شهدای دزآور
شهدا را یاد کنید حتی با ذکر یک صلوات
درباره وبلاگ


سامانه پیامک ستاد یادواره شهدای دزآور
منتظر نظرتون هستیم
500020401170
500051561000
50001040001400
09117913875 تلگرام

مدیر وبلاگ : ذوالفقار بابایی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از این وبلاگ راضی هستید؟

نتیجه تصویری برای هفته دفاع مقدس متحرکنتیجه تصویری برای تتصاویر متحرک ددفاع مقدس ووبازگشاییی مداررسنتیجه تصویری برای هفته دفاع مقدس متحرکنتیجه تصویری برای هفته دفاع مقدس متحرکنتیجه تصویری برای هفته دفاع مقدس متحرکنتیجه تصویری برای هفته دفاع مقدس متحرکتصویر مرتبط

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
  مدتی است که جانبازان و آزادگان تهران از نبود رئیس بنیاد شهید تهران در دفتر کارش خبر داده و اظهار گلایه می کنند.

بنابراین گزارش، با پیگیری هایی که توسط تعدادی از جانبازان صورت گرفت مشخص شد صمیمی رئیس مازندرانی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران از آغاز بازی های پاراالمپیک ریو به برزیل رفته است و مهر ماه باز می گردد.

تیم پاراالمپیک ریو تعدادی جانباز را در خود به همراه دارد که بدون شک رئیس بنیاد شهید به بهانه حضور جانبازان به این سفر رفته است اما  جالب است بدانید که صمیمی نه مربی ورزشی است نه مسئول تربیت بدنی بنیاد شهید و نه ویلچری است و نه اینکه همه جانبازان متعلق به استان تهران هستند. پس فی نفسه حضور مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران در برزیل چه معنایی می تواند داشته باشد؟!

در جریان بازیهای المپیک بعد از انتشار تصاویر این بازی ها مشخص شد که کاروان ایران بر عکس دیگر کشور ها عمدتا از مسئولان پر شده بود و روسای مختلف فدراسیون ها همراه با کاروان ایران رژه رفتند و حضور این تعداد مسئول در میان کاروان ورزشی کشور جز ایجاد هزینه برای کشور هیچ سودی ندارد.

حالا بنیاد شهید و امور ایثارگران بهتر است شفاف سازی کند که مدیر کل بنیاد شهید تهران با این همه مشغله کاری مرتبط با جامعه هدف چطور می تواند به چنین مأموریت غیر ضروری فرستاده شود حال آنکه حضور یک مسئول از تربیت بدنی بنیاد شهید در این موضوع کفایت می کرد. حال آنکه تنها نماینده مجلس ویلچری که سال ها مدافع حقوق جانبازان در مجلس بوده است جهت روحیه دادن به جانبازان تیم در میان کاروان پاراالمپیک حضور داشت.

صمیمی قرار است بعد از سفر دو هفته ای خویش به تهران بازگردد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
اتفاقات اخیر در صندوق ذخیره فرهنگیان نه تنها به یکی از مهمترین اخبار آموزش‌وپرورش در ماه گذشته تبدیل شده است بلکه ابهامات بسیاری را برای جامعه یک میلیون نفری فرهنگیان کشور در رابطه با عملکرد صندوق ذخیره و تخلفات مالی احتمالی ایجاد کرده است.

طی هفته‌های گذشته اخبار مختلفی در رابطه با عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان منتشر شد که اغلب آنها از تخلفات مالی حکایت داشت، برخی نمایندگان مجلس، از تخلف 6 تا 8 هزار میلیاردی سخن می‌گویند اما  شهاب الدین غندالی به صراحت تخلف 68 هزار میلیاردی را تکذیب می‌کند.

از میان اعضای هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان، مرتضی حاجی که خود قبلاً وزیر آموزش و پرورش در دولت اصلاحات بوده و شهاب الدین غندالی در آن زمان معاون وی بوده است، به دفاع تمام قد از صندوق ذخیره پرداخته و تخلفات احتمالی را مربوط به دولت قبل می‌داند.

از سوی دیگر شهاب الدین غندالی به عنوان مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از وام‌ 3 هزار میلیاردی بانک سرمایه به 5 نفر خبر می‌دهد که به دلیل عدم اخذ وثیقه‌های کافی، بازگرداندن آنها دشوار است.

البته بانک سرمایه مبهم‌ترین وضعیت را در زیرمجموعه‌های صندوق ذخیره فرهنگیان دارد و بیشترین اصرار نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص روشن شدن وضعیت مالی این بانک است چراکه بانک سرمایه عنوان بانک خدمتگزار به فرهنگیان تأسیس شد اما مزایای آن به افراد خاص می‌رسد.

در گیرودار اخبار متعدد از تخلفات مالی صندوق ذخیره فرهنگیان اینبار خبر دیگری مبنی بر تغییر اعضای هیئت مدیره صندوق به گوش رسید. براساس این اخبر اعضای هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان شامل شهاب‌الدین غندالی (مدیر عامل)، روح الله عالمی (رئیس هیئت مدیره)، بهروز امید علی، رحیم اسماعیلی دانا، سید محسن گلدانساز و سید احمد زرهانی بودند و نفر هفتمی که نامی از او مشخص نیست، به جز روح‌الله عالمی تغییر کرده‌اند.

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با تأیید تغییر اعضای هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان به یکی از خبرگزاری‌ها می‌گوید:هیئت مدیره روی کاغذ تغییر کرده و از 7 نفر قبلی 6 نفر تعویض و یک نفر از قبل باقی مانده است تا مجموعاً هفت نفر شوند.

بلافاصله پس از انتشار این خبر، صندوق ذخیره فرهنگیان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام می‌کند:درباره هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان، بدین وسیله اعلام می‌دارد که این هیئت مدیره کماکان و باقوت به فعالیت خود ادامه می‌دهد و تا لحظه تنظیم این خبر تمام شایعات مطرح شده پیرامون موسسه تکذیب می‌شود.

با وجود تکذیب این خبر از سوی صندوق ذخیره، شهاب الدین غندالی مدیرعامل این صندوق در اظهارنظری با پذیرش تغییر دراین صندوق می‌گوید:‌ در جلسه هفته گذشته هیئت امنا، پنج نفر از اعضای هیئت مدیره انتخاب شدند و مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره باقی ماندند و پنج نفر دیگر تغییر کردند.

جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و از نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم می‌گوید:‌ در رابطه با تغییر اعضای هیئت مدیره صندوق گزارش‌هایی شنیده می‌شود و آنگونه که پیداست میان آنها بحث و درگیری‌هایی ایجاد شده است و برخی اعضای هیئت مدیره تغییر کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه وزیر آموزش‌وپرورش از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس فرصتی را دریافت کرد، ادامه می‌دهد: احتمالاً می‌خواهند در جلسه کمیسیون آموزش مجلس گزارش بدهند که تغییراتی را در هیئت مدیره صندوق ایجاد کرده‌ایم.

عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس با اشاره به اینکه برای شفاف سازی وضعیت مالی صندوق ذخیره فرهنگیان نیازمند تحقیق و تفحص و ورود جدی قوه قضائیه هستیم، می‌افزاید:هم اکنون قوه قضاییه به صورت جدی در مسئله صندوق ذخیره فرهنگیان ورود نکرده است و صرفاً تعدادی از مسئولان این مجموعه احضار شده‌‌اند.

وی بیان می‌کند: اسامی افرادی که به عنوان هیئت مدیره جدید صندوق ذخیره فرهنگیان به گوش می‌رسد از حرکت سیاسی حکایت دارد و این تغییرات نمی‌تواند اوضاع صندوق رابهتر کند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
زائری مدیر مسئول نشریه خانه بوده است که در دهه ۱۳۷۰ فعالیت می‌کرد، هفته نامه‌ای كه در دورهٔ فعالیت خود روزنامه‌نگارانی مانند «فرناز قاضی‌زاده» مجری شبكه بی.بی.سی را پرورش داد.
تسویه حساب شخصی چند روزی است  که یک نامه عذرخواهی سعید مرتضوی در فضای رسانه ای حواشی ای ایجاد کرده است که مهمترین حاشیه آن درخواست اعدام مرتضوی توسط حجت الاسلام زائری است.

زائری می گوید: بقای جمهوری اسلامی به اعتماد عمومی و اعتقاد مردمی وابسته است و اعتقاد مردم به عوامل گوناگونی همچون رأی دادگاه مرتضوی بستگی دارد.

جرم او تنها قتل قربانیان مظلوم کهریزک و معمای پیچیده زهرا کاظمی نیست و اتهام او نیز فقط اختلاس ها و دروغ ها و پرونده های مطبوعاتی و ... نیست. بسیار نکته های وحشتناک هست که اگر روزی فضای لازم فراهم شود شاید بر زبان ها بیاید و به گوش ها برسد. وی به همین دلیل درخواست اعدام می کند و تنها راه حل را اعدام مرتضوی می داند.

فارغ از اینکه جرم مرتضوی چیست و چه محاکمه ای برای او نشان عدالت است که تشخیص آن در صلاحیت این رسانه نیست واکنش رائری را باید با یادآوری یک حادثه مشترک با سعید مرتضوی سنجید تا مشخص شود علت اصرار زائری برای اعدام مرتضوی چیست؟!

اگر به جرایمی که زائری برای مرتضوی برشمرده است دقت کنید، در مورد نشریه هایی صحبت کرده است با برخورد مرتضوی مواجه شده است.

زائری مدیر مسئول نشریه خانه بوده است که  در دهه ۱۳۷۰ فعالیت می‌کرد، هفته نامه‌ای كه در دورهٔ فعالیت خود روزنامه‌نگارانی مانند «فرناز قاضی‌زاده» مجری شبكه بی.بی.سی را پرورش داد.

این نشریه در زمان مرتضوی به جرم توهین به نماز و امام (ره) و بعد از مطالبه عمومی و تجمع طلاب قم بازداشت می شود و کارش به دادگاه مطبوعات می کشد.

دادگاه ویزه روحانیت پرونده مرتضوی و نشریه اش را به دادگاه عمومی ارسال می کند تا در هیئت منصفه مطبوعات به ریاست قاضی مرتضوی به جرمش رسیدگی شود و در آن جلسه هیئت منصفه به اتفاق آرا وی را مجرم دانسته و مرتضوی نیز او را محکوم می کند.

حالا دو دهه از آن زمان گذشته است و زائری که این روزها به عنوان شخصیت نزدیک برخی از سیاسیون مطرح شده است درخواست اعدام مرتضوی را می کند.

حالا باید اندیشید که به راستی زائری برای برقراری عدالت و یا رسیدگی درست به جرایم مرتضوی دلسوز شده است و یا به دنبال تسویه حساب شخصی با مرتضوی ای است که در پرونده زائری فقط وظیفه اش را انجام داده بود؟!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار شرکت کنندگان در همایش سراسری فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه را «سنگر مستحکم انقلاب» و «عنصر شاخص دفاع از امنیت داخلی و خارجی و هویت برجسته و ممتاز و مورد نیاز برای پیشرفت کشور و حرکت به سوی آرمانها» دانستند و ضمن اشاره به برخی انحرافها برای مقابله با اجزاء اصلی قدرت نرم و معنوی نظام اسلامی و تحریف آنها، گفتند: یکی از اجزاء مهم قدرت نرم جمهوری اسلامی، بی اعتمادی مطلق به قدرتهای سلطه گر و در رأس آنها امریکا است و این بی اعتمادی باید روز به روز گسترش یابد.

جمع‌آوری سازمان های نظامی

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود، فرمان امام(ره) برای تشکیل نیروهای سه گانه سپاه را ناشی از نگاه نافذ و دوراندیشانه و دلِ نورانی آن مرد بزرگ و الهی دانستند و در خصوص اهمیت و ارزش و جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزودند: جمله معروف امام(ره) مبنی بر اینکه «اگر سپاه نبود کشور هم نبود» به این دلیل بود که سپاه، شجره طیبه ای است که از هویت آن، ایمان و حرکت انقلابی و جهادی می تراود و حفظ کشور و انقلاب نیز منوط به استمرار این عناصر مهم است.
حضرت آیت الله خامنه ای لازمه رسیدن به آرمان بزرگ انقلاب یعنی «تشکیل تمدن نوین اسلامی» و دفاع از نظام اسلامی در برابر توطئه ها را «حرکت انقلابی و جهادی» بر شمردند و گفتند: اکنون بعد از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی به خصوص بعد از دوران دفاع مقدس، حقیقت سخن آن انسان عمیق، مجرب و متوکل به خدا در مورد سپاه، بیش از پیش روشن تر شده و باید گفت «سپاه سنگر مستحکم انقلاب است».
ایشان با تأکید بر اینکه دفاع از امنیت داخل و خارج از مرزها یکی از وظایف اساسی سپاه پاسداران است، خاطرنشان کردند: سپاه علاوه بر حفظ امنیت و مسائل دفاعی، در عرصه های دیگری همچون سازندگی، عمران، خدمت رسانی به محرومان، مسائل فرهنگی و هنری و تولید فکر انقلابی، نقش آفرین و تأثیرگذار است که این اقدامات باید ادامه یابند و به اطلاع مردم و افکار عمومی نیز رسانده شوند.
رهبر انقلاب اسلامی، اقدامات دفاعی، سازندگی و فرهنگی سپاه را برجسته و ممتاز خواندند و با تأکید بر اینکه چنین ارزیابی از اقدامات سپاه، واقع گرایانه و غیرجانبدارانه است، افزودند: حتی دشمنان نظام و انقلاب نیز چنین قضاوتی درباره سپاه پاسداران دارند.
فرمانده کل قوا با تأکید بر اینکه حفظ هویت سپاه، اقدامی مهم و نیازمند هوشیاری و آسیب شناسی دائمی است، خاطرنشان کردند: حفظ، به معنای توقف در زمان نیست بلکه باید همگام با تغییر ابزارها و پیشرفتهای دشمن، سپاه نیز به پیشرفتهای خود در عرصه های علم و فناوری و نوآوریها قانع نباشد و حرکت رو به جلو متوقف نشود.
حضرت آیت الله خامنه ای، «امنیت» را موضوعی بسیار مهم و زمینه ساز پیشرفت معنوی و مادی جامعه خواندند و گفتند: از جمله وظایف سپاه، تأمین امنیت داخلی و خارجی است و اگر امنیت خارجی وجود نداشته باشد، و در خارج از مرزها جلوی دشمن گرفته نشود، امنیت داخلی هم از بین خواهد رفت.
ایشان، لازمه رفع تهدیدهای نظامی را اقتدار روزافزون نیروهای مسلح دانستند و افزودند: در طول سالهای گذشته گاهی اوقات سخنانی از جانب برخی مسئولان مطرح شده مبنی بر اینکه رفع تهدید نظامی و جنگ به دلیل فلان اقدام بوده است، در حالی که این سخنان صحیح نیست، زیرا تنها عامل رفع تهدید نظامی، «اقتدار دفاعی و نظامی» و «ایجاد ترس و رعب در دشمن» بوده و خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به برخی اظهارنظرهای اخیر مبنی بر اینکه علت پیشرفت برخی کشورها، جمع آوری سازمان های نظامی آنها بوده است، تأکید کردند: باور این سخنان از کسانی که به آنها نسبت داده شده، بسیار سخت است، اما اگر چنین سخنانی واقعاً بیان شده باشد، حرف غلطی است.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: کشورهایی که گفته می شود سازمان نظامی خود را جمع آوری کردند، به اختیار خود این کار را نکردند بلکه آنها در جنگ جهانی نابود شده بودند و به آنها اجازه ندادند که سازمان نظامی داشته باشند.
ایشان تأکید کردند: هیچ عاقلی نیروی دفاعی خود را کنار نمی گذارد، بنابراین باید قدرت دفاعی کشور را روز به روز استحکام بخشید.
رهبر انقلاب اسلامی، «ایمان» را عامل اصلی استحکام توان دفاعی کشور بر شمردند و خاطرنشان کردند: جنگ نامتقارن به همین معنا است و طرف مقابل با وجود داشتن ابزار و تجهیزات پیشرفته، فاقد عامل ایمان است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: نمونه بارز جنگ نامتقارن در عراق روی داد و آن هنگامی بود که نیروهای مردمی عراق که فاقد تجهیزات پیشرفته نظامی هستند اما از ایمان بالایی برخوردارند، توانستند مناطقی را آزاد کنند که نظامیان امریکا و هم‌پیمانان آنها، از ابتدای حضور در عراق نتوانسته بودند آن مناطق را به تسلط خود در آورند.
ایشان در ادامه سخنان خود به موضوع «تحریف اجزاء قدرت نرم نظام اسلامی» نیز اشاره کردند و گفتند: در کنار حرفهای غلطی که درباره توان دفاعی کشور گفته می شود، برخی غلط‌پردازی‌ها و تحریف ها هم درباره بعضی از مفاهیم انقلاب انجام می شود که خطر آن، از سخنان غلط بیشتر است.
رهبر انقلاب اسلامی، نفی مفهوم «استقلال» و مساوی دانستن آن با انزوا را یکی از این تحریف‌ها برشمردند و افزودند: هدف اصلی از نفی استقلال، پیروی از نظم های ترسیمی قدرتهای سلطه گر است که متأسفانه عده ای دانسته یا ندانسته، در حال تکرار این موضوع هستند.
حضرت آیت الله خامنه ای، «استقلال، فرهنگ و اعتقادات» را مایه هویت یک ملت دانستند و تأکید کردند: به چه دلیلی باید از هویت واقعی خود دست کشید و از روش های غلط و مفتضح غربی ها پیروی کرد؟
ایشان، موضوع شرم آور «همجنس گرایی» را یکی از موارد بر خلاف مصلحت و خلقت بشر برشمردند و گفتند: در تبلیغات جهانی به گونه ای فضاسازی و هوچی گری می کنند که اگر کسی منکر این مسائل خلاف شود، احساس انزوا کند و به همین علت حتی برخی مقامات غربی برای رأی آوردن از چنین تفکر غلطی اعلام طرفداری می کنند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: نتیجه عدم استقلالی که غربی ها بر آن تأکید می کنند، چنین وضعیتی است، حال آیا ما باید تفکر الهی و نورانی اسلام را رها کنیم و پیرو چنین تفکر مفتضحی شویم؟
حضرت آیت الله خامنه ای یکی دیگر از تحریف های اجزاء قدرت نرم نظام اسلامی را، «مساوی دانستن آرمانگرایی با عدم عقلانیت» دانستند و خاطرنشان کردند: آرمانگرایی عین عقلانیت است زیرا اگر ملتی بدون آرمان شود، همانند وضعیت امروز جوامع غربی از درون تهی و پوچ خواهد شد.
ایشان تأکید کردند: آنچه که موجب شوق به پیشرفت و حرکت در ملتها می شود، آرمانها هستند و هرچه این آرمانها والاتر، مجرب تر و نورانی تر باشند، حرکت صحیح تر خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی به یکی دیگر از تحریف ها درخصوص اجزاء قدرت نرم نظام اسلامی اشاره کردند و گفتند: یکی از عناصر قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران، «بی اعتمادی مطلق به قدرتهای سلطه گر جهانی» است که امروز مظهر آن امریکا است.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم گسترش بی اعتمادی مطلق به امریکا، افزودند: متأسفانه برخی ها حاضر نیستند این بی اعتمادی را قبول کنند و اگرچه به زبان می گویند امریکا دشمن است اما احساس واقعی بی اعتمادی به امریکا، در آنها وجود ندارد.
ایشان خاطرنشان کردند: هنگامی که در انسان احساس دشمنی و بی اعتمادی واقعی به طرف مقابل وجود داشته باشد، در مذاکرات و دیدارها، الزامات آن را رعایت می کند و به گفته های طرف مقابل مطلقاً اعتماد نخواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی، بی اعتمادی مطلق به امریکا را نتیجه عقلانیت ناشی از فکر و عمق و تجربه دانستند و گفتند: موضوع دشمنی امریکا را در طول سالهای متمادی بعد از انقلاب و در قضایای اخیر مذاکرات هسته ای و در مسائل دیگر دیده ایم.
حضرت آیت الله خامنه ای به یک نمونه تاریخی اشاره کردند و افزودند: در قضیه مشروطه، هنگامی که به انگلیسی ها اعتماد و راه به سمت سفارت آنها کج شد، ضربه اساسی وارد و نتیجه آن 75 سال عقب ماندن کشور، شد.
ایشان خطاب به برخی کشورهای منطقه خاطرنشان کردند: اگر هوشیار نباشید و ترفند نظام سلطه امریکا را درک نکنید و فریب لبخند آنها را بخورید، شما هم ممکن است 50 یا حتی 100 سال عقب بیفتید.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر ما امروز راه را برای مذاکره با امریکاییها و وسوسه های آنها در بخشهای مختلف، باز کنیم، نه فقط زمینه ساز نفوذ آشکار و پنهان آنها شده ایم بلکه پیشرفت مورد نظر کشور هیچ گاه محقق نخواهد شد و عقب ماندگی قطعی خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم هوشیاری و بیداری مسئولان در قبال نفوذ و سلطه دشمن خاطرنشان کردند: امریکاییها اصرار دارند که ما با آنها درباره مسائل منطقه غرب آسیا به‌ویژه سوریه، عراق، لبنان و یمن مذاکره کنیم؛ هدف واقعی آنها از این درخواستهای مذاکره چیست؟ آنها هدفی جز جلوگیری از حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه به عنوان عامل اصلی ناکامی های امریکا، ندارند.
ایشان با اشاره به ترفندهای مذاکراتی امریکاییها و دشمنی های آشکار آنها که نمونه هایی از آن در مذاکرات هسته ای دیده شد، گفتند: عقلانیت اقتضاء می کند، نسبت به کسانی که دشمنی خود را آشکار کرده اند، بی اعتمادی مطلق داشته باشیم.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برخی زمزمه ها برای مذاکره با امریکا درخصوص مسائل منطقه نیز تأکید کردند: مذاکره با امریکا نه تنها فایده ندارد، بلکه ضرر هم دارد و این موضوع، با استدلال به مسئولان سطوح بالای کشور گفته شده و آنان نیز پاسخی در رد آن نداشتند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه مذاکره نه تنها دشمنی ها را کم نمی کند بلکه زمینه را برای نفوذ باز می کند، به امنیت حاکم بر کشور اشاره کردند و افزودند: دشمن تمام تلاش خود را برای بر هم زدن امنیت کشور قرار داده است، بنابراین همه سازمانهای نیروهای مسلح و دستگاههای مربوطه باید از این امنیت به عنوان یک دستاورد مهم در دنیای ناامن امروز، محافظت کنند.
ایشان علاوه بر امنیت محیط زندگی، امنیت فرهنگی و فکری را نیز بسیار مهم برشمردند و تأکید کردند: سپاه باید در همه این موارد نقش آفرینی داشته باشد.
فرمانده کل قوا سپس در بیان چند توصیه خطاب به پاسداران انقلاب اسلامی، محور همه توانایی‌های سپاه را «ایمان و روحیه انقلابی و جهادی» دانستند و افزودند: نباید اجازه داد که روحیه انقلابی با میل و دل بستن به دنیا و وارد شدن در مسابقه تجمل پرستی و اسراف تضعیف شود.
«لزوم حفظ پیوستگی نسلهای جدید سپاه با مفاهیم انقلاب» و «اهمیت مسئله آموزش»، توصیه‌های بعدی رهبر انقلاب اسلامی بود.
ایشان همچنین از «بسیج» به‌عنوان «ظرفیتی ملی» یاد کردند و با اظهار خرسندی از فعالیتهای فراوان در این مجموعه مردمی، بر عمق‌بخشی به فعالیتها تأکید کردند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به «نقش الگو و آینده‌ساز ملت ایران در تحولات جهانی» خاطرنشان کردند: اگر مسئولان و مردم بتوانند اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق و کشور را از جادوی مالی و پولی دشمن خلاص کنند و ارزش و آقایی دلار را در زندگی اقتصادی بشکنند، کشورهای دیگر را نیز نجات داده‌اند و برای آنها الگو خواهند شد.
رهبر انقلاب اسلامی، علت عصبانیت دشمنان از ملت ایران را همین ویژگی الهام‌بخشی جمهوری اسلامی خواندند و افزودند: حرکت ملت ایران با وجود انبوه فشارها، تحریمها و تهدیدها روز به روز شفاف‌تر و شجاعانه‌تر، و نهال پاک و مبارک انقلاب اسلامی هر روز تناورتر شده است.
ایشان با اشاره به تلاش دستگاههای تبلیغاتی تحت سلطه صهیونیستها برای پوشاندن این واقعیات درخشان، استقبالهای مردمی از مسئولان در برخی سفرهای خارجی را دلیل دیگری بر الگو شدن ملت ایران دانستند و افزودند: جمهوری اسلامی هنوز در ابتدای راه دستیابی به اهداف و آرمانهای والاست اما همین مقدار از حرکت و نشان دادن استقلال، ایستادگی و عزم راسخ نیز دلهای ملتها را به خود جذب کرده است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم ادامه دادن این راه نورانی با قدرت و آمادگی مادی و معنوی روزافزون، خاطرنشان کردند: درس قرآن به ما این است که در مقابل دشمنی‌ها باید با یاری جستن از خداوند، استقامت و پایداری کرد، زیرا خدا و هدایت الهی همراه ما است.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر ما انگیزه، ایمان و عزم راسخ خود را حفظ کنیم و عقل و تدبیر را به‌درستی به کار ببندیم، بر تدابیر همه‌جانبه دشمنان فائق خواهیم آمد و برخلاف تصور برخی که خیال می‌کنند، محاصره شده‌ایم، همه دشمنان را به خاک خواهیم نشاند.
ایشان تأکید کردند: من نسبت به آینده هیچ نگرانی ندارم و معتقدم به توفیق الهی، فردای کشور از امروز آن، بسیار بهتر خواهد بود.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با تبریک دهه امامت و ولایت، رویکرد فرماندهان و مسئولان سپاه و بسیج را تداوم گفتمان امام و رهبری خواند و گفت: سپاه همه ظرفیت‌های خود را برای عمل به وظایف و مأموریت ها و برافراشته نگه داشتن پرچم تمدن‌ساز انقلاب اسلامی به‌کار خواهد گرفت.
همچنین سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه در گزارشی گفت: سپاه برای انجام رسالت خود بر حفظ ظرفیت‌های انقلاب اسلامی، گسترش سطح قدرت در جهان اسلام، کمک به تحقق آرمان‌های انقلاب و مبارزه با مظاهر اشرافی‌گری، فساد، تبعیض و وادادگی تمرکز دارد.
سرلشکر جعفری افزود: اساس راهبرد بازدارندگی سپاه، ارتقای معنویت و حفظ روحیه انقلابی در همه سطوح است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نمی‌گذاریم طرح‌های خباثت‌آلود آمریکا برای نفوذ و استحاله نظام تحقق یابد، تاکید کرد: اطمینان داشته باشید ریشه‌ها و سرشاخه‌های شجره خبیثه‌ای که بخواهد سیاست‌های آمریکا را در کشور نفوذ دهد، قطع خواهد شد و انقلاب اسلامی با حمایت‌ها و هدایت‌های فرمانده کل قوا برای عبور از مرحله سوم تکوین خود پاسداری می‌شود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
:لشکر همان لشکر است، با همان ایمان و اعتقاد و تعهد، مقابل امام و رهبرشان به صف ایستاده اند و زانوی ادب زده اند و کافی ست تا او اذن و اراده کند تا برخیزند: جاده و اسب ، مهیاست بیا تا برویم، کربلا منتظر ماست بیا تا برویم...بنابر این گزارش، دیدار امروز جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حاشیه های جالبی هم داشت یکی از آن ها نوحه خوانی مردی بود که سال ها در میان همین لشکر ارجمند و محکم با صدایش همراه حماسه آفرینی های مردان بی ادعا بوده است، حاج صادق آهنگران امروز با لباس همرزمان و دوستانش به دیدار مولا و مقتدایش آمده بود و با نوای گرمش خاطره های زیادی را زنده کرد.

به گزارش جام جم، صدای حاج صادق‌ آهنگران، خاطره ساز است به ویژه برای نسلی که جنگ را دیده و لمس کرده و امروز هم بی چمشداشت از امنیت مردم و این مرز پرگهر دفاع می کند و جانش را حتی در جغرافیایی دیگر در راه خدا و دفاع از حرم و با ایمانی مثال زدنی فدا می کند.

امروز همان طور که در تصاویر می بینید پس از نوحه خوانی پرشور حاج صادق ،‌ او مورد تفقد رهبر معظم انقلاب هم قرار گرفت.

بوسه رهبر انقلاب بر پیشانی صادق آهنگران+عکس


بوسه امام خامنه ای بر پیشانی صادق آهنگران+عکس

بوسه رهبر انقلاب بر پیشانی صادق آهنگران+عکس

بوسه رهبر انقلاب بر پیشانی صادق آهنگران+عکس


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
اتفاقی که موجب پرسش های اخیر برخی از خبرنگاران از مسئولین ارشاد اسلامی شده است، حذف کلمه "بسم الله رحمن الرحیم" از ابتدای برخی کتبی است که جدیدا مجوز نشر گرفته اند. بررسی ها نشان می دهد که برخی از کتابهای مجوز گرفته در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون درج "بسم الله" چاپ شده اند.

حذف

محمدی، یکی از کارشناسان فرهنگ و ارشاد در توضیح این موضوع می گوید: آئین نامه ای مبنی بر اجبار برای درج کلمه "بسم الله" در ابتدای کتابها وجود ندارد.

حذف


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های سپاه پاسداران از ظرفیت‌سازی دفاعی این نیرو در خارج از مرزها خبر داد.
 سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در برنامه تیتر خبر در شبکه خبر با اشاره به دیدار فرماندهان سپاه پاسداران با رهبر انقلاب و محورهای بیان‌شده در این دیدار اظهار داشت: ما در سپاه پاسداران سعی می‌کنیم هر سال افق‌های حرکت خود را با توجه به شرایط متغیر جهان و منطقه در بستر تفکر رهبر عظیم الشأن انقلاب تنظیم کنیم.

وی افزود: امروز در واقع لیلةالقدری برای مجموعه سپاه پاسداران بود و ما در فضایی صمیمانه و جدی افق‌های نوین حرکت خود را از سخنان حکیمانه رهبر انقلاب دریافت کردیم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با ابراز اینکه فرازهای سخنان رهبر انقلاب در جمع فرماندهان سپاه پاسداران درخشان و برجسته بود، با توجه به برخی از نکات مطرح‌شده در این دیدار گفت: این که سپاه پاسداران سنگر مستحکم دفاع از انقلاب اسلامی است و این سخن ریشه در حقایق و تدبیر امام خمینی(ره) دارد از نکات مهم دیدار امروز فرماندهان سپاه پاسداران با رهبر انقلاب بود.

سلامی با یادآوری بی‌اعتمادی به دشمن در بیانات امروز رهبر انقلاب گفت: اصل بی‌اعتمادی به دشمن به‌خصوص آمریکا به‌عنوان مؤلفه اصلی قدرت نرم نظام تعبیر شد، مسئله‌ای که تجربه تاریخی واقعیت آن را نشان داده است و گویای این است که آمریکایی که هویت خود را از فریبکاری گرفته هرگز قابل اعتماد نیست.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به سوابق فریبکاری آمریکا در جنگ با کشورهای مسلمان و ایجاد 36 پایگاه نظامی در اطراف ایران یادآور شد، این رویکرد آمریکا نشان می‌دهد که این کشور قابل اعتماد نیست و نمی‌توان با آن از مسیر گفتمان،‌ دیالوگ و روابط و مذاکره رفتار کرد و باید قدرت بازدارندگی خود را براساس احتمال مقابله با آن تنظیم کنیم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اظهار اینکه قدرت بازدارندگی و دفاعی کشور باعث توسعه علمی، فرهنگی و پیشرفت اجتماعی کشور می‌شود، گفت: رهبر انقلاب سپاه پاسداران را از جمله ستون‌های مستحکم امنیت و دفاع کشور در داخل و خارج کشور دانسته‌اند و این که سپاه باید همواره در جهت گسترش قدرت دفاعی خود باشد از جمله دیگر نکات مهم دیدار فرماندهان سپاه پاسداران با رهبر انقلاب بود.

سلامی در بخش دیگری از سخنان خود به محور دیگری از سخنان رهبری اشاره کرد و افزود: غلط بودن و غیرعقلانی بودن این گزارش درباره کشورهایی بودند که پس از جنگ سازماندهی نظامی خود را گسترش ندادند و به موفقیت رسیدند و این که آنها در واقع دچار شکست و عقب‌ماندگی شدند، واقعیتی که با بررسی اوضاع ژاپن و آلمان به‌خوبی مشاهده می‌شود. این که هر از چندگاهی در ژاپن مردم این کشور به نظامیانی که به نوامیس آنها تعرض کرده‌اند اعتراض می‌کنند و یا این که آلمان پس از جنگ جهانی دوم به 2 قسمت تقسیم شد و در واقع کمر آن شکست، پیروزی و موفقیت برای این کشورها نیست و شکست است.

وی در همین زمینه افزود: قطعاً مدل‌های شکست‌خورده و ناموفق نمی‌توانند فرا راه ما در نظام اسلامی قرار گیرند و جایی که دشمن ما را تهدید می‌کند و مترصد فرصت برای استفاده از گزینه نظامی است، قطعاً توسعه توان و اقتدار نظامی و دفاعی لازم است و عقلانیت حتی محاسبه‌گر کنار گذاشتن توسعه نظامی و دفاعی را تأیید نمی‌کند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران همچنین گفت: این سخن رهبری که اگر به دشمن اعتماد کنیم به عقب برمی‌گردیم از دیگر بیانات ارزشمند ایشان بود که قرآن نیز به آن اشاره می‌کند و ما نیز در تاریخ معاصر در مسئله مشروطه و رفتار انگلیسی‌ها با آن به‌خوبی آن را مشاهده کردیم.

سلامی در ادامه این برنامه تلویزیونی در پاسخ به سؤال مجری برنامه مبنی بر "راهبرد سپاه برای دفع تهدیدات فرامرزی چیست و آیا اساساً ایران را خطری تهدید می‌کند؟" گفت: این که تهدید وجود دارد یا نه به نوع رفتار ما و کیفیت و کمیت اقتدار دفاعی و امنیتی کشور بستگی دارد.

وی با بیان "تهدیدات ایران وسیع، متنوع، واقعی، جدی و نزدیکتر از آن چیزی است که احساس می‌کنیم"، افزود: آن چیزی که امروز شعاع اثر تهدیدات را از قلب تحول در جهان اسلام یعنی ایران اسلامی دور کرده است اقتدار دفاعی و امنیتی و تدبیر راهبردی نظام برای دفع تهدید است، البته که تهدیدات علیه کشور وجود دارد اما ظهور آنها و تبدیل آن به واقعیت به میزان اقتدار ما در حوزه دفاع، امنیت و بازدارندگی برمی‌گردد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: آرزوی دشمن این بوده است که تمرکز قدرت را در یک آرایش ائتلافی و جهانی در سرزمین ایران اسلامی متمرکز کند اما نیروهای مسلح کشور و مردم در پرتو تدبیر رهبری با اتحاد، همبستگی و ایمان این تمرکز را به تفرقه تبدیل کردند و در اولین گام تمرکز دشمن را از سرزمین خود دور کردند.

سلامی ادامه داد: برای دفع خطر و تهدید باید سطح قاعده تأثیر خود را گسترش داد و قدرت خود را به دیگر قدرت‌های جهان اسلام و سرزمین‌های اسلامی گره‌ زد. باید به این واقعیت پی برد که ما در جهان اسلام همه در یک کشتی حضور داریم و با گره زدن قدرت بازدارندگی و ظرفیت خود می‌توانیم از این قدرت در مسیر تضعیف دشمن استفاده کنیم.

وی در همین زمینه تأکید کرد: سپاه پاسداران امروز در خارج از مرزها توانسته ظرفیت‌سازی دفاعی صورت دهد و از عمق راهبردی و عمق استراتژی از مکمل‌های نیرومند دفاعی بهره‌مند شده است به‌شکلی که امروز حزب‌الله در جهان به‌عنوان یک پیکره مستقل با اهداف آرمان‌های انقلاب به یک نیروی دفاعی قدرتمندی تبدیل شده که توانست ارتش به‌ظاهر شکست ناپذیر آمریکا و اسرائیل را شکست دهد و این یک قدرت دفاعی است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران در پاسخ به سؤال دیگر مجری برنامه درباره ضرورت مبارزه با تروریست‌ها در خارج از مرزهای کشور، گفت: ما راهکارهای مختلفی در این زمینه داریم؛ یک راه این است که ما نسبت به تحولات منطقه و جهان بی‌تفاوت باشیم و در مقابل دشمن اتحادی نداشته به‌شکلی که به‌تدریج بر ما و کشورهای مسلمان دیگر مسلط شده و قدرت‌های اسلامی را نابود کند.

سلامی گفت: یک راه دیگر این است که مساحت تأثیرگذاری خود را افزایش دهیم و با گره زدن توانمندی‌های خود به کشورهای مسلمان جهان استخوان‌های دشمن را در دوردست بشکنیم، در این صورت سایر کشورهای اسلامی مانند سوریه، لبنان، یمن، عراق و بحرین نیز پایدار خواهند بود و امنیت ما نیز تضمین می‌شود. عقلانیت درونی می‌گوید که ما باید با جهان اسلام متحد شویم و در مقابل دشمن آرایش‌یافته بسیج شده و با آن بجنگیم، قطعاً ما در ایران اسلامی همچنان که در گذشته دیده‌ایم با یک اراده قوی که از یک انقلاب شکوهمند به دست آمده است با دشمن مقابله خواهیم کرد و می‌توانیم با استفاده از ظرفیت جهان اسلام را نیز از ثبات و پایداری بهره‌مند سازیم.

وی تأکید کرد: اگر ما در خارج از مرزها با دشمن نجنگیم باید در داخل با آنها بجنگیم زیرا دشمن ما را رها نمی‌کند یا باید در داخل با آن جنگید یا در خارج از مرزها.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران در پاسخ به سؤال دیگری درباره ادعاهای اخیر رسانه‌های آمریکایی مبنی بر تقابل نیروهای دریایی سپاه با ناوهای آمریکایی و زیاد شدن این تقابل گفت: این که آمریکا از هزاران مایل آن‌طرف‌تر وارد خلیج فارس و آب‌های آزاد ایران می‌شود و چنین ادعاهایی را مطرح می‌کند که "شناگرهای رزمی سپاه پاسداران به ناوهای ما نزدیک شده است" از اساس مضحک است.

سلامی این رفتار آمریکایی‌ها را نشانه خوی برتری‌طلبی آنها دانست و گفت: واقعیت این است که حضور نیروهای دریایی سپاه پاسداران در آب‌های آزاد و آب‌های سرزمینی ایران پدیده جدیدی نیست و براساس وظیفه حراست و حفاظت تمامیت ارضی و رصد مدام مرزهای آبی، آب‌های آزاد و دفاع از حریم ملی آب‌های زمینی و همچنین سیادت دریایی ایران در برابر دشمن از جمله وظایف نیروهای دریایی سپاه پاسداران است.

وی گفت: ما این عملکرد را تحریک کننده و تهدید کننده نمی‌دانیم بلکه آن را وظیفه حرفه‌ای خود می‌دانیم که از تنگه هرمز به خلیج فارس و از خلیج فارس تا دریای عمان را رصد کنیم، که فیلم‌های این مسئله نیز وجود دارد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران در پاسخ به اینکه چرا در چند وقت اخیر ادعاهای آمریکایی‌ها در این زمینه زیاد شده است، گفت: این مسئله ناشی از دلهره و ترسی‌ است که آمریکایی‌ها از سال گذشته پس از دستگیری تفنگ‌داران آمریکایی در جزیره فارسی کسب کرده‌اند و بخشی از آن هم به عملیات روانی تحت عنوان سپاه هراسی و ایران هراسی برمی‌گردد زیرا آنها همیشه علاقمندند توپ تهدیدات را به سرزمین‌های دیگری غیر از سرزمین خود بیندازند و از طریق ایجاد هراس در دل شرکای خود بازار فروش اسلحه‌ها و تولیدات کارخانه سلاح‌سازی خود را نیز فعال کنند.

سلامی در خصوص اینکه قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور چگونه است، گفت: قدرت دفاعی ما به‌اندازه‌ای است که ظرف 38 سال پیش مشاهده کرده‌اید، آمریکا طی سال‌های گذشته به 14 کشور اسلامی به‌همراه صهیونیست‌ها حمله کردند و در منطقه 12 جنگ راه انداختند اما همواره نسبت به ایران با احتیاط و احترام و از روی دلهره و نگرانی رفتار کردند. قطعاً اگر اقتدار نظامی و دفاعی کشور نبود آمریکایی‌هایی که برای حل مسئله همواره به گزینه نظامی متوسل می‌شوند در مواجهه با ایران پای میز مذاکره نمی‌آمدند و اقتدار قدرت و نظامی ما توانسته است بازدارندگی دفاعی ایجاد کند که آنها مسیر مذاکره و گفتگو را در مقابل ایران انتخاب کرده‌اند.

وی درباره قدرت بازدارندگی و دفاعی ایران گفت: امروز کشور به آن درجه از قدرت دفاعی و بازدارندگی رسیده است که در همه حوزه‌ها منافع حیاتی دشمنان را در منطقه چه از مبدأ ایران و چه از مبدأ خارج از مرزهای جغرافیایی با هر قدرت دلخواهی در هر زمان و هر مکانی مورد تهاجم قرار می‌دهد، این راهبرد تهاجم دشمن در هر زمان و هر موقعیت استراتژی دفاعی امروز ما است و جهتگیری سپاه پاسداران محسوب می‌شود. البته قدرت دفاعی و بازدارندگی مانند رکاب‌زدن دوچرخه است که همواره باید در جهت حرکت و توسعه حرکت کرد، که در این مسیر حرکت می‌کنیم و قطعاً هر تهدیدی را در هر نقطه‌ای به هر شکل و هر سطحی می‌توانیم مورد هدف قرار دهیم، مسئله‌ای که دشمنان نیز امروزه به‌خوبی آن را درک کرده‌اند و با آن آشنا هستند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص اظهارات فرمانده سپاه پاسداران درباره اینکه سپاه پاسداران اجازه نفوذ به دشمنان را نخواهد داد، گفت: آمریکایی‌ها در صدد هستند علیه ایران دست به اقداماتی زنند، 1 ــ این که بتوانند در دستگاه محاسباتی مسئولان نظام تغییراتی انجام دهند و آنها را از عقلانیت وحیانی و  معنویتی و دینی به یک عقلانیت محاسبه‌ای تغییر دهند و به‌شکلی بستر مورد علاقه خود در زمینه اعتماد به دشمن را در این میان ایجاد کنند.

سلامی با اشاره به تعریفی از نفوذ گفت: ایجاد میدان تأثیر در اندیشه و اراده مسئولان نظام که ما با روشنگری و تذکر از هر طریقی حتی با افشای رفتارهای اطلاعاتی و جریانی تلاش کردیم مسیر دشمن را بر همگان روشن کنیم تا دشمن نتواند جا پایی برای خود باز کند و در این میدان با آن مقابله خواهیم کرد.

وی گفت: دشمن در این مسیر می‌خواهد از یک طرف با تهاجم فرهنگی مردم را از ایمان و اعتقاد و اعتماد به نظام دور کند و از طرف دیگر به‌دنبال ایجاد اعتماد به دشمن بین مسئولان است. البته این مسئله تعمدی نبوده بلکه با تأثیرگذاری روی تفکر افراد تلاش می‌کند نگاه آنها را به دشمن تغییر دهد. اگر تفکر ما با تفکر دشمن هم‌راستا شد باید بدانیم این مسیر، مسیری است که دشمن می‌خواهد و این مسئله همه مسئولان کشور از خود بنده تا دیگران را تهدید می‌کند، لذا باید به‌دنبال استقرار فکری و حرکت در بستر یک تفکر ملی بدون اعتماد به دشمن حرکت کرد. البته ملت ایران هرگز استحاله فکری به کسی نداده و نخواهد داد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران در بخش پایانی سخنان خود در پاسخ به "مهمترین خطری که امروز سپاه پاسداران را تهدید می‌کند، چیست؟" گفت: ما از تهدیدات خارجی هیچ نگرانی نداریم و مهمترین خطری که متوجه سپاه است، تهدید داخلی نیز نیست، اما نگرانی این است که سپاه از هویت خود فاصله گیرد و همین مهمترین تهدید برای ما محسوب می‌شود.

سلامی گفت: سپاه پاسداران مادامی که مردم و ملت عظیم‌الشأن کنار آن قرار دارد و از تدابیر رهبری اندیشمند بهره می‌گیرد از هیچ تهدید خارجی نمی‌ترسد زیرا ظرفیت‌سازی زیادی را در جهان در این زمینه صورت داده است.

وی درباره مهمترین مؤلفه قدرت دفاعی ایران نیز گفت: وجود رهبری نیرومند، شجاع، حکیم، ملتی آگاه و ایمان مهمترین مؤلفه‌های قدرت ملت ایران محسوب می‌شود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
هر روز در فضای مجازی اخباری مبنی بر دریافت حقوق های میلیونی توسط مدافعان حرم منتشر در ذیل تصاویری از مدافعان حرم را در حال استراحت در هتل های پنج ستاره در سوریه مشاهده میکنید که در حال شمردن حقوق های میلیونی شان هستند!

استراحت مدافعان حرم در هتل 5 ستاره!+عکس

استراحت مدافعان حرم در هتل 5 ستاره!+عکس


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سهم فاطمه از داشتن پدر یک سال و شش ماه بود/ هدیه شهید به پسرش پس از شهادت

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

سردار محسن رفیق‌دوست، وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس در گفت‌وگو با تسنیم، درباره ادعای برخی افراد که اخیراً مدعی شده‌اند آلمان و ژاپن به‌دلیل نداشتن نیروی نظامی پیشرفت کردند و نیروی نظامی بیشترین خرج را می‌برد، اظهار کرد: کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند عقل‌شان نمی‌رسد. اینها حتماً می‌خواهند امریکا پیروز شود.

وی تأکید کرد: ما مسلمانیم و قرآن گفته «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم» اگر این نیروی نظامی را نداشتیم اکنون نه از ایران اثری مانده بود و نه از اسلام. وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس با تأکید بر اینکه زدن این حرف‌ها در شرایط کنونی منطقه صحیح نیست، گفت: کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند آب به آسیاب دشمن می‌ریزند. اگر ما بعد از انقلاب قدرت دفاعی نداشتیم، اثری از ما نبود.
 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

بنابراین گزارش، نماینده آزادگان تهران در گفت و گو با شهدای ایران اظهار داشت: ما آزاده ها بعد از 30 سال هنوز به حقوق قانونی خود نرسیده ایم و آن بخشی که توانستیم بگیریم به اجبار و زور و تحت فشار قرار دادن بنیاد شهید بوده است وگرنه آزادگان در این سال های بعد از اسارت کم از دوران اسارت سختی نکشیده اند.

این آزاده و جانباز اظهار داشت: آزادگان در سراسر کشور با هم متحد هستند و همچون دوران اسارت رفاقت و اتحاد خود را حفظ کرده اند و نمایندگان قانونی برای خود انتخاب کرده اند.

وی گفت : ما در شرایطی می بینیم که اموال ما در بانک دی ، در بنیاد شهید به تاراج می رود و توسط فلان خواهر زاده مسئول یا فلان معاون اختلاس می شود که همسر آزاده بی جا و بی مکان نمی داند چطور چرخ زندگی خانواده اش را بچرخاند.

وی ادامه داد: من شرم دارم بگویم که آزاده ای در کرج به رحمت خدا رفته و بنیاد شهید تنها 300 هزار تومان برای کفن و دفن او هزینه کرد و خود آزاده ها هزینه تشییع و خاک سپاری و ختمش را دادند و حالا هم کمک هزینه ای به فرزند دخترش می دهند تا به سرانجام برسد.

این آزاده خاطر نشان کرد: فساد ها و تخلفات مالی در بنیاد شهید اصلا قابل پذیرش نیست و من به جرأت می گویم که هیچ کدام از آزاده ها در این زمینه کوتاه نمی آیند.

آزادگان تمام قد از تیم تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در مجلس تقدیر و تشکر  می کنند و در مقابل اختلاس و تخلف در بنیاد شهید می ایستند.

نماینده آزادگان تهران گفت: برخی گمان می کنند وقتی اسم بنیاد شهید و امور ایثارگران می آید و چون یک نهاد انقلابی است پس اصلا نباید حرفی زد. حال آنکه در بنیاد شهید اتفاقاً چون یک نهاد انقلابی است بیشتر باید حساسیت در برخورد وجود داشته باشد و مطالبه گری ما بیشتر می شود.

اینکه فلان فرد که نسبت خانوادگی با رئیس دارد بدون لیاقت بیاید و قلان منصب را در اختیار بگیرد و اموال آزادگان، خانواده شهدا و ایثارگران را بالا بکشد و بعد هم پنهان کاری شود مورد تأیید نیست و من فکر نمی کنم خانواده شهدا و جانبازان هم تمایلی به سکوت کردن داشته باشند.

آزاده ای اگر بخواهد از بانک دی 5 میلیون وام بگیرد به سختی موفق می شود اما میلیارد میلیارد پول جابجا کرده اند  و صدایش را هم در نیاوردند.

این آزاده اظهار داشتند: آزادگان در زمینه تخلفات بنیاد شهید کوتاه نمی آیند و خواستار روشنگری و افشاگری در این زمینه هستند و در این راستا در صورتی که پنهان کاری مسئولان بنیاد شهید ادامه داشته باشد متحدانه در مقابل بنیاد شهید تجمع خواهند کرد و اجازه نمی دهند حیثیت یک نهادی که متعلق به ماست توسط مسئولان بی کفایت و معاونان دزد از بین برود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نامه مهم قاضی سراج به رئیس ‌جمهور در مورد مناطق آزادایجاد مناطق آزاد، نخستین بار در کشورهای سوسیالیستی که دارای اقتصاد بسته بودند، مورد توجه قرار گرفت و در ایران هم شکل گیری مناطق آزاد تجاری به پیشنهاد تئوری پردازان اقتصاد دولتی صورت گرفت تا گریزگاهی برای اقتصاد بسته دولتی باشد.

 در برنامه اول توسعه موضوع توسعه صادرات غیر نفتی به عنوان یک تصمیم قطعی مورد توجه قرار گرفت، در این راستا در تبصره 19 برنامهٔ اول توسعه، سه منطقه آزاد تجاری-صنعتی در کشور مورد تصویب قرار گرفت.

اهداف تشکیل مناطق آزاد چه بود؟

ماده 1 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری-صنعتی جمهوری اسلامی ایران مصوب مجلس شورای اهداف تشکیل مناطق آزاد تجاری-صنعتی را به شرح زیر بیان می‌کند:

تسریع در انجام امور زیربنایی، عمران و آبادانی، رشد و توسعه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و افزایش درآمد عمومی، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تنظیم بازار کار و کالا، حضور فعال در بازارهای جهانی و منطقه‌ای، تولید و صادرات کالاهای صنعتی و تبدیلی و ارائه خدمات عمومی.

بررسی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و مقایسه آن با اهداف تاسیس این مناطق در طول بیش از دو دهه در ایران، نشان می‌دهد که برخی از اهداف مورد نظر تحقق نیافته و مشکلاتی نظیر تعیین نه چندان اصولی اهداف مربوط به ایجاد مناطق، محرومیت مناطق با وجود هزینه‌های انجام شده، عدم اولویت بندی نیازهای هر منطقه، کمبود تسهیلات بیمه‌ای و بانکی، عدم مکان یابی صحیح، نبود امکانات زیربنایی و سوء استفاده قاچاقچیان از این مناطق در این مدت رخ‌نمایی می‌کند.

حالا پس از گذشت بیش از بیست و اندی سال از آغاز فعالیت مناطق آزاد دولت یازدهم موضوع افزایش مناطق آزاد را مطرح کرده و این موضوع باعث شد تا بسیاری از صاحب‌نظران به آن واکنش دهند.

لایحه جدید افزایش 19منطقه آزاد و ویژه با دو فوریت در دولت تصویب شد

در تاریخ 6 تیرماه جعفر ‌ در پاسخ به اینکه طرح افزایش تعداد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور که از سال گذشته مطرح است،‌ بالاخره به کجا رسید،‌ اظهار داشت:‌ افزایش تعداد مناطق آزاد تجاری سال گذشته به تصویب شورای عالی مناطق آزاد رسیده بود و این موضوع دو بار در مجلس مطرح شد که رد شد.

وی افزود: روز 26 خرداد 95 موضوع افزایش مناطق آزاد تجاری و و یژه اقتصادی مجدداً‌ در هیأت دولت مطرح و تصویب شد که با قید دو فوریت به زودی به مجلس برود.

این مسئول در دبیرخانه شورای عالی منطقه آزاد در مورد جزئیات بیشتر این لایحه گفت: قرار است 7 منطقه آزاد تجاری جدید و 12 منطقه ویژه اقتصادی به مجموعه مناطق آزاد و ویژه کشور اضافه شود.

لایحه افزایش تعداد مناطق آزاد به دولت برگشت

اما در تاریخ 3 شهریور ماه سید تقی کبیری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بعد از بررسی‌هایی که درباره مناطق آزاد تجاری انجام شد، لایحه های دولت به همراه درخواست افزایش حداقل 40منطقه ویژه تجاری، به دولت باز فرستاده شد.

وی افزود: نمایندگان مجلس این تعداد منطقه ویژه را به عنوان الحاقیه به لایحه دولت افزوده‌اند، بنابراین لایحه اولیه بار دیگر به دولت بازگشت تا تصمیم نهایی در این مورد اتخاذ شود.
کبیری ادامه داد: عمده درخواستهای نمایندگان در حوزه افزایش مناطق ویژه در استانهای مختلف می‌باشد و اینکه دولت درباره این موضوع چه تصمیمی می‌گیرد هنوز مشخص نیست.
عضو کمیسیون اقتصادی درباره تفاوت مناطق آزاد و ویژه تصریح کرد: معافیتهای مالیاتی مناطق آزاد تا 100درصد هم می‌باشدکه در مناطق ویژه اینگونه نیست، همچنین محدوده مناطق ویژه کمتر است در حالی که مناطق آزاد وسعت بیشتری دارند.

نامه قاضی سراج به رئیس جمهور

اما حالا در این میان اخبار موثق حکایت از آن دارد که قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور نامه‌ای درخصوص افزایش مناطق آزاد به رئیس جمهوری نوشته است.

براساس اطلاعات موجود قاضی سراج در این نامه به برخی از مشکلات موجود در فعالیت مناطق آزاد اشاره کرده است و به نوعی به رئیس جمهور اعلام کرده است که مناطق آزاد از هدف اصلی خود فاصله گرفته‌اند.

همچنین قاضی سراج در این نامه از حجت الاسلام روحانی خواسته است تا موضوع افزایش مناطق آزاد را کن لم یکن تلقی کرده و دولت لایحه افزایش تعداد مناطق را از مجلس پس بگیرد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پرداخت یارانه متوقف نمی شود/ دولت نمی تواند پرداخت یارانه به مردم را قطع کنددر خصوص آخرین وضعیت پرداخت یارانه به مردم، گفت: پرداخت یارانه‌ها به مردم از سوی دولت ادامه خواهد داشت و این پرداخت ها قطع نمی شود؛ اقشار کم درآمد کشور هم مطمئن باشند که پرداخت یارانه آنها ادامه پیدا خواهد کرد و متوقف نمی شود و در دستور کار دولت است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در بودجه سال 95 نیز بودجه یارانه ها پیش بینی شده است، اظهارداشت: با توجه به این که هزینه پرداخت یارانه ها در بودجه سال 95 پیش بینی شده است بنابراین می توان این نوید را به مردم داد که پرداخت یارانه آنها قطع نمی‌شود و ادامه پیدا می کند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه دولت نمی تواند پرداخت یارانه به مردم را قطع کند، بیان کرد: دولت به تنهایی نمی تواند طرحی را در هیات دولت تصویب کند و به طبع آن پرداخت یارانه ها را قطع کند، موضوعی هم اگر در خصوص لغو پرداخت باشد باید در مجلس مطرح  به آن پرداخته شود که در حال حاضر این مسئله مطرح نگردیده است.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


 
نعمت زاده در حالی ادعا کرده که نصف یارانه می تواند در زیرساخت ها هزینه شود که توضیح نداده مبالغ ادعایی دولت که پس از برجام به کشور بازگشته، در کجا هزینه شده و وقتی دولت در آن آزمون، نمره قبولی نگرفته چطور می‌توان به هزینه کرد درست یارانه اعتماد کرد؟
 محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت بار دیگر از پرداخت یارانه نقدی انتقاد کرده و گفته است که "پرداخت یارانه تصمیم غلطی است."

به گزارش صراط، نعمت‌زاده این اظهارات را در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرده و گفته است که "پرداخت یارانه تصمیم غلطی است زیرا نصف این مبلغ پرداختی می‌تواند به ساخت زیرساخت، صنایع، جاده‌سازی و مواردی از این دست کمک کند و صنعت را فعال کند."

نعمت زاده البته توضیح نداده با وجود ادعای دولت مبنی بر بازگشت مبالغ زیادی از دارایی های کشور پس از برجام، این مبالغ در کجا هزینه شده و چه تاثیری بر زیرساخت ها، صنایع و جاده سازی داشته است؟!

آیا مبالغ بازگشتی با یارانه پرداختی قابل مقایسه اند و آیا نحوه هزینه کردن همان مبالغ، معیاری برای سنجش کارایی دولت نیست؟ به نظر می رسد پاسخ به این سوالات، و گذر از این آزمون برای دولت نسبت به قطع یارانه اولویت داشته باشد. البته دولت در سه سال گذشته نشان داده اعتقادی به پرداخت یارانه ندارد و صرفا به خاطر هراس از واکنش مردم به ویژه در مدت زمان باقیمانده تا انتخابات ریاست جمهوری، به حذف یارانه تن نداده است.

اظهارات نعمت زاده در حالی است که معاون او هم اخیرا گرانی مواد غذایی را از سر وزارتخانه متبوع خود باز کرده است!

یدالله صادقی سرپرست امور بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد گرانفروشی‌های اخیر و نیز گرانی قیمت برخی کالاها و مواد غذایی گفت: در ارتباط با گرانفروشی‌های بازار و در واحدهای صنفی رسیدگی برعهده بازرسان اتاق اصناف است. در مورد واحدهای غیرصنفی نیز این مسوولیت برعهده سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.

وی ادامه داد: علاوه بر گرانفروشی در بازار، ما با مساله گران‌شدن کالاها مواجهیم. براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تنظیم بازار کالاهای کشاورزی و محصولات آن برعهده وزارت جهاد کشاورزی است و تا مرحله‌ عرضه به بازار این مسوولیت‌ها تعریف شده است.

درگیری وزارت صنعت با دیگر نهادهای دولتی البته مسبوق به سابقه ایت؛ در یکی از آخرین موارد آن، اظهارات نعمت زاده در مورد مناطق آزاد با واکنش تند اکبر ترکان مواجه شد تا جایی که وزیر کهنسال دولت را تهدید به افشاگری کرد


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
عضو فراکسیون شاهد از بررسی طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در فراکسیون متبوع خود خبر داد.
محمود صادقی عضو فراکسیون شاهد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید ناتمام مانده است ، اظهار کرد: این طرح و نتایج به دست آمده در فراکسیون شاهد بررسی می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کمیته‌ای به ریاست امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس نهم، طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید را بررسی می‌کرد هنوز به جمع‌بندی کامل جهت ارائه گزارش در این باره  در صحن علنی نرسیده است، لذا بر اساس بند 236 آئین‌نامه داخلی مجلس فراکسیون شاهد می‌تواند طرح تحقیق و تفحص را ادامه بدهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به دیدار اخیر اعضای فراکسیون شاهد با علی لاریجانی رئیس مجلس اشاره کرد و گفت: در این جلسه رئیس مجلس نیز اعلام کرد طبق آیین‌نامه داخلی پارلمان فراکسیون شاهد نیز می‌تواند به این موضوع ورود کند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
تحلیل سردار کوثری از بیانیه سردار سلیمانی
 سردار اسماعیل کوثری، نماینده سابق مجلس و از فرماندهان دوران دفاع‌مقدس در گفت‌وگو با «وطن‌امروز» درباره چرایی انتشار بیانیه اخیر سردار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران گفت: بعضی در خارج کشور و برخی نیز در داخل در این مدت با شیطنت و خباثت به دنبال کشاندن ذهن و فکر مردم به سویی دیگر بودند و بر همین اساس ادعاهایی را علیه سردار سلیمانی مطرح می‌کردند. این در حالی است که جایگاه و مقام جهاد در راه خدا آنقدر والاست که با هیچ مسؤولیتی نمی‌شود آن را مقایسه کرد.
 
وی ادامه داد: بر همین اساس نیز سردار سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد تا کسانی که در داخل و خارج شیطنت می‌کنند و تلاش دارند چنین وانمود کنند که حاج قاسم به دنبال مسؤولیت است، خیال‌شان راحت شود که ایشان به دنبال چنین موضوعی نیست.
 
فرمانده لشکر محمدرسول‌الله(ص) در دوران دفاع‌مقدس با تاکید بر اینکه بیانیه سردار سلیمانی مشتی محکم به دهان یاوه‌گویانی زد که به دنبال تضعیف جبهه مقاومت بودند، گفت: این افراد و جریانات تمام سعی خود را کردند تا بگویند حاج قاسم اگر در جبهه مقاومت فعالیتی می‌کند، به دنبال جایگاه بالاتری است اما بیانیه سردار سلیمانی این فرصت را از آنان گرفت و تودهنی محکمی به کسانی که چنین مطالبی را مطرح می‌کردند، زد. به اعتقاد بنده این تدبیر ایشان بسیار بجا و عالی بود.
 
کوثری تصریح کرد: دشمنان و برخی در داخل به دنبال تزلزل جبهه مقاومت هستند و می‌خواهند چنین القا کنند که سردار سلیمانی به دنبال کسب قدرت است. وی درباره اینکه چرا دشمن تمرکز خود را روی سردار سلیمانی گذاشته است، گفت: به دلیل اینکه اثرگذاری ایشان در منطقه بر استکبار جهانی و صهیونیسم زیاد است، آنها این مساله را دنبال کردند.
 
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات اخیرا دنیس راس پیرامون حمایت از روحانی در برابر سلیمانی تصریح کرد: آنها به دنبال این هستند که در داخل کشور اختلاف ایجاد کنند و حاج قاسم هم این مساله را دقیق تحلیل و در بیانیه خود به آن اشاره کرد. دشمن به دنبال اختلاف‌ بین سپاه پاسداران و دولت است. وی درباره اعلام برائت دولت از اظهارات دنیس راس نیز گفت: دولت باید از این اظهارات اعلام برائت کند هر چند که راس عددی نیست که بخواهد این مسائل را اینگونه مطرح کند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه سپاه در برابر واگذاری انقلاب به نامحرمان و نااهلان سکوت نمی‌کند، گفت: سپاه دچار سکون و سکوت نخواهد شد و این آسیب نباید به این سازمان وارد شود.
، تلاش دارد مسئولان با کنار گذاشتن انقلابی گری و برای پیوستن به جرگه تعاملات جهانی پدیده نفوذ را کامل کند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره انقلابی بودن، انقلابی فکر کردن و انقلابی زیستن گفت: جهاد کبیر امری الهی است و به معنای استحکام قدرت نظام اسلامی و انقلابی ماندن است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: انقلابی بودن از نگاه مقام معظم رهبری یعنی به مبانی و ارزش های انقلابی پایبند باشیم، استقامت داشته باشیم و جا خالی نکنیم.

باقری با اشاره به اقتدار نظام اسلامی که در پی پیروزی های گسترده به خصوص در عراق و سوریه شکل گرفته است، تاکید کرد: این اقتدار مانع دشمن در تهاجم مستقیم و کلاسیک به ایران اسلامی شده است و دشمنان اکنون به این نتیجه رسیده اند که مقابله مستقیم با انقلاب اسلامی بسیار پر هزینه تر از منافع  آن است و این بازدارندگی به برکت نظام اسلامی است.

وی گفت: دشمن اکنون در قالب جنگ نرم و عملیات تأثیر محدود تلاش دارد بدون خونریزی ایران اسلامی را شکست دهد همانند اقدامی که آمریکا در عراق صورت داد و ارتش عراق در دوران صدام را پیش از لشکرکشی به عراق به زانو درآورد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به تلاش های دشمن در شکل دادن سوالاتی در ذهن مردم به خصوص جوانان اشاره کرد و افزود: دشمن می کوشد در ذهن مردم سوالاتی نظیر آیا دوران انقلاب اسلامی تمام نشده است و یا آیا زمان مقابله با استکبار تمام نشده است؟ به نوعی این جنگ نرم را عملیاتی کند.

باقری یکی دیگر از شاخصه های انقلابی بودن را هدف گیری آرمان های انقلاب اسلامی دانست و گفت: براساس این هدف گیری و با عنایات مقام معظم رهبری چشم انداز ۲۰ ساله انقلاب اسلامی که در آن رسیدن به جایگاه اول منطقه غرب آسیا در نظر گرفته شده است، تدوین و اجرایی شده است، در این شاخص داشتن همت برای رسیدن به هدف، پایبندی به استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای ملت بزرگ ایران بسیار ضروری است.

وی تاکید کرد: حد و مرز این استقلال بسیار باریک است و باید درباره آن بسیار دقت کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در معاملات بین المللی باید توجه بسیار شود تا استقلال ما زیر سوال نرود و در این زمینه در مسئله FATF این سوال مطرح است که پذیرش این معاهده استقلال ما را در بر می گیرد یا خیر؟

سردار باقری همچنین تقوای سیاسی را بسیار مهم دانست و افزود: برای رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی تقوای سیاسی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی هفت اقدام را برای رسیدن به جهاد کبیر ضروری دانست و گفت: نخستین کار دشمن شناسی است و در این راه نباید تردید داشته باشیم و اختلاف نظر به خود راه دهیم دشمن ما استکبار جهانی به رهبری آمریکا، انگلیس خبیث و اذناب آنها به رهبری عربستان است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: دشمن ممکن است در میز مذاکره دست دوستی به سوی ما دراز کند اما دشمنی دشمنان ادامه پیدا خواهد کرد. در این راه و برای مقابله با دشمنان اشراف اطلاعاتی، پیگیری اقدامات و سیاست های دشمنان ضروری است.

وی افزود: دشمن ممکن است افرادی را در قالب دوست برای نفوذ اعزام کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دومین اقدام لازم در جهاد کبیر را حرکت با اخلاص و نیت صحیح دانست و ادامه داد: ما صرفاً در مسیر امام و رهبری باید حرکت کنیم و در این مسیر با تربیت نیروهای انقلابی گرفتار بازی احزاب نشویم.

باقری سومین اقدام ضروری در راستای جهاد کبیر را پایبندی به اهداف انقلاب دانست و افزود: سپاه از جمله نهادهایی است که علاقمندی سازمانی و نهادی خود را به منافع ملی ترجیح نمی‌دهد.

وی گفت: سپاه در برابر واگذاری انقلاب به نامحرمان و نااهلان سکوت نمی‌کند، سپاه دچار سکون و سکوت نخواهد شد و این آسیب نباید به این سازمان وارد شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح  چهارمین اقدام ضروری در اجرای جهاد کبیر را تردید نکردن در مقابل دشمن دانست و افزود: سپاه در مقابل دشمن تردید نمی کند و بیشترین نقش را در بازدارندگی، امنیت و سالم ماندن فرهنگ داشته و بیشترین نقش را در این مسئولیت پذیرفته است.

باقری گفت: سپاه به دشمن اعتماد نمی‌کند و تجربه برجام نشان داد که حتی در یک مورد خاص هم که با دشمن مذاکره کردیم آمریکایی‌ها حقوق ما را محترم ندانستند و نشان دادند که قابل اعتماد نیستند.

وی تاکید کرد: سپاه مذاکره با دشمن را نمی پذیرد؛ تلقی دشمن به خصوص آمریکا از مذاکره کوتاه آمدن طرف مقابل و تحمیل خواسته‌های آنهاست این نوع مذاکره قابل تأمل نیست و سپاه آن را نمی‌پذیرد، سپاه هوشیار است و فریب نمی‌خورد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پنجمین اقدام برای رسیدن به جهاد کبیر را تلاش سپاه برای ارتقاء داخلی دانست و افزود: در عرصه های مختلفی از جمله اقتصاد مقاومتی سپاه پیشتاز است و با اینکه این نیرو بودجه ای خاص برای محورمیت زدایی ندارد اما در این راستا پیشقدم است.

باقری گفت: سپاه اکنون برای استحکام امنیت ملی در جبهه نخست قرار دارد و بر همین اساس نیز هم اکنون تعداد قابل توجهی از هموطنان اهل سنت در نیروی سپاه مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: تلاش برای قدرت افزایی و استحکام درونی سپاه ششمین نیاز این نیرو در جهاد کبیر است که نیازمند قدرتمند شدن هر روز است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در چارچوب افزایش توان موشکی و توان بسیج  اقدامات بزرگی در سال های اخیر صورت گرفته اما هنوز نیازمند حرکت جدی در این زمینه هستیم.

باقری افزود: سپاه ما انسان محور است و تجهیزات و پول در آن محوریت ندارد باید برای نیرو در سپاه بیشترین دقت را صورت داد و در چارچوب آمادگی و ارتقاء آن مراقبت ویژه‌ای کرد.

وی تاکید کرد: تلاش برای عمق بخشی خارجی به انقلاب اسلامی محور هفتم اجرای جهاد کبیر است که سپاه در چارچوب آن باید حفظ و ارتقاء محور مقاومت و حمایت از ملت های مظلوم  را همچنان در دستور خود قرار دهد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان گفت: البته سپاه در سال های فعالیت خود به بهترین شکل به این اقدامات هفت گانه توجه داشته اما تاکیدات صورت گرفته برای حرکت بهتر این نیرو صورت می‌گیرد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 فرماندار اردکان با دعوت از یکی از سران فتنه، تصویر وی را در شبکه اینستاگرام خود منتشر نمود.

بنابراین گزارش، در حالی که دولت تدبیر و امید به رفت و آمد های رئیس جمهور سابقمان در استان های مختلف که به دعوت مردمی و گروه های دانشجویی صورت می پذیرد واکنش نشان می دهد و حتی در بسیاری از شهرها فرمانداری و استانداری با برگزاری مراسم ایشان مخالفت می کنند، اما رئیس دولت اصلاحات و یکی از سران فتنه به راحتی با همکاری و همیاری و هماهنگی فرمانداری ها دیدار های مردمی برگزار می کند و هزینه آن را فرمانداری ها پرداخت می کنند!


تبلیغ یکی از سران فتنه توسط فرماندار اردکان! + عکس

گفتنی است به مناسبت عید سعید قربان، فرماندار اردکان دیداری مردمی برای رئیس دولت اصلاحات ترتیب داده و با وی عکس یادگاری هم گرفته و در ادامه در صفحه اینستاگرام خود منتشر نموده است!

این اقدام در حالی است که رئیس دولت اصلاحات به جرم فتنه گری علیه نظام جمهوری اسلامی ممنوع التصویر است.

در این میان لازم است تا دادستانی با تخلفات صورت گرفته توسط فرماندار متخلف اردکان اعلام جرم نموده تا این روند در دیگر شهرستان ها روال عادی پیدا نکند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
روستای «لاهیجان»، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان رفسنجان در استان کرمان است که در دوران هشت سال دفاع مقدس حدود ۴۵ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
از شهدای این روستا تصویری به یادگار مانده است که می‌توان آن را یک سند تاریخیِ نادر در رابطه با دفاع مقدس نام‌ برد. در تصویری که مشاهده می‌کنید،  ۶ تن از هشت کودک در عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده‌اند.

عکسی که بوی شهادت می دهد

معرفی کودکان حاضر در تصویر
ایستاده از راست به چپ؛ شهید اکبر صفری زاده - حسین یارقلی - شهید احمد قنبری - شهید علی نظری.
نشسته از راست به چپ؛ حسین صابری - شهید حسن عباسی - شهید حسن یارقلی - شهید محمود غفاری.
چکیده‌ای از زندگی‌نامه شهدای حاضر در تصویر
نام شهید: اکبر صفری زاده
نام پدر: حسن
سال تولد: ۹ آذر ماه ۱۳۴۳
محل تولد: لاهیجان
تحصیلات: دوم دبیرستان
وضعیت تاهل: مجرد
یگان اعزام کننده: بسیج
نام عملیات شهادت: بیت المقدس
تاریخ شهادت: ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۶۱
محل شهادت: خرمشهر
مسئولیت در جبهه: آر پی چی  زن
**
نام شهید: احمد قنبری       
نام پدر: غلامرضا
سال تولد:۲۰ خرداد ۱۳۴۴
محل تولد: لاهیجان
تحصیلات: دوم دبیرستان
وضعیت تاهل: مجرد
شغل: محصل   
یگان اعزام کننده: بسیج
نام عملیات شهادت: والفجر۸
تاریخ شهادت: ۲۱ بهمن ماه ۱۳۶۴
محل شهادت: اروند رود
مسئولیت در جبهه:  فرمانده دسته
**
نام شهید: علی نظری     
نام پدر: حسین
سال تولد: ۱۳۴۵
محل تولد: لاهیجان
تحصیلات: اول دبیرستان
وضعیت تاهل: مجرد
شغل: محصل   
نام عملیات شهادت: کربلای۴
تاریخ شهادت: ۴  دی ماه ۱۳۶۵
محل شهادت: ام الرصاص
مسئولیت در جبهه:  آر پی جی زن
**
نام شهید: حسن عباسی       
نام پدر: عباس
سال تولد: ۳ خرداد ماه ۱۳۴۲
محل تولد:لاهیجان
تحصیلات: دوم راهنمایی
وضعیت تاهل: مجرد  
یگان اعزام کننده: سپاه پاسداران
نام عملیات شهادت:بدر
تاریخ شهادت: ۲۳ اسفند ماه ۱۳۶۳
محل شهادت :هورالهویزه  
مسئولیت در جبهه: فرمانده تخریب
**
نام شهید: حسن یارقلی     
نام پدر: درویش علی
سال تولد: ۱۶ آذر ماه ۱۳۴۱
محل تولد: لاهیجان
تحصیلات: سوم راهنمایی
وضعیت تاهل: مجرد
شغل: کاسب   
یگان اعزام کننده: سپاه
نام عملیات شهادت: والفجر۴
تاریخ شهادت: ۴ آبان ماه ۱۳۶۲
محل شهادت: مریوان پنجوین
مسئولیت در جبهه: راننده پی.ام.پی
**
نام شهید: محمود غفاری       
نام پدر: اکبر
سال تولد: ۸ مهرماه ۱۳۴۲
محل تولد: لاهیجان
تحصیلات: اول راهنمایی
وضعیت تاهل: مجرد
شغل: بنا    
یگان اعزام کننده: بسیج
تاریخ شهادت: ۱۳ مرداد ماه ۱۳۶۰
محل شهادت: کرخه نور  

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 9 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی