شهدای دزآور
شهدا را یاد کنید حتی با ذکر یک صلوات
درباره وبلاگ


سامانه پیامک ستاد یادواره شهدای دزآور
منتظر نظرتون هستیم
500020401170
500051561000
50001040001400
09117913875 تلگرام

مدیر وبلاگ : ذوالفقار بابایی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از این وبلاگ راضی هستید؟

مشارکت ایران در ایجاد مسیر ترانزیتی 7 هزار و 600 کیلومتری/ تاثیر دالان «جنوب-غرب» در کاهش مدت‌زمان سفر
با اجرایی شدن دالان "جنوب-غرب" توسط ایران، جمهوری آذربایجان، گرجستان، اوکراین و لهستان مسیر ترانزیت امن و ارزان از هند تا اروپا فراهم خواهد شد.

جاوید قربان اف رئیس راه آهن جمهوری آذربایجان در دیدار بین مسئولین راه آهن 5 کشور در باکو عنوان کرد: جمهوری آذربایجان، ایران، گرجستان، اوکراین و لهستان با اجرایی کردن دالان "جنوب-غرب" به دنبال ایجاد مسیر ترانزیتی امن و جذاب از هند تا اروپا هستند.

براساس گفته‌های این مقام مسئول، دالان مذکور، مسیر ترانزیت را برای کشورهای هندوستان، پاکستان، جنوب شرق آسیا و حتی کشورهای منطقه خلیج فارس نیز مهیا خواهد کرد.

قربان اف خاطر نشان کرد: در طول این مسیر مناطق اساسی شامل، مومبای در هندوستان، بندر عباس در ایران، آستارای جمهوری آذربایجان، پوتی و باتومی در گرجستان، چرنومورسک و ایزوف در اوکراین و اسلاوکوف در لهستان خواهد بود.

طول مسیر ترانزیت برابر با 7 هزار و 654 کیلومتر خواهد بود. حجم بار ترانزیت شده از هندوستان تا اروپا سالانه 72 میلیون تن می‌باشد و انتقال کالا از مسیر دریا 40 روز طول می‌کشد در حالی که با آغاز به کار دالان "جنوب-غرب" زمان صرف شده برای انتقال کالا به 15 روز خواهد رسید.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
قدردانی نماینده اهل سنت مجلس از عملکرد مقتدرانه سپاه/ علی کرد: عملیات موشکی سپاه به مواضع دشمن در دل این گروهک و سردمدارانش ترس انداخته است
نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از اقدام به موقع و به جا سپاه در پرتاب موشک به قلب داعش، گفت: پرتاب موشک های دوربرد به سوی ترویست ها، اقتدار و توانمندی سپاه را بار دیگر به رخ قدرت های جهان کشید و مشت و سیلی محکمی به دشمنان نظام بود.

ا بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مایه افتخار ایران اسلامی است، اظهار کرد:  سپاه پاسداران بعد از حادثه تروریستی مجلس و حرم مطهر امام راحل وعده پاسخ کوبنده به داعش را داده بود که بر طبق فرمایشات رهبر انقلاب این پاسخ و پرتاب موشک به قلب داعش سیلی محکمی به دشمنان بود.

وی با بیان اینکه بعد از سخنان رهبر انقلاب شش موشک به خانه های پوشالی و عنکبوتی داعش پرتاب شد، تصریح کرد: در پرتاب این موشک ها تعداد زیادی از محل های تجمع نیروها و ادوات داعش مورد حمله قرار گرفت و نابود شد.

کرد گفت: مقام معظم رهبری کشتی انقلاب اسلامی ایران را با صلابت و اقتدار هدایت می کند و بدون شک هدایتگری های مدبرانه رهبری سبب شده که اسلام و نظام مقدس ایران اسلامی بعنوان قدرت برتر در دنیا مورد توجه همگان باشد.

وی بیان کرد: اقدام سپاه پاسداران مشت محکمی بر دهان آمریکا و داعش بود و آل سعود با باج دهی و آمریکا با خالی کردن خزانه عربستان تصور می کرد که می تواند ایران را تحت شعاع خود قرار دهد ولی با پاسخ کوبنده سپاه مواجه شد.

نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدام سپاه پاسداران در روانه کردن موشک ها به قلب داعش نشان داد که امنیت ایران اسلامی خط قرمز نیروهای مسلح است، گفت: هر شخصی که در هر کجای این مملکت بخواهد امنیت را برهم زند قطعاً با پاسخ کوبنده محافظان و دلیرمردان این مرز و بوم روبه رو خواهد شد.

وی با بیان اینکه عملیات موشکی سپاه به مواضع دشمن در دل این گروهک و سردمدارانش ترس انداخته است، اذعان کرد: مردم ایران اسلامی قدردان رشادت ها و جان فشانی های نیروهای جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قطعاً نیروهای امنیتی با قدرت و اقتدار خود از ارزش ها و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی در مقابل بی حرمتی ها و تجاوزات ترویستی دفاع می کنند هرگز اقدامات آنان را بی پاسخ نخواهند گذاشت.

به گزارش تفتان ما، شامگاه یکشنبه 28 خرداد 96 روابط عمومی سپاه پاسداران خبر از اصابت 6 موشک به مواضع داعش در سوریه داد.

در بیانیه سپاه آمده است در پی جنایت تروریستی 17 خردادماه 96 تروریست های تکفیری در تهران که به شهادت 18 تن از مردم مظلوم و روزه دار و مجروحیت جمعی دیگر از هموطنان عزیز منجر گردید، سپاه

پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: «ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون پاسخ نمی گذارد.»

در این عملیات تعدادی موشک میان‌برد زمین به زمین از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان های کرمانشاه و کردستان، تروریست های تکفیری را هدف ضربات مهلک و کوبنده قرار داد.

 گفتنی است؛ روز چهارشنبه 17 خرداد 96 در 2 حمله تروریستی جداگانه، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) هدف تیراندازی پنج مهاجم انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، 18 تن شهید و 56 تن نیز مجروح شدند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
تکرار سیلی کوبنده مجدد سپاه به تروریست ها و حامیان منطقه ای و بین المللی، طراحی شده است
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:به طور طبیعی تروریستها و حامیان منطقه ای و بین المللی آنها و همچنین تمام کسانی که حتی در فکر تهدید امنیت ملی کشور ما هستند، می توانند مخاطب پیام روشن این عملیات قدرتمند باشند.

ه نقل از بسیج پرس، سردار رمضان شریف روابط عمومی سپاه پاسداران اظهار داشت: اقدام موشکی سپاه تنبیه طراحان عملیات کور تروریستی هفدهم خرداد ماه در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام(ره) بود.

وی با اشاره به سخنان فرمانده کل سپاه و همچنین بیانیه رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روز حادثه تروریسی تهران اعلام کرد: تنها یازده روز طول کشید تا دقیقا مقرهای هدایت و طراحی آن عملیات کور که عمده آن در دیرالزور سوریه بود، مشخص شود.


به منظور نشان دادن ضرب شصت و همچنین تنبیه طراحان و عامران این عملیات تروریستی، تنها شش فروند موشک میانبرد نقطه زن به سمت پایگاه های آنها شلیک شد و خوشبختانه همه آنها با دقت بالا به اهداف اصابت کرد.


سردار شریف با تأکید بر پیام روشن این عملیات قدرتمند گفت: به طور طبیعی تروریستها و حامیان منطقه ای و بین المللی آنها و همچنین تمام کسانی که حتی در فکر تهدید امنیت ملی کشور ما هستند، می توانند مخاطب این پیام باشند.


سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعلام کرد: اینکه این اقدام تکرار می شود یا نه بستگی به رفتار دشمنان ما در حوزه های مختلف دارد و متناسب با رفتاری که می کنند پاسخ کوبنده ای برای آنها طراحی شده و انجام می شود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پاسخ علوی به سوالی در مورد اقدامات وزارت اطلاعات برای مقابله با کانال های معاند و حضورش در دولت دوازدهم
وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال که آیا شما در دولت آینده هم حضور دارید یا خیر گفت: من نمی دانم فردا زنده هستم یا نه.

؛ در پاسخ به سوالی در مورد اقدامات وزارت اطلاعات برای مقابله با کانال های معاند در فضای مجازی گفت: این سوالی است که با یک پاسخ، جواب حرام می شود لذا باید فرصتی داشته باشیم تا با هم گفت وگو کنیم و این مطلب را باز کنیم تا جواب حرام نشود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما در دولت آینده هم حضور دارید یا خیر گفت: من نمی دانم فردا زنده هستم یا نه.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
حمله موشکی سپاه به مواضع داعش؛ هشداری برای اسرائیل بود/رژیم صهیونیستی قطعا باید خطر را احساس کرده باشد
طیبه سیاوشی گفت: با توجه به رابطه غیردوستانه ما با عربستان آن‌ها قطعا این اقدام را علیه خودشان ارزیابی می‌کنند؛ اما این حمله موشکی قطعا هشداری برای اسرائیل است، هشداری قطعی؛ چرا که حتی آبخشور فکری و نظامی داعش هم اسرائیل است و آن‌ها قطعا باید خطر را احساس کرده باشند و پیام این اقدام سپاه پاسداران را دریافت کرده باشند.

  در خصوص پاسخ موشکی سپاه پاسداران به اقدامات تروریستی داعش اظهار داشت: این اقدام بازخورد وسیعی داشته منتهی مسئله این است که وقتی ما شاهد حمله داعش به مجلس بودیم سران نظامی کشور اعلام کردند داعشی‌ها پاسخ حملات خود را به زودی می‌گیرند.

 

وی افزود: علاوه‌ بر اینکه ما در خاک سوریه نیروهایی داریم که در دفاع از امنیت کشور و امنیت  منطقه مبارزه می‌کنند؛ لازم بود که هم توانایی نظامی ما هم نشان داده شود و و به این حملات تروریستی پاسخ دهیم.

 

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست‌ها انتقام خون افراد بی‌گناهی بود که توسط تکفیری‌ها در تهران به شهادت رسیدند.

 

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: من فکر می‌کنم که عکس العمل‌ها، از عکس العمل‌های رسانه‌ای بیشتر خواهد شد چرا که این اقدام کشورمان برای آن‌ها غافلگیرانه و غیرقابل پیش‌بینی بود ولی به هر حال این اقدام مورد تایید تمام جناح‌های مختلف کشور است و ما تاکید داریم که این اقدام یک کار کاملا تدافعی بوده و همانطور که در تاریخ ثبت شده کشور ایران سابقه حمله به هیچ کشور دیگری را ندارد.

 

سیاوشی در پایان عنوان کرد: با توجه به رابطه غیردوستانه ما با عربستان آن‌ها قطعا این اقدام را علیه خودشان ارزیابی می‌کنند؛ اما این حمله موشکی قطعا هشداری برای اسرائیل است، هشداری قطعی؛ چرا که حتی آبخشور فکری و نظامی داعش هم اسرائیل است و آن‌ها قطعا باید خطر را احساس کرده باشند و پیام این اقدام سپاه پاسداران را دریافت کرده با

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
اعتبار رسانه ملی هر روز در افکار عمومی بیشتر می‌شود
رئیس سازمان صدا و سیما در مراسم تجلیل برترین‌های مراکز استان‌ها در جشنواره‌‌های بین‌المللی و انتخابات، تلاش‌ها برای کاستن از اعتبار رسانه ملی را بی‌نتیجه خواند.

  به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛ مراسم تجلیل از برترین‌های مراکز استان‌ها در جشنواره‌های بین‌المللی و انتخابات برگزار شد.

 

در این مراسم با حضور رئیس رسانه ملی، معاون امور استان‌ها و جمعی از مدیران و معاونان سازمان صا و سیما، از برترین‌های مراکز استان‌های صدا و سیما در جشنواره‌های بین‌المللی و انتخابات قدردانی شد.

 

دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی در این مراسم، با اشاره به حمله سپاه به مقر داعش آن را نشان‌دهنده قدرت ایران دانست و با تأکید بر اینکه این اقدام به جا و به موقع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، موجب قدرت‌نمایی نظام جمهوری اسلامی شده است، گفت: این عملیات نشان از رشد سپاه است و خوشبختانه سپاه با اقتدار موشکی خود این عمل موفقیت‌آمیز را انجام داد و به جهانیان نشان داد قدرت ایران با تمام کشورها متفاوت است.

 

دکتر عسکری افزود: رسانه ملی پرچم دار مبارزه با استکبار است و از اولین روز شکل‌گیری سازمان صدا و سیما که انقلاب اسلامی اعلام موجودیت کرد تا زمان جنگ تحمیلی و پس از آن در دوره‌های مهم و حساس این نظام، هم‌پای نظام بوده و با مخابره تصویر و صدا، پرچم افتخار اسلام و جمهوری اسلامی را برافراشته است.

 

وی با اشاره به تلاش شبکه‌های ماهواره‌ای و حضور روزافزون آنان برای رقابت و مبارزه با رسانه ملی اظهار داشت: این شبکه‌ها که مزدور آمریکا و اسرائیل هستند بدون اینکه هزینه نظامی بکنند وارد جنگ نرم شده‌اند و دشمنی اینان با رسانه ملی کاملا مشهود است.

 

رئیس رسانه ملی با اشاره به اوضاع فاقد کنترل فضای مجازی، یکی از رویکردهای آن را از کار انداختن اعتبار رسانه ملی دانست و گفت: اقبال عمومی و مخاطب‌پذیری رسانه ملی در فضای تلویزیون در سطح ملی 83/1 درصد و در سطح تهران 83/8 درصد است. این رقم در رادیو در سطح ملی 29/5 درصد و در سطح تهران 30/5 درصد است که رقم قابل توجهی است.

 

وی افزود: در فضای انتخابات رجوع مخاطبان به رسانه ملی 78 درصد بود و این میزان اعتبارپذیری در حالی به چشم می‌آید که می‌بینیم در آن زمان اعتبار بقیه رسانه‌ها و فضای مجازی در مجموع 20 درصد بوده است و این افتخاری برای ما و نظام اسلامی است.

 

دکتر عسکری با بیان اینکه تمام کسانی که در رسانه ملی کار می‌کنند عناصر ذی‌قیمت این رسانه هستند، یادآور شد: حفظ هویت نظام و حمایت از حریم فرهنگ و دین مهم‌ترین وظیفه رسانه ملی است و ما با تمام قدرت در این راه ایستادگی می‌کنیم.

 

رئیس رسانه ملی با بیان اهمیت انتخابات و توجه رسانه ها به این رویداد ملی تصریح کرد: بیان واقعی و انعکاس اخبار انتخابات بسیار اهمیت داشت و رسانه ملی این بار هم در این عرصه خوش درخشید. در این میان مراکز استان‌ها که مقام عالی رتبه‌ای در سپهر رسانه ملی دارند موجب افتخار و تشکر شدند.

 

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که اعتماد مخاطبان به رسانه در مراکز استان‌ها بیشتر بوده است و لازمه حفظ این اعتماد، حضور صمیمی تر و مهربانانه تر با مخاطبان است.

 

دکتر عسکری با اشاره به پیش رو بودن با روز قدس اظهارداشت: روز قدس یک نماد است. یک روز مهم که حد فاصل حق و باطل را مشخص می کند و آنانی که به نظام علاقه‌مند هستند در این روز حضور پررنگی خواهند داشت.

 

وی خطاب به مدیران مراکز استانی صدا و سیما گفت: از شما می‌خواهم در برنامه‌های مراکز استان‌ها به این موضوع بپردازید و مانند هر سال که استان‌ها پیشتاز حضور در روز قدس بودند امسال نیز شاهد این حضور خواهیم بود.

 

در ادامه رئیس رسانه ملی با بیان نحوه اطلاع‌رسانی در حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم مطهرامام خمینی (ره) گفت: عده‌ای به نحوه خبررسانی و پوشش خبری واقعه تروریستی اخیر انتقاد کردند اما با توجه به الزامات شورای امنیت ملی و تعهد صدا و سیما به پوشش خبری در مواقع بحران، در این حوزه خوب عمل کردیم و در کل، صدا و سیما توانست این حادثه را به خوبی روایت کند.

 

رئیس رسانه ملی با اشاره به توانمندی رسانه ملی در ارسال و پوشش خبر تصریح کرد: مردم نیاز به دانستن و آگاهی دارند و رسانه ملی با در اختیار داشتن خبرنگارانی در سراسر کشور این نیاز را برآورده می‌کند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نظام بانکی کشور مربوط به سال 61 است/ منتظریم تا دولت لایحه نظام جدید بانکی کشور را به مجلس ارائه کند
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به اینکه نظام بانکی کشور مربوط به سال 61 است و از این سال تا کنون تغییراتی در این نظام بانکی رخ نداده است لازم دانستیم تا طرحی را به نام طرح نظام جدید بانک داری اسلامی در مجلس طراحی کنیم.

در خصوص اصلاح نظام بانکی کشور و پیگیری های مجلس در تدوین نظام جدید بانکی کشور گفت: با توجه به اینکه نظام بانکی کشور مربوط به سال 61 است و از این سال تا کنون تغییراتی در این نظام بانکی رخ نداده است لازم دانستیم تا طرحی را به نام طرح نظام جدید بانکداری اسلامی در مجلس طراحی کنیم.

 

وی بروز رسانی نظام بانکی کشور را ضروری برشمرد و عنوان کرد: با توجه به گذشت بیش از 40 سال از تدوین و تصویب نظام بانکی کشور لازم و ضروری است تا تغییراتی را در نظام بانکی کشور ایجاد کنیم و نظام بانکی دیگری را به نام نظام جدید بانک داری اسلامی در مجلس تهیه و تدوین کنیم.

 

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به جلسات متعدد و گوناگونی که در این خصوص داشته اند، اظهار داشت: ماه های فراوانی در مجلس برای تدوین نظامی بانکداری اسلامی در مجلس وقت خود را برای این موضوع صرف کردیم و کلیات این نظام در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسید.

 

 کریمی با اشاره به عدم همکاری دولت در اصلاح نظام بانکی کشور و تدوین نظام جدید بانکی کشور گفت: مجلس بیشتر از دولت پیگیر تدوین نظام بانکی جدید در کشور بوده است ، حتی دولت مجلس را چندبار برای ارائه لایجه اصلاح نظام بانکی کشور نیز معطل کرده است ولی تا کنون این لایحه به دست مجلس نرسیده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه مجلس هنوز پیگیر این موضوع از دولت است ، تصریح کرد: هنوز لایحه و پاسخ قطعی از سوی دولت در این خصوص به مجلس ارائه نشده است اما مجلس جلسات خود در این باره را ادامه می دهد تا دولت لایحه نظام جدید بانکی کشور به مجلس ارائه کند.

 

گفتنی است 13تیر94 رئیس‌جمهور دستور تدوین برنامه جامع اصلاح نظام بانکی را به جهانگیری، معاون اول خود ابلاغ کرد.

 

11مرداد94 در جلسه برنامه جامع اصلاح نظام بانکی، معاون اول رئیس‌جمهور اعلام کرد: موضوع اصلاح نظام بانکی به یک انتظار عمومی تبدیل شده و اصلاح نظام بانکی و تسویه بدهی‌ها، مورد تاکید دولت و شخص رئیس‌جمهور است که حتماً انجام خواهد شد.

 

20 تیر95 رئیس‌جمهور رسماً اصلاح نظام بانکی را اعلام کرد. سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی در این باره گفت: این طرح به منظور افزایش و ساماندهی تسهیلات اعطایی در نظام بانکی کشور صورت می‌گیرد.

 

17مرداد95 بانک مرکزی پیش‌نویس لوایح قوانین «بانک مرکزی» و «بانکداری» را جهت دریافت نظر کارشناسان، منتشر کرد.

 

17 مهر 95 رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت 45 روز مهلت دارد لوایح دوقلوی بانکی را به مجلس ارائه کند در غیر این صورت طرح اصلاح نظام بانکی از سوی مجلس در دستور کار قرار می‌گیرد.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سپرده‌گذاران «ثامن» نگران نباشند؛ همه سپرده‌ها محفوظ است
طی چند روز گذشته به دلیل اذحام مردم جهت دریافت سپرده‌های خود از موسسه اعتباری ثامن، این موسسه بامشکلاتی مواجه شده است که مسئولان امر طی پیام‌هایی اعلام کردند که مردم نگران سپرده‌های خود نباشند.

  موسسات مالی و  اعتباری از سال 92 فراز و نشیب های فراوانی داشته اند، موسسات غیر مجاز در نظام اقتصادی کشور معضلات فراوانی را از جمله کاهش امنیت سرمایه گذاری به بار آورده اند.

 

طبق آمار غیر رسمی هفت هزار موسسه با عناوین مختلف فعالیت دارند و طبق بیان صاحب نظران حدود 20 درصد از نقدینگی کل کشور را به خود اختصاص داده اند آن هم بدون مجوزهای لازم!.

 

در این سالها حجم عظیمی از سپرده مردمی در موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز هدر رفته است و دستگاه های قضایی و خیابان های محل شعب این موسسات هر روز  محلی برای اعتراضات مردمی است.

 

چراغ اول این مسیر را شرکت پدیده شاندیز شروع کرد که پس از جذب میلیاردها تومان سرمایه مردم و انجام پروژه های عظیم عمرانی، غیرمجاز شناخته شد و جمع کثیری از مردم سرگردان شدند تا اینکه پس از چند سال رفت و آمد میان بانک مرکزی و قوه قضاییه اتاق بورسی ایجاد شد که همان هم هنوز وضعیت قابل رضایتی ندارد.

 

موسسه میزان نیز به یکباره اعلام ورشکستگی کرد و تجمعات فروانی را به وجود آورد؛ اما با پیگیری نمایندگان و با تدبیر مدیریت عالی بانک صادرات ایران مشکل سپرده‌گذاران این مؤسسه به طور کامل مرتفع و با همت این بانک عملیات اجرایی پروژه پدیده شاندیز شروع شد تا بالغ بر ١٦٠ هزار سهامدار شرکت مذکور با امیدواری، امور مربوط به سرمایه‌گذاری خود در پروژه یاد شده را پیگیری کنند.

 

تعاونی ثامن الحجج از موسسات غیرمجاز فعال در نظام پولی کشور بود که شهریور ماه 94 و به دنبال وقوع بحران و ناتوانی در بازپرداخت وجوه سپرده گذاران منحل و در بهمن ماه همان سال رسیدگی به امور تسویه مشتریان و تعیین تکلیف حساب های آن به بانک پارسیان واگذار شد.این موسسه توانسته بود با یک دهه فعالیت در نظام پولی کشور، 550 شعبه در استان های مختلف تاسیس و مبالغ کلانی را به عنوان سپرده جذب کند.

 

موسسه مالی ثامن نیز اخیرا بحرانی را تجربه کرد، این موسسه از موسسات متقاضی دریافت مجوز از بانک مرکزی بوده و سپرده قانونی نزد بانک مرکزی قرار داده و در حال پیوستن به مجموعه مجازهای بازار پول است. بنابراین فرآیند قانونی و رسیدگی به تقاضای ثامن در حال انجام است و ممکن است منجر به صدور مجوز و یا ادغام با یکی از بانک‌ها و موسسات اعتباری شود.

 

در اولین واکنش ولی الله سیف در پیامی  عنوان کرد:«اگر سپرده گذاران این تعاونی صرفا به دنبال چند درصد سود بیشتر نبودند و برای سپردن دار و ندارشان به آن بیشتر دقت می کردند، قطعاً شاهد مشکلات و نابسامانی‌های اخیر نبودیم.امیدوارم به لطف خدا و با انجام مراحل اجرایی فروش املاک تعاونی که در حال انجام است، با تامین منابع حاصل از محل فروش دارایی‌ها، بتوانیم نسبت به پرداخت مانده مطالبات سپرده گذاران، زودتر از زمان اعلام شده اقدام کنیم».

 

پس از این پیام رئیس بانک مرکزی اعلامیه ای صادر شد که مردم نگران نباشند موسسه ثامن در حال طی کردن مراحل دریافت مجوز است.

 

طی مذاکراتی که میان موسسه اعتباری کوثر و صاحبان سهام ثامن و مهر اقتصاد انجام گرفته، مواردی مطرح شده است که ممکن است با نظر سهامداران آن یکسان نباشد. با این حال توافقات اولیه انجام شده و چنانچه در نهایت تشخیص بانک مرکزی باشد بانکی قوی‌تر و با ثبات مالی بالاتری شکل می‌گیرد.

 

حجم اعتراضات و فیلم های شبکه های اجتماعی به جایی رسید که سخنگوی دولت گفت: «سپرده‌گذاران موسسه ثامن نگران نباشند؛ همه سپرده‌ها محفوظ است.در هرجای دنیا اگر همه باهم به بانک مراجعه کنند بانک مزبور توانایی پرداخت نخواهد داشت؛ اما این عزیزان نگران نباشند و پول آن‌ها محفوظ است».

 

وضعیت موسسات مالی به جایی رسیده است که ۸۷ نماینده مجلس با امضای نامه ای خواستار سؤال از رئیس‌جمهور درصحن علنی در خصوص مؤسسات مالی و اعتبار غیرمجاز مانند کاسپین، آرمان و فرشتگان شدند و این امضاها در حال افزایش است.

 

یکی از عارضه‌های معطل شدن مجوز موسسه ثامن افزایش شایعات است

 

محمد حسین نظری توکلی در خصوص وضعیت موسسه ثامن در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: مشکلی نیست و فقط چند روز اخیر ازدحام در شعب را شاهد هستیم که مردم برای دریافت وجه نقد مراجعه می کنند.

 

عضو هئیت مدیره موسسه اعتباری ثامن ادامه داد: تامین مالی هم اکنون با رایزنی های بانک مرکزی در حال انجام است و مشکلی را برای تامین نقدینگی نداریم.

 

وی ادامه داد: جلساتی را با مسئولین بانک مرکزی برای تسریع دریافت مجوز داشته ایم و مشکلات ایجاد شده یکی از عارضه های معطل شدن مجوز موسسه ثامن است.

 

توکلی افزود: مقامات بانک مرکزی وعده تسریع رسیدگی به پرونده موسسه ثامن را داده اند و امیدواریم تا انتهای خرداد به سرانجام برسد تا با ایجاد بانکی بزرگ و فعال در عرصه نظام پولی، خدمات رسانی کنیم.

 

بانک مرکزی باید مستقل شود و برای سوال از رئیس جمهور به نمایندگان فشار نیاورند

 

ناصرموسوی لارگانی، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با  این پایگاه خبری، اظهار کرد: انتظار نمی رفت بعد از مدت زیادی از فعالیت موسسه ثامن مشغول فعالیت و حال که شعب زیادی در سطح کشور ایاد کرده است، معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کند سپرده گذاران نگران نباشند، موسسه ثامن در حال گرفتن مجوز است یا با یکی دیگر از موسسات ادغام می شود.

 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجس شورای اسلامی ادامه داد: اگر قانون می گوید در ابتدای فعالیت موسسات و بانک ها باید از بانک مرکزی مجوز بگیرند؛ چرا حالا اعلامیه بدهند؟.

 

وی ادامه داد: موسسه کاسپین مجوز قانونی داشت و مردم به اعتماد مجوز بانک مرکزی سپرده گذاری کردند؛ اما یکسال است که با مشکل رو به رو شده است.

 

موسوی لارگانی افزود: اینکه بانک مرکزی بعد از مطرح شدن موضوع موسسات مالی و اعتباری وعده های زیادی بدهد و تعدادی از جوانان را که با هزاران امید مشغول به کار کرد؛ بیکار بکند درست نیست.

 

وی به مشکلات ایجاد شده برای مردم اشاره کرد و گفت: بسیاری از مردم با این اعلام موسسات بدون مجوز آواره شده اند و باید قبل از وقوع واقعه راه علاج پیدا کرد.

 

وی در خصوص سئوال از رئیس جمهور گفت: وقتی وزیر اقتصاد در پاسخ به نمایندگان می گوید بانک مرکزی زیر نظرش نیست و جوابگوی سوال شما نیستم حتی از رئیس بانک مرکزی هم نمی توان سوال کرد، بنابراین ناچاریم از رئیس جمهور که ریاست بانک مرکزی را برعهده دارد سوال کنیم.

 

موسوی لارگانی تاکید کرد: ضروری است برای استقلال بانک مرکزی، برنامه ریزی شود زیرا در ایران سوال از رئیس جمهور شناخته شده نیست و اگر نمایندگانی به وظفه خود بخواهند سوال کنند تحت فشار قرار می گیرند که چرا از رئیس جمهور سوال می کنید و به صلاح نیست.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجس شورای اسلامی گفت: حداقل بانک مرکزی باید زیر نظر وزیر اقتصاد قرار گیرد تا بتوان برخورد کرد و در برابر تخلفات پاسخگو باشد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
حضرتی: دست‌مریزاد به سپاه/سیاوشی:حمله موشکی سپاه، هشداری برای اسرائیل بود/صادقی: اقدام سپاه، به موقع، به‌جا و بسیار شایسته تقدیر است
از جمله کسانی که پس از اعلام خبر حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست‌ها به آن واکنش مثبت نشان دادند می‌توان به چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب اشاره کرد؛ این واکنش مثبت اصلاح‌طلبان که نمایانگر وحدت ملت ایران در برابر دشمنان خارجی است؛ در شرایطی رخ داد که بسیار از رسانه‌های غربی منتظر واکنش منفی این قشر سیاسی بودند.

وابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شامگاه یکشنبه از حمله موشکی این ارگان به مواضع داعش در استان دیرالزور سوریه خبر داد؛ خبری که بلافاصله با واکنش مثبت چهره‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و ورزشی و آحاد جامعه مواجه شد.

در بخشی از اطلاعیه روابط عمومی سپاه اینگونه آمده است: "در پی جنایت تروریستی 17 خردادماه 96 تروریست های تکفیری در تهران که به شهادت 18 تن از مردم مظلوم و روزه دار و مجروحیت جمعی دیگر از هموطنان عزیز منجر گردید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: "ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون پاسخ نمی گذارد."

بر این اساس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با استعانت از ذات اقدس الهی و به نیابت از ملّت قهرمان و دشمن ستیز ایران و خانواده معظم شهدا و آسیب دیدگان عملیات تروریستی در حرم مطهر حضرت امام (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، لحظاتی پیش مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست های تکفیری در منطقه دیرالزور در شرق سوریه را با هدف تنبیه تروریست های جنایتکار، مورد حمله موشکی قرار داد."

از جمله کسانی که پس از اعلام خبر حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست‌ها به آن واکنش مثبت نشان دادند می‌توان به چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب اشاره کرد؛ این واکنش مثبت اصلاح‌طلبان که نمایانگر وحدت ملت ایران در برابر دشمنان خارجی است؛ در شرایطی رخ داد که بسیار از رسانه‌های غربی منتظر واکنش منفی این قشر سیاسی بودند تا با دست‌آویز قرار دادن آن به اهداف سیاسی خود دست یابند.

در ادامه به بازخوانی مواضع برخی اصلاح‌طلبان در خصوص حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش می‌پردازیم:

 

حضرتی: دست‌مریزاد به سپاه

 

الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون امید؛ طی پیامی که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، نوشت: "دستمریزاد به برادرانم در سپاه پاسداران برای پاسخ قاطع به دشمن تکفیری. دشمن بداند کوچکترین تعرض به خاک ایران بیپاسخ نمیماند."

 

حمله موشکی

 

وزیر کار دولت اصلاحات: دستگاه‌های امنیتی مقتدرانه‌ترین پاسخ را به عناصر داعش دادند

حسین کمالی وزیر کار دولت اصلاحات و دبیر کل حزب اسلامی کار در گفت‌وگو با خبرنگارشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص پاسخ موشکی سپاه پاسداران به حملات تروریستی داعش در تهران اظهار داشت: پس از اقدامات تروریستی داعش در تهران لازم بود تا دستگاه‌های امنیتی ما پاسخ متناسبی به این گروه تروریستی بدهند.

 

وی افزود: داعش سعی داشت به نوعی قدرت نمایی کند و به امنیت مثال زدنی کشور ما خدشه وارد کند، تهدید کند و استحکام و امنیت جمهوری اسلامی را برهم زند.

 

دبیر کل حزب اسلامی کار گفت: از آنجایی که داعشی‌ها به داخل کشور ما و به قوه مقننه نفوذ کرده بودند؛ لازم بود تا دستگاه‌های امنیتی هم به محل حضور داعشی‌ها ضربه‌ای وارد کنند که این کار از راه‌های مختلف ممکن بود و دستگاه‌های امنیتی تصمیم گرفتند تا مقتدرانه‌ترین پاسخ را به عناصر داعش بدهند.

 

کمالی در پایان گفت: این اقدام سپاه پیامی برای کسانی داشت که فکر می‌کردند می‌توانند به راحتی در این دست به عملیات‌های خرابکارانه بزنند و پاسخی دریافت نکنند؛ پیام حمله موشکی سپاه حضور قدرتمند و توانمند ایران در منطقه بود.

 

سیاوشی: حمله موشکی سپاه به مواضع داعش؛ هشداری برای اسرائیل بود

طیبه سیاوشی عضو فراکسیون امید و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص پاسخ موشکی سپاه پاسداران به اقدامات تروریستی داعش اظهار داشت: این اقدام بازخورد وسیعی داشته منتهی مسئله این است که وقتی ما شاهد حمله داعش به مجلس بودیم سران نظامی کشور اعلام کردند داعشی‌ها پاسخ حملات خود را به زودی می‌گیرند.

وی افزود: علاوه‌ بر اینکه ما در خاک سوریه نیروهایی داریم که در دفاع از امنیت کشور و امنیت  منطقه مبارزه می‌کنند؛ لازم بود که هم توانایی نظامی ما هم نشان داده شود و و به این حملات تروریستی پاسخ دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست‌ها انتقام خون 18 بی‌گناهی بود که توسط تکفیری‌ها در تهران به شهادت رسیدند.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: من فکر می‌کنم که عکس العمل‌ها، از عکس العمل‌های رسانه‌ای بیشتر خواهد شد چرا که این اقدام کشورمان برای آن‌ها غافلگیرانه و غیرقابل پیش‌بینی بود ولی به هر حال این اقدام مورد تایید تمام جناح‌های مختلف کشور است و ما تاکید داریم که این اقدام یک کار کاملا تدافعی بوده و همانطور که در تاریخ ثبت شده کشور ایران سابقه حمله به هیچ کشور دیگری را ندارد.

سیاوشی در پایان عنوان کرد: با توجه به رابطه غیردوستانه ما با عربستان آن‌ها قطعا این اقدام را علیه خودشان ارزیابی می‌کنند؛ اما این حمله موشکی قطعا هشداری برای اسرائیل است، هشداری قطعی؛ چرا که حتی آبخشور فکری و نظامی داعش هم اسرائیل است و آن‌ها قطعا باید خطر را احساس کرده باشند و پیام این اقدام سپاه پاسداران را دریافت کرده باشند.

 

محمود صادقی: اقدام سپاه، به موقع، بهجا و بسیار شایسته تقدیر است

محمود صادقی عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریست‌های داعش در منطقه دیرالزور سوریه، گفت: حمله موشکی شب گذشته واکنش بجایی علیه تروریست‌های از جانب سپاه پاسداران بود.

وی خاطرنشان کرد: باید اقتدار و امنیت ایران که همیشه در منطقه مثال‌زدنی بوده، باید در عمل به منصه ظهور می‌رسید و به نظر می‌رسد اقدام بجای سپاه در این راستا بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری نسبت به پایان یافتن اقدامات تروریستی در منطقه خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله اقدام اخیر سپاه به تضعیف ریشه‌های تروریسم بیانجامد و درادامه نیز منجر به افزایش هماهنگی و همکاری بیشتر با سایر دولت‌های منطقه‌ای برای حل ریشه‌ای معضل ترویسم در منطقه شود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید مجلس دهم با اشاره به خبرهای خوش درباره تنگ‌تر شدن حلقه محاصره موصل گفت: خوشبختانه اخبار خوبی از موصل مخابره می‌شود که بر اساس آن، حلقه محاصره در موصل تنگ‌تر شده و درصورتی که ارتش عراق بتواند در مواضع ترویست‌ها پیشروی کند، طبعاً منجر به تضعیف تروریست‌های داعش خواهد شد.

صادقی با تاکید بر این‌که حمله موشکی سپاه به‌عنوان واکنشی به حملات ترویستی اخیر در مجلس و حرم امام (ره) عنوان شد، گفت: به نظر می‌رسد این اقدام سپاه، واکنشی به‌موقع و بجا بود و بسیار شایسته تقدیر خواهد بود و در خشکاندن ریشه‌های تروریسم موثر خواهد بود؛ هرچند ترویسم صرفاً ابعاد نظامی نداشته و لازم است به دیگر ابعاد این معضل نیز توجه کنیم.

 

ابطحی: حمله موشکی باعث شد به ایرانی بودنمان افتخار کنیم

 

محمد علی ابطحی رئیس دفتر رئیس جمهور دولت اصلاحات در کانال تلگرامی خود نوشت: "حمله موشکی از داخل خاک ایران به داعش، ایرانی‌ ترین کاری است که غرور ملی را احیا کرد و باعث شد به ایرانی بودنمان افتخار کنیم."

 

 

حمله موشکینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
قرارداد با توتال برای توسعه پارس جنوبی تبلیغاتی است و صحت ندارد/ قراردادهای وزارت نفت باید در مجلس بررسی شود/ هیچ شرکت خارجی حاضر نشد بر اساس IPC قرارداد ببندد
نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزیر نفت در مراسمی عنوان کرد که کارهای عقد قرارداد با شرکت توتال برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی در حال نهایی شدن است ولی این طور که معلوم است اظهارات وزیر نفت بیش از اینکه در این مورد خبری باشد جنبه تبلیغاتی دارد و صحیح نیست.

  در خصوص قرارداد وزارت نفت با شرکت توتال و ورود مجلس به این موضوع گفت: وزیر نفت در مراسمی عنوان کرد که کارهای عقد قرارداد با شرکت توتال برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی در حال نهایی شدن است ولی این طور که معلوم است اظهارات وزیر نفت بیش از اینکه خبری باشد جنبه تبلیغاتی دارد و صحیح نیست.

 

وی ادامه داد: تا کنون در این باره هیچگونه مستنداتی از سوی وزارت نفت به مجلس ارائه نشده است در صورتی که به وزارت نفت اعلام کرده ایم برای تحقق وظیفه نظارتی در قراردادها، باید تمامی قراردادهای وزارت نفت در مجلس بررسی شود تا زیان و خسارت هایی را که در دوره های قبل داشتیم را در این دوره نداشته باشیم.

 

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در خصوص نوع قراردادی که وزارت نفت در حال منعقد کردن با توتال است اظهارداشت: این قرارداد بر اساس همان روش های قراردادهای قبلی است اگر صحبت های وزیر نفت در این خصوص صحیح بوده باشد و تبلیغاتی نباشد؛ و تاکنون هیچ قراردادی را بر اساس IPC وزارت نفت با هیچ کدام از شرکت های پیمانکار چه داخلی و خارجی منعقد نکرده است.

 

خادمی در خصوص اینکه هیچ قراردادی بر اساس IPC منعقد نشده است گفت: در IPC به دلیل اینکه چکش کاری های فراوانی از سوی مجلس در این خصوص انجام شد شیرینی های این قرارداد برای خارجی ها گرفته شد و به همین دلیل هیچ کدام از این شرکتهای خارجی حاضر به عقد قرارداد بر اساس IPC نشدند.

 

وی ادامه داد: ماهیت شرکت توتال هم برای ایران روشن است، توتال در چند سال گذشته یک قراردادی با ایران برای توسعه پارس جنوبی منعقد کرد و کلیه اطلاعات ایران را برای توسعه میدان در اختیار گرفت، ولی بجای اینکه برای ایران کار کند همزمان قرارداد دیگری را با قطر که آن طرف پارس جنوبی قرار داشت منعقد کرد و زمین ایران را خالی کرد و قرارداد اجرایی نشد.

 

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در ادامه اظهارات خود با اشاره به قرارداد جدید وزارت نفت برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی گفت: این موضوع به نظر بنده صحت ندارد و یک نوع سخن تبلیغاتی است که با توتال در حال عقد قرارداد هستیم، هر قراردادی که برای توسعه میادین نفتی و گازی کشور با شرکت های خارجی و داخلی بسته می شود باید در مجلس بررسی شود و مجلس نقش نظارتی خود را در این باره اعمال می کند.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
هواپیماهای آتا همچنان دیر می‌پرند/ 61 درصد پروازهای آتا با تاخیر انجام شده است!
تا پایان اردیبهشت سال جاری شرکت هواپیمایی آتا ۶۶۹ پرواز داشته که از میان آنها ۲۵۹ پرواز به موقع و ۴۱۰ پرواز ( 61 درصد) با تاخیر انجام شده است.

  آمارهای سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌‌دهد بیش از ۵۰ درصد پروازهای انجام شده در اردیبشهت ماه ۱۳۹۶ در فرودگاه مهرآباد باتاخیر انجام شده و از 6 هزار و 162 پرواز صورت گرفته در فرودگاه مهرآباد تهران ۳۰۲۳ پرواز به موقع و ۳۱۳۹ پرواز (50 درصد) با تاخیر انجام شده است.

در بین ایرلاین‌های فعال در مسیرهای داخلی شرکت هواپیمایی آسمان از یک هزار و ۴۱ پرواز انجام شده خود ۶۲۴ تاخیر ( 59 درصد) به ثبت رسانده است. پس از آن شرکت هواپیمایی ماهان ۸۰۹ پرواز داشته که ۳۵۸ پرواز ( 47 درصد) آن با تاخیر انجام شده است.

شرکت هواپیمایی آتا نیز ۶۶۹ پرواز داشته که از میان آنها ۲۵۹ پرواز به موقع و ۴۱۰ پرواز ( 61 درصد)  با تاخیر انجام شده است. ایران‌ایر نیز از میان ۵۸۳ برنامه پروازی خود در ۳۱۹ پرواز تاخیر (54 درصد) رسمی به ثبت رسانده است.

در میان شرکت‌هایی که عملکرد نسبتا بهتری در حوزه انجام پروازها به موقع داشته‌اند، شرکت هوایی پویا ایر باز هم صدرنشین است و از ۱۰ پرواز ثبت شده این شرکت هشت پرواز به موقع انجام شده است. شرکت هوایی ساها نیز از ۶۶ پرواز خود ۳۹ پرواز را به موقع انجام داده تا عملکردی نسبتا مثبت داشته باشد.

در بین ایرلاین‌های فعال ایرانی در اردیبهشت ماه امسال بیشترین آمار منفی به شرکت هوایی ایران‌ایرتور اختصاص می‌یابد. این شرکت ۱۷۹ پرواز داشته که از میان آنها ۷۴ درصد یعنی ۱۳۲ پرواز با تاخیر انجام شده است و پس از آن شرکت اترک با ۶۵ درصد تاخیر در پروازهای ماهیانه خود بیشترین عملکرد منفی را به ثبت رسانده است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
روابط سنتی انتقال قدرت سعودی بهم ریخته است/ ولیعهدی "بن سلمان" نتیجه معامله با آمریکاست/ جنایت، کشتار و آدم کشی‌های منطقه ریشه در قدرت طلبی بن سلمان دارد
حسین شیخ الاسلام گفت: تغییر ولیعهد در عربستان را می‌توان نتیجه معامله محمد بن سلمان با دولت آمریکا و ترامپ دانست؛ بن سلمان با ثروت مردم عربستان با آمریکا معامله کرده است.

  در خصوص انتصاب محمد بن سلمان به سمت ولیعهدی عربستان سعودی اظهار داشت: بیشتر اتفاقاتی و بلاهایی که بر سر منطقه خاورمیانه در چند سال اخیر آمده، به خاطر قدرت طلبی و عجله محمد بن سلمان برای پادشاهی است.

 

وی افزود: محمد بن سلمان با اینکه سن و سال کمی دارد و کم خرد است اما بسیار برای پادشاهی عربستان عجله می‌کند.

 

مشاور وزیر امور خارجه گفت: امروز محمد بن سلمان روابط سنتی انتقال قدرت و شاهنشاهی سعودی را بهم ریخته است و از همان ابتدا هم تلاش می‌کرد تا شاهزاده‌های دیگر را کنار بگذارد و اگر محمد بن نایف تا امروز در عربستان بر سرکار بود به این دلیل بود که بن سلمان به یکباره نمی‌توانست از همه شاهزاده‌ها عبور کند.

 

شیخ الاسلام عنوان کرد: جنایات، کشتار و آدم کشی‌های منطقه همه ریشه در قدرت طلبی بن سلمان دارد و با اتفاقی که امروز رخ داد بن سلمان قدم ماقبل آخر را برای شاه شدن برداشت.

 

وی گفت: اتفاقی که امروز رخ داد را می‌توان نتیجه معامله محمد بن سلمان با دولت آمریکا و ترامپ دانست؛ بن سلمان با ثروت مردم عربستان با آمریکا معامله کرده است.

 

مشاور وزیر امور خارجه اظهار داشت: آمریکایی‌ها با اینکه می‌دانند حمایت آن‌ها از بن سلمان ممکن است در عربستان سعودی تشنج ایجاد کند، به دلیل حمایت‌های مالی محمد بن سلمان و قرادادهایی نظیر قرارداد خرید اسلحه از آمریکا، این کار را انجام می‌دهند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 
موشن گراف «25سال پایانی اسرائیل» برگرفته از سخنان رهبر معظم انقلاب

  موشن گراف «25سال پایانی اسرائیل» برگرفته از سخنان رهبر معظم انقلاب است:

یک جمله راجع به رژیم صهیونیستی عرض بکنیم؛ بعد از اتمام این مذاکراتِ هسته‌ای، شنیدم صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی گفتند فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا ۲۵ سال از دغدغه‌ی ایران آسوده‌ایم؛ بعد از ۲۵ سال فکرش را میکنیم. بنده در جواب عرض میکنم اوّلاً شما ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛ ثانیاً در همین مدّت هم روحیّه‌ی اسلامیِ مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت .نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


نماز عید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه می‌شود
نماز عید سعید فطر روز دوشنبه ۵ تیر ماه به امامت رهبر انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) اقامه می‌شود.

سید باقر پیشنمازی رئیس ستاد نماز عید فطر، صبح امروز چهارشنبه ۳۱ خردادماه در نشست خبری نماز عید سعید فطر گفت: نماز عید سعید فطر روز دوشنبه ۵ تیر به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) اقامه می‌شود.

وی افزود: درب‌های مصلی امام خمینی (ره) از ساعت ۵ صبح روز دوشنبه 5 تیر ماه برای میزبانی نمازگزاران باز می‌شود. همچنین نماز جمعه تهران در آخرین هفته از ماه مبارک رمضان به امامت حجت الاسلام سیداحمد خاتمی در دانشگاه تهران اقامه خواهد شد. 

پیشنمازی افزود: دربهای دانشگاه تهران از ساعت 8:30 به روی نمازگزاران باز خواهد شد. سخنران پیش از خطبه ها، علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی خواهد بود و پیش از آن نیز قرائت قطعنامه روز جهانی قدس توسط نماینده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تهران را خواهیم داشت. 

رییس ستاد نماز عید فطر تهران اظهار کرد: نماز عید فطر، پیام های متعددی به جهت احساس اقتدار بیشتر برای امت اسلامی و همچنین برای جبهه کفر و نفاق که همیشه عامل محدودیت برای جهان اسلام بوده اند، دارد.

وی ادامه داد: شکوه این نماز بسیار پر معنا خواهد بود؛ مردم هم همواره نشان داده اند که این حساسیت ها را درک می کنند. ما در نماز عید سعید فطر، میزبان سفرا و دانشجویان کشورهای اسلامی و مردم خواهیم بود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دعوت مراجع به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس
مراجع عظام در پیامی هایی جداگانه، همه آحاد مردم انقلابی ایران اسلامی را به شرکت در راهپیمایی یوم الله روزجهانی قدس دعوت کردند.

  مراجع عظام در پیامی هایی جداگانه، همه آحاد مردم انقلابی ایران اسلامی را به شرکت در راهپیمایی یوم الله روزجهانی قدس دعوت کردند.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به نزدیکی روز قدس حضور گسترده مردم در این راهپیمایی را موجب امنیت داخلی ایران و مسلمانان جهان مخصوصا فلسطینیان مظلوم و محکومیت استکبار و صهیونسیت دانست.

وی در بخش دیگری از این پیام با تلخ خواندن حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) دفاع عمیق و حساب شده ایران اسلامی بدست توانمند سپاه در مقابل تروریسم اشاره کرد و گفت: امیدواریم بیگانگان از این عکس العمل ایران عبرت بگیرد و بخود اجازه ندهند به حریم امن ایران اسلامی طمع کنند.

آیت الله علوی گرگانی در پیامی روز جهانی قدس را روز اسلام دانست و بر حضور گسترده و چشمگیر مردم در راهپیمایی این روز تاکید کرد.

این مرجع تقلید روز قدس را روز اسلام دانست و افزود: لازم است امت اسلامی و تمامی آزادگان جهان در روز قدس بر علیه اسرائیل و آمریکای جنایتکار و حامیان این رژیم جعلی و غده سرطانی فریاد بر آورند و مردم ما با حضور چشمگیر خود با اسلام و رهبری بیعتی دوباره کنند.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به ماهیت رژیم کودک کش صهیونیستی آن را بزرگترین تروریست دولتی و بالقوه خطرناک دانست و گفت: استعمار جهانی این رژیم جعلی رابرای فشار هر چه بیشتر به مسلمانان جهان تاسیس کرد و هر سال بر تجاوزات و ستم های آنان به مردم مسلمان و بی دفاع فلسطین افزوده می شود

آیت الله علوی گرگانی در ادامه تحریم های جدید آمریکای جنایتکار و دولت جدیدش برضد ملت ایران و نقض قرار دادبین المللی برجام را محکوم کرد.

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی از مراجع عظام تقلید در پیامی بر حضور مردم در روز قدس تاکید کرد و از ملت مسلمان ایران و همه آزادی‌خواهان جهان خواست در این روز باشکوه به میدان بیایند.

متن کامل پیام این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

همان‌طور که امام راحل اعلی الله مقامه، مسئله قدس را اولین مسئله جهان اسلام دانستند ما نیز بر این موضوع تاکید داریم، به این معنا که تا این غده سرطانی در منطقه وجود دارد منطقه آرامش نخواهد دید، امروز جریان‌هایی که در شرایط فعلی جهان از طرف آمریکا و رژیم صهیونیستی و ایادی آن‌ها صورت می‌گیرد، برای این است که رژیم صهیونیستی در حاشیه امن قرار بگیرد، تا بتواند از این فرصت سوء‌استفاده کند و ریشه این رژیم مستحکم شود.

بنابراین بر مردم مسلمان و متحد ایران اسلامی و کل آزادی‌خواهان جهان لازم است در روز قدس به میدان بیایند و با شکوه، شعور و مشت‌های گره کرده، حرکت کنند. این مبارزه و این فرهنگ، فرهنگ از بین‌بردن رژیم صهیونیستی دوام دارد و ان‌شاالله این توفیق برای همه مسلمان‌ها حاصل خواهد شد و این غده سرطانی با توفیق پروردگار متعال نابود خواهد گردید.

ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم

حسین نوری همدانینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


آمریکایی‌ها نمی‌توانند با طرح جدید در سنا و کنگره ایران را تحت فشار قرار دهند/ از کسی برای قدرت دفاعی خود اجازه نمی‌گیریم/ به هر تهدید و فشار پاسخ متناسب می‌دهیم
رئیس جمهور با بیان اینکه ما اجازه نخواهیم داد که تروریست ها بخواهند ایران را میدان تاخت و تاز خود قرار بدهند، گفت: موشک‌های ما موشک‌های دفاعی است و از کسی برای قدرت دفاعی خود اجازه نمی‌گیریم.

  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، گفت: ماه مبارک رمضان  ماه رحمت، غفران الهی و انس بیشتر با خدا، ماه قیام و صیام و آشنایی بیشتر با قرآن و عمل به مفاهیم آن و استفاده از شب های قدر است که به تعبیر قرآن ارزش آنها بیش از هزار ماه  می باشد.

رییس جمهور اظهارداشت: یکی از فرصت هایی که انقلاب اسلامی در ماه مبارک رمضان برای ما بوجود آورد، استفاده از آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس و احیای مسئله فلسطین بود.

روحانی با اشاره به اینکه موضوع فلسطین و قدس شریف از جهات مختلف برای ما، مسلمانان و جهانیان حائز اهمیت است، گفت: هم ملت ایران و هم مسلمانان و سایر ملت های جهان به روز قدس به عنوان روزی که جهان موضوع فلسطین را فراموش نکند، احترام می گذارند.

رییس جمهور افزود: فلسطین در جایگاه جغرافیایی قرار گرفته که سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا را به هم متصل می کند، آبهای دو اقیانونس اطلس و هند را از طریق مدیترانه و بحر احمر به هم متصل می کند و در قلب خاورمیانه نقطه ای حساس از لحاظ انرژی برای جهان است و از همه مهمتر فلسطین به عنوان سرزمین مقدس مورد احترام همه مذاهب و ادیان جهانی است.

روحانی گفت: در تعبیری درباره این سرزمین آمده که یک وجب زمین آن را پیدا نمی کنید مگر آنکه یک پیامبر در آن خدا را عبادت کرده باشد؛ مدفن انبیای بزرگ الهی در این سرزمین است و قدس شریف قبله گاه اول مسلمانان است؛ بنابر این موضوعی نیست که جهان اسلام ، مسلمانان و مردم منطقه بخواهند آن را فراموش کنند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه در مسئله فلسطین موضوع آوارگی یک ملت با سابقه و صاحب تمدن بزرگ به نام ملت فلسطین مطرح است، ادامه داد: امروز ملتی برای 70 سال است که آواره شده اند و بسیاری از آنها در شرایط بسیار بدی زندگی می کنند و سالهاست که غزه در محاصره به سر می برد.

روحانی با بیان اینکه در طول هفتاد سال اشغال فلسطین، مردم منطقه و بویژه مردم فلسطین و همسایگان این سرزمین در رنج و عذاب و تجاوز رژیم ظالم، جنایتکار و غاصب صهیونیستی و رژیم آپارتایدی هستند که بر مبنای نژادی ، حکومت غاصبانه می کند، گفت: مسئله فلسطین را نمی توان به هیچ عنوان فراموش کرد؛ گرچه صهیونیست ها در سال های اخیر با ترویج تروریسم در منطقه و مشکلاتی که برای مردم منطقه بوجود آوردند، به دنبال این بودند که موضوع فلسطین به فراموشی سپرده شود.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه روزجهانی قدس روز احیای مسئله فلسطین است تا همه افکار عمومی جهان را متوجه آن کند، گفت: مسئله فلسطین موضوع یک ظلم بزرگ و نابخشودنی و آوارگی بزرگ یک ملت بوده و ریشه بسیاری از مشکلات و معضلاتی که در منطقه داریم از آن نشات می گیرد.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز کمتر پیش می آید که صهیونیست ها در پشت یا روی پرده در اختلافاتی که در میان کشورهای منطقه است، مداخله نداشته باشند.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز موضوع تروریسم در منطقه، جهان را تحت فشار قرار داده و باعث نگرانی همگان شده است، اظهار داشت: تروریست هایی که در منطقه مجروح می شوند در بیمارستان های رژیم صهیونیستی مداوا شده ،تروریست ها را مسلح می کنند و به نفع آنها در منطقه بمباران هایی انجام می دهند و آشکار و روشن است که آنان حامی تروریسم در منطقه هستند.

روحانی تاکید کرد: ما امروز  باید هم در بیان و شعار و هم از لحاظ مادی و معنوی از ملت مظلوم فلسطین حمایت کنیم و هم در مقام عمل باید اقداماتی انجام دهیم که نقشه های صهیونیسم را در این منطقه دچار مشکل کند.

رییس جمهور افزود: بی تردید اختلاف میان کشورهای منطقه و دنیای اسلام مانند اختلاف میان ایران و عربستان، قطر و عربستان، یمن وعربستان و نیز مصر و ترکیه در نهایت به نفع صهیونیسم جهانی و اسرائیل غاصب است.

دکتر روحانی اظهار داشت: اگر می خواهیم صهیونیسم را در منطقه مهار کنیم باید در دنیای اسلام وحدت ایجاد شود و اختلافات را حل کرده و بدانیم دمیدن در اختلافات به نفع صهیونیست ها است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه باید اختلافات و معضلات منطقه توسط کشورهای منطقه حل و فصل شود، گفت: باید با زبان برادرانه و دوستانه بر مبنای منافع بلند مدت منطقه از طریق گفتگو و راه حل های سیاسی مسائل منطقه را برطرف کنیم و این آن چیزی است که رژیم صهیونیستی نمی خواهد.

روحانی خاطرنشان کرد: هرچه فعالیت تروریسم در منطقه افزایش یابد، به نفع صهیونیست ها خواهد بود چراکه همه اموال، ذخایر و نیروی انسانی کشورهای منطقه برای مبارزه با تروریسم صرف خواهد شد و رژیم صهیونیستی با خیال راحت به تجاوز خود ادامه داده و موضوع فلسطین کم کم به عنوان موضوع دوم در جهان اسلام مطرح می شود.

رییس جمهور با اشاره به اینکه مبارزه با تروریسم بر علیه صهیونیست ها و به نفع جهان اسلام است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به مردم عراق برای مبارزه با تروریسم کمک کرده و امیدواریم به زودی موصل آزاد شود و آزادی موصل به عنوان رمز پیروزی ملت های منطقه در برابر توطئه تروریست ها باشد و روز جشن برای همه ملت هایی باشد که علیه تروریسم در حال مبارزه هستند.

روحانی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک هدف اصلی برای صلح و ثبات منطقه به همه ملت هایی که با تروریسم مبارزه می کنند، کمک کرده و از آنان حمایت می کند.

رییس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران اجازه نمی دهد که تروریسم بخواهد در منطقه گسترش پیدا کند و اگر اربابان تروریسم تصمیم گرفتند که میدان فعالیت تروریست ها را به سرزمین مقدس ایران بکشانند، باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران نه به تروریست ها و نه به اربابان آنها این اجازه را نخواهد داد.

روحانی تاکید کرد: اینکه جمهوری اسلامی ایران در برابر تجاوز تروریست ها قاطعانه می ایستد و علیه مقر اصلی که از آنجا تصمیم به انجام اقدامات تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام راحل گرفتند که البته به اهداف اصلی خود نیز دست نیافتند، اقدام می کند ، برای این است که آنها بدانند اگر بخواهند این اقدامات را در ایران اجرا کنند، با پاسخ قاطعانه ما مواجه خواهند بود.

رییس جمهور اظهار داشت: ما از ابتدا اعلام کردیم که موشک های ما موشک های دفاعی است و از کسی برای قدرت دفاعی خود اجازه نمی گیریم.

روحانی با بیان اینکه تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با تروریسم یک تصمیم ارگانی، جناحی و فردی نیست بلکه تصمیم همه ملت ایران است، گفت: اقدام علیه مقر تروریست ها تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده و حتی اختیارات بالاتر از این اقدام هم به نیروهای مسلح خود داده ایم.

رییس جمهور افزود: ما اجازه نخواهیم داد که تروریست ها بخواهند ایران را میدان تاخت و تاز خود قرار بدهند و اربابان آنها نیز باید بدانند که ایران با سایر کشورهای منطقه تفاوت دارد.

روحانی با اشاره به سوابق ایستادگی و مقاومت ملت ایران و جوانان این کشور، گفت: حضور مردم در روز قدس نشان خواهد داد که مردم ایران با سایر ملت های منطقه تفاوت های زیادی دارند.

رییس جمهور تاکید کرد: حاکمان جدید در آمریکا هم باید کاملا بدانند اینجا جمهوری اسلامی ایران است و اگر آنها تصور کردند که می توانند ملت ایران را با لایحه و طرح جدید و اقداماتشان در سنا و کنگره تحت فشار قرار دهند، دچار اشتباه محاسباتی شده اند.

روحانی ادامه داد: دولت های قبل آمریکا این تجربه ها را دارد و  40  سال است که آمریکا انواع توطئه ها علیه ایران را طراحی کرده است؛ البته دولت قبلی در آمریکا یک مقدار هوشیاری پیدا کرد و متوجه شد که در برابر ملت ایران باید از زبان تکریم استفاده کند و فهمید که باید به جای تهدیدها از میز مذاکره استفاده کند؛ هرچند آنها هم نتوانستند پیام ملت ایران را به طور کامل دریافت کنند.

رییس جمهور افزود: ظاهرا حاکمان جدید در آمریکا تجربه بسیار کمی در این زمینه دارند؛ آنها هم باید توجه داشته باشند که مردم ایران در برابر هرگونه تهدید و فشار پاسخ متناسب خواهند داد؛ ملت ایران نه ساکت می ماند و نه تهدید و فشار را تحمل می کند و پاسخ متناسب می دهد، کما اینکه در مواقع دیگر هم این پاسخ را داده است.

روحانی با بیان اینکه روز قدس امسال از ویژگی های خاصی برخوردار است، گفت: روز قدس هم برای احیاء موضوع فلسطین و قدس شریف و هم برای اعلام حمایت از ملت مظلوم فلسطین و هم به معنای ایستادگی در برابر ظلم منطقه و به مفهوم فریاد اتحاد مسلمانان در این سرزمین و رفع اختلافات در جهان اسلام است و هم به معنای مبارزه قاطع با تروریسم در منطقه و پاسخ به مداخله های نابجای قدرت های بزرگ بویژه آمریکا در منطقه است.

رییس جمهور تاکید کرد: ملت ایران امسال بهتر از هر سال دیگر در راهپیمایی روز قدس حضور یافته و فریاد خود را بر سر ظلم و تجاوز با صدای بلند اعلام خواهد کرد و مطمئن هستیم که پیروزی نهایی از آن ملت های مسلمان و منطقه خواهد بود و توطئه استکبار و صهیونیسم حتما ناموفق خواهد بود، کما اینکه تا به امروز ناموفق بودند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
جشن بندگی در نقاط مختلف جهان/تصاویر
مسلمانان در کشورهای مختلف جهان، از فرصت ماه مبارک رمضان برای تمرین بندگی معبود یکتا و نزدیکتر شدن قلوب به پروردگار یکتا استفاده می کنندنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
کوتاهی جدی بانک مرکزی در نظارت بر مؤسسات مالی/رئیس بانک مرکزی پاسخگوی مردم باشد
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع زنجیره وار بودن ایجاد خلل در فعالیت موسسات مالی و اعتباری، شائبه اراده بانک مرکزی برای به زمین زدن یک سلسله از این مؤسسات را به ذهن می‌رساند.

گفت: کوتاهی  جدی بانک مرکزی در بحث نظارت بر موسسات مالی و اعتباری را به وضوح شاهد هستیم. 

کوتاهی بانک مرکزی در نظارت بر مؤسسات مالی پذیرفتنی نیست

وی ادامه داد: وضعیت این موسسات مالی از دو حال خارج نیست، یا دارایی موسسات کفایت بازپرداخت سپرده‎های مردم را می‌دهد یا خیر و جای سوال دارد که چرا بانک مرکزی در صورت کفایت دارایی موسسات با اطلاع رسانی صحیح در راستای کاهش التهاب جامعه تلاش نمی‌کند و اگر دارایی‌ها برای بازپرداخت سپرده‌های مردم کافی نیست کوتاهی جدی بانک مرکزی بر موضوع نظارت بر این موسسات پذیرفتنی نیست.

شائبه اراده بانک مرکزی برای به زمین زدن یک سلسله از مؤسسات مالی

سلیمی با اشاره به زنجیره وار بودن رخداد‌ها برای موسسات مالی اظهار کرد: موضوع زنجیره وار بودن ایجاد خلل در فعالیت موسسات مالی و اعتباری، شائبه اراده بانک مرکزی برای به زمین زدن یک سلسله از این موسسات را به ذهن می‌رساند، و این اقدامات شایسته نظام بانکداری ما نیست و متاسفانه مسئولین نه تنها پاسخگوی مردم نیستند بلکه احساس مسئولیت در این راستا نیز ندارند و شخص رئیس بانک مرکزی باید با ورود به موضوع پاسخ درخوری به مردم بدهد.

چرا بانک مرکزی وارد عمل نمی شود؟

این نماینده مجلس دهم، یکی دیگر از نکات قابل توجه در برخورد با موضوع موسسات مالی و اعتباری را موضوع داشتن یا نداشتن مجوز بانک مرکزی دانست و بیان کرد: اگر این موسسات دارای مجوز هستند که نوعا نیز تحت نظر بانک مرکزی بودند چرا بانک مرکزی پس از دریافت درصدی از سپرده‌های این موسسات و کسب سود‌های نجومی از آن در چنین مواقعی به تعهدات خود در قبال این موسسات عمل نمی‌کند و برای کمک به این موسسات وارد عمل نمی‌شود.

 وی افزود: به فرض نداشتن مجوز بانک مرکزی، چرا بانک مرکزی در گذشته از آنها شکایت نکرده و حالا نیز پیگیر موضوع شکایت نیست.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در خاتمه با اشاره به اعتماد مردم به بانک مرکزی و سپرده گذاری در موسسات مالی و اعتباری خاطر نشان کرد: رخدادهایی این چنین تنها آبروی کارمندان این موسسات در شهرستان‌های کوچک را به خطر انداخته است و این نشان می‌دهد بانک مرکزی نه تنها نسبت به آبروی مردم و مال و اموال آنها هیچ حساسیتی ندارد بلکه این نشان دهنده سیاست‌های شکست خورده و یا مسئولیت ناشناسانه بانک مرکزی است و مسئولین ارشد بانک مرکزی و دولت باید پاسخگوی سیاست‌ها و اقدامات خود باشند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
هیچ ترفند رسانه ای نتوانست قدرت موشکی ایران را نادیده بگیرد
حمله موشکی مقتدرانه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران با هر ترفند رسانه ای که در کشورهای مختلف منتشر شد اما نتوانست ابهت توان و قدرت نظامی ایران اسلامی و پاسخ کوبنده سربازان ولایت را در جواب ترقه بازی های تروریستها در تهران،و وحشت دنیای استکبار از اقدام جانانه ایران در دفاع از امنیت خود را پنهان کند.

؛ پس از حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریستها در دیرالزور سوریه این حادثه تیتر یک اغلب رسانه های جهان شد.

رسانه هایی همچون راشاتودی، رویترز، فرانس ۲۴، یورو نیوز، العربیه، بی بی سی، هآرتص، المیادین، الجزیره،  الاخبار به بازتاب حملات موشکی سپاه پاسداران ایران به مواضع تروریست ها در دیرالزور سوریه پرداختند.

خبرگزاری یورو نیوز  با درج عنوان "حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در دیر الزور" به شرح این خبر پرداخت.

این خبرگزاری در ادامه به نقل از خبرگزاری ایسنا، به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران نوشت، هدف نیروی هوافضای سپاه از حمله موشکی به مقر فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی داعش ، مجازات عاملین حمله تروریستی اخیر به مجلس شورای اسلامی ایران و آرامگاه روح الله خمینی عنوان شده است.

یورونیوز همچنین نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای گفته که تمام موشک‌های شلیک‌شده بطور موفقیت آمیزی به مواضع داعش در دیرالزور اصابت کرده است. این موشک‌ها که تعدادشان مشخص نشده از پایگاههای موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان های کرمانشاه و کردستان پرتاب شده‌اند.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارش خود مربوط به حمله موشکی ایران به مواضع تروریستهای داعش در سوریه به نقل از خبرگزاری تسنیم نوشت سپاه پاسدارن ایران موشکهایی را به شرق سوریه پرتاب کرد و مواضع گروههای افراطی ای که مسئولیت حملات تهران را؛  که طی آن ۱۸ نفر کشته شدند، به عهده گرفتند را مورد حمله قرار دادند. این خبرگزاری همچنین به نقل از تسنیم اشاره کرد این موشکها میان برد بوده و از غرب ایران به استان دیرالزور در شرق سوریه پرتاب شده است. و تعداد زیادی از داعشی ها و اسلحه و مهماتشان را معدوم کرده است.

رویترز همچنین در خبر تکمیلی خود نوشت: رویترز صحت این گزارش را تایید نمی کند. اغلب فرماندهان ارتش و مسئولان ایرانی که شیعه هم هستند به افراطی های اهل سنت تکفیری می گویند و سپاه پاسداران با این گروههای تکفیری که با حکومت اسد مخالفند در سوریه می جنگد.

خبرگزاری دیگری که به بازتاب این حادثه پرداخت المیادین بود، این خبرگزاری در گزارش خود چنین نوشت: نیروهای سپاه پاسداران در ایران موشکهایی را به مقر نیروهای تروریستهای تکفیری در دیرالزور در شرق سوریه پرتاب کرد. امیرعبداللهیان دستیار رئیس مجلس ایران گفته است، این فقط یک هشدار نرم بود.

این خبرگزاری در ادامه ویدیوهایی از پرتاب موشکها به مواضع داعش را منتشر کرد و همچنین به واکنش کاربران فضای مجازی در صفحاتش پرداخت.

المیادین در ادامه نوشت، به گفته رئیس هوا فضای سپاه، شش موشک بالستکی زمین به  زمین میان برد به مقر داعش در دیرالزور اصابت کرده است. و گزارش ها حاکی از این است که تعداد زیادی از تروریست ها و مهمات و اسلحه هایشان معدوم شده است.

خبرگزاری المیادین همچنین نوشت شبکه هفت اسرائیل گفته بیانیه صادره از سپاه پاسداران در خصوص پرتاب موشک در واقع یک پیام تهدید برای اسرائیل و عربستان و آمریکاست. و این اقدام ایران را حمله موشکی نادری دانست.

خبرگزاری الجزیره نیز با درج خبر حمله موشکی سپاه به مواضع داعش اینچنین نوشت: سپاه پاسداران برای اولین بار با موشکهای زمین به زمین میان برد، مواضع تروریستهای تکفیری را در دیرالزور شرق سوریه مورد اصابت قرار داد.

این خبرگزاری در ادامه نوشت، سپاه پاسداران گفته است این بمباران برای انتقام گرفتن از کشته شدگان در مجلس و حرم امام بوده است که توسط ترورست های داعش صورت گرفته، بوده است.

الجزیره همچنین نوشت، بر حسب بیانیه سپاه پاسداران این بمباران دهها کشته برجای گذاشته است. و این موشکها از دو استان کرمانشاه و کردستان به مقر داعش پرتاب شده است. در این بیانیه آمده است، هرگونه هدف قرار دادن امینت ایران از سوی گروههای تروریستی و حامیان منطقه ای اش صورت بگیرد امن نخواهند بود و پاسخی مناسب از ایران دریافت خواهند کرد.

ویران شدن مواضع تروریستهای تکفیری در سوریه

خبرگزاری راشاتودی نیز نوشت: سپاه پاسداران موشکهایی را به مواضع داعش در دیرالزور شرق سوریه پرتاب کرد. سپاه پاسداران هدف از این عملیات را تنبیه عاملین ترورهای اخیر در تهران دانست.

این خبرگزاری در ادامه بیان کرد: موشکهای زمین به زمین که از پایگاه موشکهای نیروی هوا فضای سپاه در استانهای کرمانشاه و کردستان پرتاب شد، مواضع تروریستهای تکفیری را ویران کرد.

روزنامه صهیونیستی هآرتص نیز این خبر را منعکس کرده و نوشت: ایران پس از ۳۰ سال برای اولین بار از موشکهای میان برد خود در جنگ سوریه استفاده کرد.

این روزنامه همچنین در خصوص هدف این بمباران نوشت، سپاه پاسدارن ایران از غرب ایران به شرق سوریه موشکهایی را پرتاب کرد و پایگاههای گروههای ستیزه جو را مورد اصابت قرار داده است و هدف از این بمباران را حملات به تهران که در طی آن ۱۸ کشته بر جای ماند، دانست.

اسپوتنیک هم در پی حملات موشکی سپاه، نوشت: سیلی را داعش خورد تا صدایش را دیگران بشنوند. سپاه پاسداران با پرتاب موشک مقر نیروهای تروریستی داعش در شرق سوریه را هدف قرار داد. و علت آن را حملات تروریستی که در روزهای گذشته در تهران از سوی داعش صورت گرفته بود، بیان کرد.

روزنامه لبنانی الاخبار نیز در گزارشی نوشت: درحالی که ارتش سوریه و هم پیمانانش عملیاتهایی را برای رسیدن به دیرالزور، شدت می بخشیدند ، موشکهای ایران مواضع داعش در دیرالزور را هدف قرار دادند.

این حمله ایران به مواضع داعش حاوی پیام تندی برای آمریکا بود که با ایران بر سر سوریه کشمکش دارد.

 خبرگزاری العربیه که در ابتدا سکوت کرده بود و خبری در این خصوص مندرج نکرده بود در نهایت به بازتاب این خبر پرداخت و اینگونه نوشت:

سپاه پاسداران: مواضع داعش در سوریه را باموشک‌های شلیک شده از ایران هدف قرار دادیم.

این خبر گزاری در ادامه نوشت، روابط عمومی سپاه پاسداران ایران شامگاه یکشنبه ۱۸ ژوئن در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروی موشکی این نهاد نظامی، مواضع گروه داعش در سوریه را هدف حملات موشکی قرار داد.

بنابر این بیانیه، این حمله به تلافی حملات مسلحانه اخیر به ساختمان پارلمان و مزار آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی است که دست کم ۱۷ کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت؛ حملاتی که گروه داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت؛ حملاتی که همچنان ابهام‌ها و سوالات زیادی درباره آن مطرح است.

اما خبرگزاری بی بی سی فارسی در ابتدا اینگونه تیتر زد:

حمله موشکی سپاه پاسداران ایران به سوریه

و سپس آن را تغییر داد و اینگونه نوشت:

حمله موشکی سپاه پاسداران ایران به داعش در سوریه

و نهایتا براساس فشار افکار عمومی تیتر خود را برای بار سوم تغییر داده و نوشت:

حمله موشکی سپاه پاسداران ایران به تروریستها در سوریه

حمله موشکی مقتدرانه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران با هر ترفند رسانه ای که در کشورهای مختلف منتشر شد اما نتوانست ابهت توان و قدرت نظامی ایران اسلامی و پاسخ کوبنده سربازان ولایت را در جواب ترقه بازی های تروریستها در تهران،و  وحشت دنیای استکبار از اقدام جانانه ایران در دفاع از امنیت خود را پنهان کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
موشک ها دقیقا به نقاط در نظر گرفته شده اصابت کرد/ داعش هیچ واکنشی نشان نداده و هنوز آماری از تلفات خود اعلام نکرده/ تروریست ها در شوک فرو رفته اند
معاون تبلیغات و عملیات روانی سپاه گفت: حامیان تروریست ها با این اقدام بار دیگر متوجه شدند که ملت ایران در دفاع از کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، با هیچ قدرتی شوخی ندارند و اگرچه هیچگاه آغاز کننده جنگی نبوده‌اند اما اگر دستی به عنوان تجاوز به کشور ما نزدیک شود، دست آنها قطع می شود.

خصوص شلیک موشک های نقطه زن ایران به محل اقامت داعشی ها در دیرالزور سوریه اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به اقدام شرارت آمیز گروهک داعش در عملیات تروریستی که در تهران داشتند، یک اقدام تنبیهی را برای آنها صورت داد و مراکز مهم آنها را در دیرالزور مورد اصابت موشک قرار داد که این تروریست ها را تنبیه کرده باشد.

 

وی با بیان اینکه این تروریست ها مورد حمایت عربستان سعودی و مزدوران و مستکبران هستند، عنوان کرد: ایران مرکز و جایگاه شیرانی است که هرگز به هیچ کس اجازه نخواهند داد که با حضور در این کشور دست به شرارت زده و ایجاد ناامنی کنند.

 

معاون تبلیغات و عملیات روانی سپاه در ادامه گفت: شلیک موشک های ذوالفقار به مقر داعشی ها در دیرالزور علاوه بر اقدام تنبیهی، پیامی هم برای حامیان تروریست ها در دنیا دارد که این سخن رهبر انقلاب مبنی بر اینکه دوران بزن و در رو در دنیا تمام شده است برای ایران نمود عملی داشته است به طوری که اگر اقدامی انجام می گیرد از سوی دشمنان این نظام، آنها باید پاسخگوی اقدامات خود باشند.

 

آسودی همچنین خاطرنشان کرد: حامیان تروریست ها با این اقدام بار دیگر متوجه شدند که ملت ایران در دفاع از کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، با هیچ قدرتی شوخی ندارند و اگرچه هیچگاه آغاز کننده جنگی نبوده‌اند اما اگر دستی به عنوان تجاوز به کشور ما نزدیک شود، دست آنها قطع می شود.

 

وی با بیان اینکه بازتاب بین الملل پرتاب موشک های سپاه به دیرالزور بسیار زیاد بود عنوان کرد: هرگاه دشمن ضربه سنگینی بخورد در یک شوک قرار می گیرد؛ داعش نیز بعد از اینکه نیروها و تجهیزات زیادی در دیرالزور از دست داد در حال حاضر در یک شوک فرو رفته است.

 

مشاور نماینده ولی فقیه و معاون تبلیغات و عملیات روانی سپاه در ادامه گفت: ضربه ای کاری که سپاه به داعش در سوریه زد به شکلی است که تا کنون داعش هیچ واکنشی نداده و هنوز آماری از تلفات خود اعلام نکرده اند اما آنچه که مشخص است این عملیات موفقیت آمیز بوده و موشک ها دقیقا به نقاطی که در نظر گرفته شده بود اصابت کرده اند.

 

آسودی با بیان اینکه دشمن تلفات بسیار سنگینی اعم از نیرو و تجهیزات در این منطقه داده است عنوان کرد: شدت بازتاب بین المللی این عملیات ناشی از ضربات سنگینی است که آنها خورده اند؛ دیرالزور محل تجمع داعشی ها در چند سال گذشته بوده است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 29 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی