات برای شهدای مدافع حرم که از دوستان من هستند سنگ حرم امام حسین(ع) را هدیه آورده و نصب کرده اند و عملا نمی شود با سنگ مقدسی که برای حرم امام حسین(ع) است دست زد و یا با هیلتی آن را در آرود. و بعد سنگی که برایش مبالغ هنگفتی هزینه شده است تا از کربلا به مزار شهدا بیاید را در داخل سیمان فرو کرد که مثلا هم سطح شود.

یادبود مدافعان حرم را برداشتند


امیر بنایی همچنین در خصوص قطعه 50 اظهار داشت: من با توجه به ارتباطی که با خانواده دوستان شهیدم دارم به قطعه 50 زیاد سر می زنم و در آنجا برای شهید مجید قربانخانی و شهید مرتضی کریمی که مفقود الاثر هستند و پیکرشان دست داعش است یادبود ساخته بودیم که چند هفته پیش متوجه شدیم که یادبود را برداشته اند و سیمان خالی است و دوباره با دوستان رفتیم و سنگ تهیه کردیم و روی یادبود گذاشتیم .

به خانواده شهدا اجازه نصب حجله نمی دهند

وی اظهار داشت: از ابتدای جنگ تاکنون هر خانواده شهیدی به سلیقه خودش و با توان مالی خودش قبر شهیدش را آذین کرده است و این حتی در حزب الله لبنان هم دیده می شود و مثلا برای یک شهید مقاومت، همسرش دور تا دور قبر را عکس های خانوادگی شهید را نصب کرده است و شاید مساحت زیادی قبر آن شهید مقاومت است چون به شهدای مقاومت احترام و ارزش زیادی قائل هستند.در همین قطعه 24 شهید «علی خلیلی» برای کار بزرگی که انجام داده است و به عنوان شهید امر به معروف و نهی از منکر دور تا دور قبرش را آذین داده اند و حجله کار گذاشته اند. مردم می آیند و توسل می کنند اما خانواده دوستان شهید من همچون شهید علیرضا مرادی، خانواده شهید امیدواری، خانواده شهید آبیاری و رزاقی که می خواهند سنگ و حجله نصب کنند به ایشان گفته اند ما خودمان برای شما نصب می کنیم.


وی ادامه داد: روبه روی قطعه 50 تعدادی شهید گمنام بود که من روی یکی از اینها سنگی گذاشته بودم که زیرش نوشته بود به یاد شهید مرتضی کریمی چون این شهید مدافع حرم به این شهید گمنام علاقه داشت و مادر شهید مرتضی کریمی چون پیکر شهید برنگشته روی همین سنگ مزار گریه کرد اما انها را برداشتند و همه رو یک دست گذاشتند.

وصیت عجیب یک شهید مدافع حرم


این جانباز مدافع حرم گفت: نباید شکل و شمایل گلزار شهدا را تغییر داد. این تفاوت ها هر کدام حرفی در خود دارد. مثلا یکی از دوستان شهید مدافع حرم سنگ قبر ندارد و وصیت هم کرده است که دور تا دورش سیمان باشد و روی سیمان نوشته اند وصیت خود شهید است حالا شما فرض کنید بیایند و اینجا را یکسان سازی کنند که صاف شود دور این سیمان را هم سنگ گرانیت و مرمر می زنند؟! خب مشخص است که فضا تغییر می کند.

قبر شهید افغانی خاک خالی است

این جانباز مدافع حرم گفت: همین که فاصله مزار ها تنگ است خود منجر شده است که آدم یه گوشه دنج پیدا می کند و با شهدا خلوت می کند و هیچ کس هم نمی بیند اما وقتی همه چیز صاف و مشخص است حالت نمایشی دارد و واقعا نمی شود با شهدا تنها بود.

وی همچنین گفت: خانواده شهید افغانی مدافع حرم در قطعه 50 روی مزار شهیدشان یک آلومینیوم کار گذاشته بودند که روی آن عکس شهید بود همه را در آورده اند و برده اند حتی سنگ مزار هم ندارد الان!

امیر بنایی گفت: شهید «احمد اعطایی» که از دوستان ما بودند وصیت کرده همه چیز مزارش و دور تا دور قبرش سیاه باشد و میخواسته حسینیه باشد آنجا و الان هم همین است نمی شود بگوییم این باید صاف و هم سطح شود و دورش را پیاده رو بزنیم. این خلاف وصیت نامه شهید است.

اجازه نمی دهند مادر مجید حجله دامادی درست کند


این جانباز مدافع حرم می گوید: مادر شهید «مجید قربانخانی» که پسر جوانش را در زمانی که قرار بود داماد شود از دست داده است چون در یافت آباد زندگی می کند هدایایی به حرم امام حسین(ع) داده است تا سنگ حرم امام حسین(ع) را بگیرد و در یافت آباد برای شهید یادبود بگذارد،  اما آنجا گفته اند بنیاد شهید دستور داده که هیچ سنگی اجازه نصب شدن ندارد مگر اینکه سنگ مشکی باشد و ما خودمان اماده می کنیم و شما هر چه دوست داشتی بگو ما روی سنگ می نویسیم و اجازه نصب حجله هم نمی دهند گفته اند اینجا یکسان سازی شده و همه باید مثل هم باشند.

وی گفت مادر مجید گریه می کند و می گوید: می خواهم حجله دامادی پسرم را در یافت آباد درست کنم اما اجازه نمی دهند.

این جانباز مدافع حرم از مسئولان خواست دست از سر مزار شهدا بردارید بگذارید هر خانواده ای هر مدلی که دوست دارد مزار شهیدش را آذین دهد شاید رفت و آمد از میان این آذین ها سخت باشد اما به زیبایی اش و تنوع فرهنگی اش و دلخوشی مادران شهدا می ارزد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

؛ برخی این روزها با هر دلیل و بهانه ای به دنبال هم سطح کردن مزار شهدا با سطح زمین هستند و در این میان، روایت هایی را مطرح کرده اند که متعلق به وهابیت است.

بنابراین گزارش، به تازگی فیلمی درباره ساماندهی مزار شهدای بهشت زهرا(س) منتشر شده و نشان دهنده آن است که سازنده آن به دنبال بیان این موضوع است که به مردم به خصوص خانواده شهدا القا کند قبر ها باید هم سطح زمین باشند چرا که پیامبر(ص) به علی (ع) دستور داد قبرها را با خاک یکسان کنند؟!

در این زمینه لازم به توضیح است که این روایت که متعلق به "وهابیت" است و ریشه تاریخی دارد و وهابیت در تضاد با شیعه تا جایی که توانسته است مقبره ها ، آرامگاه های بزرگان همچون بقیع را با خاک یکسان کرده است.

هم سطح کردن قبور شهدا تفکر

تخریب قبرستان بقیع توسط وهابیت و با خاک هم سطح کردن


هم سطح کردن قبور شهدا تفکر
هم سطح سازی مزار شهدا در بهشت زهرا (س) تهران

حال متولیان یکسان سازی مزار شهدا با همین استدلال که ویژه وهابیت است کار خود را توجیه می کنند!

نگاهی به متون تاریخی اسلام نشان می دهد: وهابیان طبق روایتی معتقدند قبرها نباید بالاتر از سطح زمین ساخته شود یا نباید آرام گاهی بر سر مزارها بنا شود. ابی الهیاج از علی(علیه السلام) روایت می‌کند که آن حضرت فرمود:ألا أبعثک علی ما بعثنی علیه رسول الله(صلّی الله علیه و آله و سلّم) أن تدع قبراً مشرفاً إلا سویته و لاتمثالاً إلا طمسته؛[15][ای ابی الهیّاج] آگاه باش تو را در پی کاری می‌فرستیم که رسول الله (صلّی الله علیه و آله و سلّم) مرا به آن موظف کرد. وظیفه‌ات این است که همه قبرهای بالا آمده و برجسته را با سطح زمین برابر کنی و مجسّمه‌ها را از بین ببری.

سپس مؤلف فتح المجید از این حدیث چنین برداشت می‌کند ساختن گنبدها و بقعه‌ها، که مانند مجسّمه‌ها و برآمدگی قبرها برجسته و نمایان است، جایز نیست و باید ویران شوند.در جواب باید گفت: اولاً این حدیث همان طور که نویسنده تهذیب التهذیب به آن اشاره دارد،‌ در خور استناد نیست. ثانیاً،‌ این روایت برای از بین بردن مجسمه‌ها ها است که نشانه بت پرستی است نه برای آرامگاه و بقعه و مزار بزرگان.

شیعه و سنّی در این موضوع اتفاق نظر دارندکه قبر اموات را سطح زمین قرار دهند اما ساختن آرام‌گاه و برجسته سازی مزار صالحان و علما جایز است. در کتاب الغدیر آمده است:مالک بن انس در سال 179هـ .ق درگذشت و قبر او در مدینه و در قبرستان بقیع است و دارای گنبدی کوچک و بنایی مختصر است:«علیه قبة صغیرة مختصر البناء»[16]بنابراین سند ساختن گنبد و بارگاه از دید علمای مالکی جایز است در کتاب الفقه علی مذاهب الأربعه درباره کیفیت قبر سازی، چنین آمده است:ویندب ارتفاع التراب فوق القبر بقدر شبرٍ؛[17]مستحب است قبر به اندازه یک وجب از زمین بلندتر باشد.

لذا متولیان یکسان سازی مزار شهدا توجه کنند که هم سطح کردن مزار شهدا با سطح زمین هر چند با نیت درست انجام شود مورد تجلیل وهابیت منحوس قرار خواهد گرفت چرا که شیعه برای بزرگان و مشاهیرش که شهدا بالاترین درجه ایشان هستند علاوه بر برجسته سازی مزار آرامگاه هم می سازند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 تفاوت را احساس کنید آنجا که سنگ قبر کیارستمی را بلند می سازند و مزار شهدا را با سطح زمین یکسان می کنند!

شهدا شرمنده ایم!!!


از سنگ قبر کیارستمی تا سنگ مزار شهدا + عکس

از سنگ قبر کیارستمی تا سنگ مزار شهدا + عکس
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
«اگر روزی اسراء برگشتند و من نبودم، سلام مرا به آنها برسانید و بگویید خمینی در فکرتان بود»

:از جنگ هشت ساله صدام حسین بر علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان طولانی ترین جنگ قرن بیستم و یکی از جنگ های خانمان برانداز تاریخ معاصر نام برده می شود. برآورد اظهارات اولیه مقامات حزب بعث در روزهای آغازین جنگ و بیانات آنان در پایان جنگ و آغاز حملات رژیم بعثی به کویت نشان می دهد که هیچ گاه تصور نمی کرده اند که فرایند جنگ بدین شکل منتهی شده و سال ها به طول انجامد. نابسامانی حاکم بر ایران ناشی از وقوع انقلاب اسلامی و درگیری های گاه و بیگاه گروه های معاند، صدام حسین را به طمع انداخته بود تا در کمترین زمان ممکن ضمن تحمیلِ شکستی سنگین به ایران، خود را به عنوان رهبر بلامنازع جهان عرب جا بیاندازد.

قدرت بلامنازع عراق در مقطع فوق و طرح مباحثی از جمله حمایت از اعراب خوزستان، عربی نامیدن خلیج فارس و الحاق جزایر سه گانه مورد مناقشه (ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک) به امارات متحده عربی موجب شد تا رژیم های محافظه کار عربی مستقر در جنوب خلیج فارس که پیشتر و به دلیل نگرانی از پیامدهای سرایت انقلاب اسلامی به کشورهای خود اقدام به تاسیس شورای همکاری خلیج فارس نموده بودند، به حمایت تام از صدام حسین بپردازند. جریان های فلسطینی به رهبری یاسر عرفات نیز که تا آن مقطع از وقوع انقلاب اسلامی در ایران و سرنگونی متحد اسرائیل (شاه) ابراز شادمانی می نمودند، با یک آینده نگری متزلزل و با تصور حمایت آتی صدام از آنان در نبرد با اسرائیلی ها، به حمایت از رهبر دیکتاتور حزب بعث عراق مبادرت ورزیدند.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 یک زوج جوان و انقلابی شب گذشته زندگی مشترک خود را با حضور اختصاصی خانواده شهدای مدافع حرم آغاز کردند.


جشن عروسی با حضور

در این مراسم عروسی که همه چیز آن به یاد شهدای مدافع حرم بود؛ خانواده شهدای مدافع حرم ایرانی و تیپ فاطمیون دعوت شده بودند که حضور همسران و فرزندان خردسال و پدران و مادران شهدای مدافع حرم به چشم می آمد.


جشن عروسی با حضور

پدر و مادر شهید مدافع حرم مجید قربانخانی که آرزو داشتند دامادی فرزندشان را ببینند در کنار ماشین عروس و وداماد عکس گرفتند و پدر این شهید در این مراسم به سخنرانی پرداختند.


جشن عروسی با حضور

همچنین در این جشن عروسی سرود ویژه مدافعان حرم به صورت زنده به اجرا در آمد.

جمعی از جانبازان مدافع حرم هم در این جشن عروسی حضور داشتند که قرار گرفتن تصاویر شهدای مدافع حرم در ابتدای ورودی سالن عروسی از نکات قابل توجه این مراسم است.

جشن عروسی با حضور
مطالب مرتبط


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

بانک دی,ملت,بنیاد شهید

نماینده نجف آباد با انتقاد از معرفی متهم بانک ملت و 2 متهم دیگر برای عضویت در هیئت مدیره بانک دی از سوی شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید، خواستار اقدام فوری رئیس جمهور جهت جلوگیری از این اقدام شد.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه حجت الاسلام شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید در اقدامی عجیب در بیستم مرداد امسال سه متهم را بعنوان هیئت مدیره بانک دی معرفی کرده، گفت: یکی از متهمین، همان متهم بانک ملت که اهل سرخه هم است، می باشد و 2 متهم دیگر هم به دلیل مشکلات مالی از کشور ممنوع الخروج هستند.

به گزارش آکاایران وی افزود: این متهمین در دادسرای ویژه کارکنان دولت دارای پرونده هستند که در حال رسیدگی است و اتهام آنها هم بحث مالی و ... است.

نماینده نجف آباد در مجلس با بیان اینکه بانک دی حامی مالی تیم والیبال است، افزود: این متهمین قرار بود بعنوان هیئت مدیره بانک به همراه تیم والیبال به المپیک بروند که به دلیل ممنوع الخروج بودن شان، این سفر لغو شد.

ابوترابی با اشاره به مواد قانونی برای هیئت مدیره بانک دی گفت: بانک دی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران است و سهامدار این بانک فرزندان و خانواده شهدا هستند.

وی افزود: در گذشته فرزندان شهدا وکالت دادند تا هیئت مدیره بانک از سوی رئیس بنیاد شهید معرفی شود اما در حال حاضر این خانواده ها و فرزندان شهدا خواستار انتخاب هیئت مدیره با رای و نظر خود هستند.

نماینده نجف آباد در مجلس گفت: اینجانب در همین زمینه در صحن مجلس به رئیس جمهور تذکر دادم تا جلوی این اقدام معاون خود و رئیس بنیاد شهید را بگیرد و این تصمیم نادرست را اصلاح کند در غیر این صورت ما از ابزارهای نظارتی دیگر خود در مجلس استفاده خواهیم کرد.

بعد از انتشار فیش های حقوقی نجومی رستگار سرخه ای مدیرعامل و تعدادی از مسئولین بانک ملت به دلیل فساد مالی از سمت خود عزل و تحت تعقیب قضائی قرار گرفتند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 

آنچه آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی چندی پیش درباره موضوع دیاثت سیاسی مطرح کرده و آن را خطاب به مسؤولان گوشزد کردند، در واقع نگرانی از ایجاد یک رویه غلط و غیرعزتمندانه در نحوه مراودات با خارجی‌ها بود.
 وطن امروز با شاره به خبر امروز مشرق با عنوان "دورهمی انگلیسی در هتل اسپیناس تهران/ اعمال تحریم‌های غربی به پایتخت ایران رسید" نوشت: آیت‌الله جوادی‌آملی در آن دیدار با بیان اینکه واژه‌ای به شکوه و عظمت «غیرت» کم دیده‌ام، بیان داشت: در غیرت باید 3 عنصر جمع شود تا آن را بسازند؛ عنصر اول غیرزدایی است به این معنا که اجازه ندهیم بیگانه نفوذ کند و خودمان هم در کار دیگران تجسس نکنیم.
 
 آیت الله جوادی‌آملی با بیان اینکه دیاثت یا اخلاقی است یا سیاسی، عنوان کرد: کسی که بیگانه را راه می‌دهد دیوث سیاسی است؛ بیگانه را در حریم خود راه دادن و وارد حریم غیر شدن با غیرت سازگار نیست. این مرجع تقلید همچنین تصریح کرد: غیرت دارای 3 عنصر معرفت هویت، غیرزدایی و دیوث‌زدایی است.
 
تبیین و گوشزد کردن موضوع غیرت از سوی آیت‌الله جوادی آملی باعث شد مقابله با دیاثت، در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تبدیل به یک مطالبه عمومی از مسؤولان شود.
 
از سوی دیگر این هشدار آیت‌الله باعث شده نسبت به مراودات مختلف با کشورهای خارجی نوعی حساسیت ویژه ایجاد شود. با این حال اما هر از گاه مواردی در نقض مقوله غیرت مشاهده می‌شود که به نظر می‌رسد باید نسبت به آنها اهتمام و حساسیت جدی داشت.
 
اقدام اخیر انگلیسی‌ها در راه‌اندازی یک همایش در هتل اسپیناس تهران مصداق یکی از این موارد است.  این همایش «ایران کانکت 2016» نام دارد که گفته می‌شود کاردار انگلیس هماهنگی‌های اجرایی برگزاری آن را برعهده دارد و قرار است هتل اسپیناس پالاس تهران در روزهای 16 و 17 شهریورماه میزبان این سمینار ارتباطاتی باشد.
 
نکته جالب توجه که در این همایش انگلیسی مورد تعجب است برگزاری این همایش با توجه به قوانین و اعمال تحریم‌های غربی در فضای پساتحریم در قلب ایران یعنی تهران است. در سطری از اطلاعیه سایت این همایش آمده است: «علاوه بر ضوابط شرکت برگزارکننده این همایش شرایط الحاقی بر این سمینار حاکم است.
 
شرکت Euromoney  حضور افراد حقیقی و حقوقی که برابر مقررات بین‌المللی اتحادیه اروپایی و دولت انگلستان در لیست تحریم قرار دارند را به هیچ‌وجه مجاز نمی‌داند و این شرکت مجاز است امکان شرکت افراد را براساس این ضوابط بررسی نماید». ‌
 
با این اوصاف بسیاری از مسؤولان ایرانی که طی بهانه‌های مختلف از سوی آمریکا و کشورهای غربی در لیست تحریم قرار گرفته‌اند اجازه حضور در این سمینار را در کشور خودشان ندارند.
 
میزبانی مشترک این همایش را شرکت Capacity Media و وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران برعهده دارند و نام نیکولاس هاپتون، کاردار سفارت انگلستان در ایران در کنار نام محمود واعظی، وزیر ارتباطات به‌عنوان سخنرانان همایش ذکر شده است و در اطلاعیه فارسی آن بدون ذکر نام آمده است که یکی از سفرای خارجی سخنران این همایش است.
 
موضوعاتی که قرار است در این همایش پوشش داده شود شامل موارد جالب توجهی نظیر «چگونه وارد بازار ایران شویم»‌، «چگونه نظام تحریم‌های باقیمانده را نقض نکنیم»، «‌اطلاعات تا چه حد قابل دسترسی است و چگونه کسب‌وکارها را می‌یابید» و... است.
 
مجلس: ذلت‌بار است
 
شرط توهین‌آمیز انگلیسی‌ها در همایش «ایران کانکت ۲۰۱۶» اعتراض نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را نیز به دنبال داشته است. نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقدند این شرط، «ذلت‌بار» بوده و با این شرایط یا باید این همایش لغو یا اینکه این شرط فورا لغو شود.  علاءالدین بروجردی در این‌باره گفت: برگزاری همایش ایران کانکت 2016 که در آن اجازه ورود به افراد حقیقی و حقوقی که در لیست تحریم‌ها قرار دارند داده نمی‌شود، مورد انتقاد است. نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه تعدادی از شخصیت‌های برجسته کشورمان جزو لیست تحریم‌ها هستند و اجازه ورود به این همایش در تهران را ندارند، عنوان کرد: برگزاری چنین همایشی در پایتخت جمهوری اسلامی ایران پذیرفتن ظلمی است که سال‌ها به ناحق علیه ملت ما از سوی آمریکا و همپیمانانش تحمیل می‌شود.
 
وی افزود: بویژه آنکه یک طرف این همایش انگلیس است و سیاست‌های خصمانه این کشور علیه ملت ما در همه سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار روشن و واضح است. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ضروری است قبل از اینکه مجلس ناگزیر به واکنش‌های لازم برای جلوگیری از برگزاری چنین همایشی در تهران شود، وزیر ارتباطات این اجلاس را لغو کند.
 
سیدحسین نقوی‌حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز در این‌باره گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما توافق برجام را انجام دادیم که تحریم‌ها لغو شود و حداقل انتظار این است که محدودیت‌های تحریمی برداشته شود اما به طور ناگهانی شنیده می‌شود قرار است در تهران همایشی برگزار شود که در آن همایش تحریم‌ها به رسمیت شناخته می‌شود.
 
نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر این همایش در انگلستان و فرانسه برگزار و اعلام می‌شد کسانی که در لیست تحریم‌ها هستند نمی‌توانند شرکت کنند گله نمی‌کردیم البته جای گله داشت چون وقتی توافق برجام صورت گرفته باید زیرساخت‌های تحریم برداشته شود. وی افزود: اینکه در پایتخت جمهوری اسلامی ایران همایشی با مجوز وزیر ارتباطات کشورمان برگزار می‌شود و خود ایشان هم سخنران مراسم است و در همان همایش ایرانی‌ها و کسانی که در لیست تحریم اتحادیه اروپایی هستند اجازه حضور ندارند، فاجعه‌آمیز است.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در این زمینه یا دولت توجه ندارد یا در زیرمجموعه این تصمیم‌ها گرفته می‌شود که یا آگاهانه است یا از روی غفلت که البته نسبت به خیلی مسائل در دولت غفلت می‌شود. به‌رغم این هیچ همایشی نباید با اهانت به هیچ ایرانی برگزار شود بویژه اینکه افرادی که در لیست تحریم قرار دارند از کسانی هستند که به نظام ما خدمت کرده‌اند.
 
محمدجواد ابطحی، دیگر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز در این‌باره اظهارداشت: ایران تجربه تلخی از اقدامات و سیاست‌های انگلستان در 150 سال اخیر داشته و امروز مسؤولان کشورمان باید با دقت بیشتری، روابط خود با انگلستان را تنظیم کنند، البته در چند سال اخیر و با سفر جک استراو، انگلستان فرآیند نفود فرهنگی خود بر ملت ایران را آغاز کرد.
 
وی با بیان اینکه مفاد همایش «ایران کانکت 2016» و ممانعت متولیان این مراسم از حضور برخی افراد در لیست تحریم، نمونه وادادگی سیاسی از سوی برخی مسؤولان است، افزود: به طور حتم ما باید براساس اصول قانون اساسی، فرمایشات امام خمینی(ره) و تأکیدات رهبر معظم انقلاب عمل کنیم، اما امروز کاملا امور حاکمیتی را داریم در اختیار دشمنان قرار می‌دهیم.
 
نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر من تمام مسؤولان، علما و فرهیختگان باید نسبت به برگزاری همایشی مانند «ایران کانکت 2016» واکنش نشان دهند و وزیر ارتباطات نیز باید پاسخگوی موافقت برای برگزاری چنین همایشی باشد.
 
اما در موضوع رفتار توهین‌آمیز انگلیسی‌ها در ماجرای این همایش، اظهارات اخیر حسن روحانی نیز قابل تامل به نظر می‌رسد. روحانی بعدازظهر یکشنبه در دیدار فعالان اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارداشت: سفارت انگلیس و سفارت فلان کشور برای جمهوری اسلامی ایران تصمیم نمی‌گیرد، بلکه رهبری انقلاب، ارکان نظام و مردم برای پیشرفت کشور تصمیم‌گیری می‌کنند.
 
این اظهارنظر روحانی در واقع بر استقلال جمهوری اسلامی ایران دلالت دارد. با این حال اما بررسی همایش انگلیسی‌ها در هتل اسپیناس و شروط غیرعزتمندانه‌ای که آنها برای برگزاری این همایش قرار داده‌اند، نشان می‌دهد حداقل در این فقره، این کاردار انگلیس است که تصمیم می‌گیرد چه کسانی در همایش شرکت کنند. به نظر می‌رسد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای اظهارنظر حسن روحانی باید نسبت به شرط غیرعزتمندانه انگلیسی‌ها درباره این همایش واکنش نشان داده و آن را لغو کند.
 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

- یادداشت دانشجویی، بانک مرکزی، پیش نویس لایحه قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را در سایت خویش منتشر نموده است و از صاحب نظران درخواست ارائه ی نظرات خود را در این باب نموده است. در همین راستا با مطالعه ی دقیق این لایحه نکات ذیل به نظر می رسد:

 

 در ماده ی 3 این لایحه، بند «ه»، تعیین مقررات واردات و صادرات طلا و نقره به بانک مرکزی و وزیر اقتصاد سپرده شده است. اما در تبصره ی این ماده بانک مرکزی اختیار صادرات و واردات بدون مجوز و بدون ثبت سفارش و پرداخت برای تنظیم بازار را برای خود فرض کرده است. سوال اینجاست که به چه دلیلی چنین اختیاری باید به بانک مرکزی داده شود، که خود این اختیار منشاء فساد است. ضمن اینکه مشخص نشده است که بانک مرکزی خود مستقیما یا به سفارش تجار دیگر می تواند دست به این اقدام بزند.

 

 ضمن اینکه واردات طلا به منظور تنظیم بازار کمی-اما نه به این شیوه- قابل درک است ولکن علت صادرات برای تنظیم بازار چیست؟ مگر ذخیره کردن طلا از اصلی ترین گزینه ها نیست؟

 

 همچنین تبصره یک ماده ی شش این لایحه اشاره دارد که میزان بدهی های بانک مرکزی بابت انتشار اسکنانس می تواند 4 برابر میزان ذخایر طلا و ارز کشور باشد. مشخصا قانونی کردن این چنین اقدامی مساوی با خلق پول است و نتیجه ی خلق پول، تورم است. این میزان نباید چهار برابر باشد، بلکه حداکثر به میزان یک برابر محاسبه شود تا اسکناس های موجود در بازار مابه ازای واقعی داشته باشد.

 

 در بندهای الف و ب ماده ده این قانون، بانک مرکزی، نهادی دارای شخصیت حقوقی مستقل است که تابع هیچ کدام از قوانین وزارتخانه ها، ادارات، و موسسات دولتی نیست. سوال اینجاست که نحوه ی پرداخت حقوق و مزایا به روسا، مدیران و کارمندان بانک مرکزی چگونه است؟ آیا این چنین استثنائی باعث تکرار فیش های نجومی نمی شود؟

 

 در این لایحه، سرمایه ی بانك مركزی چهل و هشت هزار و چهارصد میلیارد ریال، اعلام شده است. نفس انتشار این موضوع خوب ولکن ذکر آن در قانون محلی از اعراب ندارد. به نظر می رسد بانک مرکزی باید هر ساله موظف به انتشار سرمایه ی خود برای شفافیت سازی هرچه بیشتر برای مردم شود.

 

در ماده یازدهم این قانون که ماموریت های بانک مرکزی ذکر شده است، که جای یک بند برای انعفاد پیمان های مالی دوجانبه با همکاری وزارت خارجه که از نیازهای اساسی کشور و اجرای اقتصاد مقاومتی است، خالی به نظر می رسد.

 

یکی از نکات عجیب این لایحه نامگذاری «مجمع عمومی» بر روی شورای سه نفره ای از رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزیر اقتصاد است. زمانی که قرار است فقط این سه نفر حق رای داشته باشند، این نامگذاری چه معنایی خواهد داشت. بدون شک باید تعداد رای دهندگان در این مجمع افزایش یابد و افرادی از سایر قوا به منظور نظارت به بانک مرکزی نیز در آن حضور داشته باشند.

 

این ها همه فارغ از آن است که تعیین تکلیف سازمان مدیریت پس از آخرین انحلال و تبدیل آن به دو سازمان جدید بر ابهامات این قسمت از لایحه افزوده است. از نکات دیگر مواد مربوط به مجمع عمومی، فرض نکردن حق رای برای  رئیس بانک مرکزی است، که چرایی اینکه راس یک نهاد در مجمع عمومی آن حق رای نداشته باشد، بر ابهامات این لایحه می افزاید.

 

 از جمله نکات دیگر ابهام آور این قانون خلاءهای فیش نجومی ساز است. به عنوان مثال در یک جا سود این بانک به تسهیلات و مزایا دیدن به کادر آن تعلق گرفته است و در جای دیگر حق جلسه آن هم بدون محدودیت برای افراد مختلف با مسئولیت های گوناگون در نظر گرفته شده است. 

 

 اما بزرگترین نقطه ضعف این قانون تزئینی کردن شورای فقهی بانک مرکزی است. دو جا این تزئینی شدن بروز داده شده است. یکی مشورتی قرار دادن این نهاد و دیگری تعیین دستور جلسات توسط رئیس بانک مرکزی که تا حد قابل توجهی این سازوکار را ناکارآمد کرده است. سوال اینجاست که اگر به شورای فقهی به این نظر رسید که برخی از کارهای این بانک غیر شرعی است، چرا نظر او مشورتی باشد؟ بر طبق اصول متعدد قانون اساسی اگر کاری غیر شرعی بود، نباید اجرائی شود. نکته ی مهم دیگر اینجاست که اگر امر غیر شرعی در بانک مرکزی صورت گرفت و رئیس بانک مرکزی نخواست آن را در جلسه این شورا مطرح کند، آن وقت تکلیف این شورا چه خواهد شد؟

 

 بطور خلاصه این قانون هنوز بسیار جای اصلاح و الحاق را دارد.

 

سیدمرتضی موسوی‌نژاد- پژوهشگر حقوق عمومی

 

انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تایید تمامی محتوای آن توسط «خبرگزاری دانشجو» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

در رابطه با حل معضل پرداخت حقوق های نجومی در مجلس اظهار داشت: مجلس به محض اینکه این موضوع رسانه ای شد و قرار بود پاسخگویی در این رابطه انجام شود طبق کمیسیون اصل ۹۰ گزارش جامعی تهیه کرد.

وی گفت: مرکز پژوهش ها روی حوزه تحلیل دلایل وقوع  این موضوع کار کرد و نهایتا جمع بندی لازم در هیئت رئیسه مجلس انجام شد که منجر به قرائت گزارشی توسط دکتر جلالی رئیس پژوهش های مجلس شد و بیشتر نگاه این بود که ما چه خلاء ها و مشکلاتی داشتیم که این اتفاق افتاده است که یک مدیر، حقوقی می گیرد که صد برابریک کارگر معمولی ست که این نه منطق دارد و نه چارچوب حال بماند پاداش ها و وام های کلانی هم دریافت می کرده اند.

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس ادامه داد: برای اینکه این  کار سامان دهی پیدا کند اولین نشست تخصصی خودمان  را با وزیر اقتصاد در اولین هفته کاری بعد از تشکیل هیئت رئیسه  در خصوص بحث بررسی و مشکلات جاری کشور منجمله بحث موضوع پرداخت  همین حقوق های  نجومی گذاشتیم و وزیر  اقتصاد نزدیک به  یک ساعت ریز مباحث را توضیح داده و دلایل را مطرح کرد.

پور ابراهیمی افزود: این اتفاق با اختیاراتی که انجام شده مرتبط بوده ولی در چارچوب آن اختیارات پرداخت هایی صورت گرفته که نه منطقی و نه قابل قبول است.

وی اذعان داشت: یک بخش از این اتفاقات در جمع بندی مربوط به این موضوع  و برخی دیگر ناشی از تفسیر قانون بوده است به شکلی که مجری فکر می کرده فوق العاده ای که در قانون آمده شامل این اعداد و ارقام می شود که آن را اعمال کرده  و در این رابطه تقسیر دقیق و ریزی نداشته است و برخی از تفاسیر اشتباه بوده است.

وی حالت سوم را کاملا تخلف یعنی عدول از قانون بیان کرد و گفت: در این حالت قانون بسیار واضع و روشن بوده است و البته این در حالی است که مدیر به روش دیگر کار را انجام داده است و در این رابطه گزارشی نیز تکمیل شده است.

پور ابراهیمی ابراز داشت: خوشبختانه با پی گیری های انجام شده و گزارشی که وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی در رابطه با اقدامات عملیاتی مرتبط با ساماندهی پرداختها در دولت ارائه نمودند بیان داشت که در حوزه خودمان به نحوی این کار را انجام دادیم که هیچ پرداختی به صورت غیر متعارف نخواهد بود و همه براساس چارچوب قانونی خواهد بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: باید کاری پایه ای و اساسی انجام داد و آن اصلاح قانون نظام هماهنگ و موضوعات مرتبط با قوانین آزمایشی است که ما در سال های گذشته در مجلس داشتیم ولی دائمی نشده  و اگر بتوانیم این قوانین را با نظر دولت دائمی کنیم و اشکالات آن را برطرف نماییم دیگر این موارد پیش نخواهد آمد  و گرچه این موضوع ذائقه مردم را تلخ کرد اما یک حسن داشت و آن این بود که یک خانه تکانی در حوزه مربوط به تصمیمات انجام گرفت و امید آن داریم به فضل الهی با همین شفافیت  اقتصاد کشور پیش برود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 

چند وقت پیش بود که مهندس غلامرضا محمدی، ایرانی مقیم شهر واشنگتن آمریکا با دیدن فیلم مستند بانوی سنگ شکن رامهرمزی تصمیم می گیرد به رامهرمز سفر کند و این مادر فداکار را از نزدیک ببیند.
غلامرضا محمدی که بنیاد فرهنگی-بین المللی مادر را مهرماه 1393 در استان فارس برای تکریم و حفظ شأن و منزلت مقام والای مادر، به صورت NGO در سازمان ملل تاسیس کرد این بار با دیدن فیلم مستند بانوی سنگ شکن رامهرمزی و شگفت زده شدنش از این مادر تصمیم می گیرد خود از آمریکا به رامهرمز بیاید و یکی از 10مادر نمونه کشور را برای جشنواره مهرماه بنیاد، انتخاب و دعوت کند.

محمدی برای پیدا کردن این بانوی رامهرمزی تحقیقات خود را از اداره امور عشایر آغاز می کند و با نتیجه گرفتن این تحقیقات ابتدایی آدرس این شیرزن رامهرمزی را به دست می آورد و قرار می شود که 8مرداد به رامهرمز سفر کند و به دیدن این مادر خستگی ناپذیر برود.

مریم نصیری زاده، بانوی سنگ شکنی است که از عشایر یکجانشین منظقه سرگچ رامهرمز است و به علت معلولیت همسر و داشتن فرزند، در معدن های سنگ اطراف شهر به کار سخت سنگ شکنی مشغول می شود و از این راه 6 فرزند خود را بزرگ می کند.

 حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 6 )    1   2   3   4   5   6   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی