شهدای دزآور
شهدا را یاد کنید حتی با ذکر یک صلوات
درباره وبلاگ


سامانه پیامک ستاد یادواره شهدای دزآور
منتظر نظرتون هستیم
500020401170
500051561000
50001040001400
09117913875 تلگرام

مدیر وبلاگ : ذوالفقار بابایی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از این وبلاگ راضی هستید؟

حمید داودآبادی خبرنگار و نویسنده دفاع مقدس در اینستاگرامش از عکسی یاد کرد که بر دیوار اتاق رهبری نصب شد.

داودآبادی نوشت:

اوایل بهمن ماه 1377 بود و بعد از ماه مبارک رمضان. همراه "مسعود دهنمکی" و فرزندانم سعید و مصطفی - که آن موقع هفت – هشت سال بیشتر نداشتند – خدمت مقام معظم رهبری بودیم.
نماز جماعت مغرب و عشا در جمعی کوچک به امامت آقا خوانده شد و آقا همان جا روی سجاده برگشت رو به ما و حال و احوال و گپ و گفت شروع شد.

تازه نشریه شلمچه، به ضرب و زور "عطاالله مهاجرانی" وزیر ارشاد اصلاحات تعطیل و قلع و قمع شده بود.
مسعود تقویم زیبایی را که در نوع خود در آن زمان بی نظیر بود، با خود آورده بود تا تقدیم آقا کند. سررسید جالب "یاد یاران" با تصاویر رنگی شهدا که در نوع خود اولین بود.

آقا، سررسید را گذاشت جلویش و شروع کرد به تورق. برای هر کدام از شهدا که تصویرش را می دید، خاطره یا نکته ای می گفت. از شهید "سیدمجتبی هاشمی" که فرمود: "آقا سید برای خودش در آبادان حال و هوایی داشت."

تا شهید "عباس بابایی" که آقا خواب زیبایی را که چند شب قبل از آن شهید دیده بود، تعریف کرد.
شهید "محمود کاوه" که آقا از آشنایی اش با خانواده آن عزیز در مشهد گفت و شهیدان دستواره که چند روز قبل از آن، به سر مزار آن سه برادر شهید رفته بود و ...
هر کدام از تصاویر زیبا، احساس آقا را با خود همراه داشت.

مثلا عکس شهید "علی اشمر" – قمرالاستشهادیین لبنان - برای آقا خاطره آخرین دیدار پدر آن شهید و برادر بزرگ تر او محمد را به همراه داشت، که حاج منیف گفته بود:
"آقا، من حاضرم همین پسرم محمد را هم به راه اسلام و ولایت فدا کنم."
و آقا که بر پیشانی محمد بوسه زده بود؛ و چندی بعد، محمد اشمر در عملیات مقاومت جنوب لبنان، با گلوله صهیونیست ها که بر پیشانی اش نشست، به شهادت رسیده بود.
از بقیه بگذریم. همه اینها را گفتم تا به این جا برسم.

آقا در بین صحبت هایش فرمود: "تصویر شهیدی در اتاق من هست که بسیار زیباست و خیلی به آن علاقه دارم." وقتی پرسیدم متعلق به کدام شهید است؟ ایشان فرمود که نامش را نمی دانم. سپس به آقا میثم – فرزندش - گفت که برود و آن عکس را بیاورد.

دقایقی بعد که صحبت ها درباره عظمت شهدا گل انداخته بود، آقا گفت: "حتما باید شما اون عکس رو ببینید." سپس رو به میثم کرد و مجددا گفت: "شما برو اون عکس شهید رو از اتاق من بیار." که آقا میثم رفت و سرانجام عکس را آورد

کارت پستال کوچکی بود از شهیدی با بادگیر آبی، که بر زمین تفتیده شلمچه آرام گرفته بود. زیر آن هم نام شهید را نزده بودند.
عکس را که آورد، آقا با احترام و ادب خاصی آن را به دست گرفت و رو به ما نشان داد. همان طور که آن را جلوی چشم ما گرفته بود، فرمود:
"شما به چهره این شهید نگاه کنید، چقدر معصوم و زیباست ... الله اکبر ... من این را در اتاق خودم گذاشته ام و به آن خیلی علاقه دارم."

ناگهان یاد کلامی از دوست عزیزم "حسین بهزاد" افتادم. به آقا گفتم:
"آقا، یک نکته مهمی در این عکس هست که مظلومیت او را بیشتر می رساند."

آقا نگاه عمیقی به عکس انداخت و با تعجب پرسید که آن نکته چیست؟ که حرف حسین بهزاد را گفتم:
"این بسیجی، با سربند خود لوله اسلحه اش را بسته که گردوخاک وارد لوله اسلحه نشود. یعنی این شهید هنوز به خط و صحنه درگیری نرسیده و با اسلحه اش هنوز تیر شلیک نکرده است."

با این حرف، آقا عکس را جلوتر برد و در حالی که نگاهش را به آن عزیز دوخته بود، با حسرت و با حالتی زیبا فرمود: "الله اکبر ... عجب ... سبحان الله ... سبحان الله"
دست آخر، آقا مسعود زرنگی کرد و از آقا خواست تا اجازه دهد عکس آن شهید را به عنوان یادگار به او بدهد. آقا هم پذیرفت و روی دست راست شهید بر عکس، امضا کرد و به عنوان یادگار به مسعود داد.

"هادی ثنایی‌مقدم" یازدهم تیرماه 1351 در شهرستان لنگرود به دنیا آمد. این نوجوان بسیجی روز 23 دی‌ماه سال 1365 در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید اما پیکرش هیچگاه بازنگشت.
همرزمان او از نحوه شهادتش بر اثر اصابت مستقیم تیر می‌گویند یادآور می‌شوند که هادی به همراه تعداد زیادی از شهدا به کنار جاده انتقال داده شد. پارچه سفید به همراه چوبی در کنار او قرار داده شد تا آمبولانس‌ها راحت او را پیدا کنند و به عقب برگردانند. آنها از آن محل دور شدند، آمبولانس‌ها تعدادی از شهدا را به سمت پشت خط آورد ولی خبری از پیکر هادی نبود.

تا به امروز کسی نفهمیده است بر سر پیکر شهید هادی ثنایی‌مقدم چه آمده است؟ عده‌ای می‌گویند احتمال دارد گلوله خمپاره‌ای به کنار پیکرش خورده و او را در زیر خاک پنهان کرده و همین امر باعث شده است که آمبولانس‌ها او را پیدا نکنند.


تصویری که زینت بخش اتاق رهبر انقلاب شد+عکس


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات () مرتضی بانک معاون سرپرست کل نهاد ریاست جمهوری و عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در مراسم افتتاح دفتر این حزب در شهرستان ری که صبح امروز (پنجشنبه 31 فروردین) برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بسیار خوشحالم که امروز در این مکان حضور پیدا کردم تا دفتر حزب اعتدال و توسعه در شهرستان ری که یکی از شهرستان‌های تاثیرگذار و مهم استان تهران است را افتتاح کنم.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های حزب اعتدال و توسعه در سال‌های گذشته گفت: خوشبختانه حزب ما طی این سال‌ها پیوسته در حال پیشرفت بوده و به مرور زمان توانسته است تا جایگاه مستحکمی در سپهر سیاسی کشور پیدا کند؛ همچنین پس از انتخاب دکتر روحانی به عنوان رییس جمهور نقش سیاسی حزب اعتدال و توسعه روز به روز بهتر و پررنگتر شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه با بیان موفقیت‌های حزب اعتدال و توسعه در سال‌های گذشته تصریح کرد: یکی از مصداق‌های موفقیت حزب اعتدال و توسعه در سالهای گذشته  را می‌توان  راهیابی اعضای این حزب به انتخابات مجلس دهم  قلمداد کرد.

بانک درپاسخ به این پرسش که حضور جهانگیری را در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری چگونه ارزیابی می‌کند و اینکه آیا جهانگیری قرار است تا آخر در کنار روحانی به رقابت بپردازد، گفت: آقای روحانی قطعا کاندیدای نهایی ما هستند و با تکیه بر عملکرد خوب و با توجه به اعتمادی که مردم به عملکرد دولت داشته‌اند.

این مقام مسئول در دولت افزود: ایشان عزم جدی‌ای برای ادامه حرکتی که شروع کرده‌ و در حال تکمیل آن هستند، دارند که امیدواریم در 29 اردیبهشت ابتدا شاهد حضور پرشور مردم و سپس نتایج مطلوبی برای حزب اعتدال و توسعه باشیم.

وی درباره حضور جهانگیری ادامه داد:‌آقای جهانگیری برای تکمیل و ارائه ظرفیت‌های مختلفی که درون جبهه اصلاحات وجود دارد وارد عرصه انتخابات شده که ما این حضور را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم حضور ایشان به رقابت‌ها و شور انتخاباتی بیفزاید و امیدواریم که ایشان دفاع همه‌جانبه‌ای از دستاوردهای دولت داشته باشد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه افزود: قطعا حضور آقای جهانگیری در عرصه انتخابات برای رقابت با دکتر روحانی نخواهد بود و ایشان تنها به ارائه چالش‌ها و دستاوردهای دولت یازدهم می‌پردازند.

بانک در پاسخ به سوالی درباره شرکت روحانی در مناظرات انتخاباتی اظهار داشت: آقای روحانی اهل مبارزه، مصاحبه، رقابت و ورود به چالش‌های سیاسی است و از ورود به مناظرات استقبال می‌کند چرا که می‌خواهد تمامی انتقادات و حرف و حدیث‌های مطرح شده در سال‌های گذشته را پاسخ دهد.

وی افزود: البته من اطلاع دقیقی در مورد حضور یا عدم حضور ایشان در مناظرات انتخاباتی ندارم،

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در پاسخ به این سوال که روحانی چه تدبیری برای دفاع از برجام در مناظرات اتخاذ می‌کند، گفت: بخش زیادی از انتقادات مطرح شده در خصوص برجام از پیش طراحی شده‌اند و هدف این انتقادات تخریب دستاوردهای دولت یازدهم است.

بانک با بیان دستاوردهای مهم دولت یازدهم در حوزه سیاست خارجی گفت: دستاوردهای مهم دولت دکتر روحانی در حوزه سیاست خارجی بی‌شک از مهم‌ترین موفقیت‌های او بوده‌اند چرا که با تدبیر دولت یازدهم  در حوزه سیاست خارجی از انزوای سالهای قبل خارج شدیم که دستاورد بزرگی بود.

وی افزود: همانطور که می‌دانید قطعنامه فصل 7 که علیه ایران وضع شده بود ایران را به عنوان کشوری ضد امنیت بین‌المللی معرفی کرده بود که دولت یازدهم با اتخاذ سیاست‌های مناسب توانست این قطعنامه و 6 قطعنامه دیگر را که علیه ایران وضع شده بود لغو کند که کار بسیار ارزشمندی بود.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه با اشاره به انتقادات ماه‌های گذشته از عملکرد دولت یازدهم تصریح کرد: طبیعی است طرف مقابل که در اکثر جبهه‌ها از ما شکست خورده بدون توجه به منافع ملی در حال فراهم کردن امکان تخریب دستاوردهای بزرگ این دولت دارد.

بانک خاطرنشان کرد: امروز بیش از 62 درصد مردم به موفقیت برجام و دستاوردهایی که پس از امضای برجام برای کشور به ارمغان آمد اعتقاد دارند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
اسماعیل دهقان از رزمندگانی است که پزشکان از درمانش اظهار ناامیدی کرده و قرار بود برای درمان به سوئد اعزام شود، یک شب قبل از اعزام بود که امام(ره) را در خواب دید و شفایش را از آقا گرفت.


ماجرای رزمنده ای که هشت روز در سردخانه بود!

گوشه کوچکی از خاطراتش را از مسئولان بنیاد شهید شنیدیم و این بهانه‌ای شد که به مناسبت سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد با این رزمنده در دفتر خبرگزاری فارس به گفت‌وگو بپردازیم.

هنگامی که قرار شد عملیات فتح‌المبین انجام شود، به همراه دیگر رزمندگان بی‌صبرانه در انتظار آغاز عملیات بودیم، عملیات با رمز یا زهرا از سوی فرماندهی آغاز شد.

با شروع عملیات دود و آتش و گلوله آسمان را یکپارچه سیاه کرد، رزمندگان با رشادت تفنگ‌ها را به دست می‌گرفتند و به سمت نیروهای عراقی شلیک می‌کردند، در نهایت عملیات با پیروزی قاطع نیروهای ایران و آزادسازی حدود ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از مناطق اشغال شده توسط عراق به پایان رسید.

تلفات نیروهای ایران حدود ۳۰ هزار نفر و تلفات نیروهای عراق ۲۵ هزار نفر به علاوه ۱۵ هزار اسیر بود.جوانی ۲۰ ساله بودم، در هنگام درگیری با نیروهای دشمن ترکشی به پایم خورد و به عقب جبهه اعزام شدم، چند روز در بیمارستان دزفول بستری بودم.

بعد از چند روز بستری بودن در بیمارستان به پرستار گفتم اگر می‌شود مرخصم کنید می‌خواهم برگردم جبهه، به جبهه برگشتم، خودم را به یگان معرفی کردم و چند ماهی در یگان بودم، بعد صحبت از عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر شد.با اشتیاق بیشتر نسبت به عملیات‌های قبلی برای آغاز عملیات لحظه‌شماری می‌کردم.

در ۳۰ دقیقه بامداد روز ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ با قرائت رمز عملیات بسم الله الرحمن الرحیم. بسم الله القاسم الجبارین، یا علی‌ابن‌ابیطالب از سوی فرماندهی عملیات آغاز شد، برای پیروزی بچه‌ها در این عملیات دعا کردم و لحظه لحظه تصور آزاد شدن خرمشهر را از ذهنم مرور می‌کردم.

منطقه عملیات در میان چهار مانع طبیعی محصور است که از شمال به رودخانه کرخه کور، از جنوب به رودخانه اروند، از شرق به رودخانه کارون و از غرب به هور‌الهویزه منتهی می‌شود.

منطقه عملیات به جز جاده نسبتا مرتفع اهواز‌، خرمشهر فاقد هرگونه عارضه مهم برای پدافند بود و همین امر موجب شد تا زمین منطقه به دلیل مسطح بودن برای مانور زرهی مناسب و برای حرکت نیروهای پیاده به دلیل در دید و تیررس قرار داشتن نامناسب باشد.

در حین عملیات چهار تا خاکریز را پشت سر گذاشتیم، دشمن از همه امکانات برای جلوگیری از ورود رزمندگان به داخل شهر استفاده کرده بود و ورود به شهر خیلی سخت شده بود.

آتش دشمن شدید بود، بر اثر شدت آتش دشمن که از زمین و هوا می‌بارید ترکشی به گردنم اثابت کرد دست را به گردنم گرفتم و به زمین افتادم دیگر چیزی متوجه نشدم.

بعد از مدتی به حالت نیمه بیهوش درآمدم، نمی‌توانستم صحبت کنم، از حال خودم بیرون شده بودم.

من را به چادر اورژانس منتقل کردند، نبضم را گرفتند، از دهان و بینی‌ام خون فراوانی رفته بود، بعد از آزمایشی جزیی گفتند شهید شده، سپس امدادگران مرا بیرون بردند.کفنم کردند و بدنم را به سردخانه شهدای معراج اهواز منتقل کردند.

دو روز در سردخانه شهدای معراج بودم، بعد از گذشت دو روز مرا از سردخانه خارج کردند و با قطارهای یخچالی به سمت اراک اعزام کردند.

بعد از سردخانه اهواز شش روز در سردخانه بیمارستان ولی ‌عصر عجل الله التعالی فرج الشریف اراک نگهداری شدم، در حالی که به صورت نیمه بیهوش بودم و نمی‌توانستم صحبت کنم.

در زمان جنگ به علت بمباران دشمن، برق‌ها مرتب قطع می‌شد، به همین دلیل برق سردخانه هم قطع شد، چهار ساعت برق رفته بود لطف الهی شامل حال من شد و قطع شدن برق به مدت طولانی باعث شد بدنم گرم شود و به هوش آمدم.

دقایقی از به هوش آمدنم نگذشته بود که متصدی سردخانه آمد، کشو را بیرون کشید، دید چشمانم باز است و پلاستیکی که من داخلش بودم، عرق کرده است، دست پاچه شد، کشو را به حالت نیمه باز رها کرد و مات و مبهوت رفت.

بعد از چند لحظه با مسئول بخش بیمارستان ولی ‌عصر عجل الله التعالی فرج الشریف به سردخانه برگشت، بعد از هشت روز در سردخانه بودن به سختی از سردخانه خارج شدم، کسانی که در سردخانه بودند با دیدنم پا به فرار گذاشتند.

حال خودم نبودم، مسئول بخش آمد و دستم را گرفت و کمک کرد تا بتوانم به یکی از اتاق‌ها بروم، کفنم را خارج کردند و در یکی از بخش‌ها بستری شدم، خون شدیدی از گردنم جاری شده بود، از گردنم عکس گرفتند.

بعد از اینکه چندین پزشک من را معاینه کردند، همگی گفتند محال است ما بتوانیم ترکش را از گردنش خارج کنیم، دارویی برایم نوشتند و مرخصم کردند، به دلیل اینکه به کسی از اقوامم اطلاع نداده بودند به هر سختی بود راهی خانه پدری شدم.

همه بستگان از دیدن وضعیت من تعجب کرده بودند، حال خیلی بدی داشتم، درد رهایم نمی‌کرد، زمانی که مسکن‌ها را می‌خوردم آرام بودم و خدا می‌داند زمانی که اثر داروها از بین می‌رفت چه زجری می‌کشیدم.

چند روز به همین منوال گذشت، درد امانم را بریده بود، لحظه‌ای آرام نداشتم، برادر بزرگم که خدا توفیقش دهد، خیلی به من خدمت کرد از تهران برایم نوبت گرفت و یک روز مرا سوار ماشین کرد و راهی تهران شدیم.

جانی در بدن نداشتم، نمی‌توانستم روی پاهایم بایستم، برادرم من را بر پشتش سوار کرد و آدرس به آدرس به بیمارستان‌های تهران سر می‌زد.

بیمارستان مهر، مصطفی خمینی، نجمیه، بقیه‌‌الله، محمد رسول‌الله همه بیمارستان‌ها را سر زدیم همه یک چیز گفتند:« امکان عمل وجود ندارد، می‌میرد.»برادرم آدرس پزشکی به نام دکتر وفایی را از یکی از بستگانم گرفت، به مطب شخصی دکتر رفتیم.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


 مرتضی میرباقری معاون سیما رسانه ملی در مورد جزییات برنامه‌های سازمان صدا و سیما برای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: برای انتخابات تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته شده تا هموطنان و کاندیداها به خوبی در جریان دیدگاه‌ها و برنامه‌های سایر کاندیداها قرار بگیرند.


وی افزود: در شبکه یک سیما، برنامه صحبت مستقیم کاندیداها با دوربین در نظر گرفته شده که هر کاندیدا به صورت انفرادی با مردم صحبت می‌کند، در شبکه دو، کاندیداها در گفتگوی ویژه خبری شرکت می‌کنند؛ همچنین در شبکه سه برنامه‌ای برای پاسخگویی به سوالات جوانان اختصاص داده شده است.

 
میرباقری در ادامه تصریح کرد: در برنامه‌های امسال تلاش می‌کنیم که علاوه بر اینکه کاندیداها به سوالات جوانان پاسخ می‌دهند به سوالات هموطنان در شبکه‌های مجازی هم پاسخ داده شود.
 

وی خاطرنشان کرد: در شبکه چهار کاندیداها پاسخگوی سوالات کارشناسی در حوزه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی هستند همچنین در شبکه جام‌جم به سوالات ایرانیان خارج از کشور پاسخ داده می‌شود.
 

معاون سیما رسانه ملی با بیان اینکه مهمترین بخش فعالیت سازمان، پخش مناظرات زنده تلویزیونی است گفت: البته سعی داریم این لوکیشن تا روز برگزاری مناظرات پنهان باقی بماند، زیرا که در نظرسنجی‌ها جذاب‌ترین برنامه، مناظرات زنده تلویزیونی است و مردم از این طریق بیشترین شناخت را از کاندیداها به دست‌ می‌آورند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
محمد جواد ظریف در تازه ترین توئیت خود و در واکنش به اظهارات رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا نوشت:اتهامات بی پایه آمریکا نمی تواند اعتراف آن کشور به اجرای تعهدات برجامی توسط ایران را بپوشاند.


واکنش ظریف به سخنان رکس تیلرسون+عکس


به گزارش ایرنا رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا اخیرا گفته است: توافق هسته ای با ایران یا «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) در جلوگیری از دست یابی تهران به سلاح هسته ای «شکست» خورده است.
وی با بیان اینکه این توافق فقط دستیابی ایران به سلاح هسته ای را به تعویق انداخته است،اظهار داشت: این توافق نماد رویکرد شکست خورده گذشته است که هم اکنون ما را با وضعیت خطر قریب الوقوع کره شمالی مواجه کرده است.
وزیر امور خارجه آمریکا همچنین گفته است، اشتباهی که در جریان دستیابی به توافق هسته ای با ایران صورت گرفت این بود که به جز تهدید هسته ای، دیگر مسائل ایران نادیده گرفته شد به همین دلیل می بایست ما از یک منظر جامع به ایران بپردازیم.
این درحالی است که تیلرسون در نامه ای ای به پال رایان رییس‌مجلس نمایندگان تاکید کرد: ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است و کاخ سفید تعلیق تحریم هارا بمدت 90 روز تمدید کرد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 منابع عراقی اعلام کردند: نیروهای عراقی تاکنون موفق به بازپس گیری ۷۱ درصد از موصل از  لوث داعش شده اند.

این منابع بیان کردند: تعداد داعشی ها در مناطق تحت سیطره آنها در غرب موصل حدود ۷۰۰ فرد مسلح است. نیروهای مبارزه با تروریسم عراق ضربات سنگینی به داعش در محور غربی موصل وارد کرده اند و نیروهای پلیس نیز المدینة القدیمه را محاصره کرده اند.

از سوی دیگر عبدالامیر رشید یارالله فرمانده عملیات نینوا از آزاد سازی محله الثوره در کرانه راست موصل خبر داد.

وی افزود: نیروهای مبارزه با تروریسم عراق، محله الثوره را درکرانه راست موصل از لوث داعش آزاد کرده اند.

فرمانده عملیات نینوا تاکید کرد: نیروهای عراقی پرچم عراق را بر بالای ساختمان های این محله به اهتزاز درآورده اند و خسارات و تلفات سنگینی به داعش وارد کرده اند.

همچنین منابع عراقی از تشریح جزییات طرح ها و تاکتیک های نظامی از سوی حیدر العبادی نخست وزیر عراق برای فرماندهان عملیات نینوا می آییم با هدف تسریع در عملیات بازپس گیری شهر موصل از لوث داعش خبر دادند.

به گفته این منابع، هدف از این تاکتیک ها به کار نبردن سلاح سنگین به منظور کاستن از تلفات غیرنظامیان در مناطق درگیر دانستند.

العبادی از برخی مناطق آزاد شده غرب موصل بازدید به عمل آورد و اوضاع ساکنان آن را جویا شد.

در همین حال منابع عراقی از بازداشت ۱۶ داعشی در جنوب موصل از سوی نیروهای این کشور خبر دادند.

این در حالی است که نیروهای عراقی به پیشروی های خود در محله های الثوره و الزنجیلی در کرانه راست موصل ادامه می دهند.

همزمان برخی منابع عراقی از بحران شدید مالی و دارویی داعش در غرب موصل خبر دادند و اعلام کردند: داعش با توجه به ضربات سنگینی که در کرانه راست موصل از سوی نیروهای عراقی متحمل شده است علاوه بر اینکه از کمبود شدید کادر پزشکی و درمانی رنج می برد برای خلاص شدن از زخمی شدگان و بیماران خود آنها را می کُشد.

این منابع به از بین بردن بیماران مبتلا به قانقاریا (قانقاریا یا سیاه‌مُردِگی فساد و عفونتی است که در قسمتی از ماهیچه یا استخوان پیدا شود و آن را سیاه و فاسد کند) اشاره کردند و افزودند: داعشی افرادش که به قانقاریا مبتلا هستند و در خانه هایی که داعش به عنوان بیمارستان در کرانه راست از آنها استفاده می کند را به دلیل زیاد بودن این افراد و عدم توان داعش برای فراهم آوردن دارو و مستلزمات پزشکی می کُشد.

از سوی دیگر منابع وابسته به پلیس عراق از نبرد سنگین در محله های باب جدید و باب لکش در غرب موصل و ادامه عملیات در محله الثوره برای آزاد سازی آن از لوث داعش خبر دادند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
وزیر بهداشت، روز جمعه یکم اردیبهشت همزمان با اولین روز از هفته سلامت به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران سخنرانی خواهد کرد.

همزمان با سخنرانی دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران، روسا و معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه در شهرستانها سخنرانی خواهند کرد.


مراسم پیاده روی خانوادگی، همزمان با اولین روز از هفته سلامت با حضور وزیر، معاونین، مدیران، کارشناسان و کارکنان وزارت بهداشت برگزار می شود.

همزمان با این مراسم در تهران، پیاده روی خانوادگی بطور همزمان در بوستان های بزرگ شهرهای مختلف کشور در اولین روز از هفته سلامت با شعار «تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی» برگزار می شود.

هفته سلامت امسال با شعار «زندگی سالم با نشاط و امید»، از اول تا هفتم اردیبهشت ۹۶ برگزار می شود. 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


در شرایطی که کمتر از یک ماه تا آغاز مبارزات انتخاباتی باقی مانده است، کمیسیون بررسی تبلیغات ریاست جمهوری در وزارت کشور با پخش زنده مناظره ها مخالفت کرد تا گامی دیگر برای حمایت از روحانی در انتخابات برداشته شود. 


خالی بودن دست دولت از عملکرد مناسب در حوزه های مختلف و به خصوص معیشتی و اقتصادی سبب شده که اعتدالیون برای تحت تاثیر قرار دادن مناظره ها حتی دست به تدابیر جدیدتری بزنند.

عاقبت روحانی را از برخی تبعات مناظره فراری دادند!


در همین حال، کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری که در وزارت کشور تشکیل می‌شود با پیشنهاد صدا و سیما مبنی بر زنده بودن مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری مخالفت کرده است.


عاقبت روحانی را از برخی تبعات مناظره فراری دادند!


بدین ترتیب فقط بخش گفت‌و‌گوی ویژه خبری از شبکه دو سیما به صورت مستقیم روی آنتن برود.

این در حالیست که میرباقری معاون سیمای سازمان صدا و سیما پیش از این گفته بود: برای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است و مناظرات زنده انتخاباتی مهم ترین برنامه صداوسیما است.

از سوی دیگر از چندی قبل تلاش روحانی برای فرار از مناظره‌های تلوزیونی علنی و رسانه ای شد.

به اعتقاد برخی ناظرین سیاسی دلیل اصلی فرار حسن روحانی از تبعات مناظرات مستقیم و زنده، نگرانی رییس جمهور و مشاورانش از عدم توان در دفاع از عملکرد دولت تدبیر و امید و نداشتن پاسخ به سوالات منتقدین است.


 

اقدام دولت برای جلوگیری از پخش زنده مناظرات آن‌هم در آستانه شروع مبارزات انتخاباتی را باید در کنار حضور جهانگیری به عنوان نامزد پوششی روحانی تحلیل کرد. پیش از این شنیده ها از برنامه جدید تیم مشاوران روحانی برای مبارزات انتخاباتی حکایت می کرد. در شرایطی که کمتر از یک ماه تا شروع مبارزات انتخاباتی موعد پاسخ گویی به وعده‌های انتخاباتی دولت روحانی باقی مانده و افکار عمومی منتظر آن است که روحانی و سایر دولت‌مردان در مناظر‌ه‌های تلویزیونی حضور پیدا کرده و پاسخ‌گوی ‌کم‌کاری‌ها، ضعف‌ها و ناتوانی‌های خود باشند مشاوران رسانه ای دولت ابتدا پیشنهاد لغو مناظرات انتخاباتی را مطرح کرده بودند و بعد از مخالفت با این طرح، پیشنهاد جدید خود را ارائه داده اند که بر اساس آن رئیس جمهور به شکل زنده در مناظرات انتخاباتی حاضر نشود.ترس حامیان دولت از عدم توان پاسخگویی روحانی به انتقادات وارده به عملکرد چهار ساله وی و دولتش است. این پیش فرض زمانی دقیق تر می شود که شاهد حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت فعلی در بین کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستیم و در آخرین گام از پخش زنده مناظرات تلوزیونی نیز مخالفت شده است.

 

پیش از این آیت الله سیدابراهیم رئیسی در نامه ای به رئیس صدا و سیما نسبت به عدم رعایت عدالت در سپردن آنتن سیمای ملی به روحانی که یکی از نامزدهای انتخابات است انتقاد کرده بود. در این نامه آمده بود:

«متأسفانه برخلاف روال معمول، اکنون برنامه‌های جاری رئیس‌جمهور محترم که یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری می‌باشند، به طور پی در پی و پرحجم در صدا و سیما پوشش زنده و خبری پیدا می‌کند.از آنجا که بسیاری از برنامه‌های مزبور، جزو شئون انحصاری رئیس دولت نبوده و انجام آن‌ها متوقف به حضور ایشان نیست، از صداوسیما انتظار می‌رود با عنایت به اهداف و مأموریت‌های قانونی خود از هرگونه اقدامی که با ایجاد شائبه تبلیغ جانبدارانه به نفع یک فرد یا جریان خاص، فرآیند داوری درست و آگاهانه مردم شریف را مخدوش سازد، جداً پرهیز نماید».نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


دیدار کردهای کرمانشاه، و ایلام با احمدی نژاد+عکس

دیدار کردهای کرمانشاه، و ایلام با احمدی نژاد+عکس

دیدار کردهای کرمانشاه، و ایلام با احمدی نژاد+عکس


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 محسن حاجی  میرزایی دبیر هیأت دولت در واکنش به سوء استفاده برخی رسانه های خاص از برگزار نشدن جلسه روز گذشته هیأت دولت، گفت: اگر واقعا به دنبال کشف حقیقت هستید برنامه های روز گذشته رییس جمهور، معاون اول، وزرا و معاونان رییس جمهور را دنبال کنید تا بدانید که جریان اداره کشور با تمام دقت و حساسیت و اختصاص وقت بیش از وقتهای متعارف اداری بطور کامل جریان دارد.

وی در ادامه افزود: جلسه روز گذشته دولت به دلیل همراهی تعدادی از اعضای دولت با رییس جمهور تشکیل نشد و بر خلاف جو سازی برخی رسانه ها این یک رویداد معمول در همه دولت‌ها بوده و هیچ ارتباطی به انتخابات ندارد.

دبیر هیأت دولت تصریح کرد: خوبست رسانه هایی که با توسل به دروغ و با عدول از اصول حرفه ای خبر رسانی هر موضوعی را وسیله حمله به دولت قرار می دهند رسالت خبر رسانی را از دایره بغض ها خارج کنند و اعتبار حرفه ای خود را نابود نکنند.

حاجی میرزایی همچنین جریان رسانه ای تخریب گر دولت را خطاب قرار داده و گفت: بدانیم که انتخابات دروغگویی را مباح نمی کند.

انجام سفرهای استانی و پروژه ای روحانی چیز جدید نبوده و نیست هر چند در این ایام نزدیک به انتخابات تقریبا یک روز در میان آقای رئیس جمهور در سفرهای استانی برای افتتاح طرح های عمرانی بسر می برند اما یکی از نکات قابل توجه حضور معاون اول رئیس جمهور و تعدادی دیگر از وزرا در تهران برای تشکیل جلسات هیأت دولت بوده به این معنا که هرگاه رئیس جمهور در سفر به سر می برد، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با حضور اکثریت کابینه که به حد نصاب برسند جلسات هیات وزیران را تشکیل می داد و حتی درمواردی به وزرا و معاونان رئیس جمهور تاکید می شد که برای تشکیل جلسات هیات وزیران در تهران بمانند؛ اما بعد از نام نویسی جهانگیری و روحانی در انتخابات ریاست جمهوری این موضوع مهم از سوی رئیس جمهور و معاون اول وی فرموش شده و هر یک در این یک ماه بدنبال برنامه های تبلیغاتی خود هستند.

در همین رابطه محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در جلسه (سه شنبه 29 فروردین ماه با خبرنگاران) در پاسخ به این سوال که با توجه به کاندیدا شدن رییس جمهور و معاون اول و قرار گرفتن این دو نفر در تبلیغات انتخاباتی، آیا مدیریت کشور دچار مشکل نخواهد شد؟ گفت: اگر در طول این یک ماه دولت تشکیل جلسه نداد و مصوبه و تصمیمی نداشت آنوقت می شود گفت که نقصی در کار پیش امده لذا مطمن باشید که اعضای دولت همچنان به تعهدی که به مردم دارند پایبند هستند و هم اقای رییس جمهور و هم اقای جهانگیری در جلسات شرکت می کنند بنابراین از این بابت هیچ خدشه ای به کار وارد نمی شود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()آیت الله رئیسی در راهپیمایی اربعین حسینی+عکس


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 آدم ها می توانند در یک لحظه تقدیر خود را تغییر دهند، با یک تصمیم درست برای ماندن، رفتن یا سپر بلا کردن جانشان. می شود ماند و بی تفاوت از همه اتفاقاتی که کنارمان رخ می دهد در زندگی روزمره غرق شد و می توان رفت و سرنوشت خود را با سرنوشت هزاران نفر درگیر جنگ پیوند زد درست مثل کاری که محمد حسین نوروزی 30 ساله در این سه سال حضورش در جبهه های سوریه انجام داد و بی قراری هایش برای نجات مردم سوریه او را امروز به مقام جانبازی رساند.

جانباز افغانستانی که از روزهای جانبازی‌اش می‌گوید


لازم باشد با ویلچر به سوریه می‌روم
می دانست که اگر برود ممکن است هر اتفاقی برایش بیافتد، شهادت بهترین اتفاق بود ولی حالا که تیرهای دشمن او را زمینگیر کرده است رضایت خدا را رضایت خودش می‌داند با وجود همه سختی های جانبازی و ضایعه نخاعی خدا را شاکر است و می‌گوید اگر امکانش باشد با همین مجروحیت، نشسته روی ویلچر، حاضر است به منطقه برگردد و هر کاری که در توانش هست انجام دهد چند دقیقه ای را با او در بیمارستان امام خمینی تهران هم صحبت می‌شویم، منتظریم از بی قراری هایش بشنویم ولی همان اول صحبت آب پاکی را روی دستمان میریزد و نه تنها لب به شکوه باز نمی‌کند بلکه بابت تقدیری که رقم خورده خدا را شکر می‌کند و می‌گوید: «حتی حالا که روی تخت هستم، با این وضعت اگر لازم باشد بروم، می روم. گاهی در خلوت با خودم فکر می کنم باید زودتر از اینها می رفتم. احساس می کنم این وظیفه ای است که باید انجام شود. همین حالا اگر پاهایم برگردد حاضرم فردا بروم. در دلم شور و حالی است. از زمانی که شروع کردم به خواندن زیارت عاشورا وقتی به آنجا می رسم که نوشته بابی انت و امی شور و حالی در من ایجاد می‌شود، وضعیت سوریه را به خاطر می آورم و کربلایی که در آنجا برپاست. اگر جا بمانیم از قافله شهدا جا مانده‌ایم. در این مدتی که بیمارستان بستری بودم چندتن از رفقایم شهید شده اند، هر بار که عکس و فیلمی از آن ها می‌بینم غبطه می‌خورم، می‌گویم شاید لیاقتش را نداشتم که شهید شوم. خوشا به حال آن ها که رفتند، امیدوارم من هم زودتر خوب شوم و به آرزوی دیرینه ام(شهادت) برسم.»


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: نباید در جایی که حاکمیت خداوند است سراغ دشمن برویم زیرا وابستگی به استکبار عین شرک به خداوند است.

آیت الله علم‌الهدی: فضای مجازی را دشمن کنترل می‎کند


آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در سلسله جلسات تفسیر قرآن اظهار داشت: آیه 65 سوره مبارکه انعام 34 آیه از آیات مهدویت قرآن کریم است. مسئله خشکی دریا که در این آیه شریفه مطرح شده اشاره به سیاهی‌ها و ظلمت‌های موجود در زندگی انسان دارد.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: تنها فردی که بر تاریکی‌های زندگی می‌افزاید خود انسان‌ها هستند که زمینه‌ساز نزول عذاب الهی می‌شوند.

آیت‌الله علم الهدی خاطرنشان کرد: نکته قابل تامل این آیه این است که عذاب ذکر شده در این آیه تنها مختص امت پیغمبر اسلام است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی به ظلمت‌های موجود در زندگی انسان‌ها اشاره و عنوان کرد: تنها کسی که انسان‌ها را از ظلمت نجات می‌دهد خداوند متعال است و قدرت خداوند نیز غیر از عمل خداوند است.

امام جمعه مشهد مقدس گفت: نباید در جایی که حاکمیت خداوند است سراغ دشمن برویم زیرا وابستگی به استکبار عین شرک به خداوند است.

آیت‌الله علم الهدی با بیان این که مسائل فضای مجازی از سوی دشمنان در حال کنترل شدن است و از هر روشی برای تاثیرگذاری بر افکار جوانان و تحصیل کردگان ایران استفاده می‌کنند گفت: منتظر امام زمان(عج) بودن در این دوره بحرانی کسب قدرت و پول سخت است اما باید بدانیم حفظ خود از این گناه‌ها به دیدار جمال بقیه الله می‌ارزد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
وعده انتخاباتی همراه با سیاه نمایی علیه دولت قبل:
حجت‌الاسلام پرویز ولی‌زاده در شورای اداری سه شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده که در دهدشت برگزار شده بود افزود: احترام به خانواده‌های شهدا احترام و تواضع به خداوند متعال است.


پرداخت

وی با اشاره به اقدامات خوب دولت تدبیر و امید در راستای حمایت از ایثارگران، تصویب قانون جامع خدمات ایثارگری و ابلاغ آن را یکی از این خدمات عنوان و اظهار کرد: دومین اقدام دولت ساماندهی رزمندگان فاقد متولی بود.

ولی‌زاده از ابلاغ سند راهبردی در این خصوص خبر داد و گفت: ان‌شاءالله بتوانیم در کشور برای سه میلیون ایثارگر متولی داشته باشیم.ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سومین خدمت دولت تدبیر و امید است که  آقای روحانی در آبان ماه 95 شورای فرهنگ ترویج ایثار و شهادت را تشکیل داد،در همه استان‌ها به دستور رئیس جمهور، استاندار به عنوان رئیس و فرمانداران رؤسای شهرستان‌ها در این شورا انتخاب شدند.

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه هزینه درمانی خانواده‌های ایثارگران به صورت صدردرصد پرداخت می‌شود،گفت: به 50 هزار نفر هر ساله وام 70 میلیونی با کارمزد چهار درصد اعطاء می‌شود.ولی‌زاده  در ادامه به تعریف و تمجید از دولت تدبیر و امید و دولت اصلاحات و سیاه نمایی علیه دولت قبل پرداخت و اظهار داشت: خیلی از آقایون به اسم شهدا در کابین دولت آمدند، و قانون خدمات رسانی به جامعه ایثارگران را ابلاغ نکردند. در سال ۹۱ از طرف رئیس جمهور وقت خدمات رسانی به جامعه ایثارگران ابلاغ نمی شد.

مشاور مسئول هماهنگی امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری بیان کرد: اولین اقدام «روحانی» بعد از تنفیذ حکم ریاست جمهوری، خدمات رسانی به جامعه ایثارگران بود.

وی  با بیان اینکه در کشور ۳ میلیون ایثارگر داریم، افزود: پس از جنگ تحمیلی متولی حمایت از جامعه ایثارگران وجود نداشت که اولین قانون خدمات رسانی در "دولت اصلاحات" به جامعه ایثارگران ابلاغ شد.

وی افزود: در برنامه ششم خدمات رسانی به جامعه ایثارگران تصویب شد که خانواده های ایثارگر از پرداخت شهریه ۳۰ درصد معاف، و هزینه خدمات انشعابات برق، گاز و آب و فاضلاب برای رزمندگان یک بار معاف شود.

حجت‌الاسلام ولی زاده تاکید کرد: یکی از عملکردهای مهم در دولت روحانی ابلاغ سند راهبردی توسط معاون اول رئیس جمهور در تیرماه سال ۹۴، به ستاد کل نیروهای مسلح کشور بود.

وی در ادامه با بیان اینکه از اقدامات دولت تدبیر و امید تشکیل شورای ترویج ایثار و شهادت بود، گفت: این شورا با مدیریت رئیس جمهور در کشور و استان ها برگزار و دولت موظف به پرداخت معوقات خانواده های شهدا و ایثارگران شد.

این در حالی است که شورای ترویج ایثار و شهادت در دولت قبل تشکیل و زیرمجموعه وزارت ارشاد فعالیت می کرد که با روی کار آمدن دولت روحانی به زیر مجموعه بنیاد شهید منتقل گردید.


وی تاکید کرد: ۸۰۰ میلیارد دلار نفت در ۸ سال دولت گذشته فروخته شد، این در حالی است که ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی ایران در ۱۰۰ سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ دولتی همچون دولت تدبیر و امید به مستضعفین و ایثارگران خدمت نکرده است، گفت: آن موقع که نفت بشکه‌ای ۱۴۰ دلار بود دریافتی مستمری بگیران افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پایین بود، ولی در این دولت از ۳۰ هزار تومان به ۲۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

مشاور روحانی در ادامه با بیان اینکه در هیچ کدام از دولت‌ها به اندازه این دولت به ایثارگران توجه نشده است، ادامه داد: در بین ریاست جمهوری گذشته فقط مرحوم هاشمی و روحانی هشت سال در جبهه بوده‌اند.

گفتنی این سخنان دور از انصاف مشاور رئیس جمهور با واکنش ستودنی امام جمعه و فرمانده سپاه گچساران مواجه شد که در ادامه می آید:


پرداخت

لازم می‌دانم که در ادامه سخنان حجت‌الاسلام ولی‌زاده بگویم که رهبرمعظم انقلاب امام خامنه‌ای خود نیز از بدو شروع جنگ در جبهه حق حضور داشته‌اند و ایشان از ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع  مقدس هستند.

سرهنگ سید علی اصغر نورایی نسب افزود: مقام معظم رهبری اولین رئیس جمهوری بودند که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند و به عنوان نماینده حضرت امام خمینی در شورای عالی دفاع مقدس به عنوان یک رزمنده در جبهه‌های جنگ حضور مستمر داشته‌اند.

نورایی‌نسب خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری بارها با لباس مقدس بسیجی، سپاهی و ارتشی با حضور سبز خود موجب دلگرمی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می‌شد.

وی بیان کرد: خدمات مختص به نظام جمهوری اسلامی است و در ادوار گذشته نیز این خدمات به ایثارگران ارائه شده است.

نورایی‌نسب افزود:  قبل از این دولت هم این خدمات به رزمندگان در سپاه شروع شده بود و به جانبازان زیر ۲۵ درصد و زرمنده با سابقه بیش از یک سال نیز ارائه می‌شد.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران عنوان کرد: اگر ما بخواهیم خدمات دولت‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم این همان چیزی است که دشمنان می‌خواهند.

البته این پایان حاشیه جلسه شورای اداری گچساران نبود، حجت السلام پرویز خواجه زاده امام جمعه موقت گچساران یکی دیگر از کسانی بود که به سخنان این مقام کشوری واکنش نشان داد و با اشاره به داستان حضرت عیسی و یارانش با لاشه حیوان مرده، افزود: باید بگویم که انصاف هم چیز خوبی است و دولت قبلی دندان‌های سفیدی هم داشته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نماینده مرند و جلفا مطرح کرد؛


گروه صنعتی آمیکو به‌خاطر لج‌بازی مدیر منطقه آزاد ارس تعطیل شد/ 300 نفر به صورت غیرقانونی در سازمان استخدام شده‌اند


 محمد حسن‌نژاد ظهر دیروز در صحن علنی مجلس با انتقاد از مدیریت منطقه آزاد ارس، ابراز داشت: ما از وجود منطقه آزاد ارس حمایت می‌کنیم و آن را فرصتی برای پیشرفت می‌دانیم اما باید اذعان داشت منطقه‌ای که قرار بود تاجی شمالغرب کشور باشد در سایه‌ی ناکارآمدی و مدیریت ضعیف در دوران دولت یازدهم در باتلاقی از مشکلات گیر کرده است.

وی ادامه داد: مدیریت منطقه توانایی پرداخت حقوق کارگران و عیدی آن‌ها را ندارد، توسعه منطقه آزاد ارس به سمت مرند و هادی شهر علی‌رغم تصویب دو مرحله‌ای در کمیسیون اقتصادی از حمایت مدیران محروم شده است؛ در 4 سال فقط 5 کیلومتر جاده کشیده‌اند و آمیکو، بزرگ‌ترین و قدرت‌مندترین مجموعه صنعتی در سایه‌ی لج‌بازی مدیر منطقه تعطیل شده است.

نماینده مردم مرند و جلفا با انتقاد از دست رفتن فرصت احداث کارخانه نساجی توسط سرمایه‌گذار ترکیه‌ای به علت عدم تامین برق، عنوان کرد: در نتیجه‌ی این مسایل 700 فرصت شغلی از دست رفته و به علت بی‌توجهی به فرودگاه بنگاه‌های اقتصادی ورشکسته شده‌اند.

وی توضیح داد: 300 نفر به صورت غیرقانونی در منطقه آزاد ارس استخدام شده‌اند و زمین‌‌های نجومی چند هکتاری در اختیار عده‌ای خاص قرار گرفته است تا در زمین کشاورزی ویلا بسازند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خطاب به رئیس‌جمهور بیان کرد: چنانچه اظهارات بنده را قبول ندارید، از هیئت مدیره‌ی منطقه آزاد بپرسید، اگر آن‌ها را هم قبول ندارید از مردمی بپرسید که در انتخابات ریاست‌جمهوری 70 درصدشان به شما رأی داده‌اند، طوماری را ببینید که صاحبان بنگاه‌های اقتصادی امضاء کرده‌اند.

وی در پایان متذکر شد: عدم برکناری مدیری که هیچ‌کس از او رضایت ندارد قابل درک نیست و همچنان عده‌ای با لج‌بازی اصرار بر ماندن او دارند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
مدیر عامل و رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار خبر داد:


30 کشته و مجروح در واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور سبزوار-شاهرود


 این حادثه در کیلومتر 25 جنوب سبزوار رخ داده است. 

وی اظهار کرد: به دلیل واژگونی این اتوبوس و ماندن تعداد زیادی از مصدومان زیر آن، امدادگران در شمارش تعداد فوت شدگان دچار اشکال شدند و تعداد کشته شدگان را 11 نفر اعلام کردند.

مدیر عامل و رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار خاطر نشان کرد: در این حادثه 21 نفر از هموطنانمان نیز مصدوم شدند که با هشت دستگاه آمبولانس اورژانس 115 و جمعیت هلال احمر انجام 16 عملیات اعزام به بیمارستان امداد شهید بهشتی سبزوار اعزام شدند. 

جباری ثانی یادآورشد: در مجموع در این عملیات یک دستکاه خودروی نجات و 2 دستگاه جرثقیل برای رهاسازی مصدومان و فوت شدگان این حادثه به کارگیری شد. 

وی گفت :این اتوبوس با 30 مسافر از مشهد عازم اصفهان بود. 

مدیر عامل و رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار تصریح کرد: کارشناسان پلیس راه در حال بررسی دلایل این حادثه هستند. نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
روند کاهش سن؛


اقدامات غیرقانونی برای تغییر سن در شناسنامه/ پول بدهید، سنتان را کم کنید/ سعیدی: تعیین شرایط سنی مانع اشتغال جوانان دهه ۶۰ شده است


وقتی از سن سوال می شود اگر هنوز چندین بهار از زندگی نگذشته باشد بدون اکراه بیان می کنیم اما اگر در جمعی نشسته باشیم  که اکثر سن و سالشان کمتر از ما باشند کمی با اکراه سال های زندگی را که پشت سر گذاشتیم می گویم.

گاهی به دلیل استخدام، گاهی اوقاتم به دلایل ازدواج وهمچنین تحصیل سن حرف اول را می زند تنها ملاکی که قابل تغییر نیست.

آماری که از سوی مرکز آمار منتشر شده است اغلب بیکاران سن بین ۲۵تا ۳۴ سال دارند و جزو دهه شصتی ها محسوب می شوند و هر با وجود رکود و افزایش بیکاری سن آن ها بالاتر رفته و دستگاه های دولتی،نظامی و حتی خصوصو آن ها را به بهانه ی اینکه از سن استخدام خارج شده اند نمی پذیرند.

بحث بیکاری و سخت شدن معیشت زندگی و همچنین فقری که ریشه در عدم مدیریت دولت دارد سبب شده که جوانان کمتر به سمت ازدواج قدم بردارند به همین منظور سن آن ها بالا می رود و باز هم سدی می شود در برابر امر ازدواج.

شرایط سنی مانع اشتغال جوانان دهه ۶۰

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، در خصوص اشتغال و ملاک سن می گوید: افزود : زمانی که موج زادوولد در کشور رخ داد باید برنامه‌ریزی‌ها جهت اشتغال این افراد که جزو متولدین دهه ۶۰ بودند صورت می‌گرفت که متاسفانه از آن غفلت شد.
سعیدیبا بیان اینکه کشور از برنامه‌ریزی برای نیروی انسانی آماده ورود به بازار کار غافل شد، تصریح کرد: اغلب کشورهای توسعه یافته مانند آلمان آرزوی داشتن چنینن نیروی انسانی را دارند که کشور ما به راحتی از کنار آن گذشت.
وی درباره تعیین شرایط سنی برای استخدام‌ها، یادآور شد: تعیین شرایط سنی برای موارد استخدامی دستگاه‌ها مانع از اشتغال جوانان دهه ۶۰ می‌شود و لذا این ظلمی است که به این گروه از جوانان شده زیرا در رده سنی بالاتر از شرایط استخدامی قرار گرفته اند بدون اینکه موفق به کسب شغل مناسب شده باشند.
سعیدی با تاکید بر اینکه مجلس و دولت باید برای ایجاد شرایط کاری برای متولدین دهه ۶۰ احساس مسئولیت کند، یادآور شد: در این میان باید نسبت به اعمال تبصره‌ایی در قانون مدیریت خدمات کشوری در جهت بالا بردن سن استخدام اقداماتی انجام شود چراکه سن این افراد در دوره‌ای به ۲۴ تا ۳۴ سال رسید که شرایط خودش را به این افراد تحمیل کرده بود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر قانون مدیریت خدمات کشوری برای بالارفتن سن استخدام شدنی و قابل اجرا است و مجلس و دولت نیز باا همکاری یکدیگر باید این موضوع را پیگیری کنند.

و به موجب ماده واحده قانون حفظ اعتبار اسناد سجلی و جلوگیری از تزلزل آنها مصوب ۲/۱۱/۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی : ” تغییر تاریخ تولد اشخاص ممنوع است ” .
تبصره : صاحب شناسنامه تنها یکبار در طول عمر و در صورتیکه اختلاف سن واقعی با سن مندرج در اسناد سجلی به تشخیص کمیسیون ذیربط بیش از پنج  سال باشدد می تواند سن خود را اصلاح نماید.

-اشخاص می توانند در صورتی که سن واقعی آنان با تاریخ تولد مندرج در اسناد سجلی و شناسنامه بیش از پنج سال اختلاف داشته باشد در کمیسیون ثبت احوال درخواست اصلاح تاریخ تولد خود را بنمایند .

-هر یک از اشخاص زیر که خواهان اصلاح تاریخ تولد خود می باشند می توانند با مراجعه به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود اقدام نمایند.

۱- اشخاص ۱۸ سال به بالا .

۲- اشخاص کمتر از ۱۸ سال که دارای حکم رشد باشند .

۳- پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه خود جهت فرزندان کمتر از ۱۸ سال .
قیم و وصی برای افراد تحت سرپرستی خود با ارائه مدارک مستند که سمت او احراز شده باشد.

-نحوه مراجعه و چگونگی اقدام:

۱- متقاضی برای اصلاح تاریخ تولد می بایست به دبیرخانه کمیسیون تشخیص سن اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود مراجعه و مدارک لازم را تسلیم و رسید آنرا دریافت نماید .
۲- تاریخ تشکیل جلسه رسیدگی توسط دبیرخانه کمیسیون تشخیص سن محل صدور شناسنامه به خواهان ( متفاضی ) ابلاغ خواهد شد .
۳۳- درخواست کننده ( خواهان ) مکلف است در وقت تعیین شده با در دست داشتن شناسنامه عکسدار در کمیسیون تشخیص سن حاضر شود .

۴- در صورت عدم حضور خواهان چنانچه پرونده آماده برای اظهار نظر باشد کمیسیون تصمیم لازم را اتخاذ خواهد نمود و در غیر اینصورت درخواست وی رد می شود . لیکن خواهان می تواند درخواست مجدد به کمیسیون تسلیم نماید .

۵- کمیسیون می تواند در صورت لزوم صاحب سند را جهت معاینه و تعیین سن به پزشکی قانونی معرفی نماید .

۶- تصمیم کمیسیون تشخیص سن قابل اعتراض نخواهد بود .
۷- تصمیم کمیسیون تشخیص سن به متقاضی ( خواهان ) ابلاغ می شود .
۸- در صورت عدم موافقت کمیسیون با تغییر تاریخ تولد صاحب سند، درخواست مجدد پذیرفته نخواهد شد .
۹۹- اجرای تصمیم کمیسیون تشخیص سن در اسناد سجلی و شناسنامه مستلزم درخواست کتبی ( متقاضی ) خواهد بود.

این روزها ببه دلایلی که ذکر شد تمایل به کاهش سن دارند البته این به منزله نفی مواردی واقعی که سن کسی کمتر از سن شناسنامه ای وی می باشد نیست اما باید توجه داشت که تغییر سن چه در دادگستری یا کمیسیون مربوطه اداره ثبت احوال بسیار دشوار است.

از کجا باید شروع کرد؟

قبل از هر چیز باید دانست اگر کسی مدعی تغییر سن کمتر از پنج سال است بر طبق رای وحدت رویه ۵۹۹ مورخ ۷۴/۴/۲۶ هیأت عمومی دیوان عالی کشور می بایستی دادخواست خود را به طرفیت اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه، تقدیم دادگاه کند پس اولا تغییر سن کمتر از ۵ سال در صلاحیت دادگاه صدور شناسنامه متقاضی است و ثانیا خوانده دادخواست، اداره ثبت احوال صادر کننده شناسنامه متقاضی است و ثالثا رای دادگاه بدوی قابل اعتراض در دادگاه تجدید نظر استان می باشد و رای مذکور قطعی است.

اگر کسی یک بار درخواست تغییر سن را تقدیم دادگاه کند و رای قطعی در خصوص رد ادعای متقاضی صادر شود (حکم به رد دعوی) امکان دوباره طرح دادخواست برای همیشه وجود ندارد. در اصطلاح حقوقی به آن اعتبار امر مختومه می گویند.

همانطور که گفته شد اثبات این که سن واقعی کمتر از سن شناسنامه ای است امری دشوار است در این خصوص می توان به شهادت شهود و ارجاع به پزشکی قانونی برای تشخیص سن واقعی استناد کرد باید توجه داشت که بر طبق ماده۲۴۱ قانون آیین دادرسی مدنی ارزش شهادت شهود با دادگاه است.

در ابتدا متقاضیان تعیین سن تنها با ارایه نامه از مرجع قضائی، انتظامی یا ثبت‌احوال پذیرش می‌شوند. این افراد با ارایه نامه معتبر از یکی از مراجع ذکرشده به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند تا نسبت به بررسی تقاضای آنان اقدام شود.
 
فرد متقاضی پس از مراجعه و ارایه نامه درخواست به وسیله افراد حاضر  در پزشکی‌قانونی پذیرش و پس از تحویل مدارک برای او پرونده تشکیل می‌شود. در این مرحله نامه مرجع قضائی- انتظامی به دقت کنترل و در صورت تکمیل مدارک تعرفه خدمت از متقاضی اخذ می‌شود و فرد برای معاینه توسط پزشک در نوبت بررسی پرونده منتظر می‌ماند.
 
مدارک لازم برای دریافت خدمت تعیین سن شامل اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، نامه مرجع قضائی،‌ انتظامی یا ثبت‌احوال و مدرک تولد یا تحصیلی معتبر است البته در مواردی ممکن شناسنامه پدر و مادر هم برای پاسخ به این درخواست نیاز باشد. پس از تشکیل پرونده فرد برای معاینه ظاهری و بررسی مدارک هویتی به پزشک مربوط ارجاع می‌شود. در این مرحله نوع بررسی و معاینات در افراد زیر ٢٣ و بالای ٢٣‌سال متفاوت است. در افراد زیر ٢٣‌سال، سن فرد از طریق معاینه ظاهری،‌ گرافی استخوانی و بررسی وضع دندان‌ها تعیین می‌شود، درحالی‌که این بررسی‌های دندانی و استخوانی در افراد بالای ٢٣‌سال چندان پاسخگو نیست و تنها با معاینه ظاهری و مدارک بیمارستانی زمان تولد و مدارک تحصیلی معتبر مربوط به زمان شروح به تحصیل می‌توان سن افراد را تعیین کرد.
 
در افراد بالای ٢٣‌سال ارایه مدارک بیمارستانی زمان تولد یا مدرک تحصیلی معتبر که مربوط به سال‌های اولیه شروع تحصیل باشد در صورت موجودبودن ضروری است.
 
اقدامات غیرقانونی برای تغییر سن در شناسنامه
بر اساس شناسنامه ای که به دست داشت ۲۵ سال داشت. کنار عریضه نویس خیابان خیام روبه روی دادگاه ایستاده بود و داشت دادخواست می نوشت.
صحبت هایش را شندیم نزدیک شدم دیدم که دادخواست طلاق می تویسد.
می گفت طلاق ما حاصل حسد برخی از افراد فامیل است که بی دلیل در زندی ما دخالت می کنند.شروع کرد از زندگی اش صحبت کردن.
می گفت: ۳سال پیش یک پسری به خاستگاریم آمد هم وضع مالیش خوب بود هم اخلاقش اما به خاطر اینکه تنها ۱سال ازش بزرگتر بودم نمی شد که با اون ازدواج کنم.بخاطر این به هر دری زدم ولی نشد سنم را کم کنم تا اینکه یکی از دوستانم پیشنهاد کرد شناسنامه جعل می کنن هم شناسنامه می فروشند با هر اسم و سالی که بخواهی.
آدرس گرفتم و به سراغ یکی از این افراد رفتم.فامیلمو پرسید و بعد از ۵دقیقه یک شناسنامه با فامیل من آورد گفت بیا این هم شناسنامت.اولش با قبول نکردم گفتم جعل کن بعد دلایل مختلفی اورد که قانع شدم.
خانوادم مخالفت شدید کردند ولی آخرش با اسرار من پذیرفتند و قرار شد که همه چیز را پنهان کنیم. بعد از اینکه  این همه دشواری ازدواج کردیم.در اوایل زندگی خوبی داشتیم تا اینکه بعد از دو سال از یکی از فامیل ها قضیه رو بر ملا کرد.و بعد آن را می توان حدس بزنید هم مجرم شناخته شدم هم نمیتونم مهریه خود را کامل بگیرم.
 
مجازات جعل اسناد و شناسنامه 
حسین دانش حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری درباره مجازات‌های استفاده از شناسنامه دیگران به تهران نیوز گفت: استفاده از شناسنامه دیگران با توجه به این‌که شخص هر کاری انجام داده باشد، مورد مجازات قرار می‌گیرد.براساس ماده ٩ قانون تخلفات، جرایم و مجازات‌های مربوط به اسناد سجلی و شناسنامه؛ هر کس برای فرار از تعقیب یا اجرای مجازات قانونی یا به قصد اقدام به خروج غیرمجاز از کشور، مبادرت به استفاده از شناسنامه دیگری به نام هویت خود کند، علاوه بر تحمل مجازات اصلی به حبس از یک تا سه ‌سال و پرداخت جریمه از ۵٠٠‌ هزار ریال تا یکصد‌ میلیون ریال محکوم می‌شود.
 دانش همچنین درباره جعل اسناد و شناسنامه تصریح کرد:مجازات آن از یک‌سال به بالاست و با توجه به نظر قاضی و نوع مدرک جعل‌شده و جرایم مرتکب‌شده تعیین می‌شود.
 
علی اکبر جوادی وکیل پایه یک دادگستری در گفت و گو با خبرنگار قضائی تهران نیوز در خصوص کاهش سن گفت: کاهش سن به غیر از موارد خاص غیر  قانونی است و هیچ کسی نمی تواند این کار را انجام دهد.
جوادی افزود: متاسفانه تا یک سال پیش اگر کسی پول داشت می توانست با رشوه دادن و کارهای غیر قانونی به راحتی سن خود را کاهش دهد اما با توجه به اینکه این موضوع رسانه ای شد دیگر کمتر قاضی یا وکیلی زیر بار این کار می رود.
 
در ادامه گزارش به وکیلی رسیدیم که به گفته همکارانش تجربه بیشتری در وکالت دارد. او در این خصوص می گفت: اگر بخواهید می توانم این کار را انجام دهم تنها کاری که شما باید انجام بدهید دادن پول است.
وی افزود: به راحتی می شود همه چیز را با پول خرید و حتی می توان با آن سن هم خرید.
زمانی که درباره روش این کار پرسیدم تنها جوابی که داد این بود که شما وضع مالیتان خوب باشد هر چند سال که می خواهید از سنتان کم می کنم.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
استانداری که با کانال آمدنیوز در ارتباط است؛


​منبع خبری مشترک استاندار سیستان و بلوچستان و رسانه ضد انقلاب!


استاندار سیستان و بلوچستان که فعالیت گسترده ای در همه شبکه های اجتماعی دارد و از قضا همه حساب های خود در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام را به روز می کند، اخیرا کانالی نیز به نام خود در تلگرام راه اندازی کرده است.


سیاسی ترین استاندار دولت تدبیر که از این فضاهای اجتماعی جهت پیاده سازی تفکرات اصلاح طلبانه خوداستفاده می کند گویا منبع خبری مشترک با یکی از رسانه های ضد انقلاب دارد!

هاشمی در کانال تلگرامی منتسب به خود 6 مطلب از یکی از کانال های سیاسی منتشر کرده است که گویا این کانال منبع خبری رسانه ضد انقلاب آمدنیوز هم است!

این کانال تلگرامی در حالی منبع خبری اوسط هاشمی شده است که مطالب آن هویت افراطی و حتی ضد حکومتی آن را عیان می کند.

کانال مورد اشاره که هم اوسط هاشمی اخبار آن را منتشر می کند و هم آمد نیوز، طرفدار پر و پا قرص سران فتنه است و به مناسبت های مختلف پویش های جهت رفع حصر نیز برگزار می کند.

سلسله فعالیت های استاندار سیستان و بلوچستان در فضای مجازی از حمله وی به اصل ولایت فقیه تا منابع مشترک خبری با رسانه های ضد نظام بیش از پیش تفکرات این مرد دو خردادی را عیان می سازد و نشان می دهد آقای سیاسی هنوز هم تعلق خاطر زیادی نسبت به دوستان هشتاد و هشتی خود دارد همان هایی که امروز از نگاه مردم محو شده اند.

مشی حزبی و جناحی استاندار سیستان و بلوچستان همواره مورد انتقاد طیف های مردمی و جامعه روحانیت بوده است، اما با این تفاسیر هاشمی همچنان با همان فرمان می راند!

بسیاری از آگاهان سیاسی با تاکید بر کاهش سبد آرای روحانی در سیستان و بلوچستان این موضع را به عملکرد اوسط هاشمی در این استان گره می زنند، عدم اقبالی که به خوبی در استقبال سرد مردم از روحانی به سیستان و بلوچستان در اسفند 95 نمایان شد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور مطرح کرد؛


عدم تشکیل شورای عالی خانواده در دولت یازدهم/ لزوم تغییر نگاه تساوی جنسیتی به موضوع زنان در دولت


 مینو اصلانی مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور در خصوص چگونگی حفظ ارزش و جایگاه زنان در جامعه در گفتگو با زنان قم، اظهار داشت: حفظ ارزش ها به چند عامل مهم بستگی دارد و در این راستا اولین عامل،  تشکیل انقلاب اسلامی بود که شاهد احیای هویت زن مسلمان ،کرامت و حضور مؤثر زنان در دفاع از انقلاب اسلامی را شاهد بودیم.

وی افزود: حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن برای آحاد جامعه و بویژه مدیران، یکی از زمینه های احیای هویت و کرامت زن مسلمان است.

اصلانی ایجاد زمینه های متناسب با شخصیت و کرامت زن برای حضور در جامعه، را دومین عامل حفظ ارزش ها دانست و افزود: باید در حوزه اشتغال زنان با توجه به توانمندی آنان و حرمت گذاری که می توانند داشته باشند و به جامعه خدمت کنند ، نظام های متعدد بسیاری بوجود بیاورند.

وی افزود: اکنون یک نظام اشتغال وجود دارد که مانند مردان تعریف شده است و این یک ظلم مضاعف به زنان است زیرا باید برای زنان، نظام های نیمه وقت، پاره وقت، تمام وقت ، دور کاری و پروژه ای تعریف شود تا بتوانیم ضمن حفظ کرامت و جایگاه زن مسلمان از توانمندی او برای پیشرفت کشور هم استفاده کنیم.

مسئول بسیج زنان کشور با ابراز تأسف از محیط های مختلط که امروزه به شدت به آن دامن زده می شود، ابراز داشت: باید برای حفظ جایگاه کرامت خانواده این محیط های مختلط مدیریت شود تا یک خانم بتواند در یک محیط اَمن و توأم با آرامش و آسایش وظایف محوله را انجام دهد.

وی ادامه داد: برای حفظ کرامت زن مسلمان لازم است که دیدگاه های جامعه نسبت به این حضور عفیفانه شکل بگیرد و در همه دستگاه های مختلف اعم از دولتی، خصوصی و همه ی موقعیت هایی که خانم ها در آن کار می گیرند، نگاه عفت مدارانه وجود داشته باشد تا بانوان بتوانند با خیالی آسوده در آن جا حضور پیدا کنند.

اصلانی با اشاره به وظیفه بانوان نسبت به خودشان ، افزود: خانم ها باید با حفظ شأن خود ، پوشش مناسب و با متانت زن ایرانی در مجامع حضور پیدا کنند و از طرفی صنعت پوشاک کشور باید برای تولید لباس های عفیفانه و شایسته تلاش کند که در واقع همه این موارد زنجیره های به هم متصل شده ای هستند که با همکاری یکدیگر، شأن و شخصیت زن به عنوان مادر ، همسر و فرد فعال اجتماعی و تأثیرگذار در جامعه حفظ شود.

وی با بیان این که نقش خانوادگی زنان باید مد نظر باشد ، افزود: کارفرماها نباید به لحاظ این که زنان افراد متواضعی هستند شغل های نامتناسب با دست مزدهای کم و بدون رعایت شأن  را به آن ها ارجاع دهند.

مسئول بسیج زنان کشور با بیان این که همه موارد فوق باید اصلاح شود، اشاره ای به سخن رهبر معظم انقلاب داشت که فرمودند: این چه ارزشی دارد که یک زن برای ماشین نویسی استخدام شود، ارزش برای زن نیست و باید مشاغلی برای زنان در نظر بگیرند که کرامت زن حفظ شود.

وی افزود: جایگاه هایی از جمله حوزه های علمی، پزشکی، آموزش و پژوهشی وجود دارد که زنان با حفظ شخصیت و کرامت می توانند نقش مؤثری داشته باشند.

اصلانی با اشاره به این که بسیاری از تصمیمات کلان متناسب با خانواده و جایگاه زن نیست، افزود: اگر برای هر پدیده و پروژه ای در کشور بحث فرهنگی مطرح شود حتمأ جایگاه و شخصیت زن هم در آن لحاظ می شود.

وی با بیان این که دولت نقش اساسی در حفظ جایگاه زنان در جامعه دارد، ادامه داد: بسیاری از تنظیم نظام ها و رویکردی به دولت برمی گردد و دولت نباید نگاه تساوی جنسیتی به موضوع زنان داشته باشد بلکه به معنای واقعی باید نگاه عدالت دین جنسیتی باشد که متأسفانه این نوع نگاه وجود ندارد بلکه شعاری به معنای عدالت جنسیتی مطرح می شود اما عملکرد ، همان تفکیک جنسیتی است.

مسئول بسیج زنان کشور در پاسخ به خبرنگار در خصوص میزان انتظارات از رئیس جمهور آینده برای همکاری در حوزه زنان ، گفت: رئیس جمهور آینده باید حتمأ نگاه متعالی عدالت محوری و جنسیتی را نهادینه کند و قوانین اشتغال را تغییر دهد و متناسب با نقش های زنان بازخوانی شود .

وی در خاتمه با ابراز تأسف از این که در دولت یازدهم حتی برای یک مرتبه هم شورای عالی خانواده با حضور رئیس جمهور برگزار نشد، بیان داشت: رئیس جمهور آینده باید شورای عالی خانواده را تشکیل دهد و به دنبال آن حوزه خانواده و زن را مورد بررسی قرار بدهند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
ذوالنور:


هدف اصلی دشمن در انتخابات، دو قطبی سازی است


با اشاره اهداف دشمن در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: هدف اصلی دشمن در این انتخابات، دوقطبی سازی است که به حول و قوه الهی و با بصیرت ملت ولایتمدار ایران به هدفش نخواهد رسید.

وی افزود: تمامی دستگاه های ذی ربط در امور انتخابات با آمادگی کامل و انجام تدابیر لازم، اجازه نخواهند داد که بعضی ها بخواهند همانند انتخابات سال 88، به امنیت و آرامش جامعه و رای مردم خدشه ای وارد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص وظایف این کمیسیون در انتخابات خاطرنشان کرد: اگرچه بعضی ها، برخی را از درون برای ایجاد ناامنی تحریک می کنند اما، کمیسیون امنیت ملی با چهار وزارتخانه حوزه کاری و ماموریتی خود شامل وزارت اطلاعات، وزارت دفاع، وزارت کشور، وزارت امور خارجه و همچنین نیروی انتظامی اوضاع را تحت کنترل دارد.

وی با اشاره به ورود جریان انحرافی به عرصه انتخابات و اهداف این جریان بیان داشت: هدف این جریان، حفظ موجودیت و حیات خودش است و این در حالی است که برخی افراد شاخص این جریان دارای پرونده های قضایی هستند و احتمال رد صلاحیت آن ها بالاست.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
حاجی دلیگانی:


روحانی نباید نسبت به سایر کاندیداها از صدا و سیما بهره‌برداری بیشتری داشته باشد/ دولت با ندادن اعتبارات، صدا و سیما را تحت فشار قرار می‌دهد


 حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ما نسبت به صدا و سیما انتقاد داریم چرا که رسانه ملی باید در شرایط فعلی به نحوی در پخش مصاحبه‌های کاندیداهای ریاست جمهوری اقدام کنند که حق نامزدهای دیگر ضایع نشود. 

وی افزود: از آن جایی که آقای روحانی رئیس‌جمهور است و سایرین این موقعیت را ندارند، نباید آقای روحانی بهره‌برداری بیشتری را داشته باشد چرا که این رفتار برخلاف عدالت است و رئیس رسانه ملی این جنبه کار را باید رعایت کند. 

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیس رسانه ملی از اینکه برخی اتهامات بی‌اساسی را به صدا و سیما می‌زنند نباید نگران باشد، آقای علی عسگری وظیفه دارد که قانون و عدالت را بین همه کاندیداها رعایت کند. 

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: اگر به همه برنامه‌های صدا و سیما توجه شود، برداشت منصفانه این است که بیشتر این برنامه‌ها دراختیار دولت و سخنگویان دولت و وزرای دولت است و نمایندگان دولت هستند که مرتب به تبلیغ می‌پردازند و وقت صدا و سیما را دراختیار خود دارند، من نمی‌خواهم نام ببرم ولی برخی از مجریان صدا و سیما هم در این راستا به دولت کمک می‌کنند. 

وی افزود:‌ این مجریان بعضاً بی‌طرفی را رعایت نمی‌کنند و بیشتر رئیس‌جمهور و دولت سوق پیدا می‌کنند. 

نماینده مردم شاهین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌از سوی دیگر دولت اعتبارات را دراختیار صدا و سیما قرار نمی‌دهد و از این جهت نیز رسانه ملی را تحت فشار قرار می‌دهد. 

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: من اطلاع دارم که کارکنان بدنه صدا و سیما نسبت به بسیاری از دستگاه‌های دیگر از حقوق کمتری برخوردارند و از این نظر نیز کارکنان سازمان صدا و سیما را نیز با ندادن اعتبارات تحت فشار مالی قرار داده‌اند. 

وی در پایان گفت: انتظار می‌رود که رسانه ملی، محکم و مستقل براساس موازین معین در چارچوب قانون، عدالت را رعایت کند، استقلال خود را حفظ کند و به سمت دولت سوق پیدا نکند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نخستین بررسی صلاحیت داوطلبان؛


امروز مهلت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید/ امکان تمدید پنج روزه توسط شورای نگهبان


 مهلت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری امروز 31 فروردین ماه به پایان می رسد.

رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از 27 فروردین ماه آغاز شده و طبق جدول زمانبندی امروز آخرین روز از مرحله اول رسیدگی به صلاحیت داطلبان است.

البته طبق جدول زمانبندی ستاد انتخابات کشور، امکان تمدید مهلت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان توسط شورای نگهبان از 1 اردیبهشت ماه به مدت 5 روز دیگر یعنی تا 5 اردیبهشت ماه وجود دارد.

با توجه به اینکه امروز آخرین روز مرحله نخست بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری است، باید دید آیا در روز جاری کار رسیدگی صلاحیت داوطلبان به اتمام می رسد و یا اینکه شورای نگهبان از تمدید مهلت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان استفاده می کند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
رئیس قوه قضاییه:


بعید است فتنه‌گران دست به فتنه بزنند/ مسئولیت قوه قضاییه برای پیشگیری از جرائم انتخاباتی


 آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه پیش از ظهر امروز در دیدار با رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور و دادستان‌های مراکز استان به موضوع انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: انتخابات مربوط به ریاست جمهوری به لحاظ اهمیت نسبت به سایر انتخابات مهم‌تر است زیرا سرنوشت امور اجرایی و کلان کشور به مدت 4 سال به فرد پیروز سپرده می‌شود.

وی افزود: انتخابات از ارکان مهم مردم سالاری دینی است و این در حالی است که در جمهوری اسلامی، انتخابات نمایش اقتدار نظام و همبستگی ملی نیز قلمداد می‌شود.

وی گفت: مردم با بصیرت با احساس دینی و وابستگی به نظام مقدس جمهوری اسلامی به صحنه می‌آیند تا اقتدار و امنیت ملی را محقق کنند و به بیگانگان نشان دهند.

وی گفت: در موضوع انتخابات وظایفی بر عهده نهادها و دستگاه‌های مختلف گذاشته شده است که در این رهگذر قوه قضاییه هم چندین مسئولیت دارد که یکی از آنها بحث پیشگیری از وقوع جرائم و تخلفات در این زمینه است.

وی گفت: درست است که شاید حوادث و تخلفاتی در جریان انتخابات رخ دهد اما ما هم باید در پیشگیری از وقوع آن دقت کنیم و هم اگر چنین حوادث و تخلفاتی رخ دهد با جرائم برخورد درستی داشته باشیم.

آملی لاریجانی به بخشنامه انتخاباتی دادستانی کل کشور اشاره کرد و گفت: در این بخشنامه تلاش شده است تا یک وحدت رویه در نحوه برخورد با تخلفات و جرائم به کل کشور ابلاغ شود تا اینگونه نباشد که مبادا در هر گوشه کشور با یک مشکل واحد چند شکل برخورد شود.

رئیس قوه قضاییه به استقلال قضات در تصمیم‌گیری‌ها و صدور آرای خود اشاره کرد و گفت: این بخشنامه مافی استقلال شما نیست، من خودم این بخشنامه را مطالعه کردم و مورد تائید من است و آن قضات عزیزی که احساس می‌کنند این بخشنامه استقلالشان را مورد خدشه قرار داده است، اجرای این بخشنامه را از جنبه اجرای دستور رئیس قوه قضاییه ببینند و بدانند که این یک مصلحت کلی برای نظام است.

آملی لاریجانی گفت: در جریان فتنه 8 همه می‌دانیم که برخی رفتارها در درون کشور و برخی رفتارها در خارج کشور دست به دست هم دادند تا فتنه‌ای بزرگ را رقم بزنند و بدانید فتنه واقعاً فتنه بود.

وی تصریح کرد: البته صبر نظام هم در برابر آنها صبر قابل توجهی بود و خوشبختانه با حضور به موقع مردم، فتنه از بین رفت و سیلی محکمی به فتنه‌گران زده شد.

رئیس قوه قضاییه گفت: من بعید می‌دانم فتنه گران دیگر بخواهند چنین رفتاری داشته باشند و آن مسیر قبلی را تجربه کنند اما شما نیز باید آمادگی و احتیاط خود را از دست ندهید و همه شرایط را مد نظر قرار بدهید و توجه کنید که اگر عده‌ای می‌خواهند فتنه‌ای برپا کنند و برخی منویات فاسدشان را به نظام دیکته کنند شما به موقع ورود کرده و با آن برخورد کنید.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
ادعای عجیب دولت روحانی:


دسترسی مردم به مسکن در ۲ سال اخیر راحت‌تر شده


 هر چه به زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک می‌شویم جنب‌وجوش وزارتخانه‌های دولت یازدهم برای ارائه عملکرد چهارساله خود بیشتر می‌شود. وزارت راه و شهرسازی به‌فراخور وظایف و مأموریت‌هایی که قانون‌گذاری برای آن تعیین کرده، پیش‌قراول وزارتخانه‌های دولت تدبیر و امید در حوزه تبلیغات است.

وزیر این وزارتخانه پس از تفقد خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، رویه خود را با شیب تُندی تغییر داده و با خبرنگاران مهربان شده است. وی چند هفته‌ای است به‌طور مداوم به اقصی نقاط کشور سفر کرده و با اعلام کارهای انجام‌شده در حوزه‌های تحت مدیریتش، وعده‌هایی را برای افتتاح پروژه‌ها تا پایان عمر دولت یازدهم می‌دهد.

وعده افتتاح قطعه آزادراه افسانه‌ای، افتتاح راه‌آهن تهران ــ همدان در ماه پیش‌ِرو و... نمونه‌هایی از اقدامات پوپولیستی آقای وزیر در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری است. از سوی دیگر سایت‌های خبری وابسته به وزارت راه و شهرسازی نیز بیکار ننشسته‌اند و هم‌راستا با جریان عوام‌فریبانه اخبار قابل تأملی را منتشر می‌کنند که هیچ سند و مدرکی برای آن ارائه نمی‌کنند. در جدیدترین نمونه سایت خبری وزارت راه و شهرسازی مدعی "بهبود دسترسی شهروندان به مسکن در 2 سال گذشته" شده است.

در گزارش این سایت به‌نقل از ایرنا آمده است؛ «در حوزه مسکن نیز هرچند که برخی منتقدان می‌گویند در شرایط کنونی رکود حاکم بر بازار مسکن کشور را دچار مشکلاتی کرده، اما بررسی آمارها نشان می‌دهد دسترسی شهروندان به مسکن در 2 سال گذشته بهبود یافته زیرا سیاست‌های کلی دولت یازدهم بر پایه خانه‌دار شدن راحت مردم به‌ویژه مسکناولی‌ها بود».

ادعای بهبود دسترسی مردم به مسکن در حالی مطرح شده که هیچ مدرک و سندی برای اثبات این ادعا ارائه نشده است. وزارت راه و شهرسازی و سایت‌های حامی دولت با استناد به کدام آمار مدعی بهبود دسترسی به مسکن شده‌اند؟

هفته گذشته رئیس اتحادیه مشاوران املاک عامل اصلی رکود بازار مسکن را فقدان برنامه‌ریزی اعلام کرده و گفته بود: اقتصاد ایران اقتصاد بیماری است و در سال‌های اخیر یعنی بعد از سال 92 دچار رکود بسیار عمیقی شده است که باعث شده دغدغه‌هایی که در بخش تولید و اشتغال در کشور وجود داشته، شدت پیدا کند و به همین جهت مقام معظم رهبری امسال را به‌عنوان تولید و اشتغال نامگذاری کردند.

وی افزود: یکی از دلایل اصلی که باعث شده وضعیت مسکن ایران خوب نباشد، این است که در حوزه مسکن، برنامه‌ریزی و چشم‌اندازی نداشته‌ایم  یا اجرایی نکرده‌ایم. دولت‌های قبلی و فعلی بر اساس سلایق و علایق و دیدگاه‌های مدیریت خودشان، سکانداری بخش مسکن را به‌عهده دارند.

وی تصریح کرد: نتیجه این وضعیت آن است که دولتی طرح مسکن مهر را اجرا می‌کند اما دولت بعد همین طرح را محکوم می‌کند و آن را اشتباه می‌داند، بنابراین دولت‌ها باید در قالب برنامه کلان به مسئله مسکن نگاه کنند و برای آن برنامه‌ریزی طولانی‌مدت داشته باشند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
جزئیاتی از وارادات کالاهای غیر ضروری؛


آمار عجیب از واردات کالاهای عجیب تر در سال های اخیر/ از گلاه گیس تا سنگ پا


 واردات واژه ای آشنا برای اکثریت مردم است که این واژه در دوران فعالیت دولت یازدهم بیشتر شنیده شده است.

 

واردات می تواند تاثیرات متفاوتی را بر اقتصاد کشور بگذارد. گاهی واردات برخی کالاهای الزامی که زندگی مردم به آن وابسته است می تواند کمک های زیادی کنند اما گاهی برخی از کالاها به کشور وارد می شوند که کمی عجیب به نظر می رسد.

 

کالاهایی به کشور وارد می شوند که حتی شنیدن اسم آن نیز لبخند بر لبان شنونده می آورد. اما توجه بیشتر به این موضوع شاید سریع آن لبخند را بخشکاند و انسان را به فکر فرو ببرد که چرا این کالاها وارد کشور می شوند؟!

 

بر اساس آمار گمرک در 11 ماه منتهی به بهمن ماه سال جاری 95 به 35 تن  انواع کلاه گیس، به ارزش دلاری   119571  و ارزش ریالی  3671207178  وارد کشور شده است.

 

کشور چین  با صادرات بیش از   34 تن انواع کلاه گیس ، با ارزش دلاری  110127  و ارزش ریالی  3382546648   و همچنین  کشور امارات با صادر کردن بیش از یک  تن انواع کلاه گیس ، به ارزش دلاری 9444 و ارزش ریالی  288660530 جزو کشورهایی هستند که این محصول را به ایران صادر می کنند.(1)

 

به گزارش مرصاد، واردات عجیب تنها منحصر به گلاه گیس نمی شود. کالاهایی دیگری نیز هستند که در سال های اخیر واردات قابل توجهی داشته است.

 

سال گذشته یکی از رسانه ها(2) نوشته بود:  بر اساس آمار گمرک ایران، در سه سال و هفت ماه اخیر بیش از ۱۳۸ تن سنگ‌پای چینی وارد کشور شده است.

 

این در حالی است که در سال ۱۳۹۱ به عنوان آخرین سال عملکرد دولت دهم، فقط ۳٫۱ تن سنگ پای چینی وارد کشور شده بود.

 

طبق این آمار، ۹۷ تن سنگ‌پا در سال ۹۲، ۱۰ تن در سال ۹۳، ۱۸٫۴ تن در سال ۹۴ و ۹٫۴ تن در هفت‌ماهه نخست امسال به کشور وارد شده است.

دولت یازدهم ۱۳۸ تن سنگ‌پا از چین وارد کرد +جدول

 

به گزارش مرصاد، بدون شک واردات را نمی توان به طور کلی حذف کرد زیرا کشور در  برخی از موارد به آن نیاز دارد اما واردات کالاهایی مثل کلاه گیس و سنگ پا جزو مواردی است که نمی تواند خبرهای خوبی باشد.

--------

1- واردات 35 تن کلاه گیس

 

2- دولت یازدهم ۱۳۸ تن سنگ‌پا از چین وارد کردنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


آیا ترامپ به دنبال دادن پیام به ایران است؟


 در روز ۷ آپریل، به دستور رییس جمهور آمریکا، دانلد ترامپ، ۵۹ موشک تاماهاوک از عرشه دو ناو آمریکایی مستقر در شرق مدیترانه به پایگاه هوایی «الشعیرات» سوریه شلیک شد. قیمت هر یک از این موشک های کروز حدود یک میلیون دلار بود و البته نتوانست آن خسارت هایی را که از چنین حمله ای با این حجم و هزینه انتظار می رفت به نیروی هوایی سوریه وارد کند.

کم تر از یک هفته بعد، در یک اقدام عجیب دیگر، نیروی هوایی آمریکا بمبی را که گفته می شود قوی ترین سلاح غیر-هسته ای این کشور است روی مواضع داعش در ولسوالی اچین در ولایت ننگرهار افغانستان انداخت که طبق گزارش ها منجر به نابودی شبکه ای از غارها و تونل های داعش و ۳۶ نفر از اعضای این گروه شد. هر واحد از این بمب طبق برآوردها بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون دلار قیمت دارد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
در سال 95 اتفاق افتاد؛


واردات 137 تن آب معدنی از فرانسه به کشور!


 بر اساس آمار رسمی گمرک در سال 95، نزدیک به 137 تن آب معدنی و آب گازدار شده از کشور فرانسه به  ایران وارد شده است.

ارزش ریالی این آب‌های معدنی 2میلیارد و 610 میلیون و 201 هزار و 560 ریال در کمرگ ثبت شده و معادل 80 هزار و 719 دلار بابت واردات آن ارز از کشور خارج شده است.

این آب معدنی‌های خاص که برای افراد خاص روانه بازار ایران شده است در بعضی از فروشگاه ها به قیمت بین 30 تا 60 هزار تومان به فروش می‌رسد و کاملا واضح است که مردم عادی توان خرید آن را ندارند. به نظر کارشناسان این آب‌های وارداتی هیچ کار خاصی در بدن انجام نمی‌دهند و حتی بعضی از آن‌ها جزء آب های معدنی با غنای پایین هستند.

گفتنی است، واردات آب معدنی به کشور درحالی صورت می‌گیرد که خود ایران یکی از صادرکنندگان آب معدنی به کشورهای دیگر است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


افزایش ۱۰۰۰ درصدی دستمزد پزشکان!


 محمدحسین قربانی ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر افزایش 1000 درصدی دستمزد پزشکان را کذب محض دانست و اظهار داشت: متاسفانه در دو سال گذشته هجمه‌های بسیار غیرکارشناسی و ناعادلانه علیه طیف وسیعی از نخبگان، خواص و زحمتکشان جامعه پزشکی صورت می‌گیرد که فکر می‌کنم باید یک استراتژی و ایده ای پشت این قضیه باشد.

وی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر افزایش تعرفه‌های پزشکی گفت: می‌خواهم بپرسم که این معضل بزرگ کشور در حوزه سلامت چگونه باید حل می‌شد؛ وقتی هزینه عمل جراحی آپاندیسیت در بخش دولتی تنها 10 هزار تومان بود و بیمارستان‌ها سرویس نمی‌دادند و همین کار در بخش خصوصی 500 برابر بود؛ این ظلم فاحش را چگونه باید برطرف کرد.

قربانی گفت: اظهارات آقای مصری منطبق بر واقعیت نیست. ممکن است تعداد معدودی از پزشکان در بخش خصوصی درآمدهای بالا داشته باشند ولی درآمد قاطبه پزشکان زحمتکش به ویژه در بخش دولتی به مراتب از یک مدیر درجه 3 و 4 کشور کمتر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نمی‌دانم آقایان این بحث‌ها را از کجا می‌آورند و این مباحث غیر کارشناسی را به جامعه کارگری وصل می‌کنند.

قربانی خاطرنشان کرد: آقایان اگر واقعا طرفدار جامعه کارگری هستند کمک کنند نه بیست و هفتم حق بیمه کارگران مظلوم و زحمتکش خرج درمان کارگران شود و در جاهای دیگر هزینه نشود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


آقا هم در جواب گفتند که شما مثل شتری هستید که بار خود را شل بسته است و وقتی حرکت می کند یا بارش به این سمت کج می شود و یا به آن سمت.
 حسین شیخ الاسلام  وزیر کار دولت دهم و رئیس ستاد بقایی، در واکنش به نامه احمد توکلی به شورای نگهبان  که در آن خواستار رد صلاحیت احمدی نژاد شده است، اظهار داشت یکی از کسانی که 4 سال است در مقابل اقدامات خسارت بار این دولت سکوت کرده و امروز ناگهان به حرف آمده و به شورای نگهبان نامه نوشته که احمدی نژاد را رد صلاحیت کنید، در آن جلسه با عصبانیت به مقام معظم رهبری گفت که نمی دانیم از دست احمدی نژاد چه کار کنیم. هر کاری او می کند، دو طرفش برای ما باخت است. در بحث یارانه و مسکن مهر و نظایر آن ما چه مخالفت کنیم و چه موافقت، باخته ایم.

 آقا هم در جواب گفتند که شما مثل شتری هستید که بار خود را شل بسته است و وقتی حرکت می کند یا بارش به این سمت کج می شود و یا به آن سمت.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


در همین بازداشت مدیران کانال های تلگرامی که هنوز هم 6 نفر بازداشت هستند، ظرف چند ساعت دوباره این کانال ها بالا آمد. چه کسی این کار را انجام داد؟ چه بسا در آینده هم با فتنه و فسادهایی رو به رو شویم و شما نباید کوتاه بیاییم و ما در مقابل هر فتنه، فشار و فسادی باید بایستیم.
 محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه قطعا اقداماتی که در فضای مجازی امروز صورت می‌گیرد سازمان‌یافته است گفت: در همین بازداشت مدیران کانال های تلگرامی که هنوز هم ۶ نفر بازداشت هستند، ظرف چند ساعت دوباره این کانال ها بالا آمد. چه کسی این کار را انجام داد؟

به گزارش  تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در گردهمایی روسای کل معاونین اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ها و دادستان های مراکز استان با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی، جرائم و تخلفات انتخاباتی اظهار کرد: آسیب های اجتماعی مسلما آثار زیانباری دارد و می‌تواند مسایل امنیتی برای کشور پیش بیاورد یا موجب فروپاشی خانواده‌ها شود. ممکن است به فاصله گرفتن مردم از ارزش‌های دینی و اسلامی موجب شود.

وی با طرح این پرسش که از چه منظری باید به آسیب‌های اجتماعی نگاه کرد گفت: باید نگاه فراوظیفه‌ای به آسیب‌های اجتماعی داشت و باید بر اساس میزان اهمیت موضوع، وقت بگذاریم و اقدام کنیم.امروز آسیب‌های اجتماعی مساله‌ای است که روی زمین مانده و در شأن نظام نیست و خدا و مردم از ما انتظار دارند. به همین جهت است که رهبر انقلاب در چندین جلسه با همه گرفتاری‌هایشان، وقت گذاشتند، پیگیری و مطالبه کردند؛ این اهمیت مساله را می‌رساند. حضرت آقا انتظار داشتند شورای آسیب‌های اجتماعی تبدیل به سازمان شود با اختیارات ویژه و ساختار خاص، که نشد؛ البته در قالب همین شورا، ساختارهایی در نظر گرفته شد که 100 درصد مدنظر حضرت آقا نبود.

وی با اشاره به آسیب بیکاری گفت: یک مساله مهم اقتصاد مقاومتی، اشتغال است. اگر بیکاری برطرف شود، آسیب‌های گوناگون اجتماعی جلوگیری می‌شود. نمی‌خواهم بگویم بیکاری منشاء همه آسیب‌هاست اما قطعا رابطه تاثیرگذاری بین بیکاری و مواد مخدر، طلاق، ازدواج، فراهم کردن بستر برای دشمن برای نفوذ در جوانان و ... وجود دارد. امسال سال تولید و اشتغال است و یکی از مصادیق مهم اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود. ما نمی‌خواهیم قوه قضاییه جایگزین سایر دستگاه‌های اجرایی شود. ممکن هم نیست. سایر دستگاه‌ها مسئولیت خود را درست انجام نمی‌دهند و این توقع به وجود می‌آید که قوه قضاییه باید ورود کند. قوه قضاییه نمی‌تواند شغل ایجاد کند و سبب بیکاری هم قوه‌قضاییه نیست اما قطعا قوه‌قضاییه می‌تواند به دولت کمک کند.

معاون اول قوه‌قضاییه خاطرنشان کرد: در راستای رفع موانع تولید قوه‌قضاییه می تواند نقش داشته باشد. یکی از عوامل موثر در تولید، بانک‌ها هستند. ما می توانیم در جهت صحت عمل بانک ها و توزیع درست نقدینگی و تسهیلات موثر واقع شویم. امروز این تسهیلات به چه کسانی داده می‌شود؟ متاسفانه نقدینگی ما سرسام آور بالا رفته و اگر در تولید به کار می رفت اشکال نداشت. بانک ها هم می‌گویند بیشتر از میزان مشخص نمی تواند تسهیلات بدهند و آن مقداری هم که می دهند، جاهای دیگر رفته است. قوه قضاییه در توزیع عادلانه فرصت‌ها و ثروت‌های ملی می تواند موثر باشد. امروز قاچاق واقعا پدر تولید داخلی را درآورده است. قوه قضاییه در بحث قاچاق هم اختیارات قانونی و هم وظیفه دارد. باید نسبت به این مساله اهتمام ورزید. درباره گردش مالی قاچاق از 13 میلیارد دلار می‌گویند تا 28 میلیارد که نمی دانیم کدام درست است. عده ای هم گفته اند 8 تا 9 میلیارد دلار در سال که قطعا دروغ است و بیشتر از اینهاست.

سخنگوی قوه‌قضاییه با بیان اینکه این طور نیست که کالای قاچاق دوباره از طریق سازمان اموال تملیکی دوباره به بازار برگردد و قطعا باید از بین برود، در رابطه با فساد نیز گفت: کسانی هستند قانون دور را می زدند که تقاضا دارم قضات را در این خصوص آموزش دهید. کسانی برای اینکه حق بانک ها را ندهند اعلام ورشکستگی می کنند که تقاضا دارم قضات به راحتی از کنار این مسایل عبور نکنند.

محسنی اژه ای اضافه کرد: قطعا امر پیشگیری بر مقابله ارجحیت دارد اما باید با توجه به اولویت‌بندی‌ها در پیشگیری ورود و تمرکز کنیم. سرمایه و امکان خود را روی دهها مساله پخش نکنیم که نتوانیم جمع کنیم. قطعا مبارزه با فساد هزینه دارد و یکی از این هزینه ها، وارد کردن فشار بر قوه قضاییه است و دلیل آن هم موثر بودن کارهای قوه قضاییه است. امروز قوه قضاییه در همه موارد، با دانه درشت ها برخورد می کند. شما نه تنها در سال 88 مبارزه جدی با فتنه کردید بلکه آن مبارزه امروز بازدارنده شده و فتنه‌گر جرات فتنه ندارد. شما فکر می کنید کارهایی که امروز در فضای مجازی انجام می شود، فردی است؟ قطعا سازمان یافته است و حامی و پشتیبان آنها یک سرویس خارجی است.

وی ادامه داد: در همین بازداشت مدیران کانال های تلگرامی که هنوز هم 6 نفر بازداشت هستند، ظرف چند ساعت دوباره این کانال ها بالا آمد. چه کسی این کار را انجام داد؟ چه بسا در آینده هم با فتنه و فسادهایی رو به رو شویم و شما نباید کوتاه بیاییم و ما در مقابل هر فتنه، فشار و فسادی باید بایستیم.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 28 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی