شهدای دزآور
شهدا را یاد کنید حتی با ذکر یک صلوات
درباره وبلاگ


سامانه پیامک ستاد یادواره شهدای دزآور
منتظر نظرتون هستیم
500020401170
500051561000
50001040001400
09117913875 تلگرام

مدیر وبلاگ : ذوالفقار بابایی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از این وبلاگ راضی هستید؟

روحانی در پیام‌های جداگانه از خدمات وزرای سابق آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان تقدیر کرد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور با صدور پیام‌های جداگانه‌ای از خدمات وزرای سابق آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان تقدیر کرد.

متن این پیام‌ها به شرح زیر است:

وزارت آموزش و پرورش

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر فانی

از تلاش‌های صمیمانه جنابعالی و مجموعه وزارت آموزش و پرورش در اجرای سیاست‌های دولت در سه سال گذشته، تشکر می‌نمایم.

ترمیم کابینه در حوزه فرهنگی و اجتماعی برای تحقق اهداف بلند نظام اسلامی و خدمت شایسته‌تر به مردم با توانی بیشتر و سرعتی افزون‌‌تر در همین مسیر خواهد بود.

بی‌شک همکاری جمع عظیم معلمان و فرهنگیان عزیز کشور، سرمایه اصلی دولت در این راه است.

دوام توفیق شما را در خدمت به نظام اسلامی و مردم شریف ایران از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

حسن روحانی

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای علی جنتی

تلاش‌های جنابعالی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که سابقه‌ای طولانی در خدمت به فرهنگ و انقلاب اسلامی داشته‌اید، شایسته تقدیر و تشکر است.

علیرغم این واقعیت که اختیارات و امکانات آن وزارتخانه در حوزه فرهنگ تناسبی با مسئولیت و توقعات جامعه از آن ندارد، لیکن حرکت سه سال اخیر آن در مسیر درست گسترش آگاهی مردم، ایجاد فضای احساس امنیت و آزادی برای اهل فرهنگ و شکوفایی خلاقیت‌ها در تبیین ارزش‌های اسلامی ایرانی بوده است و دولت با قوتِ تمام و با سرعتی بیشتر در این مسیر حرکت خواهد کرد.

اینک که جنابعالی به دلایلی که ذکر کرده‌اید تصمیم به استعفا گرفته‌اید، ضمن قبول استعفای شما، تداوم توفیق‌تان را در خدمت به آرمان‌های بلند نظام اسلامی و مردم شریف ایران، از خداوند بزرگ مسئلت می‌نمایم.

حسن روحانی

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

وزارت ورزش و جوانان

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر گودرزی

خداوند بزرگ را شاکرم که علیرغم مشکلات و محدودیت‌های فراوان در سه سال گذشته، پیروزی‌های فراوان در عرصه‌های مختلف بین‌المللی از جمله میدان‌های ورزشی را نصیب ملت ایران کرده است.

تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های جنابعالی و همکاران‌تان در تحقق سیاست‌های دولت در وزارت ورزش و جوانان و کوشش‌های افتخارآفرین ورزشکاران غیورمان در این دوره، شایسته تقدیر و سپاسگزاری است.

اینک که تمایل به ادامه خدمت در سنگری دیگر را ابراز کرده‌اید، ضمن تشکر از زحمات و قبول استعفای شما، مزید توفیق‌تان را در تحقق آرمان‌های والای نظام اسلامی و خدمت به مردم شریف ایران از خداوند بزرگ مسئلت می‌نمایم.

حسن روحانی

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سهم یک هزار و صد میلیارد تومانی یک خانواده جغتایی ازفساد در صندوق ذخیره فرهنگیان /سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس نه تایید و نه رد کرد

 

پس از این اظهارات صحت و سقم این خبر را از حسین مقصودی به عنوان سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقصادی مجلس و طراح استیضاح فانی در پی شفاف سازی مفاسد اقتصادی در صندوق ذخیره فرهنگیان جویا شدیم که وی در پاسخ به این سوال ما بیان کرد: بنده این موضوع را نه رد و نه تایید می کنم.

 

مقصودی در ادامه با بیان اینکه بنده در دو سه ماه اخیر و در پی افشاگری ها در صندوق مورد بی مهری فراوانی در سبزوار و دیگر مناطق قرار گرفته ام افزود: فساد اقتصادی در این صندوق دارای لایه های پنهانی است که برای شفاف سازی نیاز به زمان داریم.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر صلاح نمی دانم که جزئیات بیشتری را در خصوص این فساد بیان کنم ادامه داد: در اینده ای نزدیک مطالبی را خواهم گفت که سبب شفاف شدن لایه های پنهان این فساد خواهد شد.

 

وی ادامه داد: در این مدت فشار ها تهدید ها و پیشنهاد تطمیع هایی به بنده شده است تاکید کرد: تا شفافیت مالی کامل در این پرونده تلاش خواهم کرد.

 

بعد از این اظهارات و درنگاهی به طرح استیضاح فانی وزیر آموزش پرورش و تلاش برخی نمایندگان در سنگ اندازی و سد راه شدن برای اجرا شدن استیضاح و پرنده تحقق و تفحص از صندوق این سوال پیش می آید که آیا  ارتباطی بین این افراد و فساد ایجاد شده در این صندوق وجود دارد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
امروز دشمن می‌خواهد جوانان را در عرصه فرهنگی و سیاسی بی بند و بار کند/نباید فکر ساخت و ساز با دنیا باشیم و اسمش را تعامل با دنیا بگذاریم، آیت‌الله سیداحمد علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: خداوند متعال در بخش انتهایی سوره شریفه انسان مشخصه‌های انسان ضدالگوی قرآنی را مشخص می‌کند و آن را با عنوان عاصم و کفور معرفی می‌کند و ویژگی آنها نیز وابستگی به دنیا است و آخرت را پشت سر می‌اندازند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: در این آیات ذات مقدس پروردگار در ذیل معرفی انسان عاصم و کفور که ضدالگوی قرآنی است علت پشت سرانداختن آخرت را بی توجهی به مبادی خلقت معرفی می‌کند.

وی گفت: ذات مقدس پروردگار اعلام می‌کند آن توانمندی و قدرتی که این انسان عاصم و کفور را به وجود آورده است همان قدرت می‌تواند آنها را از میان ببرد و نابود کند، انسانهایی که در بحبوحه ثروت و قدرت هستند از یک توهم برخوردارند و آن بقا و دوام زندگی و قدرت آنها به شکل دائمی است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به ایام اسارت اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: در این روزها و شب‌ها عزیزان سیدالشهدا در جریان اسارت به سر می‌بردند و در حال حرکت به سمت شام بودند، جریان اسارت اهل البیت(ع) جهادی در کنار جهاد یاران سیدالشهدا(ع) در روز عاشورا است، انقلاب کربلا انقلاب دوفصل است، یک فصل آن فصل شهادت است که در شهادت سیدالشهدا متجلی شد و فصل دوم آن نیز فصل اسارت است.

وی گفت: دشمن با اسارت اینها می‌خواست خاندان پیامبر را تحقیر کند و صلابت امیرالمومنین(ع) را از چشم بیندازد و کاری کند که اصلاً فکر قیام و انقلاب در برابر دستگاه بنی امیه از مغزها پرواز کند اما اهل بیت(ع) دقیقا خلاف این عمل کردند.

خطیب جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه هیبت دشمن توسط اهل بیت(ع) از میان رفت، بیان کرد: عمل و رفتاری که اینها با دشمن داشتند بی توجهی به دشمن بود و ابتکار عمل در دست اهل بیت(ع) بود و این مصداق جهاد کبیر بود و این مسئله را قرآن نیز تائید می‌کند.

آیت الله علم الهدی افزود: انواع شکنجه‌ها و ظلم‌ها را انجام می‌دادند و این روزها، روزهای قصر بنی مقاتل است؛ لشکری که اسراء را به شام می‌برد در قصر بنی مقاتل راه را گم کردند و مقدار زیادی در کویر راه رفتند و راه را پیدا نکردند و تصمیم به اتراق گرفتند و خیمه‌ها را سرپا کردند و هوا نیز بسیار گرم بود.

وی تصریح کرد: اهل بیت(ع) خیمه‌ای نداشتند و وضعیت جسمانی امام سجاد(ع) بسیار وخیم بود و حضرت زینب(س) مشغول پرستاری از امام سجاد(ع) بود.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: جهاد کبیر توسط مقام معظم رهبری وارد ادبیات سیاسی و دینی ما شده است و امروز دشمن ما در عرصه فرهنگی و سیاسی خواسته دارد و می‌خواهد جوانان این مملکت بی بند و بار کند و توسط این ولنگاری و بی‌دینی و شهوترانی، هویت دینی از این مردم گرفته شود.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه خواسته دشمن در عرصه اقتصاد وابستگی است، بیان کرد: دشمن می‌خواهد ما قائم به وجود خودمان نباشیم و در همه جا دستمان پیش دنیا دراز باشد و  در عرصه سیاست نیز خواسته دشمن این است که معادلات دشمن را بپذیریم و مسیر خود را دنیا تنظیم کنیم.

وی گفت: نباید مجری خواسته دشمن باشیم، ولنگاری و بی بند وباری خواسته دشمن است؛ ما در مقام تخریب کسی نیستیم بلکه این یک مسئله عقلانی است که با دشمن نمی‌شود تعامل کرد، نباید فکر ساخت و ساز با دنیا باشیم و اسمش را تعامل با دنیا بگذاریم، مگر دنیا آمریکا و اروپا است؟ اینها دنیاخوار هستند.

آیت الله علم الهدی افزود: می‌گویند بدون تعامل سازنده با دنیا صادرات و رشد نداریم؛ مگر با دشمن تعامل سازنده می‌شود؟ روزی که با صدام می‌جنگیدیم مگر می‌شد بگوئیم تعامل سازنده با صدام؟ این چه صحبتی است؟

وی بیان کرد: اینها دشمن هستند و غیر از نابودی ما به چیز دیگری راضی هستند، هر چند قدم به سمت اینها برویم به همان اندازه به سمت نابودی خود می‌رویم، نهضت امام حسین (ع) مگر از ما فقط گریه و شیون می‌خواهد؟ باید دنبال ابشان راه بیفتیم و از ایشان پیروی کنیم زیرا ائمه را مقتدای خود می‌دانیم.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: جهادکبیر از چند ماه قبل وارد ادبیات سیاسی و دینی ما شده است و از سوی مقام معظم رهبری یک تکلیف است و شعار و نامگذاری نیست.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
این حمله به نیروگاه برق این شهر انجام شد که راه اندازی آن به شرکتی ایرانی واگذار شده است.
 چهار شهروند ایرانی، در حملۀ سه عامل انتحاری داعش به یک نیروگاه برق در شمال غرب کرکوک به شهادت رسید.

صبح به نیروگاه حمله کردند و دوازده کارمند عراقی و چهار تکنیسین ایرانی را کشتند.

گروه تروریستی داعش، سعی دارد با عملیات انتحاری و انفجاری در مناطق مختلف، افکار عمومی را از شکست های پی در پی این گروه تروریستی در عملیات موصل، منحرف کند.شهادت 4 ایرانی در حمله داعش به کرکوک


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
، متن این پیام بدین شرح است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
در روزهایی که بازار افشاگری‌های اخلاقی در رقابت های انتخاباتی آمریکا داغ است و مردم دنیا هر روز منتظر شنیدن یک فساد اخلاقی جدید در مناظرات انتخاباتی و یا رسانه‌های کشورشان از نامزدهای فاسد ریاست جمهوری آن کشور هستند، تلویزیون صدای آمریکا برنامه یک ساعته خود را به طرح موضوع پرونده قضایی یک قاری ایرانی اختصاص داد، آن هم با حضور یک مجری بدنام که  نامش مدت‌ها به دلیل تعرض به یک مجری تازه‌کار به تیتر اخبار رسانه‌ها مبدل شده است!
حال که دشمنان قرآن برای بدنام کردن قرآن، این میراث بزرگ آسمانی با تمام قوای اهریمنی خود به صحنه آمده و شمشیر را از رو بسته‌اند ناگزیر از آن شدم تا با زبان خود آنان، شمه‌ای را بازگو نمایم و آن هم اینکه مجری این برنامه که در پرونده اخلاقی تجاوز به یک گوینده بنام «الهام ستاکی» در محیط کار از سوی دیگر همکاران خود به عنوان مجری فاسدالاخلاق در فضای مجازی مشهور است، ضمن برشمردن اتهاماتی برای یک قاری ایرانی بنا را از ابتدای گزارش خود به سیاه نمایی و تخریب جامعه قرآنی، شاکله جلسات قرآن و نیز انتصاب قاری ایرانی به ارکان کشور و مسئولان نظام قرار داده و در جملات مکرر، همه را آماج توهین و اهانت و انتقام جویی قرار داد.
در لابلای پیام‌های میان سطری و ارائه گزارش جمع‌آوری شده توسط شاکی پرونده، تصاویر و سخنان مجری برنامه، تماماً حول محور حمله و انتقام‌جویی از مسئولان کشور  دور میزد، او با بهره‌گیری از هجو و تمسخر و استهزاء و طرح بهانه حضور و تلاوت این قاری (که اکنون صرفا در جایگاه متهم نشسته است) در یک جلسه رسمی با حضور مسئولان کشوری و لشگری، جلساتی که امثال آن بارها و بارها در هفته‌ها و ماه‌ها برگزار می‌شود و قاریان ممتاز کشور در آن حضور می‌یابند، اقدام به فضاسازی نموده است.
روال جاری این برنامه یک ساعته شبکه تلویزیونی صدای آمریکا که با بودجه ۷۵ میلیون دلاری سنای این کشور به فعالیت می‌پردازد، نشان داده که ماموریت این برنامه تلویزیونی یک ساعته  عموما با هدف ترور شخصیت‌ها و مسئولان و چهره‌های مختلف ایرانی با بهره‌گیری از عملیات روانی و تخریب باورهای دینی و اهانت به مردم ایران و مقابله با نظام اسلامی، تعریف و طراحی شده است.
در لفاظی‌های مکرر، این مجری که توسط همکارانش به عنوان مجری فاسد لقب گرفته است، به طور سلسله‌وار، شاگردان قرآن، نخبگان قرآنی، نوجوانان علاقه‌مند به قرآن در ایران را مورد اهانت و افترا قرار می‌دهد تا برنامه مرحله به مرحله، به پیش رفته و اسنادی را که ادعا می‌شود از پرونده قاری ایرانی به دست رسیده، برملا شود.
در این میان‌بُر شبکه ضد انقلابی که بازتاب‌دهنده صدای دشمن است، هیچ جای تعجب نیست که اتهام بزند و تخریب کند و قاری ایرانی را به نظام و دیانت مردم ایران پیوند دهد تا همه را در این تنور آتشین اتهام یکجا بسوزاند که عداوت این شبکه و حامیانش برای هر ایرانی غیرتمندی آشکار است.
خوب است بدانیم که این شبکه تلویزیونی به اقرار کارمندان سابق آن، در واقع صدای آمریکا را تبدیل به صدای بهائیان نموده است، کادر فعال کنونی صدای آمریکا یا اساساً بهائی‌اند و یا مجبور به پذیرش بهائیت شدند که افرادی مانند رویا ملکی، سامان اربابی و نگار مرتضوی از این قبیل هستند که عداوت و دشمنی آنان با مردم ایران و با اسلام و تشیع یک عداوت ریشه ای و دیرینه است.
اگرچه تاکنون از این شبکه خبری از هیچ کدام از موفقیت ها و رویدادهایی مثبت و ارزنده جامعه دینی و قرآنی مطلبی منتشر نشده و اینجا هوس گرفتن ماهی از آب گل آلود، این رسانه را به معرکه پرونده یک قاری ایرانی کشانده است و اگرچه همه افراد مانند من از همه اقشار، اعم از جامعه هنری و جامعه علمی و فرهنگی و دینی در معرض احتمال خطا و اشتباه و گناه و حتی جرم هستند و دایره اتهام و تهمت، مخصوصاً در غیاب اشخاص! نیز همیشه گسترده است، اما بهره‌گیری از یک پرونده به سرانجام نرسیده، مساله ای است که این روزها به حربه‌ای در دستان ناپاک دشمنان دین و انقلاب مبدل شده است.
سیر مرحله نقل و انتشار خبر در شبکه‌های اجتماعی و در پی آن عبور از مرحله شوک خبری به تبدیل سوژه التهاب انگیز و سپس به سوژه لطیفه و مطالب هجو گونه و تهیه کاریکاتور و جوک و... پروژه‌ای است که اکنون توسط دشمنان در رسانه ها و کانال‌های متعدد در شبکه‌های اجتماعی در حال صورت گرفتن است و گویی برخی به دنبال تمام تسویه‌حساب‌های خود با مجموعه اسلام و قرآن و انقلاب هستند! بدون اینکه برخی رسانه‌های داخل کشور به آن توجهی داشته باشند  
تلاش مغرضان با تولید متن، فایل‌های صوتی و فیلم و عکس و حتی تهیه محتوا در قالب لطیفه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی و گروه‌ها به راحتی دست به دست می‌شوند و عموما مشخص است.
با یک ادبیات و در یک فرایند ثابت تولید شده اند و در این روند در حال تمدید تاریخ انقضای پیام و در حقیقت ثبت و به یادماندنی کردن موضوع در اذهان جامعه هدف آنان شده است.
هوشیار باشیم در این میانه باید تلاش کنیم مبادا  بر دامن قرآن و جلسات قرآن و نیز نظام مبتنی بر قرآن گرد اهانت بنشیند که  این خواست دشمن است و قصد دارد با استفاده از این موج ایجاد شده به انتقام گیری بپردازد.
منظور من از طرح این مطالب، صد البته نادیده گرفتن ضرورت تحقق عدالت و لزوم رسیدگی عادلانه در مراجع صالح قضایی نیست و این امر کاملاً بدیهی است که قوه قضاییه کشور در راستای عمل به وظائف ذاتی و قانونی خود هر متخلفی را باید مورد بازخواست قرار داده و بر اساس موازین شرعی و قانونی، وفق آئین دادرسی کیفری به فصل موضوع پرداخته و حکم مورد رضای خدا را صادر نماید ،  و این شرائط فعلی نیز یکی از تبعات سوء ناشی از اطاله دادرسی است .
پس تاکید میکنم رسیدگی قانونی به هر اتهامی، وظیفه مسلّم محاکم و در عین حال ، حق آشکار شکات و دادخواهان است، بلکه منظور من این است که در جریان هیجانات و التهابات اجتماعی  خصوصاً زمانیکه این امر از سوی یک دشمن آشکار  مدیریت می‌شود ما و بویژه اهالی و اصحاب قرآن باید با هوشیاری کامل، مسائل را رصد نموده و سخن و عملی از ما سر نرند که موجب تقویت تریبون دشمن و تولید سوژه برای او شود! و اگر برخی از قرآنیان گرانقدر نسبت به پاره‌ای سیاستگراریها و یا زیاده‌طلبی برخی از مدعیان و عدم توجه به نیروها و استعدادهای قرآنی، گلایه‌های بحق دارند، این نقد بجا نباید با حیثیت قرآن و وجاهت عمومی جامعه قرآنی تداخل پیدا کند.
مگر نه اینکه فرمان خدا در قرآن کریم مبنی بر(و لا تقف ما لیس لک به علم) به ما تکلیف می‌کند که نسبت به اموری که از آنها علم و آگاهی کامل نداریم، اظهار نطر و قضاوت نکنیم؟! و مگر نه اینکه فرمان الهی(فاحکم بین الناس بالحق) قضاوت بحق را به ما تکلیف می‌کند؟!   
لذا از مردم شریف و رشید ایران اسلامی بویژه جامعه پرافتخار قرآنی انتظار می‌رود با هوشیاری و فراست و پرهیز از قضاوت عجولانه و یا تحلیل های مختلف، ضمن فصل الخطاب دانستن رای مرجع قانونی، بدون اعتماد به دشمنان فاسد و فاسق بنگاه سخن پراکنی آمریکا، حفظ حرمت دین و مکتب و قرآن و نظام و رهبری را پاس دارند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 پس از روی کار آمدن دولت اعتدال، بسیاری از نیروهای متعهد از سمت های خود برکنار شده و در نهایت نیروهایی که گزاریش فکری بیشتری به دولت و اصلاح طلبان داشتند روی کار آمدند.

برخی از این افراد با اولویت سیاسی بودن و فعالیت های حاشیه ای خود روی کار آمده و اساساً تجربه های مدیریتی و علمی برای سمتی که در آن مشغول شده اند ندارند.

در همین راستا نامه ای منتشر شده است که محمد حسین صومی، رئیس فعلی دانشگاه علوم پزشکی که در سال 88 رئیس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در تبریز بوده است، از دانشگاه علوم پزشکی در خواست کمک می کند.

بر اساس این نامه صومی از رئیس وقتِ دانشگاه علوم پزشکی تبریز می خواهد که مبلغی از بودجه دانشگاه و بیت المال را برای هزینه در ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی یکی از سران فتنه در سال 88 در اختیار او قرار دهد.

اگرچه مشخص نیست که این مبلغ دریافت شده است یا خیر اما حضور چنین افراد سیاسی در مسند های ریاست دانشگاه های علوم پزشکی در حالی که این دانشگاه ها مسئولیت رسیدگی به بیمارستان ها را نیز دارند، خطرناک است.

این در حالی است که دولت طی چند سال گذشته بودجه های عظیمی را راهی وزارت بهداشت کرده است تا طرح تحول سلامت بتواند به مسیر خود ادامه دهد اما بخشی از این هزینه ها خرج مسائل سیاسی و انتخاباتی شده است.

انتهای پیام/ط

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 «منظور از مبارزه با قاچاق کالا، مقابله با کوله‌برهای ضعیفِ بلوچستانى نیست که می‌رود آن ‌طرف یک چیزى را بر می دارد روى کول خودش مى‌آورد این‌طرف؛ این‌ها که چیزى نیست، این‌ها اهمّیّتى ندارد؛ با آن‌ها مبارزه هم نشود اشکالى ندارد، من قاچاق هاى سازمان‌یافته‌ى بزرگ را می‌گویم که با ده‌ها و صد‌ها کانتینر، اجناس قاچاق، وارد کشور می‌کنند.»؛ این‌ها جملاتی است که رهبر انقلاب برای مبارزه با قاچاق کالا چندی پیش خطاب به مسئولان بیان فرمودند: مبارزه با قاچاق کالای سازمان یافته بزرگ، به جای مبارزه با کوله برهایی که برای قوت زندگی شان با وسیله شخصی یا با حمل بار بر دوششان، کالایی را خارج از مرزهای قانونی، وارد کشور می‌کنند.

قاچاق کالا یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های مبادله غیر قانونی است و مهم هم نیست چه کالایی ممنوع است، کافی است که کالا از مبادی غیررسمی وارد شود تا به عنوان کالای قاچاق شناخته شود.

در کشور ما رقم قاچاق به ‌نسبت کشورهای همسایه بسیار بیشتر و حائز اهمیت است، به گونه ای که طبق آمار تقریبا یک‌سوم مبادلات تجاری خارجی را به ‌خود اختصاص داده است و این رقم مربوط به استان به خصوصی هم نمی باشد و تقریبا در همه مرزهای کشور مواردی یافت می شود.

در جنوب کشور و به ‌خصوص استان بوشهر هم مسأله کالای قاچاق مساله تازه ای نیست و قدمتی دیرینه دارد. با نگاهی به سایت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز متاسفانه شاهدیم که از هر چند مورد کشف شده، نام یکی از بندرهای استان بوشهر آورده شده است و این موضوع اهمیت مبارزه با قاچاق در این استان را بیش از پیش مهم جلوه می دهد.

در حالی که انتظار می‌رود در استانی مانند بوشهر که 937 کیلومتر ساحل و صنایع بزرگ نفت و گاز و همچنین یکی از بزرگ‌ترین نخلستان‌های کشور را دارد، به دلیل وجود شغل مناسب، روند قاچاق‌ کند شده باشد‌ و علی رغم تمام تلاش های نیروهای خدوم انتظامی استان به دلایل مختلف این اتفاق نیفتاده و مسیر قاچاق همچنان باز است. طبق آمار، در سه سال گذشته، بوشهری‌ها بیکار‌تر شده‌اند و این بیکاری باعث شده تا برخی از جوانان به جای بهره بردن از نعمت های الهی در خشکی و دریا همچنان نگاهشان به آن طرف دریا باشد.

بدون شک اشاره به استفاده از قوی‌ترین اشخاص برای خشکاندن ریشه قاچاق کالا در کلام مقام معظم رهبری به تمام ارگان‌ها و نهادهای متولی، مرتبط است اما ترازوی وظایف برخی از آنها سنگین‌تر از دیگری است. به گونه‌ای که رهبری هم دولت را مستقیما خطاب قرار داده و خواستار برخورد با قاچاق سازمان یافته شده‌ است اما دستگاه‌ها و قوای دیگر به ویژه قوه مقننه و نمایندگان مجلس می‌توانند به صورت ویژه بر کاهش یا افزایش آمار قاچاق کالا تاثیر بگذارند.

دلیل سنگ اندازی نماینده بوشهر برای مبارزه با قاچاق کالا چیست

عروسک های خیمه شب بازی دشمن که به دنبال ایجاد فساد اقتصادی و ضربه زدن تولید داخلی کشور هستند مدتی است که با استحکام بیش از پیش قدم های نیروی انتظامی استان بوشهر در مبارزه با مروجان مفاسد اقتصادی و قاچاقپیان کالا و ارز خواب یه چشمانشان حرام شده است. اما در این راه شاهد بی مهری برخی ها هستیم و متاسفانه موضع گیری بعضی مسئولین خواسته یا ناخواسته تلاش های بی وقفه نیروهای انتظامی را زیر سوال برده و به گونه ای حمایت از قاچاقچیان برداشت می شود.

چندی پیش حجت الاسلام خدری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی طی نطقی در صحن علنی مجلس، نیروی انتظامی استان که مقام اول مبارزه با قاچاق کالا را در پرونده خود دارد به صورت بی رحمانه ای زیر سوال برد و موجی از اعتراضات را در استان و به ویژه در بین نیروهای جان بر کفی که روزها و هفته ها را در راه مبارزه با قاچاق به دور از خانه و خانواده سپری می کنند به وجود آورد.

البته قبل از آن نیز شاهد بودیم که خدری در سفر وزیر اطلاعات به استان بوشهر نیز با انتقاد غیرمنصفانه از نیروی انتظامی استان بیان داشته بود: "نیروی انتظامی فراتر از قانون با امرار معاش مردم مبارزه می کند." این در حالی است که پلیس و نیروی انتظامی مجری همان قانونی است که همکاران آقای نماینده در مجلس مصوب کرده اند. حال جای سوال است که دلیل این همه اسرار نماینده بوشهر روی این موضوع و فشار آوردن روی نیروی انتظامی برای عدم انجام وظیفه قانونی خود چیست؟ این ادبیات حماسی که مشابه آن را بیشتر در ایام انتخابات می بینیم قصد دارد کدام اهداف انتخاباتی خدری را پیاده سازی کند و قطعا نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم باید پاسخگوی شائبه های انتخاباتی بودن این اظهارات بدون سند خود باشد.

جناب نماینده شما به فکر کار جوانان باشید/حمایت از قاچاقچیان چه سنخیتی با اقتصاد مقاومتی دارد؟

بهتر نیست آقای نماینده به جای این همه تخریب نیروی انتظامی و حمایت های بی هدف به فکر مساله کار و معیشت جوانان این استان باشد تا خود به خود مساله قاچاق به حاشیه برود و تمایلی برای انجام این منکر بین مردم این استان نباشد؟ چرا باید مردم بوشهر با آن هم منابع، هر روز بیکار‌تر از گذشته شوند؟ منابع مالی این شهر را چه کسانی مدیریت می‌کنند؟ پروژه‌های پولساز این استان در دست کدام آقازاده است که مردم این شهر از آن بی‌بهره‌اند؟ بوشهر با آن همه منابع باید قاچاق کوله بری داشته باشد؟ بهتر نیست نماینده مردم به دنبال پاسخ برای این سوال ها باشد و برای رفع آلام عدیده مردم راهکارها و طرح های کلان ملی ارائه دهد تا اینکه هر چند وقت یک بار با ادبیات تند و غوغاسالاری، نیروهای انتظامی که شرجی دیدگان همین آب و خاک پاک هستند را محکوم نمایند.

جناب نماینده! تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی با مقابله با قاچاق کالا و ارز میسر می شود، پیامدهای منفی قاچاق و ضربه ای که بر بدنه اقتصاد وارد می کند، بر کسی پوشیده نیست و عزم پلیس در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، مزین شده، تشدید مقابله با قاچاق کالا است، پس شما اگر اعتراضی به عملکرد به جای نیروی انتظامی دارید بهتر نیست به قانون رجوع کنید و اگر اصلاحی نیاز دارد آن را به صورت طرح به مجلس ارائه دهید و از آن دفاع کنید.

شهادت 4000 نفر و جراحت 12000 نفر از پرسنل انتظامی ایران تنها بخشی از هزینه‌هایی بوده که ایران در خط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر متحمل شده است، انتظار مردم از نماینده خود پاسداری از خون همین شهداست که در راه امنیت اقتصادی جامعه جان خود را فدا کرده اند. آیا می دانید بعد از موضع گیری های نابه جای شما بسیاری از فرزندان نیروهای انتظامی مورد شماتت قرار می گیرند و با انگشت اشاره فرزندان امثال شما روبه رو شده اند؟ برای این فرزندان چه پاسخی دارید؟

بی شک باید با اتخاذ قوانین بازدارنده از ورود کالای خارجی به کشور جلوگیری شود و از تولید کنندگان داخلی حمایت های ویژه به عمل آید و ناگفته مشخص است که برخورد قاطع با قاچاقچیان و وضع قوانین سخت در برخورد با کسانی که اقدام به قاچاق می کنند، بهترین راه مبارزه با این معضل است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
  تصریح کرد: وضعیت این بانک و شرکت های اقماری زیر نظر صندوق ذخیره فرهنگیان، واقعا فاجعه است به طوری که برخی مدیران آن ها به کمک بستگان، همسر دوم و پسر خود دست به اختلاس زده‌اند.

 

وی با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان، امید آینده قشر مظلوم فرهنگی است، افزود: مدیر و هیئت مدیره بی کفایت این صندوق به سرمایه این قشر زحمت کش رحم نکرده و در موارد متعددی از موقعیت خود سوء استفاده کرده اند به طوری که تنها در یک قسمت 8 هزار میلیارد تومان سوء استفاده مالی شده و خود آن ها نیز در مجلس اعتراف کرده اند.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان ادامه داد: تخلفات مالی در این صندوق براساس گزارش های رسیده از چند ماه پیش در دستور کار مجلس قرار گرفت و با توجه به ورود مجلس و درخواست از دستگاه های نظارتی، تعدادی از عوامل دخیل در این موضوع، دستگیر شده و تعداد دیگری نیز در آینده نزدیک بازداشت می شوند.

 

خجسته با قدردانی از عزم نمایندگان برای مبارزه با این تخلفات اظهار کرد: روز گذشته 200 نفر به تحقیق و تفحص از این صندوق رأی دادند که بی سابقه بود.

 

وی با بیان اینکه عملکرد مجلس نهم در حوزه مفاسد اقتصادی خوب نبود، بیان کرد: عزم امروز نشانگر توجه نمایندگان به منویات مقام معظم رهبری است زیرا به فرموده ایشان، مسئله اصلی و مهم کشور در حال حاضر، مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری است.

 

نماینده مردم همدان در خانه ملت اعلام کرد: کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان این هفته تشکیل شده و موضوع با قدرت پیگیری می شود.

 

خجسته با گلایه از عملکرد نامناسب دستگاه های نظارتی نیز گفت: سکوت مسئولان دستگاه های مربوطه در برابر افرادی که سال های گذشته اختلاس کردند؛ تأسف بار است و نباید چند سال از یک تخلف بزرگ مالی گذشته و موضوع بلاتکلیف مانده و خبری از مجازات عاملانش نشود.

 

وی اظهار کرد: از دستگاه های نظارتی می خواهیم به صورت جدی به این حوزه ورود پیدا کرده و از قوه قضائیه نیز می خواهیم با دقت موضوع را بررسی کرده و متخلفان را در ملأ عام اعدام کند.

 

 

ردپای همسر دوم یکی از مسئولان در اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
فعال جهان اسلام گفت: زمانی در قم حضور داشتم که از طرف عوامل تشیع انگلیسی به ما گفتند مبلغ ۲۰ میلیون کمک می‌کنیم به شرطی تصاویر رهبری در هیئت نباشد.

 حجت‌الاسلام حمیدرضا غریب‌رضا، کارشناس و فعال جهان اسلام با حضور در مراسم عزاداری شب هفدهم محرم در حسینیه هنر طی سخنانی عنوان کرد: از امام رضا علیه السلام حدیثی نقل شده است که می‌توان آن را نقشه راه برای برنامه‌ریزی‌های فرهنگی، جنبش‌های عدالتخواهی و تحول‌خواهانه در جامعه دانست.

 

وی در همین راستا افزود: امام رضا علیه السلام می‌گویند «خدا رحمت کند بنده‌ای را که امر ما را احیا می‌کند» و چگونگی این امر را هم در فراگیری علوم اهل بیت(ع) و آموزش مردم بیان می‌کنند.

 

غریب رضا ادامه داد: از امام حسین(ع) هم حدیثی نقل شده که می‌فرمایند اگر مردم زیبایی‌ها و نیکویی‌هایی سخنان ما را بدانند، پیرو ما اهل بیت(ع) می‌شوند.

 

این کارشناس جهان اسلام بیان کرد: با توجه به این احادیث مشخص می‌شود که پیروی از محاسن اهل بیت(ع) و گفتار آنان می‌تواند تحول آفرین باشد و با توجه به قرآن و روایات، معلوم می‌شود که ما و همین طور جامعه انسانی نیاز به احیا شدن دوباره دارند.

 

وی اظهار داشت: جوامع و تمدن‌های انسانی دچار غفلت و به نوعی بیماری می‌شوند و به همین دلیل، انبیاء الهی آمدند تا آنها را از این وضعیت به سوی بیداری و حیات راهنمایی کنند چرا که جوامع دچار مرگ می‌شوند و روح‌ها و هویت‌ها از بین می‌روند به طوری که زندگی انسانی تبدیل به زندگی حیوانی می‌شود.

 

این فعال جهان اسلام در ادامه خاطرنشان کرد: ما نیاز به احیاگری داریم که نگاه تمدنی به سیره اهل بیت(ع) داشته باشد و به همین ترتیب هیئات نیز باید به اوج برسند. به طور مثال، قبل از انقلاب اسلامی نیز مردم زیارت عاشورا می‌خواندند ولی در جریان انقلاب فراتر از این رفت و «یا مرگ یا خمینی» شعار مردم شد که نشان از بلوغ دینی و نگاه تحول خواهانه نسبت به اهل بیت است.

 

غریب رضا با اشاره به وضعیت هیئات عزاداری گفت: امروز، برخی هیئات که به تعبیر رهبری، از تشیع انگلیسی پیروی می‌کنند و به صورت عمدی سعی در ترویج خرافات می‌کنند به نحوی که حتی سیدحسن نصرالله نسبت به این مسئله واکنش نشان می‌دهد.

 

وی در همین باره تصریح کرد: زمانی در قم حضور داشتم که از طرف عوامل تشیع انگلیسی به ما گفتند مبلغ ۲۰ میلیون کمک می‌کنیم به شرطی تصاویر رهبری در هیئت نباشد.

 

این کارشناس جهان اسلام تاکید کرد: از طرف دیگر هیئات عزاداری انقلابی را هم داریم که بحث‌های خوبی در آنها شکل می‌گیرد و از نظر سیاسی هم بصیرت دارند ولی تنها این مسائل کافی نیست بلکه این هیئات بتوانند در راستای تحقق تمدن جهانی اسلام که مراحل آن را ترسیم کرده‌اند، عمل کنند.

 

وی توضیح داد: رهبری انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن جهانی اسلام را به عنوان افق و چشم انداز حرکت انقلاب ترسیم کرده‌اند و در این راستا، سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی و ... درون این ساختار قرار می‌گیرند و با یکدیگر پیوستگی دارند به نحوی که باید گفت به عنوان مثال، بدون وجود دولت اسلامی، اقتصاد مقاومتی شکل نمی‌گیرد که با چنین نگاهی، هیئات ما متفاوت می‌شود.

 

غریب رضا در بخشی از سخنانش با بیان اینکه در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به واسطه عزاداری‌ها و هیئات پیروز شدیم اظهار داشت: غیرمسلمانان از جمله مسیحیان نیز در تاسوعا و عاشورا به امام حسین علیه السلام عرض ارادت می‌کنند به نحوی که در عراق، دسته‌های مسیحی در حرم امام حاضر می‌شوند، همچنین افرادی همچون آنتوان بارا با تاثیرگیری از عاشورا درباره امام کتاب نوشته‌اند.

 

این فعال جهان اسلام خاطرنشان کرد: نگاه هیئات عزاداری باید نگاهی جنبش‌آفرین و تحول‌خواهانه در جامعه باشد و از طرف دیگر، نگاه اسلام به نخبگان جامعه نیز در همین راستاست که وظیفه دارند مردم را به حرکت دربیاورند.

 

وی در همین باره ادامه داد: آیت الله جوادی آملی، امام خمینی(ره) را فردی معرفی می‌کنند که به نشستن و حرف زدن اکتفا نکرد و قیام کرد که در اثر آن حتی تبعید هم شد ولی مردم به این قیام اقتدا کردند به این معنا که عمل امام خمینی(ره) مردم را به حرکت واداشت.

 

غریب رضا با اشاره به شهادت یکی از رزمندگان مدافع حرم گفت: شهدای مدافع حرم عمل می‌کنند ولی من و امثال من نشسته‌ایم و حرف می‌زنیم که عمل مدافعان حرم به اندازه صد سخنرانی تاثیرگذار است.

 

این کارشناس جهان اسلام در ادامه سخنانش اظهار داشت: به اندازه‌ای که هیئات مذهبی بتواند مصلح اجتماعی به معنای قرآنی خروجی داشته باشند به هیئت مقبول در نزد اهل بیت نزدیک‌تر هستند.

 

وی تصریح کرد: تنها عشق به اهل بیت کافی نیست، هیئات باید بتوانند ترجمان اجتماعی داشته باشند و مصلح اجتماعی در معنای اعتراض و ایستادگی روشنگرانه در برابر مفاسد و تحقق واقعی عدالت در جامعه تربیت کنند.

 

غریب‌ رضا تاکید کرد: هیئات مذهبی هر قدر بتوانند مصلح اجتماعی تربیت کنند مشروعیت دارند در غیر این صورت اگر نامشروع هم نباشند، مورد رضایت اهل بیت(ع) نیستند.

 

این فعال جهان اسلام بیان کرد: قیام امام خمینی(ره)، راه ما در جهت رسیدن به تمدن مهدوی به عنوان مقصد است و انقلاب اسلامی نیز یک منزل تمهیدی در این مسیر است.

 

وی ادامه داد: در جهت تحقق این اهداف، هیئات باید تحول خواه باشند و همانند انقلاب اسلامی که با فرهنگ عاشورایی به پیروزی رسید، آنها هم بتوانند به محتوای تمدن اسلامی برسند.

 

غریب رضا با بیان اینکه در همه جوامع و مراتب، فساد وجود دارد، عنوان کرد: اگر فرهنگ عاشورایی در جامعه اسلامی حاکم شود و بتوانیم مصلحانه عمل کنیم، باب بسیاری از مفاسد سیاسی، اجتماعی و... نیز باز نمی‌شود.

 

این کارشناس جهان اسلام با انتقاد از برخی تفسیرها درباره عاشورا اظهار داشت: همه به گفت‌وگو اعتقاد دارند ولی برخی تلاش می‌کنند به طور مثال مذاکره با امریکا به عنوان شیطان برزگ را بدون توجه به مبانی دین، درس کربلا معرفی کنند، در حالی که امام حسین علیه السلام، ابتدا حجت را بر یزیدیان تمام کرد و وقتی لجاجت آنها را دید، در برابرشان ایستادگی کرد، بنابرین نباید مذاکره‌ای را که رنگ و بوی عاشورایی ندارد، به امام نسبت دارد و عاشورا را تحریف کرد.

 

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه نباید عاشورا را سپر کارهای خود کنیم، تاکید کرد: ما در همه مراحل و مراتب به فرهنگ عاشورایی نیاز داریم به خصوص در ماه محرم که هم باید از ذکر و تذکر حرف بزنیم و هم درباره ابعاد عاشورا تفکر کنیم.

 

بر اساس این گزارش، مراسم عزاداری دهه دوم محرم در حسینیه هنر واقع در میدان انقلاب، خیابان 16 آذر از 14 مهر آغاز شده است و بعد از نماز مغرب و عشاء به مدت 10 شب برگزار می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: متاسفانه کمپ‌های ترک اعتیاد نتیجه‌ مورد انتظار را نداده‌ و تجربه‌ ناموفقی بوده‌ بنابراین با توقف صدور مجوز کمپ‌ها، افزایش مراکز TC (درمان اجتماع‌محور) در دستور کار قرار گرفته است.

 انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با  فارس گفت: در زمینه‌ اعتیاد، مداخلات بهنگام را داریم بطوری که ایجاد کمپ‌ها، مراکز سرپایی اعتیاد و مراکز TC را دنبال می کنیم.

 

وی با اشاره به وجود ۵هزار تیم‌ اجتماع‌محور ادامه داد: متاسفانه کمپ‌های ترک اعتیاد در این مدت که از ایجادشان می گذرد، نتیجه‌ مورد انتظار را نداده‌ و تجربه‌ موفقی نبوده‌اند بنابراین با توقف صدور مجوز کمپ‌ها، پس از رایزنی با صاحب‌نظران دانشگاهی و کارشناسان افزایش مراکز TC (درمان اجتماع‌محور) در دستور کار بهزیستی قرار گرفته است.

 

تاسیس ۴مرکز TC در کشور

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در کنار ۳۵ مرکز TC، چهار مرکز تحقیقاتی درمان اجتماع‌محور نیز راه‌اندازی می شود که 2 واحد در استانهای یزد و کرمان افتتاح شده و 2 مرکز دیگر نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی با تاکید بر اجرای برنامه‌های کاهش آسیب اعتیاد گفت: پیشگیری امری فراگیر نیست و همه جامعه هدف تحت پوشش برنامه قرار نمی گیرند به همین دلیل مدیریت مصرف در حوزه اعتیاد،ایده مناسبی است و تأسیس مراکز کاهش آسیب، مراکز میان‌راهی و شلترها در این زمینه کارساز است.

 

محسنی تصریح کرد: مددجویان در مراکز کاهش آسیب بیمه خواهند شد و طبق قانون، افرادی که بضاعت کافی برای درمان هزینه‌ مداخله ندارند از پوشش بیمه‌ای برخوردار می‌شوند.

 

وجود ۴ میلیون معتاد تفننی و الکلی در کشور

وی ادامه داد: امسال 12 هزار معتاد با اعتبار 33 میلیارد تومانی بیمه می شوند و برای پوشش کامل، 300 میلیارد تومان اعتبار لازم است که مقرر شده وزارت کشور از طریق مکاتبه با رئیس جمهور، این مسئله را پیگیری کند.

 

رئیس سازمان بهیزستی کشور افزود: سن اعتیاد پایین آمده و مواد مصرفی تغییر کرده است و حتی ترکیب مصرف در زنان و مردان تغییر کرده بگونه ای که تعداد زنان معتاد بیشتر شده و این آثار بسیار بدتری نسبت به اعتیاد مردان خواهد داشت.

 

محسنی گفت: برآورد سازمان بهزیستی از میزان معتادان تفننی، الکلی و مواد مخدر حدود 4 میلیون نفر است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
،محمود حاجی‌زاده از رزمندگان لشکر 41 ثارالله روایت می‌کند:نزدیک عملیات والفجر8 یک روز حاج احمد امینی از فرماندهان گردان‌های لشکر 41 ثارالله،پرسنل را در شهرک نورد پشت سنگر واحد تخریب جمع کرد. همه روی زمین نشستیم. کمی از سختی عملیاتی که پیش رو داشتیم، صحبت کرد و بعد گفت:«منطقه عملیاتی حساس و سخت است. من مجبورم افرادی را همراه خود ببرم که صددرصد به آنها اطمینان دارم. اطمینان دارم که می‌توانند این سختی‌ها را تحمل کنند. اگرچه همه چیز دست خداست، ولی من هم مسئولیتی دارم.وظیفه‌ای دارم که باید به آن عمل کنم. افرادی را که از صف خارج می‌کنم، می‌توانند به گردان‌های دیگر بروند. همه شما را می‌پذیرند و می‌توانید با قایق به عملیات بیایید.»
 
وقتی سخنانش تمام شد،نیروهایی را که در آموزش ضعیف نشان داده بودند  یا احساس می‌کرد ضعیف  یا سیگاری هستند یا سن و سالی از آنها گذشته، از بقیه جدا کرد. یکی از این افراد «قباد شمس‌الدینی» بود. پیرمرد 68 ساله‌ای که به حاج احمد عشق می‌ورزید. قباد با ناراحتی بلند شد و در گوشه‌ای ایستاد. وقتی کار حاج احمد تمام شد، به قصد خداحافظی به سوی افرادی که جدا کرده بود رفت. ناگهان قباد گریه کنان گفت:«حاج احمد امینی! الآن زن و بچه من در جایی زندگی می‌کنند که اطراف آنها غیر از حیوانات وحشی چیز دیگری نیست و من آنها را در بیابان رها نکرده‌ام که تو دست مرا بگیری و از گردان کنار بگذاری. تمام سختی‌ها را تحمل کردم. با وجود سن و سال زیاد شنا یاد گرفتم. برای شب عملیات غواصی آموختم . هیچ کس حاضر نیست یک شب زن و بچه‌اش جایی بخوابند که زن و بچه  من می‌خوابند. اگر کسی حاضر شد برای همیشه جنگ را رها می‌کنم.»
 
حاج احمد دست قباد را گرفت. صورت او را بوسید و در حالی که عذرخواهی می‌کرد، گفت:«من درباره شما اشتباه کردم. شما بنشینید سرجایتان، قطعاً شما به اندازه تمام این گردان توانایی دارید.»
 

ماجرای حضور غواص 68 ساله در عملیات والفجر8

قباد در این عملیات به شهادت رسید.
 
فرازی از وصیت شهید قباد شمس‌الدینی
 
مسئولین بدانند، اگر عهد خود با شهدا را فسخ کنند، یا حقی به نام شهدا از مظلومی پایمال شود، آن‌ها را نمی‌بخشیم. این حکومت خون نمی‌دهد تا شکم‌ها از مال دنیا پر شود، خون می‌دهد تا اسلام ناب محّمدی برقرار باشد و عدالت و برابری حاکم شود.
ای مردم، هر کس از شما پیش امام خمینی رفتید،از بابت من به او سلام برسانید به او بگویید تا آخرین قطرۀ خون از تو برنمی‌گردم، ولی تو را به جدّت قسم، از خدا بخواه از تقصیر من بگذرد. بار الها، خودت می‌دانی نمی‌خواهم مقامی در سپاه یا بسیج بگیرم، فقط در راه تو برخاسته‌ام و اهل و عیالم را به تو سپرده‌ام. بار الها، تو را به حق اسماء خودت سوگند، فردای قیامت مرا در صف یاران حقیقی امام خمینی قرار بده.
سلام مرا به امام برسانید».

*ایسنا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
این روزها مظلوم ترین چهره دولت را علی جنتی معرفی می کنند و تا جایی که می توانند از آن بهره برداری سیاسی می کنند  گویی که وی شهید راه کنسرت شده است اما دلیل برکنار جنتی هیچ ربطی به کنسرت و حتی هیچ موضوع فرهنگی دیگر ندارد!


پشت پرده استعفای جنتی/ برکناری ربطی به موضوعات فرهنگی ندارد!

بنابراین گزارش، دلیل برکناری جنتی هرچه باشدبی‌شک موضوعی فرهنگی یا هنری نیست؛ حتی فرسنگ‌ها با حوزه فرهنگ و هنر فاصله دارد. با این اوصاف بهتر است دولت اعتدال در عوض اینکه تلاش کند از این نمد برای خود کلاه مظلوم‌نمایی بسازد و با یک شهید قربانی فرهنگ بخواهد رای جمع کند، بهتر است یا با شفاف‌سازی برای مردم دلیل این برکناری را توضیح دهد یا اگر نمی‌کند، دست‌کم با مظلوم‌نمایی کاری نکند تا آگاهانِ ماجرا بی هیچ تعارفی اصل ماجرا را برای مردم بازگو کنند و یکباره موردی از دولت اعتدال عیان شود که حتی نظر مردم را نسبت به کلمه اعتدال و اخلاق مخدوش سازد. آن وقت اوضاع دولت از این که هست بدتر خواهد شد.

فی المثال موضوع ازدواج موقت و تعدد زوجات صیغه ای، یکی از مواردی است که اخلاق را زیر سوال می برد و از دیدگاه عرف مطلوب نیست. این موضوع، به ویژه برای مسوولان مذموم است.

خطر بیشتر آنجاست که یکی از همان همسران، به عنوان کیس پروژه نفوذ هم شناخته شده باشد.

حال، استعفا یا برکناری، تنها پاک کردن صورت مساله است؛ ریشه را باید اصلاح نمود تا بتوان در مقابل جنگ فرهنگی دشمن، خاکریز مستحکم زد.
آنچه که امروز در کف جامعه شاهد هستیم، انعکاس رفتار مسوولان است که: الناس علی دین ملوکهم...


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 وزارت صنعت ، معدن و تجارت پول پذیرایی از زائران اربعین را از جیب شرکت های مختلف دریافت می کند.

بنابر این گزارش، اخیراً در آستانه مراسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه ای به تمامی شرکت ها اعلام کرده است این وزارتخانه در مراسم پیاده روی اربعین از 90 هزار زائر پذیرایی می کند و از شرکت ها خواسته است دستور بدهند که مبالغ خیرخواهانه ای به حساب وزارت خانه تحت عنوان بازسازی عتبات عالیات واریز گردید.
وزارت صنعت توضیح داده است که بر اساس دستور استاندار این مبالغ واریزی به عنوان سهم مالیاتی شرکت ها در نظر گرفته می شود.

اگر هدف از این اقدام تبلیغات حضور وزارت صنعت و معدن در راهپیمایی اربعین است پس چرا پول آن از جیب شرکت ها پرداخت می شود و در ثانی اگر اقدام خیرخواهانه است پگونه به عنوان سهم مالیاتی افراد لحاظ می گردد.

هر چند هنوز پشت پرده ارسال این نامه مشخص نیست اما پول گرفتن از شرکت ها با هدف حضور این وزارتخانه در راهپیمایی اربعین و اقدام تبلیغاتی برای دولت از جیب شرکت های خصوصی اقدام پسندیده ای نیست.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 روز گذشته اخباری مبنی بر دستگیری یکی از مدیران دولتی سراوان در شبکه های اجتماعی منتشر شد در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون جهت پیگیری این موضوع با یکی از مدیران استان که نخواست نامش فاش شود، داشت، وی با بیان اینکه جزییات این موضوع را از روابط عمومی پیگیری کنید، گفت: این موضوع در حال بررسی و تحقیقات قضایی است و هنوز موردی اثبات نشده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تهمتی زده شده است، افزود: در حال بررسی هستیم لذا جزییات را از روابط عمومی بگیرید.
در تماسی که پایگاه خبری عصرهامون  با مدیر روابط عمومی اداره فوق داشت، وی ضمن عدم اطلاع از موضوع گفت: باید با مدیر کل در این خصوص صحبت نمایم.
در ادامه در تماسی که این مدیر دولتی با خبرنگار عصرهامون داشت، وی ضمن اینکه با دادستان سراوان تماس گرفتم و ایشان هم عنوان کردند هنوز اتهامی وارد نشده است، اظهار داشت: پرونده در حال سیر مراحل قانونی است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری ظهر سه‌شنبه در اختتامیه کنگره سه هزار شهید خراسان شمالی اظهار کرد: امروزه دشمن به دنبال تضعیف هویت و خدشه‌دار کردن نظام اسلامی است و رهبر معظم انقلاب خطاب به تمام مردم و مسئولان هشدار داده اند که فریب دشمن را نخورید.

حجت‌الاسلام منتظری تصریح کرد: در مسئله برجام یک مثلث درست‌شده است که یک ضلع آن در خارج از کشوراست که خود را مدعیان حقوق بشر می‌خوانند و ضلع دیگر درون کشور و افرادی را در داخل تربیت‌کرده‌اند و به آن‌ها خط می‌دهند.

وی افزود: متأسفانه ضلع دیگر این مثلث در قالب مسئولان در جامعه شاهد آن هستیم که نادانسته و از روی جهل حرکت‌هایی می‌کنند که خواسته دشمن است و این افراد ضلع مکمل مثلث را تشکیل داده‌اند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: اخیراً تعدادی از نمایندگان نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه نوشته و امضا کرده‌اند و خواستار حمایت از افرادی شده‌اند که یک ضلع شوم از این مثلث هستند.

حجت‌الاسلام منتظری بیان داشت: این افراد که برخی نمایندگان مجلس خواستار حمایت  آن‌ها شده اند پرونده‌هایی دارند که از وضعیت مناسبی برخوردار نیست.

وی تاکید کرد:  نمایندگان پیش از اینکه نامه‌ای بنویسند و از کسی حمایت کنند باید از پرونده  افراد مطلع شوند و آن را موردبررسی قرار دهند.

این مسئول افزود: برای ما سنگین است که از مجلس ندایی می‌آید و مکاتبه‌هایی می‌شود که در جهت خواسته‌های دشمن است.

دادستان کل کشور عنوان کرد: اگر این حرکت‌ها از روی نادانی انجام شود برای جامعه و نظام مصیبت است و اگر این حرکت‌ها عمدی باشد برای جامعه مصیبت بزرگی است.

حجت‌الاسلام منتظری با تأکید بر اینکه باید مراقب حرکت و اعمال خود باشیم تا این حرکت‌ها درراه خواسته‌های دشمن نباشد، افزود: دشمن امروز به دنبال آن است تا اعتقادات ما را بگیرد و نیز به دنبال خدشه‌دار کردن نظام اسلامی است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
، مطهره علیزاده بعد از ظهر امروز در جمع خانواده‌های شهدای مدافع حرم گیلان اظهار کرد: دلم هوای پدرم را دارد و خاطرات با او بودن را فراموش نمی‌کنم.

وی ادامه داد: وقتی در مدرسه به ما گفتند بابا آب داد من به این می‌اندیشیدم که بابا خون داد و جان داد و شهید شد.

دختر شهید علیزاده به احساس خود نسبت به همسن و سال‌های خود اشاره کرد و ادامه داد: در نگاه نخست به دخترانی که سایه پدر بر سر آنهاست حسرت می‌خوردم اما بعد که عمیق‌تر نگاه می‌کنم می‌بینم چیزی که پدرم به من داده بسیار بزرگ و ارزشمند است.

وی گفت: پدرم با شهادت خود به من نعمت اصالت، ایمان و ایستادگی داد و چیزهایی که پدرم با شهادتش به من بخشید حتی پدرانی که ثروتمند هستند نمی‌توانند به فرزندان خود ببخشند.

مطهره با ابراز دلتنگی برای پدر شهیدش، گفت: پدرم  زمانی که رفت دلم گرفت و وقتی بود قلبم آرامش عجیبی داشت.

وی با اشاره به اینکه پدرش به جمع یاران امام حسین(ع) پیوسته است، تصریح کرد: پدرم از دنیایش گذشت و کربلایی شد.

دختر شهید علیزاده گفت: به خون امام حسین(ع) قسم می‌خورم که راه پدرم را ادامه می‌دهم و پشتیبان ولایت فقیه امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) خواهم بود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
:روابط‌عمومی مرکز اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات متلاشی‌سازی شبکه سازمان‌یافته مدلینگ و ابتذال در زاهدان اعلام کرد: پس از ناکامی‌های متعدد گروه‌های معاند نظام از ورود به داخل خاک کشور و انجام عملیات‌های تروریستی، پروژه نفوذ فرهنگی و رخنه به اعتقادات جوانان شیعه و سنی استان را کلید زدند که در این رابطه، با عجیر کردن تعدادی از افراد خودفروخته داخل استان و کشور قصد داشتند تا نسبت به یارگیری از میان مردم این استان نیز اقدام کنند.

دستگیری عوامل شبکه ابتذال توسط سپاه

هرچند این شبکه غیرقانونی مدلینگ کاملاً به طرز ماهرانه و در پوشش‌های مختلف فعالیت می‌کرد، اما از دید مردم اصیل و بصیر استان پنهان نماند و گزارشات مردمی مختلفی به این مرکز ارسال شد و با توجه به اهمیت موضوع و جلوگیری از رخنه فرهنگی دشمنان، عملیاتی‌کردن بیانات مقام معظم رهبری درباره برخورد شدید با هجمه‌های فرهنگی و احترام به خواست مردم، بررسی این پرونده به‌طور ویژه در دستور کار سربازان گمنام مرکز اطلاعات سپاه سلمان قرار گرفت.

کلیه افراد این شبکه سازمان یافته مدلینگ پس از هماهنگی با مقام محترم قضایی صبح 24 مهرماه دستگیر، احضار و مورد ارشاد قرار گرفتند.

این شبکه مدلینگ با جذب تعداد زیادی از دختران و پسران به‌طور غیرقانونی و زیرزمینی، آن‌ها را اغفال کرده و در حالت‌های مختلف از آن‌ها تصویربرداری داشته است و خوراک تبلیغاتی برخی از مجلات و شبکه‌های مجازی مدلینگ بین‌المللی را تهیه می‌کرده است.

گردانندگان این شبکه مدلینگ، در ابتدا با وعده حقوق‌های هنگفت، جوانان را جذب خود می‌کردند اما پس از سوءاستفاده از آنها، افراد جذب شده را با تهدید و ارعاب مجبور به همکاری می‌کردند که در نهایت 11 نفر از سرشبکه‌های این تیم که در زاهدان مستقر بودند در عملیات سربازان گمنام امام زمان(عج) مرکز اطلاعات سپاه سلمان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

همچنین بیش از 50 نفر در این رابطه احضار و مورد ارشاد قرار گرفتند و تعداد 3 باب آتلیه زیرزمینی از آنها کشف و پلمپ شد.

فراهم‌کردن فساد و ترویج ابتذال و فحشا در جامعه به‌ویژه جوانان در شبکه های مجازی و آتلیه‌های زیرزمینی، رواج مدلینگ و عکاسی‌های غیرمجاز و انتشار آن در فضای مجازی در جهت کسب درآمد نامشروع و غیراخلاقی از جمله جرائم این گروه است.

شایان ذکر است تمام صفحات مجازی فعال این شبکه در فضای مجازی توسط سربازان گمنام مرکز اطلاعات سپاه استان مسدود و از دسترس خارج شد.

برخی از افراد دستگیر شده این تیم به‌طور ناخواسته و از روی جهل و ناآگاهی از نوع فعالیت این گروه وارد تیم آن‌ها شده بودند که پس از دستگیری متوجه اشتباه خود شدند.

در پایان ضمن قدردانی از مردم ولایت مدار سیستان و بلوچستان که همواره یار و یاریگر فرزندان خود در مرکز اطلاعات سپاه سلمان بوده‌اند به اطلاع می‌رساند شماره تلفن 114 به‌طور شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات و اخبار شما مردم انقلابی و متعهد است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
؛ نام م- الف در تخلفات و اختلاس های بنیاد شهید و امور ایثارگران و بانک دی شنیده می شود.

بنابراین گزارش؛ در پی افشای تخلف مالی ۸ هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان و دستگیری تهیه کننده سریال شهرزاد م- الف بعنوان یکی از عوامل این اختلاس بزرگ حالا از برخی محافل خبری شنیده می شود وی در اختلاس بنیاد شهید هم نام برده شده بود که در دومین جلسه بازپرسی از وی رفع اتهام می شود.

م- الف در دومین جلسه بازپرسی نامه ای مبنی بر «در تعرفه بودن»!!! جهت دریافت ۱۵۰ میلیارد تومان وام بلاعوض از بانک دی به همراه داشته است که هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفته است.

گفتنی است فرد نامبرده کارنامه عملکردی خوبی داشته است و این نخستین بار است که خبر اختلاس و فساد اقتصادی وی مطرح شده که تا پایان دادگاه وی همه چیز در ابهام است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در تذکری کتبی به رئیس جمهور نسبت به کارشکنی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در قوانین جامعه ایثارگری هشدار داد.

بنابراین گزارش، ابوترابی نماینده نجف آباد و فرزندان شاهد مجلس در تذکری کتبی به رئیس جمهور نوشت: متأسفانه در دولت جنابعالی تولیت امور ایثارگران به فردی واگذار شده است که نه تنها توجه و اهتمامی به آن ندارد بلکه در عملکرد قابل تعجب خود در مکاتبه با شورای محترم نگهبان درخواست عدم تصویب قوانین مرتبط با ایثارگران را به دلایل منطقی و توجیهات بی اساس مطرح نموده اند.

ابوترابی همچنین متذکر شده است که بنیاد شهید در دفاع از حقوق ایثارگران ناتوان و ضعیف عمل می کند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
آیا خانواده هاشمی بازهم برای انحراف افکار عمومی به "تشنج" نیاز دارد؟قرار است فائزه هاشمی به دعوت استانداری کهکیلویه و بویر احمد به این استان سفر کند و در اقدامی عجیب برای ظاهر شدن در ملا عام، در یک پیاده روی عمومی حاضر شود!

 

این تصمیم فائزه هاشمی که به دلیل ملاقات های پر حاشیه با عناصر ضد دینی در ماه های اخیر بارها خشم مردم را برانگیخته و در آخرین سفر خود به استان لرستان نیز فضا را متشنج کرده است کمی مشکوک به نظر می رسد.

 

تحلیل ها حاکی از این است که احتمالا پس از شکست دو قطبی سازی های اخیر مثل ماجرای کنسرتها و استعفای جنتی، تلاش برای ایجاد یک تشنج ساختگی و انحراف افکار عمومی از مشکلات و نابسامانی های اخیر دولت در دستور کار است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 12 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی